Arkadaslar ben anlamıyorum . Nasil bu hale geldik ?
86 Cevap2301 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Nisan 2012; 2:34:12 

Az önce bir konuda gördüm . Arkadaş Gucci Marka ayakkabıya milyarlarca lira para veriyor. Tabi birsey diyemem zevk meselesi dunyayi katletme meselesi , ilerideki insanlığı düşünme meselesi . Dahada verenler cok vardır diye düşünüyorum. Bunu ekonomik duruma bağlamiycam . Bu bana gore artık ekonomiyle alakalı degil . Mark Zuckerberg adam 1 hafta boyunca aynı t-shirti giyiyormuş adama soruyorlarmış ya mark aynı t-shirtten 4-5 tane mı var diye . Daha ornek vermeme gerek yok . Arkadaslar ne hale geldik 1.si biz bukadar zengin bir ülkemiyiz ? Dünyamız boyle bir tüketime daha nekadar dayanacaktır . Ama soyle birsey soyliyim bence bu olay Türklerde daha fazla var . Bu bir hastalık bana gore Aptallik . Yani arkadas yanlis anlamasın genel konuşuyorum . Biz ne hale geldik arkadas ? Dunyanın en Zengin adamıda olsak boyle bir harcama yapmamamız gerek . Dunyayi biz yok Edicez . 17 bin dolar bir ayakkabıya nedir ya ? Anlamıyorum . O 17 bin dolar icin . Doga insanlık neler kaybediyor . Basit bir ayakkabı icin . Bana gore oda ekonomiye bagli tabide hani. Bir ayakkabıya max 300-400 tl verilmeli . Diger kıyafetler icinde aynı sey geçerli . Cunku o fiyat Aralındaki ürünler kaliteli oluyor . Uzun zaman giyilebiliyor . Bilmiyorum arkadaaslar gercekten üzüldüm suan birde bunlara normal gözüyle bakılıyor . Bilmiyorum sorun bende mi yoksa ınsanlarda mı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3577 Mesaj
18 Nisan 2012; 2:35:56 

o benim galiba sakin ol ya tmm almiyim bari cok uzuleceksen

SONY 3D LED TV 46EX720 - HP Pv 3025et - Creative ZEN 8gb - The New iPad 32 GB

iPhone 4S 32 GB

29 Mesaj
18 Nisan 2012; 2:37:47 

takmıcan hacı dünyayı değiştirmeye çalışmıcan...ömür kısa düşünme bunları..herkes ektigini biçer..

3577 Mesaj
18 Nisan 2012; 2:40:01 

saka maka aptallik demede takintilik desen daha dogru olur.. marka bagimliligi flan vardir iste

iPhone 4S 32 GB

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 2:41:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Gurkαn

Hocam gercekten üzülüyorum . Okadar milyarları o giyime verilmesine . Ban bende de var marka düşkünlüğü . Ama kendimi zorluyorum . Kendime sinir koydum . Max 400 diyorum . Keske daha asalara çekebilsem . Ama cevre faktörü giriyor ortaya . Yani sürekli dunyayi tüketiyoruz . Nerye kadar sürecek bu . Bak mesela dedemin bir kazağı var 26 yasında . Portalonu var 17 yasında . Kendisinin ekonomik geliri cok iyi olmasına rağmen . Boyle davranıyor adam . Yani oyle olunması gerekiyor . Ülkemizde düşünmek zorundayız bana gore . Bu harcamalar ülke ekonomisinede buyuk zarar

410 Mesaj
18 Nisan 2012; 2:42:47 

quote:

saka maka aptallik demede takintilik desen daha dogru olur.. marka bagimliligi flan vardir iste

adam tiki beyler

429 Mesaj
18 Nisan 2012; 2:45:50 

Bu senin gördüğün kısım bir de buzdağının arkası var..
Giyimden girmişsin ben de ordan devam edeyim.. Holywood Oscar Törenlerinde Armani'yi tercih etti diyelim bir oyuncu gidip de Mağazadan ürün almıyor Armani Privé denilen bir olay var.. Armani'nin terzisi evine geliyor ölçülerini alıyor senin istediğin tasarımda sana bir ceket tasarlıyor normalde Armani bir ceket 2500-3000 $ sa atıyorum oluyor sana 25,000-30,000 $ ( fiyatlar uydurmadır, ne Armani'den ne de Privé den özel bir ceketim var bilmiyorum ) bir de bu sadece giyim yönü olayın daha bunun arabası evi vs. var hiç girmeyim.. ha engellenebilir mi doğru mudur yanlış mıdır bu kişiye özel birşey.. gelir farklılığı tabiki olacak insanlar arasında bir insan 500 liraya 1 yıllık alışverişini de yapar başka bir insan 500 lira ile 2 t-shirt alır kendine bir başkası gelir 500 liranın 5 katı ile kendine bir dericeket alır buna isyan etmek hakkında yorum yapmak oldukca gereksiz bir konu sana ve maddi durumuna en uygunu hangisiyse o şekilde yaşarsın senden kat kat refah seviyesinde yaşayanları da eleştirmek gibi bir lüksün de yok benim de yok hiç kimsenin yok saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi therion-x -- 18 Nisan 2012; 2:46:20 >

█ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 2:45:52 

quote:

Neyse dostum verirsin vermessin senin bilcen is. En azından sayemde harcamalarını biraz düşürsen ne mutlu bana .

3577 Mesaj
18 Nisan 2012; 2:48:31 

quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıkAdamm

quote:

Hocam gercekten üzülüyorum . Okadar milyarları o giyime verilmesine . Ban bende de var marka düşkünlüğü . Ama kendimi zorluyorum . Kendime sinir koydum . Max 400 diyorum . Keske daha asalara çekebilsem . Ama cevre faktörü giriyor ortaya . Yani sürekli dunyayi tüketiyoruz . Nerye kadar sürecek bu . Bak mesela dedemin bir kazağı var 26 yasında . Portalonu var 17 yasında . Kendisinin ekonomik geliri cok iyi olmasına rağmen . Boyle davranıyor adam . Yani oyle olunması gerekiyor . Ülkemizde düşünmek zorundayız bana gore . Bu harcamalar ülke ekonomisinede buyuk zarar

saygi duyarim

quote:

Orijinalden alıntı: At Düşkünü

quote:

adam tiki beyler

adam atini seven kovboy beyler

iPhone 4S 32 GB

1836 Mesaj
18 Nisan 2012; 2:50:29 

Hiç anlamadığım insan türüdür bunlar. Şuan ki telefonumu görseniz kıçınızla gülersiniz bi çoğunuz. Alamadığımdan mı tabii ki hayır. Gerek görmüyorum . Köle olarak görüyorum o insanları. Aman millet ne der. Bu ucuz ayakkabıyı giydiğimi görürlerse gülerler ... İnsanların dışları zenginleşmeye başladıkça içleri fakirleşti bence.

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 2:52:44 

quote:

Orijinalden alıntı: therion-x

Giyimden girmişsin ben de ordan devam edeyim.. Holywood Oscar Törenlerinde Armani'yi tercih etti diyelim bir oyuncu gidip de Mağazadan ürün almıyor Armani Privé denilen bir olay var.. Armani'nin terzisi evine geliyor ölçülerini alıyor senin istediğin tasarımda sana bir ceket tasarlıyor normalde Armani bir ceket 2500-3000 $ sa atıyorum oluyor sana 25,000-30,000 $ ( fiyatlar uydurmadır, ne Armani'den ne de Privé den özel bir ceketim var bilmiyorum ) bir de bu sadece giyim yönü olayın daha bunun arabası evi vs. var hiç girmeyim.. ha engellenebilir mi doğru mudur yanlış mıdır bu kişiye özel birşey.. gelir farklılığı tabiki olacak insanlar arasında bir insan 500 liraya 1 yıllık alışverişini de yapar başka bir insan 500 lira ile 2 t-shirt alır kendine bir başkası gelir 500 liranın 5 katı ile kendine bir dericeket alır buna isyan etmek hakkında yorum yapmak oldukca gereksiz bir konu sana ve maddi durumuna en uygunu hangisiyse o şekilde yaşarsın senden kat kat refah seviyesinde yaşayanları da eleştirmek gibi bir lüksün de yok benim de yok hiç kimsenin yok saygılar

Dostum anlatamadım demek istedimi . Olay ekonomik gelir degil . Kendi ekonomik gelirime gore bende gidip alabilirim şahsen o paraya ayakkabı kiravat her neyse . Olay farkli sen demek istedimi anlamamışsin . Simdi ben gelirime gore davranayım herkez gelirine gore davransın ozAman nolur bilion mü ? Cok kısa Sure icinde tükenir . . Herseyden önce doga biter ve kaçınılmaz sona gelir dunya . Anlatabildim mı . Benim burda amacım : aylık geliri 1 trilyon olan bir kisiye bir çantaya niye 100 milyar veriyorsun olayı degil . Ben gelecek nesilleri düşünüyorum . Ülkemdeki insanları düşünüyorum . Herkez benim gibi olursa ben birsey değilimde , en azından benim gibi biraz çabalasa birsey ler dahada değişir

3577 Mesaj
18 Nisan 2012; 2:53:35 

iste olayda burda biter insanlar farkli farkli seye para harcar , ben 5 milyara deri ceket alirken , ahmet 5 milyara sahin alir , mehmet 5 milyara saat alir... umarim anlamissinizdir

iPhone 4S 32 GB

429 Mesaj
18 Nisan 2012; 2:54:27 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: therion-x

Dostum anlatamadım demek istedimi . Olay ekonomik gelir degil . Kendi ekonomik gelirime gore bende gidip alabilirim şahsen o paraya ayakkabı kiravat her neyse . Olay farkli sen demek istedimi anlamamışsin . Simdi ben gelirime gore davranayım herkez gelirine gore davransın ozAman nolur bilion mü ? Cok kısa Sure icinde tükenir . . Herseyden önce doga biter ve kaçınılmaz sona gelir dunya . Anlatabildim mı . Benim burda amacım : aylık geliri 1 trilyon olan bir kisiye bir çantaya niye 100 milyar veriyorsun olayı degil . Ben gelecek nesilleri düşünüyorum . Ülkemdeki insanları düşünüyorum . Herkez benim gibi olursa ben birsey değilimde , en azından benim gibi biraz çabalasa birsey ler dahada değişir

sanırım şimdi biraz anladım.. tabiki doğrusu senin dediğin gibi. ama elden bişe de gelmeyeceği açık

█ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █

3742 Mesaj
18 Nisan 2012; 2:57:57 

quote:

quote:

Hocam farkindasinizdir artik herkeste para var , ne kadar laf etsekte herkesin 1 evi 1 arabasi var yigidi oldurelim hakkini verelim gercekten fakir birini ama gercekten en son nerede godunuz bunu bi dusunun hal boyle olunca para harcamak ve luks duskunlugu artiyor tabi . Sadece su kadarini soyleyeyim kapicinin 1arabasi 2 evi var daha ne olsun Gercekten iyiye gidiliyor mu ne...

3742 Mesaj
18 Nisan 2012; 3:01:46 

Sizin degindiginiz konuya geleyim kesinlikle haklisiniz bir kere israf haramdir. Yalniz herkesin alim gucu artinca bir farklilik farkli olma ihtiyaci hissediliyor iste o zamanda marka takintiligi basliyor sonrada daglar kadar harcamalar. Yahu i phone nun olmasi statu gosterisi olmus bu toplumda daha ne olsun.

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 3:04:30 

quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

quote:

quote:

Hocam farkindasinizdir artik herkeste para var , ne kadar laf etsekte herkesin 1 evi 1 arabasi var yigidi oldurelim hakkini verelim gercekten fakir birini ama gercekten en son nerede godunuz bunu bi dusunun hal boyle olunca para harcamak ve luks duskunlugu artiyor tabi . Sadece su kadarini soyleyeyim kapicinin 1arabasi 2 evi var daha ne olsun Gercekten iyiye gidiliyor mu ne...

Evet hocam doğru söylüyorsun . İyiye gidiyor . Bı 20 sene sonra kapıcının ( kapıcıyı küçümsemek amaçlı söylemiyorum ) BMW 520d arabası olucak . Suan doktorda varsa o araba mesela 20 sene sonra doktorda olucak helikopter . Kisi basına düşen milli gelir 15 bin dolarda 20 yıl sonra 60 bin dolar olcak . Sürekli büyücez sürekli refah artacak lüks artacak . Rahatlık artacak . Peki bunlar nasil artacak ? Bunu sordunuz mü merak etiniz mı ? Tüketerek doğayı tüketerek cevreyi harcayarak . Belli bı zaman gelicek yakın bir zaman hooooopppp dur arkadas yeter diycek doga dur artık . Ben bittim simdi napcaksin dicek ? Ve kaçınılmaz son . İste ozaman iyii mı kotu mü anlaşılcak .

410 Mesaj
18 Nisan 2012; 3:05:24 

Gurkαn öncelikle sen alınma harbiden sana yazmıyorum bu yazıyı.
önce tiki nedir onu bi açıklayım.
gelişmemiş kişiliklerinin sonucu kendi kendilerine yetemeyen insanların yalnız kalmaktan korktukları için sığındıkları yöntem tiki olmaktır. bu kişilerin geneline özenti, marka giyinenine tiki denir.
tiki insan apolitiktir, dünya görüşü yoktur. daha doğrusu ne zekaları ne de bilgileri el verir öyle siyasetti, ekonomiydi, yılmaz özdil’di filan da bilmezler. sadece “ ye iç sıç yat” felsefesini motto edinerek hedonist bir yaşam sürerler. motto ne, hedonist ne bilmezler.peki neden ? hayatlarını öyle yaşamak istiyorlar çünkü . montaigne okuyunca ya da aristo’nun öğretilerini su gibi kapınca daha mı değerli, daha mı über oluyor insan?-hayır bu bi halta yaramıyor günümüzde.

gece gece üşendim la bundan sonra kısaca marka takıntısı olan insan tiki insandır.gerçi eskiden tikilere tiki dediğimizde bunu küfür gibi algılarlardı şimdiyse kendileri söylüyor ben tikiyim diye.

daha da kısaca(toparlayamadım konudan sapıp duruyorum uykudan dolayı kafa gitti sanırım )

kalite takıntısını bir nebze anlayabilirim ancak pahalı marka takıntısı, bilinçli bir şekilde yaratılmış ve tüketim odaklı bir toplum için itelenmiş bir formüldür... yoksa imitasyon adı verilen koca bir sektör neden var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi At Düşkünü -- 18 Nisan 2012; 3:08:47 >

3742 Mesaj
18 Nisan 2012; 3:07:33 

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet hocam doğru söylüyorsun . İyiye gidiyor . Bı 20 sene sonra kapıcının ( kapıcıyı küçümsemek amaçlı söylemiyorum ) BMW 520d arabası olucak . Suan doktorda varsa o araba mesela 20 sene sonra doktorda olucak helikopter . Kisi basına düşen milli gelir 15 bin dolarda 20 yıl sonra 60 bin dolar olcak . Sürekli büyücez sürekli refah artacak lüks artacak . Rahatlık artacak . Peki bunlar nasil artacak ? Bunu sordunuz mü merak etiniz mı ? Tüketerek doğayı tüketerek cevreyi harcayarak . Belli bı zaman gelicek yakın bir zaman hooooopppp dur arkadas yeter diycek doga dur artık . Ben bittim simdi napcaksin dicek ? Ve kaçınılmaz son . İste ozaman iyii mı kotu mü anlaşılcak .

Anliyorum hocam siz biraz daha cevreci dudunce yapisiyla yaklasiyorsunuz bir ustteki msjimi okudunuz mu digerinin devami niteligindeydi. Bu konuda ise kesinlikle haklisiniz tuket tuket nereye kadar...

3577 Mesaj
18 Nisan 2012; 3:11:55 

pekala bizde zaten kro gibi en pahali olan sey en guzeldir deyip almiyoruz , kalite denen birsey var bunun farkindayiz .. mesela 2 saatten birisi 600 digeri 1000 tl olursa kro gider 1000 tl daha pahali oldugu icin onu alir , belkide 600 tl olan daha guzel ve kalitelidir :)

iPhone 4S 32 GB

2668 Mesaj
18 Nisan 2012; 3:16:43 

ortalık son model araba jeep kaynıyor ülke geliri 10 kat arttı

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 3:20:06 

quote:

Orijinalden alıntı: baris195

Memleket eyyiye gidio eyyiye

1456 Mesaj
18 Nisan 2012; 3:20:11 

17 bin dolara gucci ayakkabimi alicaksin :D Bana pek inandırıcı gelmedi Cool story derim buna ben :D

ne kadarda zengin olursan ol eger bi aga oglu deyiğilsen öyle 5-6 milyarlari dagıtmak adam dokunur , haziri yemek kolay birde kazanio yiyorsan o zaman ciddi ciddi lan ben bu parayi niye veriyorum ki buna diye sorar insan
Belliki hala Baba Parasi Stayla ! modundasin babanin 5,20D si ile hava atmayida cok seviyosundur sen

Bir atasözü derki (şimdi yazdım )

Her balon ihtişamlıdır havası sönene kadar ..

3577 Mesaj
18 Nisan 2012; 3:20:45 

ortalikta fakir yok herkesin arabasi var kisi basina dusen yillik gelir 10 kart artti(!)

iPhone 4S 32 GB

3577 Mesaj
18 Nisan 2012; 3:22:59 

quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

17 bin dolara gucci ayakkabimi alicaksin :D Bana pek inandırıcı gelmedi Cool story derim buna ben :D

ne kadarda zengin olursan ol eger bi aga oglu deyiğilsen öyle 5-6 milyarlari dagıtmak adam dokunur , haziri yemek kolay birde kazanio yiyorsan o zaman ciddi ciddi lan ben bu parayi niye veriyorum ki buna diye sorar insan
Belliki hala Baba Parasi Stayla ! modundasin babanin 5,20D si ile hava atmayida cok seviyosundur sen

evet dogru soyluyor guccinin $17000 lik botu var incele istersen cool story de sen daha

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=59884367

yok babamin arabasinida nadir alirim

iPhone 4S 32 GB

1456 Mesaj
18 Nisan 2012; 3:27:14 

quote:

Zengin dahada zenginleştir faki dahada fakirleştide ondan , ekonomik kriz zengini vurmuyor zengin adam ekmeği 2 milyon olsada alir yine ayni jaguarina ferrarisine biner onu çok kasmaz ama fakir domates peynir zeytin alamaz makarnayla karnını doyurur ,

Kaçak elektrik kullanıyo millet sonra faturayi bi aliyosun eline onun faturasi sana kesilmiş , şimdi bende aylik 100-150 liralik elektrik kullaniyorum zenginde .

benim maaşım mesela binlira diyelim zenginin 10 binlira , kimi daha çok ödemekte zorlar bu fatura ?

millet tutturmuş bir iphone gidiyor herkes iphone pesinde adamlar özelliklerini bile bilmiyor kullanmasinida , sadece hava olsn diye alan cok insan var aslina bakarsan biz görmemiş bi milletiz ondan birbirimize hava atmayi cok seviyoruz , bi ben böyle değilim bugüne kadar kimseye hava atmadim tam tersine benim varsa onlarinda olsn hepimiz mutlu olalim diye ugrastim ama herkesde bi kıskanclık var cekemiyor insanlar , göze batiyorsun sonra nazarlari deyiyor insanlarin , biraz nefisle alakalı bu durumlar .. sonuçta aç bi milletiz herşeyde öyle karıda kızdada açız paradada açız herşeyde açız mutlu olmayi bilmek gerek bence biraz,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 18 Nisan 2012; 3:30:09 >

3996 Mesaj
18 Nisan 2012; 3:31:40 

quote:

gelişmemiş kişiliklerinin sonucu kendi kendilerine yetemeyen insanların yalnız kalmaktan korktukları için sığındıkları yöntem tiki olmaktır. bu kişilerin geneline özenti, marka giyinenine tiki denir.
tiki insan apolitiktir, dünya görüşü yoktur. daha doğrusu ne zekaları ne de bilgileri el verir öyle siyasetti, ekonomiydi, yılmaz özdil’di filan da bilmezler. sadece “ ye iç sıç yat” felsefesini motto edinerek hedonist bir yaşam sürerler. motto ne, hedonist ne bilmezler.peki neden ? hayatlarını öyle yaşamak istiyorlar çünkü . montaigne okuyunca ya da aristo’nun öğretilerini su gibi kapınca daha mı değerli, daha mı über oluyor insan?-hayır bu bi halta yaramıyor günümüzde.

gece gece üşendim la bundan sonra kısaca marka takıntısı olan insan tiki insandır.gerçi eskiden tikilere tiki dediğimizde bunu küfür gibi algılarlardı şimdiyse kendileri söylüyor ben tikiyim diye.

daha da kısaca(toparlayamadım konudan sapıp duruyorum uykudan dolayı kafa gitti sanırım )

kalite takıntısını bir nebze anlayabilirim ancak pahalı marka takıntısı, bilinçli bir şekilde yaratılmış ve tüketim odaklı bir toplum için itelenmiş bir formüldür... yoksa imitasyon adı verilen koca bir sektör neden var?

Dunyada zeki hic bi adam oyle siyasete merak salmaz hele bu devirde. Bir de yilmaz ozdil demissin bu ne ya sanki cok onemli bir insan. Asil siyasetci olmadigi halde hayatini siyasi konulara sacma sapan ideolojilere veya dinlere baglayanlar bos insandir. Futbol neyse siyaset odur kitlelerin afyonu. Bir de marifet goruyolar yazik. Hepiniz kolesiniz sistemler uzere kafa patlatmaniz hic birseyi degistiremez dolayisiyla bos ugrastir. Zeki adamin siyasi gorusu olmaz her gorusten dogru buldugu yanlar olur kendini yok ulkuculuk yok komunistlik sagci solcu diye belli bir kefeye koyamaz. Dolu insan olma tanimin buysa sen kurban ol tikilere. Ulkeyi kurtaran super politik zeka ideolojik master abiler ne hikmetse hep kahvelerden cikar bunlarin unideki versiyonlari da etrafi taslamaktan karsit goruslere kin kusmaktan oteye gidemezler.

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 3:33:27 

quote:

quote:

Zengin dahada zenginleştir faki dahada fakirleştide ondan , ekonomik kriz zengini vurmuyor zengin adam ekmeği 2 milyon olsada alir yine ayni jaguarina ferrarisine biner onu çok kasmaz ama fakir domates peynir zeytin alamaz makarnayla karnını doyurur ,

Kaçak elektrik kullanıyo millet sonra faturayi bi aliyosun eline onun faturasi sana kesilmiş , şimdi bende aylik 100-150 liralik elektrik kullaniyorum zenginde .

benim maaşım mesela binlira diyelim zenginin 10 binlira , kimi daha çok ödemekte zorlar bu fatura ?

millet tutturmuş bir iphone gidiyor herkes iphone pesinde adamlar özelliklerini bile bilmiyor kullanmasinida , sadece hava olsn diye alan cok insan var aslina bakarsan biz görmemiş bi milletiz ondan birbirimize hava atmayi cok seviyoruz , bi ben böyle değilim bugüne kadar kimseye hava atmadim tam tersine benim varsa onlarinda olsn hepimiz mutlu olalim diye ugrastim ama herkesde bi kıskanclık var cekemiyor insanlar , göze batiyorsun sonra nazarlari deyiyor insanlarin , biraz nefisle alakalı bu durumlar .. sonuçta aç bi milletiz herşeyde öyle karıda kızdada açız paradada açız herşeyde açız mutlu olmayi bilmek gerek bence biraz,

Hocam Bilkent Üniversitesindeki Kiz arkadaslarım , okula yani nasil geliyorlar anlatamam sanarsiniz Oscar'a gidiyorlar . Hepsi cok iyi giyinir falann . Amerikada MİT üniversitesinde bulundum . Yahu ilk kızları gördüm ya dedim bunlar yani kızların üstünde kısa kot. Şort mini etek falan üstlerinde sade bir t-shirt . Dedim bunlar Burslu falan . Sonradan öğrendim kii , babaları ceo olan . Şirket sahibi olan yani cogunun aylık geliri belki 20-25 bin $ vardır ... Anlayın turkiyeyle farkı .

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 3:37:38 

quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

quote:

Dunyada zeki hic bi adam oyle siyasete merak salmaz hele bu devirde. Bir de yilmaz ozdil demissin bu ne ya sanki cok onemli bir insan. Asil siyasetci olmadigi halde hayatini siyasi konulara sacma sapan ideolojilere veya dinlere baglayanlar bos insandir. Futbol neyse siyaset odur kitlelerin afyonu. Bir de marifet goruyolar yazik. Hepiniz kolesiniz sistemler uzere kafa patlatmaniz hic birseyi degistiremez dolayisiyla bos ugrastir. Zeki adamin siyasi gorusu olmaz her gorusten dogru buldugu yanlar olur kendini yok ulkuculuk yok komunistlik sagci solcu diye belli bir kefeye koyamaz. Dolu insan olma tanimin buysa sen kurban ol tikilere. Ulkeyi kurtaran super politik zeka ideolojik master abiler ne hikmetse hep kahvelerden cikar bunlarin unideki versiyonlari da etrafi taslamaktan karsit goruslere kin kusmaktan oteye gidemezler.

Death kardesim beni tanırsın aslında . Egitim Sınavlardan . Senide ben iyi tanırım . Ama suanki bu hesabı geçici olarak kullanıyorum . Diğer hesap ... Geçici bir süreliğine . Umarım sözlerin bana değildir . Benim görüşlerime varsa olumsuz düşüncen belirtirsen sevinirim .. :)))

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 3:39:07 

zenginin malı şuanda züğürdün çenesini yoruyor

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 3:46:15 

quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

zenginin malı şuanda züğürdün çenesini yoruyor

Hocam burda yazılaaanlari en bastan oku . Demek istedimi anla . Ve halen aynı düşüncedeysen yapcak. Bisi yok . :) gelecek nesillerden ılerde ana avrat küfür yeriz ..

1456 Mesaj
18 Nisan 2012; 3:50:36 

quote:

quote:

evet dogru soyluyor guccinin $17000 lik botu var incele istersen cool story de sen daha

Bana sorarsan gerçek hayattaki sen ile internetteki sen arasinda uçurum olan bir yalansın sen...

çunki normalde açılacak konular değil bunlar yani .. gelirim iyi olsa gelip burada forumda 17 bin dolara ayakkabi alcam diye konu açmam zaten o kadara ayakabı alabilsem forumda takılcak zamanımda olmaz sabahtan aksama arkadaslarimla yer içer gerzerim ,

babanin 99 model çürümüş E39 bmw 520 si ile mutluluklar sana :)

kendine ssk li bi iş bul

3774 Mesaj
18 Nisan 2012; 6:58:32 

Bizim milletimiz herşeyi hak ediyor.Kendi elimizle kendimizi yakıyoruz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1320 Mesaj
18 Nisan 2012; 7:25:08 

marks amcaya kulak verin o vakit bazı adamlar amelelik yapıp ayda 300 lira evine zor götürürken, 16 yaşındaki veletler ciplerle geziyor. alışacaksın bu dünya düzenine. ne pis bir kelime bu düzen.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Kural dışı yaşamak bir yaşam tarzıdır!

3996 Mesaj
18 Nisan 2012; 7:26:54 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

quote:

Death kardesim beni tanırsın aslında . Egitim Sınavlardan . Senide ben iyi tanırım . Ama suanki bu hesabı geçici olarak kullanıyorum . Diğer hesap ... Geçici bir süreliğine . Umarım sözlerin bana değildir . Benim görüşlerime varsa olumsuz düşüncen belirtirsen sevinirim .. :)))

yok herhangi birine değil laflarım. arkadaş apolitik olmayla boş insan olmayı bağdaştırmış ondan yazdım. konuyla alakasız yani :D

sana da katılmamak elde değil benim milyar dolarım olsa yine 20bin liralık alışveriş yapmam. bu uç noktadaki lüks tüketim tamamen insanın karakteriyle alakalı bir şey ve gözlemlediğim kadarıyla bu tarz uç harcamaları takıntı haline getiren kişiler hayatta paralarından başka özelliği olmayan insanlar.

başka özellikleriyle kendilerini değerli hissedemedikleri için bu değeri paraları ile gösteriş yapmakta buluyorlar. yoksa 20bin dolarlık ayakkabı almak akıl karı değil, kalite diyorsan 300-400 liraya alacağın ayakkabı muhtemelen 20bin dolar verdiğinden daha kaliteli, sağlam ve şık olacaktır tek farkları markaları. Aynı kulvardaki çoğu malın fabrika çıkış maliyeti hemen hemen aynıdır, ancak üzerlerine marka amblemi basıldığında satış fiyat aralıkları yüzlerce kat artabiliyor.

zaten üstün zeka ve alın teriyle milyarder olmuş çoğu iş adamı lüks yaşam sürmez bile. çünkü kendini yaptığı işlerle zaten değerli hissediyordur. ancak bu insanların çocukları babalarından kat ve kat lüks içinde yaşarlar :) yanılmıyorsam bill gates böyle biri mesela. aynı şekilde steve jobs, facebookun kurucusu filan da mütevazi insanlar.

ekonominin berbat olduğu vergilerin tavan yaptığı bir ülkede çoğu kişi 12 ay taksitle iphone4 almaya çalışıp aldığında da kontorsüz geziyorsa zaten böyle zihniyetten duyarlılık bekleyemeyiz. neden bilmiyorum ama bu ülkedeki çoğu insan kendiyle barışık değil kendini sürekli etiketlerle değerli gösterme çabası içinde.

bu arada pm atıcam birazdan sana cevaplarsın madem tanıyorum seni :))

833 Mesaj
18 Nisan 2012; 8:15:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Gurk n

Hayır bildiğin aptallık.

833 Mesaj
18 Nisan 2012; 8:23:21 

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gurk n

Doktorlar deli gibi para kazanmıyor. Hatta yaptıkları işe göre az alıyor.

2285 Mesaj
18 Nisan 2012; 8:31:45 

He bi biz yapıyoz bunları zaten dünya piyasası Türkiye'den geçiniyo. Ne dar görüşlü adamlarsınız yahu.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

798 Mesaj
18 Nisan 2012; 8:32:09 

quote:

Az önce bir konuda gördüm . Arkadaş Gucci Marka ayakkabıya milyarlarca lira para veriyor. Tabi birsey diyemem zevk meselesi dunyayi katletme meselesi , ilerideki insanlığı düşünme meselesi . Dahada verenler cok vardır diye düşünüyorum. Bunu ekonomik duruma bağlamiycam . Bu bana gore artık ekonomiyle alakalı degil . Mark Zuckerberg adam 1 hafta boyunca aynı t-shirti giyiyormuş adama soruyorlarmış ya mark aynı t-shirtten 4-5 tane mı var diye . Daha ornek vermeme gerek yok . Arkadaslar ne hale geldik 1.si biz bukadar zengin bir ülkemiyiz ? Dünyamız boyle bir tüketime daha nekadar dayanacaktır . Ama soyle birsey soyliyim bence bu olay Türklerde daha fazla var . Bu bir hastalık bana gore Aptallik . Yani arkadas yanlis anlamasın genel konuşuyorum . Biz ne hale geldik arkadas ? Dunyanın en Zengin adamıda olsak boyle bir harcama yapmamamız gerek . Dunyayi biz yok Edicez . 17 bin dolar bir ayakkabıya nedir ya ? Anlamıyorum . O 17 bin dolar icin . Doga insanlık neler kaybediyor . Basit bir ayakkabı icin . Bana gore oda ekonomiye bagli tabide hani. Bir ayakkabıya max 300-400 tl verilmeli . Diger kıyafetler icinde aynı sey geçerli . Cunku o fiyat Aralındaki ürünler kaliteli oluyor . Uzun zaman giyilebiliyor . Bilmiyorum arkadaaslar gercekten üzüldüm suan birde bunlara normal gözüyle bakılıyor . Bilmiyorum sorun bende mi yoksa ınsanlarda mı .
Zengin değiliz fakat özentilikte üstümüze yoktur.

Her Zaman Olduğu Gibi İmzam Yine Kural Dışı! || Hiç bir imzayı beğenmeyen o lanet olası imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1575 Mesaj
18 Nisan 2012; 8:54:21 

quote:

quote:

Ya bırak o ayakkabıda bi naneye benzese bari.

Bir tur at sana ne istersen alcam deseler giymem o derece.

1274 Mesaj
18 Nisan 2012; 9:21:25 

quote:

Ha ha çok komikmiş tikky boy.

Orta Çağ Kişisel Sitem

Çalışma Alanlarım:Selçuklu Tarihi/Hazar Tarihi/Oğuz Tarihi/Bozkır Tarihi

Bu zamana kadar bu cins Türk atlı askeri görülmemişti. Ermeni askerleri onlarla karşılaşınca, onların acayip şekilli yaylı ve kadın gibi uzun saçlı olduklarını gördüler.
Urfalı Mateos'un Selçuklu Askerleri Hakkındaki Notu

130 Mesaj
18 Nisan 2012; 9:51:59 

Bazıları gibi beyin fakiri olacağıma maddi açıdan fakir olmayı tercih ederim.

"Biz cahil dediğimiz zaman mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir."

8208 Mesaj
18 Nisan 2012; 10:08:20 

Yahu paranız olsa sizde gidip lcw yerine tommy den diesel den levi's dan giyineceksiniz. Niye boşa konuşuyosunuz ki? Komunistlik para gelene kadardır. Sonra bir anda herkes kapitalist olur.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

26 Mesaj
18 Nisan 2012; 10:46:05 

Yanlış bir şey kişiden kişiye değişiyor bu olay, adam parası varsa harcıyor harcamadan duramaz, kimisi parası olsa bile harcamıyor bi cikleti bile çok görüyor.
İsteyen istediğini yapar tabi karışamazsın.

3301 Mesaj
18 Nisan 2012; 11:16:56 

parası olan adam parasını harcamasın da faizemi yatırsın? o zaman kimse ferrari almasın, 2+1 evde otursun, küçük ekran tv seyretsin, oyun konsollarına zaten gerek yok, tatile çıkacağına kış için hububat depolasın ,,,

ne kaa ekmek,o kaa köfte

3577 Mesaj
18 Nisan 2012; 11:30:16 

bu aradada arkadaslar bazilariniz iyice ucmus bildigin hakaret etmis ama sorun degil yukarda bi arkadas geregini yazmis , zenginin mali zugurdun...

quote:

quote:

quote:

Bana sorarsan gerçek hayattaki sen ile internetteki sen arasinda uçurum olan bir yalansın sen...

çunki normalde açılacak konular değil bunlar yani .. gelirim iyi olsa gelip burada forumda 17 bin dolara ayakkabi alcam diye konu açmam zaten o kadara ayakabı alabilsem forumda takılcak zamanımda olmaz sabahtan aksama arkadaslarimla yer içer gerzerim ,

babanin 99 model çürümüş E39 bmw 520 si ile mutluluklar sana :)

kendine ssk li bi iş bul

ben $17000 a ayakkabi alacam demedim zaten? arkadas espri olsun diye pahali ayakkabilardan birini secmis bende bunu alcam esprisi yapmis...okusaydin anlardin bu arada bmw 2009 model onuda solemistim onyargili olma yoksa siviyorsun

iPhone 4S 32 GB

13911 Mesaj
18 Nisan 2012; 11:49:14 

quote:

Az önce bir konuda gördüm . Arkadaş Gucci Marka ayakkabıya milyarlarca lira para veriyor. 17 bin dolar bir ayakkabıya nedir ya ? Anlamıyorum . O 17 bin dolar icin .

Gucci'nin 17.000 usd lik ayakkabısı yok diye biliyorum bana link atabilir misin ?

Gucci taş çatlasa 1500 tl ya kadar ayakkabıları var

Alberto Vico desen timsah derisi ayakkabı en fazla 3000 tl

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

3577 Mesaj
18 Nisan 2012; 11:52:42 

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Az önce bir konuda gördüm . Arkadaş Gucci Marka ayakkabıya milyarlarca lira para veriyor. 17 bin dolar bir ayakkabıya nedir ya ? Anlamıyorum . O 17 bin dolar icin .

Gucci'nin 17.000 usd lik ayakkabısı yok diye biliyorum bana link atabilir misin ?

link vermistim yukarda neyse konuyu incelersin

iPhone 4S 32 GB

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 11:55:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Yahu paranız olsa sizde gidip lcw yerine tommy den diesel den levi's dan giyineceksiniz. Niye boşa konuşuyosunuz ki? Komunistlik para gelene kadardır. Sonra bir anda herkes kapitalist olur.

Bizim amacımız aslında bunlari anlatmak degildi . Amac ekonomi degil burda . ( lives tommy cok uçuk markalar degil bu arada kaliteli markalar . Bunlari ornek veren Timberland ornek verir . Turkiye satış fiyatı 350-400 ama . Bende var 4. Senesi . Kısmete seneye yenisini Alicam . Cunku kalite var ortada . ) senin gibi düşünen soyle insanlar bar onuda yanlis buluyorum . LCw den 10 tane alcana git senin o pahalı buldun markalardan 1 tane al . Ama uzun Sure kullan . )

26 Mesaj
18 Nisan 2012; 11:57:05 

Ben bi urunu begenirsem ve butceme uygunsa aldiktan sonra dunyaya zarar vermis cokta onemsemem bana gelene kadar dunyada neler oluyo.Ben kurtaracak degilim dunyayi ben almasm bi baskasi alacak

13911 Mesaj
18 Nisan 2012; 11:57:37 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

link vermistim yukarda neyse konuyu incelersin

tamam dostum

yukarıda ki mesajımda dediğim gibi

timsah derisi ortalama 3 binden gider sezon sonu 1500 tl ye doğru alabilirsin

2 bot'a nerdenden baksan 5-6 ayakkabı derisi gidiyor

haliyle 6x3 18000 tl birde gucci Alberto Vico'dan daha ünlü olduğu için + yeni sezon aykkabısı

fiyat 30 bine geliyor

biraz overprice

> > < <

169 Mesaj
18 Nisan 2012; 12:06:05 

Modanın Gözü Çıksın Abi

RESPECT

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 12:07:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ^^chicken_translate^^

parası olan adam parasını harcamasın da faizemi yatırsın? o zaman kimse ferrari almasın, 2+1 evde otursun, küçük ekran tv seyretsin, oyun konsollarına zaten gerek yok, tatile çıkacağına kış için hububat depolasın ,,,

Ya dostum benim anlatmak istedim seyi insanların anlaması imkansız oldu heralde . Cunku bu olayı çocukluktan asılıcan cocuğa . Zaten Bugun de gördüm ki . Senin gibi düşünenler okadar cok ki herkez kendini dusunuo . Bir ben oyle olsam nolur düşüncesinde herkez . Neyse tüketin hocam :D bitirin ... Ama bari bir iyilik yaptın cocuk yapmayın . Cocuğa yazık nasil bir dünyaya gelicek .

Uzaklaştırılmış
18 Nisan 2012; 12:11:41 

100 milyar dolar dahi olsa ülkeye teknik açıdan hiçbir zararı yok. Bilmediğimiz çok fazla şey var. Plastik fabrikalarının bitkinin genetiği ile oynayarak plastik ürettiğini biliyor musunuz? Asıl zarar veren, doğanın dengesini bozan şeyler bunlar..

13911 Mesaj
18 Nisan 2012; 12:11:56 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ^^chicken_translate^^

Ya dostum benim anlatmak istedim seyi insanların anlaması imkansız oldu heralde . Cunku bu olayı çocukluktan asılıcan cocuğa . Zaten Bugun de gördüm ki . Senin gibi düşünenler okadar cok ki herkez kendini dusunuo . Bir ben oyle olsam nolur düşüncesinde herkez . Neyse tüketin hocam :D bitirin ... Ama bari bir iyilik yaptın cocuk yapmayın . Cocuğa yazık nasil bir dünyaya gelicek .

çocuk dünyaya gelmemeli zaten

ben ciddi manada çocuk düşünmüyorum, dünya ve türkiyenin durumu çocukluğumdan beri iyi yönde ilerlemiyor

çocuğum bana küfür etmesin arkamdan, bişeyin değişeceği yok eskiden böyle düşünmezdim ama yıllar geçiyor sonuç tahmin ettiğim gibi

kapitalizm kitlenecek illa ki bir yerde o zamana kadar

> > < <

772 Mesaj
18 Nisan 2012; 12:15:28 

forumda dar gelirlilik almis basini gidiyor.. Gucci nin pradanin kiyafetlerini bmwnin bir aracini kullansalar müptelasi olurlar haberleri yok

ADANA

8208 Mesaj
18 Nisan 2012; 12:18:56 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Bizim amacımız aslında bunlari anlatmak degildi . Amac ekonomi degil burda . ( lives tommy cok uçuk markalar degil bu arada kaliteli markalar . Bunlari ornek veren Timberland ornek verir . Turkiye satış fiyatı 350-400 ama . Bende var 4. Senesi . Kısmete seneye yenisini Alicam . Cunku kalite var ortada . ) senin gibi düşünen soyle insanlar bar onuda yanlis buluyorum . LCw den 10 tane alcana git senin o pahalı buldun markalardan 1 tane al . Ama uzun Sure kullan . )

Ben tommy çok uçuk örnekler demedim sadece bizim milletimizin ortalamasından üst fiyatlara satıyorlar. daha doğrusu aklıma da ilk onlar geldi.

Lcw den 10 tane alcağına git levis dan bir tane al demekle olmuyor malesef. Ben ayakkabı alacağım vakit, elbise alacağım vakit kaliteye önem veririm. markaya değil. Ayağımda timberland de var, asics de var camel da var bilmem ne de var. Pahalı oldukları veya marka oldukları için değil ayağıma rahat geldiği, sağlığımı rahatsız etmediği için alıyorum. Pantolon alacağım vakit model ve malzeme kalitesine bakıyorum. T-shirt veya gömlekte tamamiyle modele bakıyorum.

Param olsa gidip ne bileyim lcw den de alırım fakat gucci de daha hoşuma giden birşey görünce niye almayayım? hatta gider memleketinden alırım tatilimi de yapar dönerim.

Arkadaş çok güzel bir örnek vermiş. Ford da araba yapıyor BMW de yapıyor Rolce Royce da. Aradaki fark sadece fiyat değil bunu da görebilmek gerek.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

733 Mesaj