- x
Kaymakam olmak istiyorum
49 Cevap9170 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

28 Mesaj
18 Nisan 2012; 13:24:33 

kaymakam olmak istiyorum? Hangi üniversiteye hangi bölüme gitmeliğım gerekli şartlar ne? Ne kadar şansım var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
Siyasal Bilimler Fakültesi - İşletme Bölümü

128 Mesaj
18 Nisan 2012; 13:27:16 

siyasi çevren geniş ise ve devletin koydugu mülakat sınavları geçebilirsen üni kotası yok şurdan çıkan kaymakam olur diyebileceğimiz bir sınır yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djwishbone -- 18 Nisan 2012; 13:27:47 >

28 Mesaj
18 Nisan 2012; 13:48:57 

hepsini anladım da şu siyasi çevre konusunu anlamadım. Insanın kendi başarısı çevre ne kadar etkiler?

547 Mesaj
18 Nisan 2012; 13:52:48 

hukukla, siyasal bilimlerle de olunur ama en düşük puanlısı kamu yönetimi.. kaymakam, müsteşar, vali, idari hakim olunabiliyo..

137 Mesaj
18 Nisan 2012; 13:52:53 

Torpil

ŞAMPİYONLUK YAKIN,IŞIKLARI KAPATIN !

9387 Mesaj
18 Nisan 2012; 14:15:37 

Siyasi isler okulla filan olmaz. Sosyal konu dusuk bir aileden cikip kaymakam olman filan zor. Guclu baglantilarin olduktan sonra copcu bile kaymakam olur. Okulu buyutmeyin bu kadar. Cevrenize onem verin. Okul is bulmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

28 Mesaj
18 Nisan 2012; 14:28:37 

olmayan torpili nasıl yapacağım bilmiyorum ama ben kaymakam olacağım...

542 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
AvantiLazio
18 Nisan 2012; 14:40:26 

quote:

Orijinalden alıntı: hcangur

hevesini kırmayalım ama arkadaşların dediği gibi araya sokacak adamların yoksa zor,ankara siyasaldan mezun olursan önün açık ama.

http://www.youtube.com/watch?v=HPXf-KJvUf8

28 Mesaj
18 Nisan 2012; 14:56:25 

quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

hevesini kırmayalım ama arkadaşların dediği gibi araya sokacak adamların yoksa zor,ankara siyasaldan mezun olursan önün açık ama.

haklı olmabilirsn. Ama bu kişisel yetenekte ister. Neyse ya hakkımız da hayırlısı neyse o olsun. Benim ki hedef hayal gibi birşey. Bilgi almak fikir edinmek istedim. Yardımlar için teşekkürler.kaymakam olmayı düşünen arkadaşlar da bilgilendiyse ne mutlu. Iyi günler...

17 Mesaj
18 Nisan 2012; 15:30:15 

Birincisi , Kaymakamlık için gerekli kpss puanını alman ve yazılı sınavını geçmen gerek.

İkincisi , Açıköğretim dışında herhangi bir üniversitenin iibf bölümünü bitirmen yeterlidir.

Üçüncüsü , Devlette sağlam referansın olmalı

Dördüncüsü , Kaymakamlıga genelde kırsalda büyümüş , köyde yetişmiş kişiler alınır.Çünkü kaymakamlar genelde kırsalla ilgilenir.Bu yüzden şımarık zengin züppeleri isterse dayısı bakan olsun elenir.Zaten zengin biri de kaymakamlık yapmaz ismi olan bir meslek olsa da çok çok zordur ve ücra köşelerde görev yaparlar.

Beşinci madde , Bakma sen Ankara Siyasal felan okumazsan bu tür mesleklere giremezsin diyenlere.Ankara Siyasal vs bu mesleklere girmelerinin sebebi onların bu işin bilincinde olmaları.Dİğer ünilerdeki öğrencilerin aklı bir karış havada %90 ı okumaya değil de bir üniversite bitirmiş oluyum diye geliyor fakat ankara siyasaldaki adam öss ye iyice çalışıp oraya gelmiş zaten herşeyin farkında oluyor..

Son olarak benim torpilim yok nasıl girerim vs diye üzülmeyin.Kaymakam demek hükümet temsilcisi demek elbette hükümetin adamı olacaksın.Tanımadıgı birine hükümet kendini niye temsil ettirsin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhankoxp -- 18 Nisan 2012; 15:37:07 >

0 Mesaj
18 Nisan 2012; 15:51:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Orhankoxp

Birincisi , Kaymakamlık için gerekli kpss puanını alman ve yazılı sınavını geçmen gerek.

İkincisi , Açıköğretim dışında herhangi bir üniversitenin iibf bölümünü bitirmen yeterlidir.

Dördüncüsü , Kaymakamlıga genelde kırsalda büyümüş , köyde yetişmiş kişiler alınır.Çünkü kaymakamlar genelde kırsalla ilgilenir.Bu yüzden şımarık zengin züppeleri isterse dayısı bakan olsun elenir.Zaten zengin biri de kaymakamlık yapmaz ismi olan bir meslek olsa da çok çok zordur ve ücra köşelerde görev yaparlar.

Beşinci madde , Bakma sen Ankara Siyasal felan okumazsan bu tür mesleklere giremezsin diyenlere.Ankara Siyasal vs bu mesleklere girmelerinin sebebi onların bu işin bilincinde olmaları.Dİğer ünilerdeki öğrencilerin aklı bir karış havada %90 ı okumaya değil de bir üniversite bitirmiş oluyum diye geliyor fakat ankara siyasaldaki adam öss ye iyice çalışıp oraya gelmiş zaten herşeyin farkında oluyor..

Son olarak benim torpilim yok nasıl girerim vs diye üzülmeyin.Kaymakam demek hükümet temsilcisi demek elbette hükümetin adamı olacaksın.Tanımadıgı birine hükümet kendini niye temsil ettirsin?

Boş bir insansın hükümetin değil devletin temsilcisidir kaymakam
hükümetler gidicidir devlet kalıcı

17 Mesaj
18 Nisan 2012; 17:31:47 

quote:

Orijinalden alıntı: primated

Cahil herif asıl boş olan sensin kaymakamlıklar içişleri bakanlıgına bağlıdır . İçişleri bakanlıgı nereye bağlı hükümete bağlı . hükümet tabi devletin hükümeti başka ülkenin hükümeti değil . Ayrıca bunları bilmiyor olsan bile hiç mi kaymakamlık önünden geçip '' HÜKÜMET KONAĞI '' yazısını görmedin? Bir b*k bilmiyorsunuz gelmiş burada boş birisin vs vs . Senin gibiler kaymakam olamaz söyleyim boşa heveslenme fazla v for vendetta etksinde kalmışsın.Hey Allah ım kimlere laf anlatıyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhankoxp -- 18 Nisan 2012; 17:35:57 >

7 Mesaj
18 Nisan 2012; 17:50:54 

quote:

Orijinalden alıntı: hcangur

kaymakam olmak istiyorum? Hangi üniversiteye hangi bölüme gitmeliğım gerekli şartlar ne? Ne kadar şansım var?

hastaneye git önce bir jinekologa sonrada plastik cerraha gönderirler tahminim

13 Mesaj
18 Nisan 2012; 17:55:39 

kaymakam ne la

141 Mesaj
18 Nisan 2012; 17:57:28 

kadrolaşmanın korkunç boyutlara ulaştığı günümüzde kaymakam olmanı sağlayacak en önemli şey torpil ve belirli kesimlere olan yakınlığın maalesef
bunlara sahip değilsen ne bitirdiğin okula ne sınavlarda gösterdiğin başarıya bakarlar

515 Mesaj
18 Nisan 2012; 18:47:17 

quote:

Orijinalden alıntı: emma morley

kadrolaşmanın korkunç boyutlara ulaştığı günümüzde kaymakam olmanı sağlayacak en önemli şey torpil ve belirli kesimlere olan yakınlığın maalesef
bunlara sahip değilsen ne bitirdiğin okula ne sınavlarda gösterdiğin başarıya bakarlar

hiç eski türk filmi,kemal sunal filmi vs. izlememişsin heralde.

141 Mesaj
18 Nisan 2012; 19:51:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ylmz12

hiç eski türk filmi,kemal sunal filmi vs. izlememişsin heralde.

ne alaka?

2131 Mesaj
18 Nisan 2012; 19:55:04 

Çevren sağlamsa aöf kamu bölümü mezunu olsan da olur.

130 Mesaj
18 Nisan 2012; 19:59:20 

başlığı görünce aklıma ankaralı turgut geldi

''kaymak lazım kaymak lazım vekilime kaymak lazım''

Önemli olan zihniyet..

77 Mesaj
18 Nisan 2012; 19:59:59 

Benim iyi bir arkadaşımda kaymakam olmak istiyordu o da araştırınca vazgeçti şimdi ilköğretim matematik öğretmenliği okuyor.

Ankara her zaman siyasetin yeni jenerasyonunu yetiştirir. Kısaca diyeyim ki ankaranın prof. en büyük torpildir.!

130 Mesaj
18 Nisan 2012; 20:02:20 

Önemli olan zihniyet..

28 Mesaj
18 Nisan 2012; 20:08:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Orhankoxp

Yazdıkların doğru hoşuma gitti sağol beni bilgilendirdiğin için. Inş herşeyin hayırlısı gönlümüzce olur. Bir okudum bir kaç tartışmaya girmişsiniz bunlar hoş değil boşverin. çok teşekkürler Allah yar ve yardımcımız olsun.

551 Mesaj
29 Ocak 2013; 18:51:14 

quote:

Orijinalden alıntı: primated

HUKUK ÖĞRENCİSİYİM, TARTIŞTIĞINIZ KONUYU BİZ DERSLERİMİZDE GÖRDÜK, KAYMAKAM VE VALİ; HÜKÜMET TEMSİLCİSİDİRLER...

1. 1988 RENAULT 11 GTL (SATILDI) 2. 1992 PEUGEOT 205 (SATILDI) 3. 1994 LADA SAMARA (SATILDI) 4. 1976 FORD TAUNUS (SATILDI) 5. 1990 TOFAŞ SERÇE (SATILDI) 6. 2001 CITROEN SAXO(SATILDI) 7. 1995 RENAULT 11 FLASH S(SATILDI) 8. 1993 RENAULT 11 FLASH S(SATILDI)
DELL INSPIRON R15 & SAMSUNG GALAXY S4 ACTİVE

282 Mesaj
2 Şubat 2013; 13:41:22 

Arkadaşlar 2012 de 64 kaymakam ataması yapılmış.Peki 2012 kaymakamlık için yapılan başvuru sayısı hakkında bilgisi olan var mı ?

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
•••••••••••••••••••••••••••••••••••GALATASARAY •••••••••••••••••••••••••••••••••••
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
•••••••••••••••••••••••••••••••••••ELAZIĞSPOR••••••••••••••••••••••••••••••••••••
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

289 Mesaj
2 Şubat 2013; 16:33:00 

normal olsan iyiydi

77 Mesaj
7 Ocak 2014; 18:59:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Southland

Neden AÖF dışında, sorabilir miyim? Arkadaşım AÖF mezununun örgün mezunundan ne farkı var? Bırakın artık AÖF mezunlarını hor görmeyi, at gözlüğünü çıkarın artık...

17 Mesaj
7 Ocak 2014; 21:27:59 

quote:

Orijinalden alıntı: sasori_99

Neden AÖF dışında, sorabilir miyim? Arkadaşım AÖF mezununun örgün mezunundan ne farkı var? Bırakın artık AÖF mezunlarını hor görmeyi, at gözlüğünü çıkarın artık...

Ne hor göreceğim? Ben fakültede eşşek gibi çalıştıgım halde sınavımdan düşük puan alıyorsam AÖFte çalışan adam şıkkı işaretleyip yüksek puanı alıyor.

Ben bin bir stresle fakülteyi bitiriyorum sen sadece sınavdan önce 1 hafta çalışıp okulu bitiriyorsun.

Ben fakültede hocanın verdiği ödevleri yapıyım sunum yapıyım derken sen hiçbir şey yapmıyorsun.

AÖF VE ÖRGüN'ün elbette bir farkı olacak...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Ocak 2014; 21:52:33 

quote:

Orijinalden alıntı: SeReNDiPiTyHC

Allah yolunu açık etsin kardeşim...Bu işleri kime sorsan kklasik yok torpilin olmalı yok çevre olmalı vs.. derler bunlar fasa fiso..Gerçekten çalışırsan ve istersen olabilirsin başarılar..

2131 Mesaj
7 Ocak 2014; 22:08:32 

quote:

Ne hor göreceğim? Ben fakültede eşşek gibi çalıştıgım halde sınavımdan düşük puan alıyorsam AÖFte çalışan adam şıkkı işaretleyip yüksek puanı alıyor.

Ben bin bir stresle fakülteyi bitiriyorum sen sadece sınavdan önce 1 hafta çalışıp okulu bitiriyorsun.

Ben fakültede hocanın verdiği ödevleri yapıyım sunum yapıyım derken sen hiçbir şey yapmıyorsun.

Git işine ya.Örgündeki iibfnin hali de ortada.Hangi dersin finaline haftalarca çalıştın sanki? Ben örgünde okudum açıkta.Hele iibf okuyan birinin derslerden şikayet etmesi gülünç.
Aöf'ü küçük görmen için ülkenin en iyi okullardan birinde olup 2 yabancı dili adam akıllı bilmen gerekir.Anadolunun kıytırık bir üniversitesindeysen hiç konuşma bile.
Yök örgün şöyle zor böyle süper gibi hikayeleri çok dinledik.Gittim üniversiteye girdim anlatılanlar hikaye.Örgünde çok rahat geçerim.Hele hocayla aram iyiyse, notları da aldıysam geçilemeyecek ne var?

17 Mesaj
7 Ocak 2014; 22:51:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Git işine ya.Örgündeki iibfnin hali de ortada.Hangi dersin finaline haftalarca çalıştın sanki? Ben örgünde okudum açıkta.Hele iibf okuyan birinin derslerden şikayet etmesi gülünç.
Aöf'ü küçük görmen için ülkenin en iyi okullardan birinde olup 2 yabancı dili adam akıllı bilmen gerekir.Anadolunun kıytırık bir üniversitesindeysen hiç konuşma bile.
Yök örgün şöyle zor böyle süper gibi hikayeleri çok dinledik.Gittim üniversiteye girdim anlatılanlar hikaye.Örgünde çok rahat geçerim.Hele hocayla aram iyiyse, notları da aldıysam geçilemeyecek ne var?

Kardeş hoca kitaptan anlatıyor kitabı ezberliyorsun notları ezberliyorsun tüm derslere katılıyorsun ama adam akademisyen egosu nedeniyle puan kırıyor anlıyor musun? Senin okulun istisnadır.

Ödevleri falan küçümsüyormuşsun diyecek sözüm yok.Ben üniye gitmeden önce İİBF'yi küçümsüyordum ama kazanması kolay okuması zor buna emin olun.

Binlerce insan tek ders nedeniyle diploma alamıyor gerizekalı mı bu adamlar?

2131 Mesaj
7 Ocak 2014; 23:08:03 

quote:

Kardeş hoca kitaptan anlatıyor kitabı ezberliyorsun notları ezberliyorsun tüm derslere katılıyorsun ama adam akademisyen egosu nedeniyle puan kırıyor anlıyor musun? Senin okulun istisnadır.

Ödevleri falan küçümsüyormuşsun diyecek sözüm yok.Ben üniye gitmeden önce İİBF'yi küçümsüyordum ama kazanması kolay okuması zor buna emin olun.

Binlerce insan tek ders nedeniyle diploma alamıyor gerizekalı mı bu adamlar?

Ben 3 ayrı üniversitede okudum 2 seneliğinden %100 ingilizce eğitimli olanına kadar böyle bir sorun olmadı.Ben hocalarla arkadaş gibiydim beraber gezip tozduğum bile oldu.Ödev ne yahu? Her dersten proje yaptım hiç sorun etmedim.
İibf'yi bana maaş bağlasan okumam.Bitirince meslek bile vermiyor.İstesem hacettepe işletmeye yeter puanım vardı 3 sene önce yazmadım bile.Okuması da zor gelmez çünkü laylaylom dersler.Mühendislik dersi değil birşey değil.Denizcilik fakültesindeki gemi seyir, stabilite derslerinden sonra iibf dersleri hikaye kitabı gibi gelir.

Vallaha üniversitede çok salak adamda gördüm.Bu adam buraya nasıl girdi diye düşündüğüm tipler oldu.Doğru dürüst çalışan çatır çatır bitirir.
Aöften işletme de okudum bir de açıktan adalete yazıldım.Aöfte ders notu yardımcı kitap yok.2 günde tüm sınavlar bitiyor.Her biri 200 sayfadan 8 kitaptan sorumluyum bunları okumak zorundayım.Eskisi gibi kolay sormuyorlar da.Eskisi gibi en iyi okullarda okumadıkça üniversitenin de önemi kalmadı.Ha balıkesirde okumuşsun ha aöfte.Boğaziçi, odtü gibi okullarda okumadıkça iibf okunmaz.

77 Mesaj
8 Ocak 2014; 15:49:29 

quote:

1. Sen AÖF'nin kredili sisteme geçtiği hakkında birşey duymadın herhalde... Neyin bir hafta önce çalışması? Biz artık koca dönemimizi o AÖF'nin ansiklopedi gibi kitaplarının başında geçiriyoruz.

2. Ben kendi bölümümün derslerine örgünde de girdim(İİBF). Gördük aradaki farkı. O dediklerinin hiçbiri mevcut değil maalesef örgünde.

Sen sırf örgün okuyorsun diye kendini böyle avutmaya devam et. Kendini de çok üstün görme örgün öğrencisisin diye; yarın öbür gün iş hayatında vs kendini iyice geliştirmiş donanımlı bir AÖF mezunu seni süpürüp geçerse, apışıp kalmaman için söylüyorum. ;)

128 Mesaj
20 Şubat 2014; 10:51:05 

quote:

Orijinalden alıntı: sasori_99

1. Sen AÖF'nin kredili sisteme geçtiği hakkında birşey duymadın herhalde... Neyin bir hafta önce çalışması? Biz artık koca dönemimizi o AÖF'nin ansiklopedi gibi kitaplarının başında geçiriyoruz.

2. Ben kendi bölümümün derslerine örgünde de girdim(İİBF). Gördük aradaki farkı. O dediklerinin hiçbiri mevcut değil maalesef örgünde.

Sen sırf örgün okuyorsun diye kendini böyle avutmaya devam et. Kendini de çok üstün görme örgün öğrencisisin diye; yarın öbür gün iş hayatında vs kendini iyice geliştirmiş donanımlı bir AÖF mezunu seni süpürüp geçerse, apışıp kalmaman için söylüyorum. ;)

yav bırakın bu işleri lojistik bölümüne başladım açıktan hiç çalışmadan geçiyorum B li notlarla arada fark olacak tabi öyle bir yazmışlar ki aöf yi gören dereceyle öğrenci alıyor zannedecek :D

3901 Mesaj
20 Şubat 2014; 11:02:29 

Dostum arkadaşların dediği gibi torpil dönüyor mülakatta. Çok zor bir şey kaymakam olmak. kendine daha gerçekçi hedefler belirle.

1098 Mesaj
20 Şubat 2014; 11:06:53 

Torpil olmadan imkansız.

Geçen yıl uzaktan akraba bir genç kaymakam olmuştu onunda torpili olduğunu sanıyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Şubat 2014; 11:51:09 

Başbakan bile lise mezunu kardeş , okulla alakası yok.
5 tane üniversite okusan çevren olmayınca muhtar bile olamazsın

2131 Mesaj
20 Şubat 2014; 15:50:09 

quote:

Orijinalden alıntı: deep55

yav bırakın bu işleri lojistik bölümüne başladım açıktan hiç çalışmadan geçiyorum B li notlarla arada fark olacak tabi öyle bir yazmışlar ki aöf yi gören dereceyle öğrenci alıyor zannedecek :D

Okula kaç puanla girdiğin önemli değil.Beni istediğin üniversitenin iibf fakültesine koy 4 senede sorunsuz bitiririm.Üniversite devirleri geçti artık.90'lı yıllarda yaşamıyoruz.Bu işler marifet değil.
Bende örgünde hiç dersle ilgilenmeden geçiyordum.Sınav zamanı kırtasiyeden ders notlarını alıp derste hocanın belirttiği yerlerden çalışıp tıkır tıkır geçiyordum.
İibf bölümleri batmış bitmiş alanlar.Kpss'de en çok başvuru, en çok işsiz, en az maaş, en az alım bizde.Maliye bakanlığı bile gidip türk dili ve tarih mezunu alıyor.Bu bölümler artık okunmaz.

2 Mesaj
20 Şubat 2014; 16:00:52 

quote:

Yani en özetle mecliste iktidar partisinden bir akraban varsa, kafanda biraz basıyorsa olursun

Atatürkçüler Birliği

128 Mesaj
20 Şubat 2014; 17:08:43 

burada önemli olan kampüste nasıl sosyalleştiğin CV ne katabileceğin referanslar bu bölümler artık okunmaz diyip insanları yanıltma en çok para dönen sektörler buralar kişisel gelişimini yerine getirirsen her yerde iş bulursun sen okula yatarak geçmeye gitmişsen sana okul ne kazandırsın açık öğretimde böyle bir avantaj bulamazsın

2131 Mesaj
20 Şubat 2014; 17:29:09 

quote:

burada önemli olan kampüste nasıl sosyalleştiğin CV ne katabileceğin referanslar bu bölümler artık okunmaz diyip insanları yanıltma en çok para dönen sektörler buralar kişisel gelişimini yerine getirirsen her yerde iş bulursun sen okula yatarak geçmeye gitmişsen sana okul ne kazandırsın açık öğretimde böyle bir avantaj bulamazsın

Referans mı? O okulda verilen kıytırık sertifikalara itibar edildiğini mi sanıyorsun? Seminerler falan hikaye.Çok gittim o seminerlere.O sertifikalardan aöf'te veriyor.Bire bir ders olayına gelince haftasonu üniversitede aöflülere ders veriliyor.
Benim bildiğim tek referans torpildir.
İibf bölümlerinde çıkınca mesleğin ne oluyor sen söyle bakalım? Hangi ünvanla mezun oluyorsun? Herhangi bir mesleğin var mı? Yok.Nerde iş bulursan o.
Üniversitede gösterilen derslere gelince 3 dönem muhasebe dersi görsen kursa gidip alacağın muhasebe sertifikası kadar faydalı olmaz.İşyerlerinde öyle üniversitede öğretildiği gibi kağıt üzerinde hesap falan yapılmıyor.Herşey program üzerinden.Dış ticaretle ilgili gördüğün dersler yerine uygulamalı dış ticaret kursuna gitsen daha çok şey öğrenirsin.
Senin anlattığın masalları zamanında çok duydum.Ben bu yollardan geçeli çok oldu.Sosyalleşme, okuldaki dersleri dinleme falan fakir avuntusu bunlar.Okul bitince üst düzey memurluk için yine dershaneye gideceksin, okurken almadıysan toefl için belki kursa gideceksin, yds için uğraşacaksın.Okulda gördüğün dersler için tekrar kursa gideceksin.Spk için kurs herşey için kurs okul sadece diploma verecek.Öğrettikleri de öyle bilinmeyen tek öğrenilecek yer üniversite olan şeyler değil.

1 Mesaj
20 Şubat 2014; 17:44:59 

Bende mülakatı yapan ekipte olsam notları iyi ama pısırık asosyal tipleri elerim. Ama daha düşük notlu hatta aöf mezunu ama liderlik vasıfları olan kişileri elimden geldiğince alırım. Elenenler istedikleri kadar torpil yaptı desinler. Boru değil sonuçta devleti temsil edecek. Hatta ileride vali olacak adam seçiyoruz.

452 Mesaj
20 Şubat 2014; 18:07:37 

quote:

yav he he

2015 Ygs'ye Kaç Gün Kaldı?

1 Mesaj
20 Şubat 2014; 18:31:24 

quote:

AÖF mezunları Kaymakam olabiliyor.

128 Mesaj
20 Şubat 2014; 18:32:46 

quote:

Referans mı? O okulda verilen kıytırık sertifikalara itibar edildiğini mi sanıyorsun? Seminerler falan hikaye.Çok gittim o seminerlere.O sertifikalardan aöf'te veriyor.Bire bir ders olayına gelince haftasonu üniversitede aöflülere ders veriliyor.
Benim bildiğim tek referans torpildir.
İibf bölümlerinde çıkınca mesleğin ne oluyor sen söyle bakalım? Hangi ünvanla mezun oluyorsun? Herhangi bir mesleğin var mı? Yok.Nerde iş bulursan o.
Üniversitede gösterilen derslere gelince 3 dönem muhasebe dersi görsen kursa gidip alacağın muhasebe sertifikası kadar faydalı olmaz.İşyerlerinde öyle üniversitede öğretildiği gibi kağıt üzerinde hesap falan yapılmıyor.Herşey program üzerinden.Dış ticaretle ilgili gördüğün dersler yerine uygulamalı dış ticaret kursuna gitsen daha çok şey öğrenirsin.
Senin anlattığın masalları zamanında çok duydum.Ben bu yollardan geçeli çok oldu.Sosyalleşme, okuldaki dersleri dinleme falan fakir avuntusu bunlar.Okul bitince üst düzey memurluk için yine dershaneye gideceksin, okurken almadıysan toefl için belki kursa gideceksin, yds için uğraşacaksın.Okulda gördüğün dersler için tekrar kursa gideceksin.Spk için kurs herşey için kurs okul sadece diploma verecek.Öğrettikleri de öyle bilinmeyen tek öğrenilecek yer üniversite olan şeyler değil.

kardeşim ben bir hocamın muhasebesini tuttuğu bir şirkette işe başladım işletme okuyorum anadolu örgünde son dönemim bu dönem bitecek. Ben açıktan okusaydım böyle bir şans bulamazdım gayette iyi kazanıyorum şuan parttime hocaya yardım etmeme rağmen .
Meslek konusuna gelince finans ,muhasebe,yönetim organizasyon,pazarlama neyi seçersen o senin mesleğin olur nerde iş bulursan o değil öyle birşey düşünen adam zaten plansız programsız spontane mezun olur geri döner kpss ye hazırlanır 1 yıl yapamaz askere gider sonra ne iş olursa yapar sende bu kafadasın anlaşılan.

Üniversite hiçbir bölümde meslek kazanma yeri değildir o işi geçsin bir kere kafada herkes öğretmenlik okuyanlar bile birçoğu farklı işlerde çalışıyor eskisi gibi değil..

Ayrıca Nescafe Eskişehir Bölge Müdürü olan arkadaşım var daha 3. sınıfta olmasına rağmen oda cok güzel para kazanıyor okulun kazandırdığı referanslar sayesinde güzel işler bulunuyor ama sen sınavdan sınava okula uğrarsan birşey olmaz tabiki bu bölümler sana garanti iş vaad etmiyor ona göre tercih etsin edenler de.

İşsiz çok fazla çünkü insanlar kafayı kullanmıyorlar uğraş veremezsen işsiz kalırsın tabiki

Ayrıca ülkemizdeki çoğu iibf kalitesiz 15 tane okuldan gerisi işe yaramaz burası doğru geçmişi olmayan okulları yazmayın tek önerim bu olur arkadaşlara..

Neyse bu konudaki son yazım olsun bunları göze alanlar yazsın ama arkadaşın dediği gibi bir kara tablo yok ortada tabi iş sizde bitiyor haydi eyvallah.

4 Mesaj
20 Şubat 2014; 18:44:32 

ismetinönünü kaymakamı görünce kalktı.

2131 Mesaj
21 Şubat 2014; 1:35:40 

quote:

kardeşim ben bir hocamın muhasebesini tuttuğu bir şirkette işe başladım işletme okuyorum anadolu örgünde son dönemim bu dönem bitecek. Ben açıktan okusaydım böyle bir şans bulamazdım gayette iyi kazanıyorum şuan parttime hocaya yardım etmeme rağmen .
Meslek konusuna gelince finans ,muhasebe,yönetim organizasyon,pazarlama neyi seçersen o senin mesleğin olur nerde iş bulursan o değil öyle birşey düşünen adam zaten plansız programsız spontane mezun olur geri döner kpss ye hazırlanır 1 yıl yapamaz askere gider sonra ne iş olursa yapar sende bu kafadasın anlaşılan.

Üniversite hiçbir bölümde meslek kazanma yeri değildir o işi geçsin bir kere kafada herkes öğretmenlik okuyanlar bile birçoğu farklı işlerde çalışıyor eskisi gibi değil..

Ayrıca Nescafe Eskişehir Bölge Müdürü olan arkadaşım var daha 3. sınıfta olmasına rağmen oda cok güzel para kazanıyor okulun kazandırdığı referanslar sayesinde güzel işler bulunuyor ama sen sınavdan sınava okula uğrarsan birşey olmaz tabiki bu bölümler sana garanti iş vaad etmiyor ona göre tercih etsin edenler de.

İşsiz çok fazla çünkü insanlar kafayı kullanmıyorlar uğraş veremezsen işsiz kalırsın tabiki

Ayrıca ülkemizdeki çoğu iibf kalitesiz 15 tane okuldan gerisi işe yaramaz burası doğru geçmişi olmayan okulları yazmayın tek önerim bu olur arkadaşlara..

Neyse bu konudaki son yazım olsun bunları göze alanlar yazsın ama arkadaşın dediği gibi bir kara tablo yok ortada tabi iş sizde bitiyor haydi eyvallah.

Ben açıktan okurken bende muhasebede çalıştım.Bunun pek bir önemi yok zaten muhasebe dediğin berbat bir sektördür.Büro muhasebesinde uğraşmadığım iş kalmadı vergi dairesinden, ticaret odasına her yerde iş gördüm.Güzel olsaydı şimdi mali müşavirdim.
Ben o kafada değilim ancak hacettepe işletmeyi kazanacak puanım vardı.Dokuz eylülde deniz işl. bölümüne girdim.Bu alandaki en iyi okuldur.İşletme alanında puanım sadece odtü ve boğaziçine yetmedi.Ayrıca buraya dgs ile geldim biz okurken 3.40 ortalamayla staj yapacak yer bulamazken 2.1 ortalaması olan adam en çok istediğim yere girdi torpillen.
Ben 3 üniversite okudum aöf hariç.2 yıllığından %100 ingilizce olan fakülteye kadar.Hepsi aynı.Proje yap, ders notlarını topla, hocalarla kapışma, vize-final zamanı çalış sınava gir geç.
Kafa kullanmak falan pembe gelecek bunlar üniversite okuyanın hayalleridir okul bitince görelim seni.

128 Mesaj
21 Şubat 2014; 1:59:24 

ben logo programını kontrol ediyorum kardeşim kayıtlarla ben ilgilenmiyorum yani senin dediğini burda lise mezunları yapıyor.O dediğin bölümü benim arkadaşım 2. yılında bırakıp polis oldu ayrıca nasıl dgs ile girdin de puanın yetiyodu sonradan girdin onu anlamadım :D

2131 Mesaj
21 Şubat 2014; 2:09:31 

quote:

ben logo programını kontrol ediyorum kardeşim kayıtlarla ben ilgilenmiyorum yani senin dediğini burda lise mezunları yapıyor.O dediğin bölümü benim arkadaşım 2. yılında bırakıp polis oldu ayrıca nasıl dgs ile girdin de puanın yetiyodu sonradan girdin onu anlamadım :D

Logo bizim burada geçmez netsis, eta işe yarar.Muhasebe bürolarında genellikle liseden yetişme elemanlar var.Bunlar yıllarca bu işin içinde kalıp 25 yaşında müşavir falan olurlar.O mesleğin şartlarında meslek liseli, aöf mezunları ancak katlanır.Büroya üniversite mezunu gelse liseli gibi en baştan başlatırlar.
Ben bu bölüme aöf okurken bir yandan da muhasebede yardırırken örgün üniversite okuyayım diye sırf meraktan 2 yıllıktan başladım.Puanım 4 yıllık örgün iibf'ye yetiyordu yazmadım.Okul bitimi devam edeyim zaten iş yok diyerek dgs ile fakültesine geçtim.Çok güzel bölümdür, harikadır, öss ile girenler için puanı yüksektir ama türkiyede iş yok.Yani istediğin kadar sertifika al, istediğin şirketle kanka ol iş ilanı vermeyip genellikle el altından alıyorlar.Dekan bile sen boşuna gelme yapabilirsen aöf diplomasıyla yüksek lisans yap dedi.
Şimdiki aklım olsaydı öss ile uğraşmayıp sıradan 2 yıllıktan en kral işletme bölümlerine girerdim veya 2 yıllık inşaat falan yazar mühendisliğe girerdim.Bu yöntem çok kolaymış.

128 Mesaj
21 Şubat 2014; 2:16:27 

quote:

Logo bizim burada geçmez netsis, eta işe yarar.Muhasebe bürolarında genellikle liseden yetişme elemanlar var.Bunlar yıllarca bu işin içinde kalıp 25 yaşında müşavir falan olurlar.O mesleğin şartlarında meslek liseli, aöf mezunları ancak katlanır.Büroya üniversite mezunu gelse liseli gibi en baştan başlatırlar.
Ben bu bölüme aöf okurken bir yandan da muhasebede yardırırken örgün üniversite okuyayım diye sırf meraktan 2 yıllıktan başladım.Puanım 4 yıllık örgün iibf'ye yetiyordu yazmadım.Okul bitimi devam edeyim zaten iş yok diyerek dgs ile fakültesine geçtim.Çok güzel bölümdür, harikadır, öss ile girenler için puanı yüksektir ama türkiyede iş yok.Yani istediğin kadar sertifika al, istediğin şirketle kanka ol iş ilanı vermeyip genellikle el altından alıyorlar.Dekan bile sen boşuna gelme yapabilirsen aöf diplomasıyla yüksek lisans yap dedi.
Şimdiki aklım olsaydı öss ile uğraşmayıp sıradan 2 yıllıktan en kral işletme bölümlerine girerdim veya 2 yıllık inşaat falan yazar mühendisliğe girerdim.Bu yöntem çok kolaymış.

ben kurumsal kaynak planlamasında çalışıyorum muhasebe departmanı olarak gözüküyor yani bilgisayar başında kayıt girmiyorum serverları kontrol ediyorum ama muhasebe programı sonuç olarak...
şuan ne yapıyorsun ki ?

2131 Mesaj
21 Şubat 2014; 2:21:47 

quote:

ben kurumsal kaynak planlamasında çalışıyorum muhasebe departmanı olarak gözüküyor yani bilgisayar başında kayıt girmiyorum serverları kontrol ediyorum ama muhasebe programı sonuç olarak...
şuan ne yapıyorsun ki ?

Hiç.Kpss var ona çalışıyorum.Olmama ihtimaline karşı üniversitedeki kariyer günlerine bakıyorum gidip oralarda şirket temsilcilerine teknik sorular soracağım, çeşitli kursların sertifikalarını alacağım.Birşey olacağından değil sertifika sorarlarsa var mı var demek için.Maksat cv dolu gözüksün.Kpss olmazsa ekimde de yüksek lisansa gireriz olur biter.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Kaymakam olmak istiyorum
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.676