Sabah Kahvaaltıdan önce bir kase yoğurt yemek
11 Cevap5443 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

211 Mesaj
19 Nisan 2012; 11:10:04 

bazı arkadaşlarımda böyle bi takıntı varmışş Sabah Kahvaaltıdan önce bir kase yoğurt yiyorrlarmış...

bunun negıbı bı faydası var acaba bılgısı olan varmı...

ben sordugumda kastettıgım arkadaslar sıgara bagımlısı
sabah ac karnına yoğurt yiyince temızlıyormuş içlerını kısmende olsa

böyle birşey varmı rıvayetmı yoksa bu...

574 Mesaj
19 Nisan 2012; 11:12:45 

Valla ben de merak ettim, mesajım sana emanet

2372 Mesaj
19 Nisan 2012; 11:12:55 

Yag yakiyorMUS

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

iPhone 4S 16GB iOS 6.1 | Samsung Galaxy Note 2 16 GB
GameCenter: whtswrongstupid
| PSN: whtswrongstupid

211 Mesaj
19 Nisan 2012; 11:23:49 

quote:

Orijinalden alıntı: whtswrongstupid

Yag yakiyorMUS

yani iyi bişeymi bu ...
yda sigarayla bi alakası varmı

1426 Mesaj
19 Nisan 2012; 11:57:03 

yoğurt iyidir. vücudu toksinlerden temizler.

i want to play a game
make your choice... live or die

739 Mesaj
19 Nisan 2012; 12:25:49 

İçine yulaf ezmesi de atarsan tıkar seni üstüne de su iç tamamdır

71 Mesaj
19 Nisan 2012; 13:19:39 

Yoğurt bağırsakları temizler. Ama bu arkadaşların düşünemedikleri birşey var. Bunu hazır yoğurt YAPAMAZ. Çünkü marketten aldığımız yoğurt aslında tam olarak yoğurt değil. Çünkü o yoğurdu yaptıkları süt tam olarak süt değil. Süt defalarca pastorize ediliyor. Pastorize edilmiş sütte yararlı bakteriler kalmaz hepsi ölür. Bu yüzden bu sütlerle yoğurt yapan firmalar doğal maya kullanamaz. Çünkü tutmaz. Bu yüzden yediğimiz yoğurt aslında yoğurt değil.

Son günlerde gıda ile ilgili bir sürü pislik ortaya çıktı. Bu yoğurttada var. Yoğurdun içine öküzün kemiğinden elde edilen sığır jelatini katılıyor. Katı ve kıvamlı olması için.

1165 Mesaj
19 Nisan 2012; 13:35:16 

Yoğurdu bilmemde gece yatmadan önce içilen bir bardak ayran ciğerleri temizliyor diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi

211 Mesaj
19 Nisan 2012; 14:36:14 

aç karnına yıyyınce yemekten kesermı acaba faydalı bişeyse bende deneyım dıyorum ..
çoksıgraa içiyoruz bbu aralr

33 Mesaj
19 Nisan 2012; 14:52:26 

quote:

Orijinalden alıntı: abrahamme

Yoğurt bağırsakları temizler. Ama bu arkadaşların düşünemedikleri birşey var. Bunu hazır yoğurt YAPAMAZ. Çünkü marketten aldığımız yoğurt aslında tam olarak yoğurt değil. Çünkü o yoğurdu yaptıkları süt tam olarak süt değil. Süt defalarca pastorize ediliyor. Pastorize edilmiş sütte yararlı bakteriler kalmaz hepsi ölür. Bu yüzden bu sütlerle yoğurt yapan firmalar doğal maya kullanamaz. Çünkü tutmaz. Bu yüzden yediğimiz yoğurt aslında yoğurt değil.

Son günlerde gıda ile ilgili bir sürü pislik ortaya çıktı. Bu yoğurttada var. Yoğurdun içine öküzün kemiğinden elde edilen sığır jelatini katılıyor. Katı ve kıvamlı olması için.

o dediğin uht yöntemi pastörize değil

3820 Mesaj
19 Nisan 2012; 15:07:49 

Ben sabah 6 gibi kalkıp yoğurt yiyorum, sabahları kalkar kalkmaz hemen kahvaltı yapamadığımdan, bir tek yoğurt yiyebildiğimden dolayı yiyorum tabii, başka bir nedeni yok yani.

71 Mesaj
19 Nisan 2012; 15:13:59 

quote:

Orijinalden alıntı: TragedyDH

o dediğin uht yöntemi pastörize değil

Aralarında çok fark yok. Biri buharlar diğeri kaynarat yapılıyor. Amaç aynı. Yöntemde aynı sayılır çok farkı yok. Pastorize daha yaygın bilidinği için onu yazdım.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Sabah Kahvaaltıdan önce bir kase yoğurt yemek
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.250