Şimdi Ara

Next YE-G 515, YE-G 535 Yeni Navigasyon Cihazları (AtlasV 664 Mhz) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
756
Cevap
9
Favori
70.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende perşembe günü bimeks in internet sayfasından 258 tl kdv dahil fiyatla sipariş verdim. 9 tl hızlı kargo seçtim, 268 tl ye ürünü aldım.
    açıkça söylemem gerekirse 2-3 gün topic leri inceleyerek karar verdim bu konuda bilgim sıfır.
    bu arada bimek maltepe ye gittim, 340 a satıyorlar.. internet fiyatına verin dedim olmaz dediler. perşembe verdim cuma aldım, faturaya baktım ki maltepe bimeks :)
    çok komik..
    neyse, ilk kez dün biraz kullandım. trafik sıkışıklığını gösteriyor ama içine girdikten sonra..
    bununla ilgil bir sürü şey okudum, alternetif yol çiziyormu emin olamadım?
    umarım çizer.. zira gerçekte nsıkışık trafikten kaçmak için aldım..
    birde hız kameralarından tabii :)

bu arada 565 in topic i varmı bulamadım? yanlış yere yazdımsa kusura bakmayın lütfen..

düzeltme: bu mesajdan sonra doğru topici buldum, :)

saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killer Loop -- 24 Kasım 2012; 6:36:14 >

• Merhaba arkadaşlar, Next Ye G 555 kutu içeriğinde trafik bilgi sistemi aparatı çıkıyor mu acaba ? 2 adet cihaz alacağım igo tabanlı olacak aldığım cihaz bu yüzden teknik desteği göz önünde bulundurarak next de karar kıldım ancak 515,535,555 bunlardan hangisini seçmeliyim acaba ?

ek olarak bu cihazlar min 664 mhz mi max 664 mhz frekansında mı çalışıyor !! bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Offchu! -- 4 Aralık 2012; 17:53:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Offchu!

Merhaba arkadaşlar, Next Ye G 555 kutu içeriğinde trafik bilgi sistemi aparatı çıkıyor mu acaba ? 2 adet cihaz alacağım igo tabanlı olacak aldığım cihaz bu yüzden teknik desteği göz önünde bulundurarak next de karar kıldım ancak 515,535,555 bunlardan hangisini seçmeliyim acaba ?

ek olarak bu cihazlar min 664 mhz mi max 664 mhz frekansında mı çalışıyor !! bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim

555 ve 565 modellerinde kutu içeriğinde TBS aparatı var iki cihaz arasındaki fark bluetooth farkı var.565 modelde Bt var 555 de yok,donanım ve yazılım olarak aynı cihazlar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Merhaba arkadaşlar, Next Ye G 555 kutu içeriğinde trafik bilgi sistemi aparatı çıkıyor mu acaba ? 2 adet cihaz alacağım igo tabanlı olacak aldığım cihaz bu yüzden teknik desteği göz önünde bulundurarak next de karar kıldım ancak 515,535,555 bunlardan hangisini seçmeliyim acaba ?

555 ve 565 modellerinde kutu içeriğinde TBS aparatı var iki cihaz arasındaki fark bluetooth farkı var.565 modelde Bt var 555 de yok.donanım ve yazılım olarak aynı cihazlar.

Teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için. Bluetooth'un verimi size göre yeterli mi telefonu etkileşimli kullanmak istiyoruz kaliteli ses veya sizi tatmin edecek bir ses veriyor mu dışarıya ? Mhz konusunda bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim

• quote:

quote:

quote:

555 ve 565 modellerinde kutu içeriğinde TBS aparatı var iki cihaz arasındaki fark bluetooth farkı var.565 modelde Bt var 555 de yok.donanım ve yazılım olarak aynı cihazlar.

Teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için. Bluetooth'un verimi size göre yeterli mi telefonu etkileşimli kullanmak istiyoruz kaliteli ses veya sizi tatmin edecek bir ses veriyor mu dışarıya ? Mhz konusunda bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim

565 modeli kullanıyorum BT sesi güzel yanlız ben BT kulaklık kullandığım için cihazın BT pek fazla kullanmıyorum.Hız konusu burada çok yazıldı çizildi ölçüm yapıp videolar konuldu yani cihaz beyan edildiği hızda çalışıyor.Bu cihazlar sabit frekansta çalışmakta bu nedenle üretici firma nasıl ayarlamışsa o hızda çalışıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

565 modeli kullanıyorum BT sesi güzel yanlız ben BT kulaklık kullandığım için cihazın BT pek fazla kullanmıyorum.Hız konusu burada çok yazıldı çizildi ölçüm yapıp videolar konuldu yani cihaz beyan edildiği hızda çalışıyor.Bu cihazlar sabit frekansta çalışmakta bu nedenle üretici firma nasıl ayarlamışsa o hızda çalışıyor.

Teşekkürler cevap için son bir sorum olacak 555 ile 565 arasında ki fark nedir ? Fiyatları farklı olduğu için sordum.

• Tek fark BT başka fark yok ,kasa donanım yazılım aynı.
  • Ben de 515 ile 535 arasında kaldım.Bluetooth kullanışlı ise 535 alıcam.Kullanan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat

Ben de 515 ile 535 arasında kaldım.Bluetooth kullanışlı ise 535 alıcam.Kullanan var mı?

Teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için almisken 565 almak daha mantıklı sanırım sanal pazarı tavsiye edermisiniz 240 tl ye mevcut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat

Ben de 515 ile 535 arasında kaldım.Bluetooth kullanışlı ise 535 alıcam.Kullanan var mı?

Bugüne kadar yurtiçinden/yurtdışından alınmış o kadar çok GPS navigasyon cihazı elimden geçti, neredeys hiç birinde de BT özelliğini verimli olarak kullanamadım.

Şöyle ki:
    BT özelliğini araç sabitken, kabin içi gürültü az iken kullanabiliyorsunuz. Ancak kabin içi gürültü birazcık artınca yani hareket halindeyken karşı tarafın sesini anlamanız olanaksız hale geliyor. Cihazın arkasındaki cılız hoparlör hareket halindeyken anlaşılır derecede sesi veremiyor, ister istemez cihaza doğru eğilmek zorunda kalıyorsunuz -ki bu da güvenlik açısından sıkıntı.

Bir bilgi daha: WinCE tabanlı cihazların hiç birisinde BT ile FM özelliklerini aynı anda çalıştıramadım. Dolayısıyla cep telefonundan BT ile navigasyon cihazına iletilen sesi FM yoluyla araç hoparlörlerinden almanız olanaksız!

Şu anda sadece GARMIN marka navigasyon cihazlarında arka hoparlör ses çıkışı yüksek. Onu da hareket halinde deneme olanağım yoktu (sırf ses çıkışı iyi diye Garmin alınmaz tabi, yazılımı bence kötü ve kullanışsız). Normal navigasyon modunda cihazın çıkardığı sesi 110-120km hızla giderken bile anlarsınız, fakat BT ile telefondan iletilen ses anlaşılır mıdır bilmiyorum deneyemedim. Tabi bir de "yankı" sıkıntısı var. Eğer yankı önleme sistemi yoksa arka hoparlörden çıkan yüksek ses cihazın mikrofonundan yeniden geri dönüp kısır döngü yapabilir. Ondan sonra da uğultular vs. Yankı engelleyici varsa sorun yok.

• Bugüne kadar WinCE işletim sistemli navigasyon cihazlarında BT ile yapabildiğim sıra dışı tek şey internete bağlanmaktı.

GPRS destekli Samsung telefonumun modemini kullanarak Çin malı "noname" navigasyon cihazının "Bluetooth >> İnternet" menüsünden internete bağlandım. Yanlış hatırlamıyorsam OPERA internet tarayıcı kullanıyordu. BT menüsünden *99# numarasını tuşlatarak (dial up) nete girebildim. 3G özelliği olsa büyük olasılıkla onu da kullanırdı. 5" ekranda internette gezmek keyifliydi ancak tarayıcıda (ekran klavyesinde) Türkçe karakter sorunu vardı. Tarayıcıyı da değiştirmek olanaksızdı, cihazın menüsüne gömülüydü.

10-15 dakika tablet PC gibi dokunmatik ekranla internette gezinip çıktım o kadar... Bir daha kullanmak bile istemedim. Tarayıcıyı değiştiremeyince ve güncelleyemeyince kullanışsız oluyor.
  • Verdiğin bilgiler için teşekkürler.Bizim işimizi 515 görür o zaman.
  • Sayın @erhanmat

Next YE-G515 işinizi görecektir; daha ilerleyen zamanlarda Next'in TBS anten aparatını alıp cihazınıza bağlarsınız ve navigasyona devam edersiniz ihtiyaç olursa.

Hayırlı olsun diyelim şimdiden
  • Merhaba,
    indirimde oldugu için 515 yada 535 modelini almayı dusunuyorum. Forumu inceledikden, düşünceme cevap bulamadım. Benim amacım adres eklemeyi pcden yapabilirmiyim. Pc ye bağlayıp adresleri ordan direk ekleme şansım varmı ? veya Bt den msj atma gibi bir olay varmıdır ?
    Kolay gelsin..
  • arkadaşlar bu 515 i almayı planlıyorum ama fm transmitterımda bozulmuşken o işide görsün istiyorum...fm transmitter özelliği iyi çalışıyor mu bu cihazın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fonseca_

arkadaşlar bu 515 i almayı planlıyorum ama fm transmitterımda bozulmuşken o işide görsün istiyorum...fm transmitter özelliği iyi çalışıyor mu bu cihazın?

Bulunduğunuz bölgede boş frekans varsa güzel,Yada araçta aux varsa cihzın kulaklık girişinden aktarım yapabiliyorsunuz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fonseca_

arkadaşlar bu 515 i almayı planlıyorum ama fm transmitterımda bozulmuşken o işide görsün istiyorum...fm transmitter özelliği iyi çalışıyor mu bu cihazın?

Bulunduğunuz bölgede boş frekans varsa güzel,Yada araçta aux varsa cihzın kulaklık girişinden aktarım yapabiliyorsunuz.

eyvallah burada toplam 3-4 radyo anca vardır:) gidip alayım artık..
  • Hayırlı olsun
  • Next navigasyon tutacağının tırnakları kırıldı.Haliyle navigasyonu takılıyken en ufak sarsıntıda düşüyor.
    Bu arkadaki düz tırnaklı aparatı nereden buluabilirm.Aparatın herşeyi sağlam sadece minik üstte tek altta çift tırnak olan parça lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkin11

Next navigasyon tutacağının tırnakları kırıldı.Haliyle navigasyonu takılıyken en ufak sarsıntıda düşüyor.
    Bu arkadaki düz tırnaklı aparatı nereden buluabilirm.Aparatın herşeyi sağlam sadece minik üstte tek altta çift tırnak olan parça lazım.

kırılan parçanın resmini çekip firmaya mail atın belki gönderirler,bir kaç kullanıcıya bu tür sorunlarda yardımcı oldukları yazıldı
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.