Şimdi Ara

C segment -Yol Tutuşu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
4
Favori
33.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

Ne cabuk unuttunuz golfun 130 la girdigi virajda focus 70 le zor gidiyordu

bunu diyen eleman nerelerde acaba
  • alfa gliuetta bmw 1serisi subaru imprezza basi ceker gel gelellim fiyatlari cok yuksek yani c segmenti araba alacak kimsenin sanmiyorum 70bintl gidipte 1serisi alacagini(zevkine binecekler haric) piyasa geneli c sinifi icinde benim gorusum mazda3 cruze dizel(benzinlisi degil) jetta vs hikaye arabanin genetiginde yok yere tam basma durumu. gerci full paketle baz donanimli paket icinde bile ciddi olcude degisim oluyor fiesta baz ile titanium xplus paketi ayni gun denemistim koltuk dolgusu bile tutundugi hissini artirmaya yetmisti. fakat focus3 mazi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayacan -- 2 Ağustos 2012; 10:00:50 >
  • renault megane RS'i C sınıfından sayarsak ondan daha iyi yol tutuşuna sahip bir C sınıfı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Chevrolet Cruze.

çok C segmenti araba sürdüm, hiç birisi Cruze kadar oturaklı degildi, cruze kadar insana güven vermiyordu yüksek hızlarda dönüşlerde vs.

fakat şunu söyleyeyim focus ve jetta kesinlikle degil

+1

Cruze Gercekten güzel.. Aero sedan`da ayni sekilde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dix1

renault megane RS'i C sınıfından sayarsak ondan daha iyi yol tutuşuna sahip bir C sınıfı yok

Tabii ki C sınıfı.

Ancak C sınıfında Mitsubishi Lancer Evo'da var BMW 1M'de var. Bir sürü markanın bu sınıfta RS türü aracı var. Bunlarla kıyasladınız mı ?
  • Sayalım.Eğer C sınıfının tüm fiyat klasmanları işin içine katılacaksa:
    1-tartışmasız Lancer/İmpreza(awd sistemli olanlar).Alayını biçer.Megane eğer RS ise yine bu bölümde yer alır.
    2-Arkadan itişiyle 1 serisi,pergel hassasiyetindeki viraj alışıyla Giuletta.
    3-Focus.
  • Bu olayin sonu yok. Dogru jant lastik olculeri ve esp ile c sinifindaki neredeyse tum araclar tatmin eder. Yalniz bu sinif olayi sacma olmus. Fiyat araligi daha saglikli olurdu. Ornegin 1 serisi alacagima insignia alir gecerim.

Ayrica bende dusuk fiyat araliginda impreza nin basi cekecegini dusunuyorum.

• SEAT Leon`un yol tutuşu kötü mü ? Kimse listesine almamışta. Bence Leon saydığınız araçların çoğundan daha iyi yol tutar
  • quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Chevrolet Cruze.

çok C segmenti araba sürdüm, hiç birisi Cruze kadar oturaklı degildi, cruze kadar insana güven vermiyordu yüksek hızlarda dönüşlerde vs.

fakat şunu söyleyeyim focus ve jetta kesinlikle degil

İşte yol tutuşu insana verilen hisle anlaşılmaz focus ve latitude kullanıcısı olarak focus bana hiç güven vermiyor virajlarda ama latitude ile daldığım virajlara 10 km + hızlarda dalabiliyorum focusla hemde araç rotasından çıkmadan.

GEL BENİM arkamdan dal viraja göreyim aracını senin :)
    alırım anahtarını

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• viraja hızla girmenin ne gibi bir hazzı var anlamadım :) esp varsa zaten engelliyor sizde 130 la viraja girdim zannediyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IV.MAN -- 3 Ağustos 2012; 2:41:32 >
  • Focus derim...Bir ornek vermek gerekirse Volvo'nun yeni bir araci test edilmis..Hangisi oldugu aklima gelmiyor su an..Araci tamamiyle o kadar cok ovuyorlar ki ( 2 dergide okudum ikisinde de durum ayniydi ) Ozellikle yol tutusuna hayran kalmislar...Inanilmaz bir yol tutusu var demisler..

Kullanilan suspansiyon ve aksamlarin tamami yeni Focus'dan almis Volvo...Bir kac oynama yaparak yol tutus da harikalar yaratmislar...

• konusulcak bişey yok işte ;
    1. bmw 1
    2. alfa guly
    bunların sınıfı farklıysa ;
    1. lancer
    2. focus
    3. golf, leon, a3
    gerisi önemli deil zaten
  • hiç ölümlü trafik kazası gören oldumu bir görün ondan sonra araçları kapıştırın ama 4 kolluyu akıldan çıkartmayın en iyi yol tutan vasıta ahiret hava yolları çok memnun saygılar.
  • Kimse bahsetmemiş ama alfa giuliettayla aynı platformda üretilen fiat bravonunda sert süspansiyonları sayesinde yol tutuşu giulietta kadar iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrdmr1

Kimse bahsetmemiş ama alfa giuliettayla aynı platformda üretilen fiat bravonunda sert süspansiyonları sayesinde yol tutuşu giulietta kadar iyidir.

Giulietta ile bravo aynı platformun araçları değil.

Bravo fiat'ın eski C platformunu kullanıyor lancia delta ve stilo'da kullanılan platform.

Gui ise C-evo platformunu kullanıyor eski platformun 100 milyon euro harcanarak yenilenmiş ve değiştirilmiş halini.

O yüzdendirki bravo malesef gui kadar yol tutuşa ve hissiyata sahip değil.
  • Valla Gui bence Focus'tan iyi falan degil. Gui'nin limiti asildigi zaman onunu ayri arkasini ayri birakabiliyor. Boyle durumlarda Focus 3 cok daha kontrollu.

Benim gozumde bu isin krali BMW 1 serisidir, sonra da Focus gelir.

• Vallahi porshe, masarati falan kullandım Cruze gibisini görmedim 140 la viraja gir.........
  • beklendik sonuç olarak, herkes kendi aracının en iyi olduğunu savunuyor. çok faydalı konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

Valla Gui bence Focus'tan iyi falan degil. Gui'nin limiti asildigi zaman onunu ayri arkasini ayri birakabiliyor. Boyle durumlarda Focus 3 cok daha kontrollu.

Benim gozumde bu isin krali BMW 1 serisidir, sonra da Focus gelir.

Focus III ü adam gibi zorlayana kadar pek fikrim yoktu ama deneyince gördüm muazzam yol tutuyor alet. Umarım zorladım diye atarlanmazsın.

Aynen senin gibi düşünüyorum. 1. 1 serisi ise 2. kesinlikle Focus III.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.