Şimdi Ara

Next YE-G 515, YE-G 535 Yeni Navigasyon Cihazları (AtlasV 664 Mhz) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
757
Cevap
9
Favori
70.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gurko55

merhaba arkadaşlar....535 kullanıcısıyım da telefon üzerinden navigasyon cihazının internete girmesi için android marketten indirilmesi gereken bir program vardı.....eğer bilgisi olan varsa dönüş yapabilirse çok sevinrim....

Bunun olacağını sanmıyorum cihaz sadece telefonun BT ile DUN (Dial-up Networking) bağlantısını kullanarak internete girebiliyor.Bu cihazla internete girmek için telefonun DUN desteklemesi lazım
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Orijinalden alıntı: gurko55

merhaba arkadaşlar....535 kullanıcısıyım da telefon üzerinden navigasyon cihazının internete girmesi için android marketten indirilmesi gereken bir program vardı.....eğer bilgisi olan varsa dönüş yapabilirse çok sevinrim....

Bunun olacağını sanmıyorum cihaz sadece telefonun BT ile DUN (Dial-up Networking) bağlantısını kullanarak internete girebiliyor.Bu cihazla internete girmek için telefonun DUN desteklemesi lazım

programı buldum android cihaz kullananlar cobalblue3 programını android marketten indirip kurmaları ve bt açıkken aktif hale getirmeliler...
  • bilgi için teşekkür yarın deyeyim
  • arkadaşlar next 515 cihazı aldım fakat şarj ettikten sonra 1 saat içinde şarjı bitiyor bu nasıl iş? Sizlerinkiler de böyle mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arastgeldi

arkadaşlar next 515 cihazı aldım fakat şarj ettikten sonra 1 saat içinde şarjı bitiyor bu nasıl iş? Sizlerinkiler de böyle mi ?

Bende tahminimce aynı pil gücüne sahip Next YE-G 555 model cihaz var. İlk aldığım zamanlarda batarya 3 saat 10 dakika dayanıyordu. Bu süre beni çok şaşırtmıştı.
    Aradan aylar geçti (bir yıl olmadı), geçenlerde bu şarj süresi konusu oldu ve bir kaç gün önce batarya dayanımına bakayım dedim. Şu an 1,5 saat zor gidiyor. Sanırım araçta sürekli çakmak adaptörüne takılı olan cihaz kontak açılıp kapadıkça şarj ola ola ömrünü yedi bitirdi. Umarım 2 yıl sonra bile en azından yarım saat dayanır. Buna da razıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arastgeldi

arkadaşlar next 515 cihazı aldım fakat şarj ettikten sonra 1 saat içinde şarjı bitiyor bu nasıl iş? Sizlerinkiler de böyle mi ?

pc denmi şarj edip deniyorsunuz araçtamı?Bazı pc lerin ön usb portları tam şarj etmeye biliyor arkadaki usb portlarında deneyin.Bendeki cihaz aldığımdan beri 1saat 45 dakika gidiyor şarjı (Navigasyon yaparken)
  • Adaptor araciligiyla prizden sarj ediyorum ama 1 saat anca gidiyor. Bilgisayardan falan sarj etsem allah bilir 30 dakika falan dayanir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde 4-5 sene önce henüz aracım yokken aldığım (240 a aldığımı hatırlıyorum yanlış değilse) en küçük ekranlılardan tomtom start vardı, gerek oldukça akrabalara filan veriyordum, kullanıyorduk.

Şimdi bir araç aldım, onda da kullandım bir süre fakat yollar çok değişti, bir güncelleme yapayım dedim, 130 TL istiyor güncelleme için. Ben de forumları araştırarak Next ye-g 515 aldım hb dan. 180 TL şu anda.

TBS sonradan alınabileceği için gerke görürsem alırım diyerek 515 i seçtim, ben de aranıza katıldım. Burada konu hakkında epey konuşulmuş, yazılmış çizilmiş.

Next markasına pek güvenmiyordum buraları okumadan önce fakat herkes memnun gibi görünüyor bu sebeple pek tereddüt etmedim. Umarım tomtom u aratmaz.

Yardımlarınız için teşekkür edeyim dedim.

• merhaba next ye 535 ile aranıza katıldım sorum şu: Ben haritaden yer buluyorum yani serbest haritayı incelerken. o noktayı favorilerime kaydetmek istiyorum nasıl yapabilirim arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bey_Efendi

merhaba next ye 535 ile aranıza katıldım sorum şu: Ben haritaden yer buluyorum yani serbest haritayı incelerken. o noktayı favorilerime kaydetmek istiyorum nasıl yapabilirim arkadaşlar

Bulduğunuz yere tıklayın altta diğer menüsüne tıklayıp favorilere ekle dersiniz tamamdır.
  • quote:

quote:

merhaba next ye 535 ile aranıza katıldım sorum şu: Ben haritaden yer buluyorum yani serbest haritayı incelerken. o noktayı favorilerime kaydetmek istiyorum nasıl yapabilirim arkadaşlar

Bulduğunuz yere tıklayın altta diğer menüsüne tıklayıp favorilere ekle dersiniz tamamdır.

Teşekkürler hocam bir sorum daha olacak kızmassanız.
    *Ben adres bul a tıklayıp bir ilçe seçmek istiyorum mesela beypazarı yazıyorum satıra altta kapı numarası falan filan da çıkıyor onları doldurmadan o koordinatı bulmuyor ya da ben yapamdım galiba
  • quote:

quote:

quote:

*Ben adres bul a tıklayıp bir ilçe seçmek istiyorum mesela beypazarı yazıyorum satıra altta kapı numarası falan filan da çıkıyor onları doldurmadan o koordinatı bulmuyor ya da ben yapamdım galiba

Siz Beypazarı -örneğin- şehir merkezini mi bulmak istiyorsunuz; koordinatları mı gerekli?

• quote:

quote:

quote:

Şehir kısmına beypazarı yazın ve beypazarını seçip sağ alttaki yerleşim birimi/şehir seç kısmına tıklayın sonra git diyin

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

quote:

quote:

Siz Beypazarı -örneğin- şehir merkezini mi bulmak istiyorsunuz; koordinatları mı gerekli?

hocam örnek verdim hani istanbuldayım diyelim beypazarı merkeze gideceğim , haritada işaretlemek yerine adres satırına beypazarı yazıp direk beypazarı merkeze gitmek istesem onu diyorum hocam

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gerçekten çok yardımcı oluyorsunuz okuyorum klavuzdan iki gündür kurcalıyorum bazen ama bazen takılıyorum.Koordinat değil şeh,r merkezi sadece hocam yine kızmassanız bir soru daha soracağım:
    *bu rota ayarlarındaki otoyol yazan kısım paralı gişe ile para ödenen otobanlar oluyor değil mi bu tik i kaldırırsak beni paralı otobanlara sokmuyor demek değil mi?

• hocam neden kızalım Evet tiki kaldırırsanız sizi otoyollara sokmaz.
  • quote:

hocam neden kızalım Evet tiki kaldırırsanız sizi otoyollara sokmaz.

ne bileyim hocam git araştır netten her aklına geleni sorma dersiniz diye korktum ama dh yorumlarına göre gittim gözüm kapalı bu cihazı aldım o da var Tamam hocam teşekkür ederim hepinize artık next ile yollara vurmaya hazırım kendimi :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gerçekten çok yardımcı oluyorsunuz okuyorum klavuzdan iki gündür kurcalıyorum bazen ama bazen takılıyorum.Koordinat değil şeh,r merkezi sadece hocam yine kızmassanız bir soru daha soracağım:
    *bu rota ayarlarındaki otoyol yazan kısım paralı gişe ile para ödenen otobanlar oluyor değil mi bu tik i kaldırırsak beni paralı otobanlara sokmuyor demek değil mi?

Evet

İşaretli olan seçeneği kullandırır.

• Selamlar. Ben de Next ye-g 535 aldım. Yalnız cihazda bir problem var. Şöyle ki, bir türlü açılmıyor. Cihazı bilgisayarın USB'sinden şarj ettim. Kırmızı ışık söndü sonra yeşil ışık yandı toplam 8 saat civarı şarj ettim. Cihazı power düğmesine basarak açmayı denedim, açılmadı. PCnin güç seçeneklerindeki USB askıya alma devre dışı. İki defa denedim aynı şeyi ama olmuyor, cihaz açılmıyor. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Edit: Başka forumdan bir arkadaş sağolsun reset atmamı önerdi. Atınca düzeldi, başına gelen olursa işe yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtolgae -- 20 Mayıs 2013; 3:00:12 >
  • Arkadaslar merhaba bende next 515 alarak araniza katildim soum su kutudan ev tipi sarj cihazi cikmadi ilk sarji usb den yapsam olur dimi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.