Şimdi Ara

AMD logolu bellek çipi kullanan GeForce GTX 550 Ti görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
6.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD logolu bellek çipi kullanan GeForce GTX 550 Ti görüntülendi

Çin merkezli donanım üreticileri zaman zaman garip çözümlere imza atabiliyorlar. İşte onlardan biri olan GeForce GTX 550 Ti tabanlı ekran kartı için ilk bakışta her şey normal gibi görünse de haberimize konu olan detay, kartın soğutucusu kaldırıldığında ortaya çıkıyor. Haber içerisindeki görüntülerden de anlaşılabileceği üzere kart üzerindeki bellek yongalarında AMD logosu yer alıyor. DRAM üreticileriyle işbirliğine giden ve bir süredir bazı kartlarda kendi logosunu taşıyan DRAM yongalarına yer veren AMD'nin dışarıya satış gerçekleştirdiği şimdiye kadar duyulmasa da GeForce GTX 550 Ti'da yer alan yongaların, Çin'deki spot pazardan elde edilmiş olabileceği düşünülüyor.

Aynı kartı daha da ilginç yapan nokta ise AMD logolu bellek yongalarının SDDR3 formunda olması. Bilindiği üzere GeForce GTX 550 Ti, referans tasarımında GDDR5 bellek kullanıyor ve Nvidia aksi yönde bir kullanıma izin vermiyor. Ancak söz konusu Çin pazarı ve oradaki yerel üreticiler olunca bu türde garip kart çözümlerinin ortaya çıkması da kaçınılmaz oluyor. 

AMD logolu bellek çipi kullanan GeForce GTX 550 Ti görüntülendi

• Adamlar resmen merdiven altında çakma 550Ti yapmışlar Çin harbiden büyük tehlike.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 18 Nisan 2012; 14:43:38 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysan240 -- 18 Nisan 2012; 14:45:56 >
  • beyin bedava adamlar aklını kullanmış :)
  • 2.el GTX 550 Tİ f/p 1.si.
  • Yeni bir marka doguyor galiba o0 adi belirsiz..
  • İyide şimdi kart nvidia yongalar AMD kırma kart olmuş buna hangi driverler yüklenecek.
  • yarın oburgun amd kartada nvıdıa bellek takar bu çinlıler
  • hocam işin içinde ÇİN oldumu sorgulamayacaksın ben bu çinlileri araştırırken error veren adamlar biliyorum :D
  • Çin çin çin çin çin fikiiiirlim bir kurnaz sen misin akııılllııım…

http://www.youtube.com/watch?v=0qe8bRk0U60
    hepimize hedaye olsun bu şarkı
  • adamlar merdiven altında neler yapıyor. biz hiç bişe yapmıyoruz
  • Adamları tebrik mi etmek gerek, yoksa şaşırmak mı gerek, çıkamadım işin içinden.
    Hiçkimsenin düşünemediğini düşünmüşler ve yapmışlar da. NVIDIA GPU bulamayınca, kart yapamamaktansa AMD GPU kullanmayı daha mantıklı bulmuşlar.
    Ülke Çin olunca bu normal ancak NVIDIA ile başları derde girebilir.
  • Nvidia FAN BOY kardeşlerini görelim !! hadi eller havaya hoba yek yek :D

ama onlar bana -1 verecek ! :(

+1 vermek isteyenler, bu yazıyı "alıntı" yapıp +1 şeklinde cevap versinler :D

hahahahhah :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Adamları tebrik mi etmek gerek, yoksa şaşırmak mı gerek, çıkamadım işin içinden.
    Hiçkimsenin düşünemediğini düşünmüşler ve yapmışlar da. NVIDIA GPU bulamayınca, kart yapamamaktansa AMD GPU kullanmayı daha mantıklı bulmuşlar.
    Ülke Çin olunca bu normal ancak NVIDIA ile başları derde girebilir.

abi ülkemizde 2 yıl garantili olarak çakma nvidia volar ekran kartları satılıyor.adamların başına hiçbirşey gelmiyor

• Ya arkadaş evde mi yapıyorlar bunları anlamıyorum valla
  • 29 Mart tarihinde "AMD Bellekli Sapphire 6670 Gördüm" başlıklı bir post göndermiştim.

http://forum.donanimhaber.com/m_59195673/tm.htm
  • cinli abi bunlar yapar ya onunda cakmasını yaprlar
  • küçük küçük adamlardan büyük büyük işler :)
  • Bi an Fx57 haberleri karıştırdı dedim ama altından çinliler çıktı , her şey beklenir bu adamlardan
  • Tahtakaledekiler hayatının hatasını yapıyor, başlayın abi sizde çakma 7770 lere bak nasıl satıyor. Korsan CD de para mı var
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.