Şimdi Ara

C segment -Yol Tutuşu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
297
Cevap
4
Favori
33.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bazı otomobilleri yazmak ayıp ve komik oluyormuş bu başlığa onu gördük...aracın adı yazılınca hemen insanlar gülmeye başlıyor..niye? çünkü bi arkadaşında vardır ve o demiştir ki böyleyken böyle, çok yakıyor, viraj almıyor ..falan filan..

arkadaş bu ülkede "bi arkadaşımda var, aynısı kaynımda var" dan daha geçerli bir referans yok..ben artık bunu anladım...otomobil konusu çok enteresan temellere dayanıyor bu ülkede...getir schumacher'i adam anlatsın, bizim halk gene gidip kaavedeki pişpirik arkadaşının dedğini baz almazsa ben bişey bilmiyorum.

görüyoruz ki iki mesajdan biri alfa romeo guilietta diyor...meğer ne çok satılır ya da ne çok bilinirmiş bu araç...mutlaka her yazanın uzuuun uzuuun tecrübeleri vardır, sürmüşlüğü vardır, binmişliği vardır..
  • Focus değil bir kere. Yeni focusta tek sevdiğim küçük ve ele oturan direksiyonu oldu. Yol tutus iyi değil. Over steering hat safhada. Araçta garip bir ağırlık var.

Yol tutustan bahsediyorsak 1 serisi götürür olayı. Yeni a serisi de iyidir daha bilmiyoruz.

Sonra benim kullandiklarim icin bu konuda sıralama şöyledir.
    Sadece yol tutus icin
    A3
    C30
    Golf
    Lancer
    Jülyet
    Astra
    Focus

Mazda 3, cruze ,MB b Class (iyi olduğunu sanmam sandviç kasası ile), 308 kullanmadım, bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiçbiri -- 19 Nisan 2012; 2:12:29 >
  • Aşşağı yukarı benzer hatta ortak şasi,süspansiyon sistemini kullanan Mazda 3,Focus,S40;Jülyet,116,Astra bu konuda iddialı modeller.B segmentinde Corsa,Fiesta-Mazda2,Mito gibi araçlar referans bu konuda.

Civic hep aynı terane,yeni Civic'i de denedim değişen birşey yok.VSA mıydı ESP'nin adı neyse işte,o olmasa Civic'in özellikle beklenmedik yol koşullarında ne yapacağı belli olmuyor.

Jetta berbat ötesi hale gelmiş,konfordan ödün vermeyeyim iyi yol tutsun ayağına rezil olmuşlar.Ne konfor var ne yol tutuş.Zorlamaya gelmiyor bu araçlar.

Cruze yeterince stabil,zaten GM ortaklığıyla Opel'in izinden yürüyor.

Yumuşak arabayı bir türlü sevemedim,araba direksyonunda bana ne yaptığını hissettirecek..Ötesi yok,sert kullanan birisi olarak çoğu marka modeli test ettim bu konuda.Geçmişte FocusI,AstraG favorimdi C sınıfında yine.Bora yolda seke seke gidiyor,hele ki virajda viyadüğe girmeye kalk,önden kayıyor üstünden yük kalkınca.Üstelik çok dengesiz bir ağırlık dağılımı var.Arabanın önden kayması en kıl olduğum şey,kaydı mı toparlamak çok zor..

Daha yazacak çok şey var da taşlarlar beni burada

Ayrıca yol tutuş demek sadece Skidpad tesi demek değil,bozuk yolda denemek lazım birşe o yumuşakları..Ters eğimli virajda,kaygan yolda denemek lazım.Düzgün asfaltta her araba yol tutar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 19 Nisan 2012; 2:04:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Lancer ı satamadım diye 1 yıldır forumda ağlayıp Altea almak ne demekse.. 2. eli geçtim sokaktan 10 kişiye soralım Altea'nın hangi marka olduğunu bilemezler.

Artı Bir.
  • Kulaktan dolma bilgilerle yapılan salak-saçma yorumlara çok gülmekle beraber 1 serisini premium sınıfta sayarak focus demiştim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bulbulinho

quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Lancer ı satamadım diye 1 yıldır forumda ağlayıp Altea almak ne demekse.. 2. eli geçtim sokaktan 10 kişiye soralım Altea'nın hangi marka olduğunu bilemezler.

Artı Bir.

artı iki
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

i30'u göz ardı etmeyin. Yeni referans modelimiz i30.

Mesajların sıkmaya başladı artık. Çocukluk yapmanın alemi yok.

Bu arada mesajını ben şikayet ettim.
  • 225/45/17 lastik takarsan
    Araca 35mm yada 50mm Spor yay takarsan
    Araçta ESP de varsa

Yol tutuşu oldukça iyi olur.

Hangi marka olduğu pek fark etmez.
  • BMW 1 Serisi
    Lancer

Keşke benim Civicte iyi yol tutsaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

Teşekkür ederim. "Blok" fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Şikayetlik bir durum da yok, o benim görüşüm olabilir. Buna kimse de itiraz edemez. Benim vurgulamak istediğim şeyi, herkes biliyor zaten.
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim. "Blok" fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Şikayetlik bir durum da yok, o benim görüşüm olabilir. Buna kimse de itiraz edemez. Benim vurgulamak istediğim şeyi, herkes biliyor zaten.

Vurgulamak istediğin şeyi ben de biliyorum ama bunun yöntemi bu değil. Senin yaklaşımın bir zaman sonra infial haline gelecek ve ortam sürekli gerilecek. Ayrıca ne yaptığını anlamayanlarda var, örneğin Focus - Jetta tercih konusunda mesajına verilen cevap gibi.

Sen aracı incele, test et, kullan, görüşlerini bildir ve eleştir ama yaptığın şey bence yakışık almıyor. Kimsenin senin düşüncelerine laf söyleme hakkı yok. Senin birilerine kızarak içine girmiş olduğun tutum, kızdığın kişilere zarar vermiyor. Tam tersine ironi yapmaya çalıştığın markalara zarar veriyor.

Hayatım boyunca hep kaliteyi desteklemeye çalıştım. Kalite rekabeti arttırır ve genel pazarın seviyesini yükseltir.
    Kaliteye ulaşmaya çalışmanın nesi kötü anlayamadım. Bizler tüketiciler olarak kalitesi artanlara da yönelmeli ve tercih etmeliyiz ki mevcut durumda kaliteli olanlar da kalite çıtalarını yükseltsinler. Eleştirmek kadar eleştiriyi kabul etmekte bir erdemdir.

Bu forumda olduğum sürece gücüm yettiğince, gereksiz yere hakkı yenilenin hakkını savunmaya çalışırım. Burada marka Hyundai - Kia olmuş Renault olmuş VW olmuş vs. hiç farketmez. Eleştirmekle, dalga geçmek ya da karalamak arasında derin bir fark vardır arkadaşım.

İçinde olduğun tutumu sana yakıştıramadığım için yazdım uzun uzun. Yoksa forumda yav he he denecek çok üye var.

Selamlar.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZSARA -- 19 Nisan 2012; 9:45:06 >

• quote:

Vurgulamak istediğin şeyi ben de biliyorum ama bunun yöntemi bu değil. Senin yaklaşımın bir zaman sonra infial haline gelecek ve ortam sürekli gerilecek. Ayrıca bu ne yaptığını anlamayanlarda var örneğin Focus - Jetta tercih konusunda mesajına verilen cevap gibi.

Sen aracı incele, test et, kullan, görüşlerini bildir ve eleştir ama yaptığın şey bence yakışık almıyor. Kimsenin senin düşüncelerine laf söyleme hakkı yok. Senin birilerine kızarak içine girmiş olduğun tutum, kızdığın kişilere zarar vermiyor. Tam tersine ironi yapmaya çalıştığın markalara zarar veriyor.

Hayatım boyunca hep kaliteyi desteklemeye çalıştım. Kalite rekabeti arttırır ve genel pazarın seviyesini yükseltir.
    Kaliteye ulaşmaya çalışmanın nesi kötü anlayamadım. Bizler tüketiciler olarak kalitesi artanlara da yönelmeli ve tercih etmeliyiz ki mevcut durumda kaliteli olanlar da kalite çıtalarını yükseltsinler. Eleştirmek kadar eleştiriyi kabul etmekte bir erdemdir.

Bu forumda olduğum sürece gücüm yettiğince, gereksiz yere hakkı yenilenin hakkını savunmaya çalışırım. Burada marka Hyundai - Kia olmuş Renault olmuş VW olmuş vs. hiç farketmez. Eleştirmekle, dalga geçmek ya da karalamak arasında derin bir fark vardır arkadaşım.

İçinde olduğun tutumu sana yakıştıramadığım için yazdım uzun uzun. Yoksa forumda yav he he denecek çok üye var.

Selamlar.

Vaktinizi harcayıp, böyle bir mesaj yazdığınız için öncelikle teşekkür ediyorum. Ama artık buradaki boş tartışmalardan o kadar sıkıldım, bunaldım ki, en sonunda bu noktaya geldim. Çok basit bir örnek: Ben bu yazdıklarımı VW'nin herhangi bir modeli ile ilgili yazsaydım fanatik ilan edilip linç edilirdim. Ama Hyundai ile ilgili yazınca kimse birşey diyemiyor.

i30'un şu özelliği iyidir, şu eksiklikleri vardır, derim. Bir tane eksik söylediğim için "Das Auto"cu olurum.

Çünkü bu forumda: "Herkes VW fanatiği olabilir. Kimse Hyundai fanatiği olamaz. Aklı olan insan kesinlikle Hyundai alır, başka marka alanın aklından şüphe ettirilmeye çalışılır. Hatta bu markaların sahipleri hakkında hakaretler havada uçuşur."

Kısa süre önce, bir üye şöyle birşey yazmış. Daha ne denilebilir ki?
    quote:

Orijinalden alıntı:.....
    ...
    e golf almak için ya bağnaz olmak lazım ya kör.

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 19 Nisan 2012; 9:45:03 >

• quote:

Vaktinizi harcayıp, böyle bir mesaj yazdığınız için öncelikle teşekkür ediyorum. Ama artık buradaki boş tartışmalardan o kadar sıkıldım, bunaldım ki, en sonunda bu noktaya geldim. Çok basit bir örnek: Ben bu yazdıklarımı VW'nin herhangi bir modeli ile ilgili yazsaydım fanatik ilan edilip linç edilirdim. Ama Hyundai ile ilgili yazınca kimse birşey diyemiyor.

i30'un şu özelliği iyidir, şu eksiklikleri vardır, derim. Bir tane eksik söylediğim için "Das Auto"cu olurum.

Çünkü bu forumda: "Herkes VW fanatiği olabilir. Kimse Hyundai fanatiği olamaz. Aklı olan insan kesinlikle Hyundai alır, başka marka alanın aklından şüphe ettirilmeye çalışılır. Hatta bu markaların sahipleri hakkında hakaretler havada uçuşur."

Kısa süre önce, bir üye şöyle birşey yazmış. Daha ne denilebilir ki?
    quote:

Orijinalden alıntı:.....
    ...
    e golf almak için ya bağnaz olmak lazım ya kör.

Teşekkürler...

Aklı başında ve ne söylediğini bilenler için her zaman fazlasıyla vaktim vardır. Dolayısıyla mesajımı vakit harcama olarak değil, arkadaşımla bir sohbet olarak görüyorum.

Söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Aynı durum beni de çok rahatsız ediyor, artık foruma girip okuyup çıkıyorum genellikle. Pek yazmak gelmiyor insanın içinden.

Bazı üyeler maalesef bazı markaları göklere çıkartırken bazı markaları yerin dibine sokuyorlar. Olması gereken bu değil aslında ama bu durum otomobil genelde bir çatışma haline dönmüş durumda. Almancı, İtalyancı, Japoncu vb. ayrımlarla birbirimizi tasnif ediyoruz artık forumda.

Garip, gerçekten çok garip. Nesnel bir şeyi yorumlarken şurası iyi ama burası da kötü diyemiyoruz, demiyoruz ya da dedirtmiyorlar. Ne yazık ki toplum olarak birbirimizin düşüncelerine saygımız kalmamış, yaptığımız yorumlar neticesinde karşımızdaki tarafından derhal bir grubun içerisine dahil ediliyoruz.

Hal böyle olunca da mesele buralara kadar uzuyor işte.

Canım ülkemizle ilgili tek bir hayalim var, umarım günün birinde iyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı ayırabilecek bir bilinç seviyesine ulaşırız toplum olarak.

• Ya şudur budur diyorsunuz da
    sanki focus diyenler alfa romeo,c4,jetta v.b. sürüp denedi.
    sanki jetta diyenler c4,focus,alfa sürdü.
    sanki c4 diyenler focus,jetaa,alfa sürdü.
    sanki alfa diyenler c4,focus,jetta sürdü.
    benim c4'üm var kv spor yay var, 2007 kasası, performans lastiği var, yol tutuşunda kendine ve aracına güvenenler gelsin.
    ıslak kuru zeminde yapalım testimizi görelim hangisi iyimiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: favoriteteam

Ya şudur budur diyorsunuz da
    benim c4'üm var kv spor yay var, 2007 kasası, performans lastiği var, yol tutuşunda kendine ve aracına güvenenler gelsin.

Mesajınız biraz çelişkili olmuş hocam.

Her araçta, yol tutuşun iyileşmesi için bazı değişiklikler yapılabilir ve başarılı sonuçlar elde edilebilir. Lakin burada araçların stock (fabrika çıkışı) haldeki yol tutuşları kıyaslanıyor. Dolayısıyla herkes tecrübesini yansıtıyor bir şekilde.

Bu arada bahsettiğiniz araçların hepsini sürdüm ve inanıyorum ki yorum yapanların yarısı bu araçların hepsini kullanmıştır.

• drag içinmi lazım yada viraja 150 ile girmek içinmi ? yahu yolda 90 100 e sabitleyip adam gibi gitmek varken ne diye böyle şeylerle uğrasıyoruz anlamış deilim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: favoriteteam

Ya şudur budur diyorsunuz da

Mesajınız biraz çelişkili olmuş hocam.

Her araçta, yol tutuşun iyileşmesi için bazı değişiklikler yapılabilir ve başarılı sonuçlar elde edilebilir. Lakin burada araçların stock (fabrika çıkışı) haldeki yol tutuşları kıyaslanıyor. Dolayısıyla herkes tecrübesini yansıtıyor bir şekilde.

Bu arada bahsettiğiniz araçların hepsini sürdüm ve inanıyorum ki yorum yapanların yarısı bu araçların hepsini kullanmıştır.

burda yorum yapanların yarısı bırakın bu araçları,
    çeyreği bu araçlara binmemiştir, kalanlarının ehliyeti yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

bazı otomobilleri yazmak ayıp ve komik oluyormuş bu başlığa onu gördük...aracın adı yazılınca hemen insanlar gülmeye başlıyor..niye? çünkü bi arkadaşında vardır ve o demiştir ki böyleyken böyle, çok yakıyor, viraj almıyor ..falan filan..

arkadaş bu ülkede "bi arkadaşımda var, aynısı kaynımda var" dan daha geçerli bir referans yok..ben artık bunu anladım...otomobil konusu çok enteresan temellere dayanıyor bu ülkede...getir schumacher'i adam anlatsın, bizim halk gene gidip kaavedeki pişpirik arkadaşının dedğini baz almazsa ben bişey bilmiyorum.

görüyoruz ki iki mesajdan biri alfa romeo guilietta diyor...meğer ne çok satılır ya da ne çok bilinirmiş bu araç...mutlaka her yazanın uzuuun uzuuun tecrübeleri vardır, sürmüşlüğü vardır, binmişliği vardır..

Bir de 'Arkaaşın arkaaşı' var ki o daha feci

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sscasta

quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

bazı otomobilleri yazmak ayıp ve komik oluyormuş bu başlığa onu gördük...aracın adı yazılınca hemen insanlar gülmeye başlıyor..niye? çünkü bi arkadaşında vardır ve o demiştir ki böyleyken böyle, çok yakıyor, viraj almıyor ..falan filan..

Bir de 'Arkaaşın arkaaşı' var ki o daha feci

C4 hakkında ne diyorsunuz? Bence güzel..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.