Şimdi Ara

Windows Phone 8 sürümünün mevcut tüm cihazlara geleceği iddia edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft'un akıllı telefon segmentinde iddiasını sürdürmek istediği mobil işletim sistemi Windows Phone 7 için sonraki en büyük güncelleme olacak Apollo hakkında firma içerisinden bir açıklama geldi.

Teknoloji elçisi olarak tanımlanan ve firmaların genelde resmi olarak çalıştırdığı Evangelist'lerden olan Nuno Silva, Portekiz teknoloji forumu Zwame ile yaptığı röportajda yeni sürüm ile ilgili bazı bilgiler verdi.

Silva, Omnia 7 gibi ilk Windows Phone cihazları da dahil olmak üzere piyasadaki tüm modellere Windows Phone 8 Apollo güncellemesinin gönderileceğini açıkladı. Röportajda sadece bu ayrıntıya yer verilirken zaman konusunda bilgi verilmemiş. Silva, firmanın kendisine bunu söylemek konusunda izin verdiğini de belirtiyor.

Evangelist'ler genelde firmanın stratejisini yansıtsa da bunun kesinlikle doğru olacağı şeklinde bir algıya düşülmemesi gerektiğini hatırlatalım. Microsoft da bu açıklamaları resmi olarak doğrulamıyor. Firmanın bu konudaki tek açıklaması Windows Phone 7 uygulamalarının Windows Phone 8 üzerinde de destekleneceği şeklinde.

Bazı çevreler muhtemelen Snapdragon S4 yongası ile gelecek yeni dalga Windows Phone cihazlarının aksine donanım olarak yetersiz kalacak önceki modellerin güncelleme alamayacağını düşünüyor.

Apollo ile ilgili bugüne kadar resmi açıklama yapılmadı. Ancak firmanın kısa süre sonra bir etkinlikte kafalardaki soru işaretlerini gidereceği tahmin ediliyor.

• Gelirse iosun guncelleme stratejisiyle ayni olcak patent davasi acar apple microsofta
  • Umarım öyle olur.
  • Windows elini güçlendirmeye başlıyor yavaş yavaş.
  • Bazı yerlerde apollo güncellemesi wp mango 7.5 cihazların hiç birine gelmeyeceğini iddia ediyor.Nedeni düşük donanım.
    En baba wp li cihaz Snapdragon S2 kullanıyor.Mantıklı bence.
  • Eğer güncelleme konusunda sıkıntı yaratmayacaklarsa çok iyi. Satmışım android'i hayvan gibi kaynak tüketiyor, güncelleme sıkıntısıda cabası.
  • sanırım android cihazların düşük donanım yüzünden güncellemelerinin kesilmesine karşı ticari bir atak hoş zamanında samsung bile kalırmayacağı halde pek çok telefona yüksek sistem vereceğ vaadinde bulunmadı mı yok abi millet birbirini kazıklamak için bu kadar da çırpınmaz ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: JohnLord

Gelirse iosun guncelleme stratejisiyle ayni olcak patent davasi acar apple microsofta

ve beyin yok olur.
  • Lumia 800 Video incelemelerine bakıyorum WP7,5 kuş gibi çok hafif, hiç takılma yok, çok stabil çalışıyor, en stabil İOS çalışıyor diye biliyorduk 4S'te bile 800Mhz'te çalışıyor ve hiç takılma yok, Lumia 800-1.4Ghz'te ve uçuyor mubarek. Eğer WP8 de böyle hafif ise fazla sistem gereksinimi harcamayacaksa ve Lumia 800/900 bu güncellemeyi alırsa 10 numara olur!
  • ya arkadaşlar boş telefon tabi uçacak bir uygulama yükleyin 3 ay kullanın ondan sonra karar verin iyi oda kötü yanıltmaca oyunları oynamayın mıcrosoft işine gelmedimi hemen desteğini keser ben şahsen güvenmiyorummmm windos 6.5 ne yaptı bir bakın şimdi hiç bir şey bulamassın
  • WP 6.5 hangi senenin işletim sistemiydi? Hatırladığım kadarıyla 2010'da biz gördük-ordan çıkışı 2009 olsun, o zaman android 1,5 mi 1,6 mıydı öyle bişey, ios ve black berry yeni çıkmıştı, demek istediğim o zamanki sistemler bunlardı ve tel. ona göre donanımları vardı, 1,6 androidli tel.'na android 2.3 veya 4ICS yükleyebilirmisin ki veya İphone 2'ye İOS5 yükleyebilirmisin? Onlar o zamanın telefonuydu ve orda kaldı, şimdi bi bak 2.3 ile gelen andoidli tel. 4'de güncellenemiyor buna niye bişey demiyorsunuz? WP7-7,5-8 bunların karşılığı Androit 2.2-2.3-4; İOS3-4-5 gibi telefon donanımı yeterli olursa bu konuda İphone hepsinden iyi çünkü İOS'şi 3GS'e bile yükledi!
  • Bence şu etkinliği erken yapsınlar suyu ısındı artık Microsot'un, daha neyi bekliyor 8'de çıkacaksa çıksın artık sinirlendim bak! :) Ya elbetde arka planda bazı şirket prosedürleri var ama sektörde iddalı olmak için ne kadr hızlı atılım yaparsa okadar iyi diye düşünüyorum ayrıca Windows Phone 8 ile birlikte telefon firmaları acaba Android'mi Phone 8 den yanamı kullanıcak bunu çok merak ediyorum..
  • Eğer omnia i900e windows8 güncellemesi gelecekse varya piyasadaki eski telefonlar uçuşa geçer :D
  • Wp7 htc hd7 de 1 senedir kullaniyoru.10 programda acik olsa hic bi sıkıntı yasamadim. Oyun mu 20 tane wep gps muzik fotograf video ne varsa acin hep ayni performansta calisiyor.fark yok .ama ne androit nede ios kullanmiş degilim.gayette memnunum telefondan wp8 cikarsa o zaman 2 işlemcili olanindan alsam yeter bana bu kucuk gelir o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senatorlines

WP 6.5 hangi senenin işletim sistemiydi? Hatırladığım kadarıyla 2010'da biz gördük-ordan çıkışı 2009 olsun, o zaman android 1,5 mi 1,6 mıydı öyle bişey, ios ve black berry yeni çıkmıştdemek istediğim o zamanki sistemler bunlardı ve tel. ona göre donanımları vardı, 1,6 androidli tel.'na android 2.3 veya 4ICS yükleyebilirmisin ki veya İphone 2'ye İOS5 yükleyebilirmisin? Onlar o zamanın telefonuydu ve orda kaldı, şimdi bi bak 2.3 ile gelen andoidli tel. 4'de güncellenemiyor buna niye bişey demiyorsunuz? WP7-7,5-8 bunların karşılığı Androit 2.2-2.3-4; İOS3-4-5 gibi telefon donanımı yeterli olursa bu konuda İphone hepsinden iyi çünkü İOS'şi 3GS'e bile yükledi!
    çok talihsiz bi bilgi kirliliği...blackberyy kamerasız telefonlarda bile akıllı işletim sistemleri ile varken bu saydığımız firmalar..mp lik kameraları ile reklam yapıp satış yapmaya çalıştıkları modellerde symbian kullanıyor du...

• Problem :

Win8 = WP'un sonu
    Win8 = Tüm WP uygulamaları (ama nasıl, emülasyonla mı?)
    Tüm WP telefonları = Win8? (mümkün değil)
    Win8 = Yeni WP uygulamalarının sonu
    Mevcut orta-alt seviye WP telefonlar = Çöp? (muhtemelen)

Yukarıdaki önermelere dayanarak
    1. WP = ?
    2. WP Tango = ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicoooo

quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslanProblem :Win8 = WPun sonuWin8 = Tüm WP uygulamaları (ama nasıl, emülasyonla mı?)Tüm WP telefonları = Win8? (mümkün değil)Win8 = Yeni WP uygulamalarının sonuMevcut orta-alt seviye WP telefonlar = Çöp? (muhtemelen)Yukarıdaki önermelere dayanarak 1. WP = ?2. WP Tango = ???
    Bu nasıl bir bilgisizliktir allahım..Dediklerini cok mantıklı buluyosu galiba buraya yazabildiğine göre fakat emin ol microsoft çağ atladı..Yeni çağ sevsende sevmesende tutucak..Basında microsoft var..Kolay gelsin

Yorumunda tek bir adet bilgi bulamadım, mantık zaten yok...
  • Biri gelecek diyor biri gelmeyecek diyor... İnsanın kafası karışıyor.
    Gelirse iyi... Eğer yüksetme imkanı olursa gelecek wp7.5 cihazı alınabilir, he bide gelmezse boşuna para gömülmüş olur.
    Ben wp7-7.5 kullandım; hızlı,güzel beğendim açıkçası... Elimdeki wp7 ve 7.5'li ciahzları çok oldu... Resmi olrak Türkiye'ye gelmesini bekliyorum, gelirse alacağım. Ancak eğer ios veya android'deki gibi yükseltme olmazsa o zaman 7.5 cihazları akıllıca olmayacaktır. Zaten mobil piyasada 2 tane tutmuş işletim sistemi var, sen bunlardan müşteri çalacağım, onlardan daha iyi ve eksiksizim diyorsan, fazlalığınıda göstereceksin. Bunun için ne gerekiyorsa yap, millete cihaz satıp elinde patlatma.

He gerçekten dedikleri gibi güncelleme olmazsa, cep telefonu için kısa vadede (Türkiyeye wp'ler eylül ekim gibi girer dedikleri için, ihtiaycımı o tarihe ertelemiştim) android'den başka çözüm düşünemiyorum ( Aşırı şişimiş donanım azmanlığı dışında android alternatif bollouğundan sempatik geliyor bana)
    Acaba android de bir gün IOS gibi,WP gibi az donanımla çok iş yapar mı?
    Ekran, pil, foto kamera( sony dışında foto sensör işini kotaran yok) dışında; yok ram miş, yo işlemciymiş falanmış filanmış ödediğim paralar yalan geliyor bana...
    Okadar ram ne işine yarıyo? O işlemcideki 2 çekirdek sonrası, 1.4 ghz hız neye yarıyor?
    İşletim sistemini düzgün çalıştırmasını müşteriye çaktıkları fazla donanımla garanti ediyorlar... fazla para çıkaramıyorsan işletim sisteminden aldığın keyif tırt oluyor.
    Ya arkadaş, ios daki wp deki rahat menü geçişlerini o kıytırık beğenilmeyen donanımlardaki gibi rahatça yapabilemk için neden 1.4 ghz'ye ihtiyacım var diye niye sorgulamıyoruz?
    IOS kullan demeyin; onunda fiyatı çok gazzıh... Ben ikisinin arası wp olur diye umut ediyroum oda hep beklentileri çöpe attırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aybey -- 20 Nisan 2012; 17:33:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aybey

Biri gelecek diyor biri gelmeyecek diyor... İnsanın kafası karışıyor.
    Gelirse iyi... Eğer yüksetme imkanı olursa gelecek wp7.5 cihazı alınabilir, he bide gelmezse boşuna para gömülmüş olur.
    Ben wp7-7.5 kullandım; hızlı,güzel beğendim açıkçası... Elimdeki wp7 ve 7.5'li ciahzları çok oldu... Resmi olrak Türkiye'ye gelmesini bekliyorum, gelirse alacağım. Ancak eğer ios veya android'deki gibi yükseltme olmazsa o zaman 7.5 cihazları akıllıca olmayacaktır. Zaten mobil piyasada 2 tane tutmuş işletim sistemi var, sen bunlardan müşteri çalacağım, onlardan daha iyi ve eksiksizim diyorsan, fazlalığınıda göstereceksin. Bunun için ne gerekiyorsa yap, millete cihaz satıp elinde patlatma.

He gerçekten dedikleri gibi güncelleme olmazsa, cep telefonu için kısa vadede (Türkiyeye wp'ler eylül ekim gibi girer dedikleri için, ihtiaycımı o tarihe ertelemiştim) android'den başka çözüm düşünemiyorum ( Aşırı şişimiş donanım azmanlığı dışında android alternatif bollouğundan sempatik geliyor bana)
    Ekran, pil, foto kamera( sony dışında foto sensör işini kotaran yok) dışında; yok ram miş, yo işlemciymiş falanmış filanmış ödediğim paralar yalan geliyor bana...
    Okadar ram ne işine yarıyo? O işlemcideki 2 çekirdek sonrası, 1.4 ghz hız neye yarıyor?
    İşletim sistemini düzgün çalıştırmasını müşteriye çaktıkları fazla donanımla garanti ediyorlar... fazla para çıkaramıyorsan işletim sisteminden aldığın keyif tırt oluyor.
    Ya arkadaş, ios daki wp deki rahat menü geçişlerini o kıytırık beğenilmeyen donanımlardaki gibi rahatça yapabilemk için neden 1.4 ghz'ye ihtiyacım var diye niye sorgulamıyoruz?
    IOS kullan demeyin; onunda fiyatı çok gazzıh... Ben ikisinin arası wp olur diye umut ediyroum oda hep beklentileri çöpe attırıyor.

abi haklısın aslında win mobile çok güzel ve sony androd üretcileri arasında kameradır sesdir o konulara dikkat eden tek firma. samsungun kamera olayı berbat. ve o donanım hem çok pahalı hem de çok enerji yiyip batarya diye bir şey bırakmıyor. ancak ios da aynı. iphoneleri kullanırsan 24 saat kullanmazsan 1 gün gider. win cihazlar ise hem uygulama kıtlığı çekiyor hem dde çok karışık gelyor. androidin en büyük güzelliği bir uygulaması çok bol. iki kurcalaması çok kolay.
    açıkçası androidde işlemci öyle bir iki ekstrem program haricinde hiç işe yaramıyor. mesela sadece fantezi olsun millete hava atayım derdinde isen cihazına android 4.0 yazılımı yüklersin-ki inan ona gerek yok. çünkü uygulamaların %99u 1.6 ya bile yükleniyor. ya da face özel yazılımını kullanırsın. benim gördüğüm bir face mobil yazılımı çok işlemci istiyor. 529 mhz lik işlemcili cihazım bir onda kafayı yiyordu. flash destekli site açıyordum o bile o kadar kasmıyordu. aslında sony bir win mobile cihaz çıkarsa adam gibi türkiyede satsa ne android kalır ne ios ne symbian ama yapmıyor. ha bir de ios sanıldığı kadar stabil değil. bir ara chipte bir yazı vardı. ios uygulamaları androidden daha fazla çöküyormuş diye. ben açıkçası win mobile çok kullanamadım ama orjinal romlu androidler öyle kolay kolay hata vermiyor. ve o kadar da sistem gereksinimi istemez dediğim gibi çok uçuk sürümlerini yüklemezsen. ve inan ki symbian dan da ios tan da iyi. ben iphone hiç sevemedim. bir kere zaten tek telefon çıkarıyor, çok para istiyor ama 3 sene sonra kullanamayacağın bir donanımla çıkarıyor. benim cihazım 2009 üretimdi. ama hala güncelleme alıyordu. ve bütün uygulamalar yüklenebiliyordu. iosların böyle sorunu da var. ve şu pil derdi iosları zaten delirtiyor burada iphonesi olan çok arkadaşım var adamlar adaptorsuz yurttan çıkamıyor. ben her şey açıkken-3g,wifi,bt, ekran full açık, internetten paso video izliyordum- akşamı rahatça buluyordum. ama dediğim gibi her android cihaz böyle değil. özellikle yüksek donanımlı androidler çok çabuk bitiriyor pili.ama sonylerde öyle değil. adamlar hem flaslı auto fokuslu kamerayı entegre ediyor hem de akşamı bulduruyorlar. ama samsunglar öyle değil. akşamı bulamıyorlarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: zombi7406

quote:

Orijinalden alıntı: aybey

Biri gelecek diyor biri gelmeyecek diyor... İnsanın kafası karışıyor.

abi haklısın aslında win mobile çok güzel ve sony androd üretcileri arasında kameradır sesdir o konulara dikkat eden tek firma. samsungun kamera olayı berbat. ve o donanım hem çok pahalı hem de çok enerji yiyip batarya diye bir şey bırakmıyor. ancak ios da aynı. iphoneleri kullanırsan 24 saat kullanmazsan 1 gün gider. win cihazlar ise hem uygulama kıtlığı çekiyor hem dde çok karışık gelyor. androidin en büyük güzelliği bir uygulaması çok bol. iki kurcalaması çok kolay.
    açıkçası androidde işlemci öyle bir iki ekstrem program haricinde hiç işe yaramıyor. mesela sadece fantezi olsun millete hava atayım derdinde isen cihazına android 4.0 yazılımı yüklersin-ki inan ona gerek yok. çünkü uygulamaların %99u 1.6 ya bile yükleniyor. ya da face özel yazılımını kullanırsın. benim gördüğüm bir face mobil yazılımı çok işlemci istiyor. 529 mhz lik işlemcili cihazım bir onda kafayı yiyordu. flash destekli site açıyordum o bile o kadar kasmıyordu. aslında sony bir win mobile cihaz çıkarsa adam gibi türkiyede satsa ne android kalır ne ios ne symbian ama yapmıyor. ha bir de ios sanıldığı kadar stabil değil. bir ara chipte bir yazı vardı. ios uygulamaları androidden daha fazla çöküyormuş diye. ben açıkçası win mobile çok kullanamadım ama orjinal romlu androidler öyle kolay kolay hata vermiyor. ve o kadar da sistem gereksinimi istemez dediğim gibi çok uçuk sürümlerini yüklemezsen. ve inan ki symbian dan da ios tan da iyi. ben iphone hiç sevemedim. bir kere zaten tek telefon çıkarıyor, çok para istiyor ama 3 sene sonra kullanamayacağın bir donanımla çıkarıyor. benim cihazım 2009 üretimdi. ama hala güncelleme alıyordu. ve bütün uygulamalar yüklenebiliyordu. iosların böyle sorunu da var. ve şu pil derdi iosları zaten delirtiyor burada iphonesi olan çok arkadaşım var adamlar adaptorsuz yurttan çıkamıyor. ben her şey açıkken-3g,wifi,bt, ekran full açık, internetten paso video izliyordum- akşamı rahatça buluyordum. ama dediğim gibi her android cihaz böyle değil. özellikle yüksek donanımlı androidler çok çabuk bitiriyor pili.ama sonylerde öyle değil. adamlar hem flaslı auto fokuslu kamerayı entegre ediyor hem de akşamı bulduruyorlar. ama samsunglar öyle değil. akşamı bulamıyorlarmış.

objektif yorumunuz için geçte olsa tebrik ederim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.