Yıldız Teknik Üniversitesi Hakkında Bildikleriniz..
39 Cevap4120 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

40 Mesaj
17 Nisan 2012; 23:34:06 

Bu üniversiteyi dusunuyorumda acaba nedir ne değildir?Bölüm Plata'nda bilgisayar mühendisliği.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1026 Mesaj
17 Nisan 2012; 23:47:48 

Önce bir puan gelsin daha sonra puanına yakın ünileri sor soruştur. Bunun yanında nedir ne değildir derken daha açık konuş her insana göre iyilik veya kötülük farklı kavramlardır. Örneğin bir insan çok gezmek ister fakat yıldızın kampüsü Davutpaşa'da olduğundan beğenmez ve kötü der diğer bir insan da hocaları çok iyi o yüzden iyi der. Her şey değişebilir. Yazıp gitmek istiyorum puanım ona yetiyor diyorsan yaz git aç kalmazsın diye düşünüyorum. Önemli olan üniversite değil senin elinden geleni yapmandır. Eğer sende bir sorun varsa istiyorsan stanford'a git pek değişen birşey olmayacaktır.

Elektrik akar...
Elektrik Konu Anlatımı (Lise seviyesinde)
Türev Problemleri ve Lagrange Fonksiyonu (Canı sıkılanlara)

40 Mesaj
17 Nisan 2012; 23:49:40 

Kampüsü hakkında bilgi almak istiyorum.bide daha çok hangi gorusten insanlar var?

1026 Mesaj
17 Nisan 2012; 23:57:55 

quote:

Orijinalden alıntı: -fsm1453-

Kampüsü hakkında bilgi almak istiyorum.bide daha çok hangi gorusten insanlar var?

Hangi görüşten insanlar var derken insanların görüşüne karışmaman okurken sana fayda sağlar. Şimdi yıldızda x görüşünden insanlar var desem sende aaa ben y görüşündenim o zaman yıldızı yazmam 1 sene daha mezuna kalırım mı diyeceksin eğer öyle diyorsan dememelisin. Çünkü insanların görüşü seni ilgilendirmez eğer ki ilgilendiriyorsa da ilgilendirmemeli en azından senin yararına birşey bu sonuçta eski zamanın sol-sağ kavgalarının olduğu zamanda değiliz ve kimse gelip de yakandan tutarak sen kimdensin demiyor bu durumda senin de görüşünü söylemeden 4 seneyi kendini derslerine vererek okuman gerekli.

Kampüsünü sorarsan kampüsü iyidir bilgisayar dediğin yer elektrik fakültesindedir. Yer olarak davutpaşa denilen dağlık taşlık biryerdedir merkeze falan fıstık yerlere uzaktır gezmek diyorsan okul çıkışı arkadaşlarla takılırım diyorsan pek doğru bir seçim yapmazsın ama kampüsünün içinde bir devlet yurdu var ve okula gidip gelmen rahat olur gezme işini de haftasonu yaparsan olabilir diye düşünüyorum. Kampüsün içinde genellikle ihtiyaçlarını karşılarsın ve metronun da dibinde bir kampüs cevizlibağ servisleri (ki 60 kuruş civarı bir ücreti var) var. Cevizlibağ-Metrobüs ile çoğu yere ulaşırsın fakat işte istemeyen istemiyor. Labları falan o tür şeyler iyi diye düşünüyorum iyidir yani puanın yetiyorsa seç eğer ki şu an puanını bilmiyorsan bu konuyu öğrendikten sonra tekrar gözden geçir.

Elektrik akar...
Elektrik Konu Anlatımı (Lise seviyesinde)
Türev Problemleri ve Lagrange Fonksiyonu (Canı sıkılanlara)

755 Mesaj
18 Nisan 2012; 1:05:56 

Beşiktaş'ı bilmem ama Davutpaşa'ya ulaşım sorunu var. En önemli sorunu bu. Onun dışında kampüsü her geçen gün yeniliyorlar. Sürekli inşaat halinde falan ama bitince güzel olur sanırım. Biz o zamana kadar mezun oluruz da size yetişir belki.

Siyasi sebeplerle de öyle Gazi gibi falan kavga gürültü olmuyor pek. O konuda sıkıntı çekmezsin. Arkadaşın da dediği gibi kimse gelip sana kimlerdensin vs. diye sormaz etmez. Boş insan çok ama kendine boş yani öyle millete zararları olmuyor pek.

Son olarak da kampüsü falan bir kenara bırakırsak öğrenci kalitesi orta, hoca kalitesi iyidir. Tabi değerlendirmesini bilene...

308 Mesaj
18 Nisan 2012; 1:08:31 

metronun ytü davutpaşa durağı yok muydu? ben mi yanlış hatırlıyorum?

755 Mesaj
18 Nisan 2012; 1:11:52 

quote:

Orijinalden alıntı: hmac

metronun ytü davutpaşa durağı yok muydu? ben mi yanlış hatırlıyorum?

Var.

86 Mesaj
18 Nisan 2012; 7:14:04 

quote:

Orijinalden alıntı: 377

Var.

Ee ozaman ulaşım niye zor diyorlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N.Z.T -- 18 Nisan 2012; 7:15:10 >

203 Mesaj
18 Nisan 2012; 8:43:58 

Yıldız ticari amaçlar uğruna (isteyenler araştırabilir) davutpaşaya taşındığı gün hem öğrenci hem de hoca kalitesini kaybetmiştir. Yıldızı yıldız yapan Beşiktaştı, yoksa hoca vb kimse boşuna kendisini yormasın ..

Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme.

9228 Mesaj
18 Nisan 2012; 10:00:35 

quote:

Orijinalden alıntı: atavratbraveheart

Yıldız ticari amaçlar uğruna (isteyenler araştırabilir) davutpaşaya taşındığı gün hem öğrenci hem de hoca kalitesini kaybetmiştir. Yıldızı yıldız yapan Beşiktaştı, yoksa hoca vb kimse boşuna kendisini yormasın ..

Bizi besiktas kampüsüne götürdüler

Yapıcak hiç bir şey yokmuş ama davutpasa da spor tesisleri vb alanda cok daha fazla imkan varmış

Rehberlik Hocası Ytu nün kendi söyledi davutpasa besiktas tan 10 kat büyükmüş

Zaten bilgisayar yoktu sanırım Beşiktaş ta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecaliph16 -- 18 Nisan 2012; 10:01:22 >

>CoNTiNuE<

• PS3-PS4 Online Oyun Klubü•

515 Mesaj
18 Nisan 2012; 12:07:22 

davutpaşa kampüsünün içine girmedim ama çevresini falan sorarsanız beş para etmez,bulunduğu konum itibarı ile hiçbirşey yok ama kampüsün bulunudğu alan çok geniş içinde neler var onu bilmiyorum,eğer dışarı çıkıp gezicem ortamlara akıcam derseniz bir şey yok mecbur metroya atlayıp gidiceksin.

avanti ragazzi di buda
avanti ragazzi di pest

98 Mesaj
18 Nisan 2012; 15:33:47 

ya bilgisayar mühendisliğinden ahsediyorsunuz bende elektrik müh okuyorum vede zaten pek gezmek için vakit kalmıyor dersler başlıyor 1,5 ay 2 ay içinde sınavlar başlıyor birdaha sınavlarda bitmek bilmiyor yani, bizim bölüm sosyal bölümlerden değil bunu kafanıza koyun bir kere 2.si ben ist dogumluyum burada yaşıyorum vede istanbulu siz geldiğiniz yerler gibi ben 15 20 dk istediğim yere gidicem diye gelmeyin bu tüm ist için böyledir ist halkı 1 saat 2 saat yeri gelir trafikte kalır bunun çok dert etmemeniz gerekiyor bu ist vazgeçilmezi, davutpaşa bencede her geçen gün güzelleşiyor 10 yıl sonra yıldız artık kampüslerine tek çivi çakmayacak hale gelicek vede zaten kaliteli mezunlar yetiştirdiği için sahipsiz kalacak bir üniv de değil buda 10 yıl sonunda çok çok iyi bir kampüse sahip olan bir üniversite haline gelecek bu kesin
lab koşulları iyi olanlarda var yetersiz olanlarda var hocalar konusunda biraz genç hocalara artık müsade etmeleri gerekiyor diye düşünüyorum

asus k53sv81r ,hp 1102w,epson v33,wacomintuos4m,logitech

77 Mesaj
18 Nisan 2012; 17:10:46 

YTÜ kesinlikle girilen puanları hakketmiyor. Dereceyle bitirmiş bir makine muzunu düşünün ki arçelik'in üretim fabrikalarına üretilecek robot projesinde 25 bin € luk işi 10 bin €luk fiyat çıkartan ve robotun hareketini bir meslek lisesi gibi düşünerek sadece ileri geri olacağını zannederek bir şirketi batırmasını sağlayan bir mühendis piyasaya verir... YTÜ hakkında eleştirilere ekşi sözlük gibi yerlerden mutlaka okuyun... İstanbulda bulunması ve Teknik terimini taşıması bu kadar popüler yapmasını sağlamıştır, başka hiçbir esprisi yok!

4 Mesaj
18 Nisan 2012; 17:40:29 

quote:

öyle saçma sapan şey mi olur kardeş,yıldız teknik üniversitesinin kalitesini kaybettiğini nerden çıkarıyorsun.puanların gün geçtikçe düşmesinden puan düşmesinin başka nedenleri var.ytü hiçbir şekilde imajını kaybetmez. mühendislik okumak isteyen 5 üni öğrencilerin türkiyede okuyabileceği en iyi arasına girer.bi kereteknik üniversite.bilip bilmeden konuşmayalım lütfen sizin bu sözlerinize bakarak bir sürü kişi ytü yi tercih etmekten vazgeçecek.

477 Mesaj
18 Nisan 2012; 18:08:13 

Hocam önce lys'ye bir gir bakalım.Dereyi görmeden paçayı sıvamaya kalkma.Şu sınavı hallet sonra duruma göre araştırırsın. :)

755 Mesaj
18 Nisan 2012; 22:44:32 

quote:

Orijinalden alıntı: N.Z.T

Ee ozaman ulaşım niye zor diyorlar ?

Uzak... Her yere uzak. Ayrıca metrobüs harici ulaşım yok gibi bir şey. Özellikle karşıdan gelenler için tam sıkıntı. 500ES geliyor sadece karşıdan. Onlar da bir tanesini kaçırırsan başka gelir mi gelmez mi bekle bekle dur. 500T'ler var onlar çok sık hareket ediyor ama kampüse gitmiyorlar. Bir yolunu bulup kampüse bağlayamadılar onları ne zamandır. Çilek Turizm olayı var birde neresinden tutsan sıkıntı yani.

4 Mesaj
18 Nisan 2012; 22:47:42 

altüstü ulaşım nasıl olsa ulaşılır sıkıntı yapmaya değmez,öğrenci akbili de var zaten

203 Mesaj
18 Nisan 2012; 23:14:19 

quote:

Orijinalden alıntı: şakirt1000

öyle saçma sapan şey mi olur kardeş,yıldız teknik üniversitesinin kalitesini kaybettiğini nerden çıkarıyorsun.puanların gün geçtikçe düşmesinden puan düşmesinin başka nedenleri var.ytü hiçbir şekilde imajını kaybetmez. mühendislik okumak isteyen 5 üni öğrencilerin türkiyede okuyabileceği en iyi arasına girer.bi kereteknik üniversite.bilip bilmeden konuşmayalım lütfen sizin bu sözlerinize bakarak bir sürü kişi ytü yi tercih etmekten vazgeçecek.

Puanlar hakkımda bilgim yok. Ama yıldız istanbul yerine anadolu da olsa bu okulu yazanların %90'ı vazgeçer. Bende yıldız mezunuyum ama gerçekler bunlar. Aslında bu söylediklerim sadece yıldız için geçerli değil. Bir kaç tane bölüm ve üniversite dışında iş sizde bitiyor. Siz kendinizi geliştirip , kanıtlarsanız üniversite çokta farkettirmez. Boşuna üniversite milliyetçiliği yapmaya gerek yok. Üniversitelerdeki eğitim çok yetersiz. Bir kaç tane iyi hoca varsa bölümünüzde şanslısınız. Neyse özet geçeyim tercih edecek arkadaşlar önce istediği bölüm sonra okulu yazsınlar. İstemediğiniz bölümü MIT okusanız, yarın işe başladığınızda pişman olursunuz. Meslek seçimi bu hayatta sizin yapacağınız en büyük seçim olacak. Bu yüzden sadece parasına, söylenenlere aldanıp bölüm yazmayın hele okul hiç yazmayın. Yeteneklerinizi bilin, kendinizi iyi tanıyın. Belki daha adını bile aklınızdan geçirmediğiniz bölüm, belki sizin en severek yapabileceğiniz meslektir. O yüzden kararlarınızı verirken ilerde pişman olmayacak şekilde vermeye özen gösterin. Size bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerim.

Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme.

643 Mesaj
19 Nisan 2012; 0:23:42 

Ben yıldızda bilgisayar mühendisliği okuyorum ve memnunum. Memnun olmayan arkadaşlar vardır tabii ki de ne bekliyordu ki bu arkadaşlar? MIT değil burası, yıldız Emin olun türkiyedeki çoğu üniversiteden çok daha iyi bir ortam-eğitim kalitesine sahip. Özellikle elektrik elektronik fakültesinin imkanları çok geniş arkadaşlar. Fakülte yeni inşaa edildi ve her şeyi tam. Anadoludaki üniversitelerle karşılaştırmayın bile. Komik. Anadoluda olsaymış yıldız, çoğu kişi vazgeçermiş falan faso fiso. ODTÜ şırnakta olsaydı puanı böyle mi olurdu yani? Varsayımları bir kenara bırakalım..
Yıldıza gelip pişman olacağını sanmıyorum ODTÜ bilgisayar müh. yerine yıldıza gel demiyorum tabi. fakat ODTÜ-İTÜ olmuyorsa sana yıldız yolları görünmüş demektir ki bu kötü bir şey değil.

698 Mesaj
19 Nisan 2012; 0:43:10 

quote:

Katiliyorum, egitim kalitesi cok cok yuksek bir uni degil ve yer gercekten onemlidir. Sonucta abdde yasamiyoruz sehir disi kampus olayi ulkemizde guzel universite hayati anlamina gelmiyor, istanbul'da trafik, yolda kaybedilen zaman cok ciddi boyutta. Yurtlar yetersiz, kampus hayati yetersiz. Istanbul'da okuyan kisi merkezde eglenecek, gezecek, alisveris edebilecel yer varken sehirdisi veya merkezden uzak yerde ne yapsin. Universite demek yuksek lise demek degil, yalnizca ezbere ders, sabahtan aksama tek tip program vs...

Eve online, Guild wars, Warhammer, lord of the rings online, World of warcraft, Diablo II, starcraft II, BFbc2,Aion
"Hayvanları ve doğayı koruyalım"

308 Mesaj
19 Nisan 2012; 1:11:53 

metro kampüsün önünden geçiyor. şöyle tarif edeyim, metro yolundan bakınca kampüsün girişi görülüyor yakın mesafeden. yürüme olayı ne kadardır bilmiyorum ama taş çatlasa 10 dakikadır. metroyla zeytinburnu'ya, oradan da tramvayla ya metrobüsle merkezde herhangi bir yere ulaşabilirsiniz. zor ve yorucu gözükebilir ama merkezi yerlere ulaşmanız maksimum bir saat sürer. merkezi değil dediğiniz yerin ötesinde 30 kilometre daha istanbul var. bu yorumu tamamen ulaşım zor, istanbul'un dışında yorumlarını gördüğüm için yapıyorum. kampüs hayatı, eğitim kalitesi gibi konularda bilgim yok tabii ki.

308 Mesaj
19 Nisan 2012; 1:18:17 

ek olarak, taksim'den tarlabaşı bulvarına, yani iki adımlık yola, bir saatte ancak gelebilen otobüsler olduğunu düşünürsek, metro-metrobüs-tramvay gibi trafiği olmayan ulaşım araçlarının kesişiminde olması da avantaj sayılabilir. istediğiniz yere rahatça ulaşırsınız. gezmek isteyen her türlü gezer yani istanbul'da. eğlence sadece merkez diye tabir edilen yerlerde değil artık.

0 Mesaj
19 Nisan 2012; 1:40:33 

YILDIZ TEKNİK TÜRKİYENİN EN NİTELİKLİ 4 DEVLET ÜNİVERSİTESİNDEN BİRİDİR.İSTANBUL BAĞLAMINDA ULAŞIM SORUNU AZDIR.METRO DURAĞI DAVUTPAŞA KAMPÜSÜ KAPISINDADIR.DAVUTPAŞA KAMPUSU İSTANBULUN EN BÜYÜK YEŞİLİ OLAN,ORMANLIK ALANLARDAN BİRİDİR..ÖĞRENCİ KALİTESİ TÜRKİYENİN EN YÜKSEK 4 ÜNİVERSİTESİNDEN BİRİDİR..MEZUNLARINDAN HOLDİNG SAHİBİ OLANLAR,,TÜRKİYENİN İLK 100 ŞİRKETİLERİNDE CEO VE CEO YARDIMCISI OLANLAR,BİRÇOK ÜNİVERSİTEDE AKADEMİSYENLER,BİRÇOK ŞİRKETLERDE MÜHENDİSLERİ BULUNAN BİR ÜNİVERSİTEDİR...
ELEKTRONİK VE HABERLEŞME,BİLGİSAYAR,ENDÜSTRİ,MAKİNA,ELEKTRİK VE MİMARLIK BÖLÜMLERİ TÜRKİYENİN EN İYİ MÜHENDİSLERİNİ YETİŞTİREN 2-3 ÜNİVERSİTEDEN BİRİSİDİR.. İSTANBUL DIŞINA İSTANBULDAKİ HANGİ ÜNİVERSİTEYİ YOLLASANIZ TABİİKİ İSTEYENİ AZALIR..KIBRIS ODTÜ İLE ANKARA ODTÜ KIYASLAYIN... GERİSİ BOŞTUR..OKUNUR VE YAŞANIR BİR YERDİR YEMYEŞİL ÇİMLERDE GİTAR DA ÇALARSINIZ,ORMAN DA DOLAŞIRSINIZ,TÜRKİYENİN EN YENİ MODERN BİNALARIN DA EĞİTİM GÖRÜRSÜNÜZ...HATIRLATAYIM DAVUTPAŞA KAMPÜSÜNDE TABİİKİ DİSKO YOK....ZATEN AİLELERİNİZ SİZLERİ HER DAİM TAKSİM DE AKASINIZ SONRA DA OKULU YARIDA BIRAKASINIZ DİYE İSTANBULA GÖNDERMİYOR..KALDI Kİ TAKSİM-DAVUTPAŞA KAMPÜSÜ METRO+TRAMVAY 30 DAKİKADIR..DAVUTPAŞA-EMİNÖNÜ 20 DAKİKA, BAKIRKÖY 15 DAKİKA,KADIKÖY 30 DAK....ABARTMAYIN BEYLER.. PUANINIZ YETİYORSA DÜŞÜNMEYİN BİLE..KESİNLİKLE DE ÖZEL LERİ DÜŞÜNMEYİN.......HAAA ESAS KONU ÜNİVERSİTEYİ KAZANINCA BOŞ DURMAYIN ÇALIŞIN...FORD OTOSAN CEO SU YILDIZ TEKNİKTEN...NEDEN BOĞAZİÇİ DEĞİL? CASPER İN SAHİPLERİ YILDIZ TEKNİK TEN,PETKİMİN CEO YRD.YILDIZ TEKNİKTEN VS. VS.
NEDEN BOĞAZİÇİ DEĞİL? ÇÜNKÜ İŞ BİRAZ DA KİŞİDE ....YOLLARINIZ AÇIK OLSUN... YILDIZ TEKNİK SİZLERİNDE YOLLARINI AÇABİLİR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BFKMT -- 19 Nisan 2012; 1:48:41 >

22 Mesaj
19 Nisan 2012; 2:43:51 

bencede ytü eger istanbulda olmasa ve adı teknik üniversite olmasa cok daha kotu bi konumda olurdu ama sunu da kabul etmek lazım sonucta iyi sayabilecegimiz 3-4 üniversitenin iyi bolumlerine girilemiyorsa yazılması en mantıklı üniversite denilebilir çünkü her ne kadar kötülense de mezunlarına piyasada her yerde rastlayabilme ihtimali ve iyi üniversitelerden sonra is icin direk tercih edilmesi bakımından hala çoğu üniversitenin önündedir.

Kampüslere gelirsek besiktas kampüsü artık cok fazla bölümün kalmadıgı merkezi sayılabilicek ve yeri cok guzel bi yerde olan bi kampüs olmasına rağmen artık cok fazla bölümün kalmadıgı ve zamanında sürekli bina yapılmış olmasından dolayı pek fazla sosyal imkanı olmayan kampüstür

Davutpaşaya gelirsek çok büyük bi kampüs bölümlerin çoğu oraya taşındı sosyal imkanları gittikce gelisen bir kampüs.Ulaşımda sıkıntı olabileceğine dair görüşlere de tam olarak katılmıyorum çünkü mecidiyekoyden metrobusle cevizlibag 20 dk suruyor ve ordan da ring servis ile 5 dk da kampüste olunabiliyor yada merterde inip metroyla davutpasaya 1 durak sonra ulasabiliyor metrodan sonra 2-3 dk yürüme mesafesinde yani metrobuse bi sekilde ulastıktan sonra kampüse ulasımda hicbi sekilde sıkıntı yasamazsın ayriyetten kampüse ulaşım hattı olarak otobus kullanmazsan metrobus metro gibi trafik derdi olmayan ulasım araçlarını kullandıgından kampüse varma süren genellikle aynı olur metrobus metro gibi yerlere uzaksanız zaten ulasımda istanbulda sıkıntı cekersin

Kampüsle ilgili soruların olursa özelden yada burdan yazarsan cevaplamaya calısırım,iyi çalışmalar...

Önemli olan 100. yılda yaptıkların değil 100 yılda yaptıklarındır ölümüne GALATASARAY!!

1 Mesaj
19 Nisan 2012; 12:24:08 

Yıldızın hocaları cok iyidir. İş bulma konusunda yardım ediyorlar. Çoğu hoca şirket danışmanı yani calışacak elemen yolluyorlar. Bize hocalrımız siz sadece derslerinizi düşünün işi bize bırakın demişti:) o yönden oldukca iyi

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği

11 Mesaj
19 Nisan 2012; 15:10:23 

quote:

Orijinalden alıntı: ultraslan_77

bencede ytü eger istanbulda olmasa ve adı teknik üniversite olmasa cok daha kotu bi konumda olurdu ama sunu da kabul etmek lazım sonucta iyi sayabilecegimiz 3-4 üniversitenin iyi bolumlerine girilemiyorsa yazılması en mantıklı üniversite denilebilir çünkü her ne kadar kötülense de mezunlarına piyasada her yerde rastlayabilme ihtimali ve iyi üniversitelerden sonra is icin direk tercih edilmesi bakımından hala çoğu üniversitenin önündedir.

Kampüslere gelirsek besiktas kampüsü artık cok fazla bölümün kalmadıgı merkezi sayılabilicek ve yeri cok guzel bi yerde olan bi kampüs olmasına rağmen artık cok fazla bölümün kalmadıgı ve zamanında sürekli bina yapılmış olmasından dolayı pek fazla sosyal imkanı olmayan kampüstür

Davutpaşaya gelirsek çok büyük bi kampüs bölümlerin çoğu oraya taşındı sosyal imkanları gittikce gelisen bir kampüs.Ulaşımda sıkıntı olabileceğine dair görüşlere de tam olarak katılmıyorum çünkü mecidiyekoyden metrobusle cevizlibag 20 dk suruyor ve ordan da ring servis ile 5 dk da kampüste olunabiliyor yada merterde inip metroyla davutpasaya 1 durak sonra ulasabiliyor metrodan sonra 2-3 dk yürüme mesafesinde yani metrobuse bi sekilde ulastıktan sonra kampüse ulasımda hicbi sekilde sıkıntı yasamazsın ayriyetten kampüse ulaşım hattı olarak otobus kullanmazsan metrobus metro gibi trafik derdi olmayan ulasım araçlarını kullandıgından kampüse varma süren genellikle aynı olur metrobus metro gibi yerlere uzaksanız zaten ulasımda istanbulda sıkıntı cekersin

Kampüsle ilgili soruların olursa özelden yada burdan yazarsan cevaplamaya calısırım,iyi çalışmalar...

Ytü iktisat mi , iü iktisat mi?

1 Mesaj
19 Nisan 2012; 20:29:39 

elektrik mühendisliği bölümü için konuşursam bina yeni olduğu için herşey mevcut neredeyse binanın 3 katı lablara ayrılmış ama bazı labların eksiği var diyebilirim gene türkiyedeki birkaç ünide bulunan sanırım odtü ve itü de var yüksek gerilim labı mevcut ve son derece yeni... teknik üniversite nasıl bişeymiş ozaman anlıyorsunuz tabi eğer hayatınızda teknik olmayan bir kaç üniversite gezmemişseniz bu farkı anlayamazsınız hoca kalitesi fen edebiyat hocalarından memnun değilim fakat bölüm derslerine geçtiğinizde gerçekten kaliteli hocalarla karşılaşıyorsunuz vizyonu olan öğrenciye girişimcilik bazında birtakım şeyler aşılamaya çalışan hocalarımız baya çoğunlukta piyasa ile haşır neşir isim yapmış hocalarımız var tabi ben bu hoca kalitesi mevzusu konusunda farklı düşünüyorum sonuçta iş öğrencide bitiyor sen kendine bişeyler katmadığın sürece senden bi cacık olmaz felsefesindeyim bide bölümün piyasada itibarı oldukça iyi rlc günlerinde gelen şirket temsilcileriyle yaptığım muhabbetlerden bu sonuca vardım mezunlardan çok başarılı konumlarda olan var-(tabi bu gene insanın kendinde olan bişey)- arkadas çevreme baktığımda hemen hemen hepsi elektrik okumak için kararlı bir şekilde bu bölümü tercih ettiğini söyleyebilirim şöyleki arkadasımın tekinin babası elektrik-elektronik mühendisi ve ona babası elektrik yazmasını önermiş ve bu bölümde diğerinin babsıda türk telekomda sağlam bi mevkide çalışıyor ve onunda babası elektrik yazmasını önerdiği için burda tabi bende araştırmalarım sonucunda bu bölümü seçmiştim orası ayrı ....sonuca gelirsek beşiktaş yıldız kampüsündeki elektrik elektronik fakültesi ile davutpaşa kampüsündeki elektrik-elektronik fakültesi arasında baya bi gömlek farkı var taşınması iyi ve isabetli oldu tek kötü yanı beşiktaştan uzak olması ama sorun değil 45 dakikada beşiktaşdasınız bide yukarıda yıldızı kötüleyen olmuş arkadaşların hangi bölümde okuduklarını bilmem ama kesin derslere fazla asılmayıp üni hayatını boş geçiren tiplerdir genelde hep böyle olur her ünide böyle tipler vardır hadi öptüm benim sınava çalışmam gerek ekmek aslanın ağzında

681 Mesaj
19 Nisan 2012; 20:57:49 

tavsiye ederim...

Kızıl Saçlı Kızları Sevenler Kulübü

0 Mesaj
15 Temmuz 2012; 21:43:39 

peki mimarlığı hakkında bilgi verebilecek olan var mi? Bi de sosyal hayat nasıldır yıldız teknikte :)

insanlar sana kim olduğunu söyleyemez.
Sen onlara söylersin...

0 Mesaj
15 Temmuz 2012; 23:13:57 

quote:

Orijinalden alıntı: mrkral

YTÜ kesinlikle girilen puanları hakketmiyor. Dereceyle bitirmiş bir makine muzunu düşünün ki arçelik'in üretim fabrikalarına üretilecek robot projesinde 25 bin € luk işi 10 bin €luk fiyat çıkartan ve robotun hareketini bir meslek lisesi gibi düşünerek sadece ileri geri olacağını zannederek bir şirketi batırmasını sağlayan bir mühendis piyasaya verir... YTÜ hakkında eleştirilere ekşi sözlük gibi yerlerden mutlaka okuyun... İstanbulda bulunması ve Teknik terimini taşıması bu kadar popüler yapmasını sağlamıştır, başka hiçbir esprisi yok!

yok artık .bende yıldızdayım aklımdan geçenleri söylemişsin resmen

2 Mesaj
15 Temmuz 2012; 23:33:46 

İİBF ve eğitim fakültesi hangi kampüste yer alıyor acaba?

477 Mesaj
15 Temmuz 2012; 23:35:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurluknehri

İİBF ve eğitim fakültesi hangi kampüste yer alıyor acaba?

eğitim fakültesi davutpaşa kampüsünde..
iibf ise beşiktaşta.

2 Mesaj
15 Temmuz 2012; 23:37:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Girrffe

eğitim fakültesi davutpaşa kampüsünde..
iibf ise beşiktaşta.

Teşekkür ederim

477 Mesaj
15 Temmuz 2012; 23:38:55 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurluknehri

Teşekkür ederim

36 Mesaj
16 Temmuz 2012; 1:19:05 

quote:

Orijinalden alıntı: 377

Uzak... Her yere uzak. Ayrıca metrobüs harici ulaşım yok gibi bir şey. Özellikle karşıdan gelenler için tam sıkıntı. 500ES geliyor sadece karşıdan. Onlar da bir tanesini kaçırırsan başka gelir mi gelmez mi bekle bekle dur. 500T'ler var onlar çok sık hareket ediyor ama kampüse gitmiyorlar. Bir yolunu bulup kampüse bağlayamadılar onları ne zamandır. Çilek Turizm olayı var birde neresinden tutsan sıkıntı yani.

istanbul da yaşayan biri için yolun sıkıntı olacağını sanmıyorum istanbullular alışkındır zaten yollara trafiklere otobüslere metrolara vs.

0 Mesaj
24 Temmuz 2012; 15:53:27 

Acaba İİBF bölümü Davutpaşa'ya taşınacak mı ve taşınacaksa ne zaman taşınacak? Bilgisi veya duyumu olanlar paylaşabilirse çok sevinirim. Bi arkadaşıma sordum inşaatının bittiğini felan söyledi ama bi daha kesin mi diye dönme imkanım olmadı. Bu benim tercihimi etkilemez çok ama yine de bilmek istiyorum doğal olarak.
Şimdiden teşekkürler...

2 Mesaj
24 Temmuz 2012; 16:01:55 

quote:

Orijinalden alıntı: mrkral

Kesinlikle katılıyorum. Yıldız piyasaya öğrenci yetiştiriyor. Öğrencilerin derdi biran önce okulu bitirmek. Okul hayatlarındaki hedefi ise ortamlar... ortamlar... Ben bir tane bile öğrencisinin şu proje için geldiğini bilmiyorum. Alternatif üniversiteler var ve eğitim seviyesi daha iyi olan.

169 Mesaj
24 Temmuz 2012; 16:06:19 

quote:

Orijinalden alıntı: correspondence

Kesinlikle katılıyorum. Yıldız piyasaya öğrenci yetiştiriyor. Öğrencilerin derdi biran önce okulu bitirmek. Okul hayatlarındaki hedefi ise ortamlar... ortamlar... Ben bir tane bile öğrencisinin şu proje için geldiğini bilmiyorum. Alternatif üniversiteler var ve eğitim seviyesi daha iyi olan.

mesela neresi ytü bende düşünüyordumda alternatifi merak ettim?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2 Mesaj
24 Temmuz 2012; 16:11:01 

quote:

Orijinalden alıntı: black milk

mesela neresi ytü bende düşünüyordumda alternatifi merak ettim?

Teknik üniversite bakımından İyte, Gebze vs.

178 Mesaj
19 Eylül 2012; 16:08:45 

yahu arkadaşlar bahsettiğiniz üniversite yıldız teknik üniversitesi ülkenin teknik manada 3. üniversitesi robot teknolojisinde dünya 2. liği almış bir üniversite piyasada mezunu çok olan ve iyi kurumlarda çalışan mühendisleri sayesinde kolay iş imkanınız var. ilan tablolarında iş ilanlarını staj ilanlarını rahatlıkla görebilirsiniz. google amcaya arattırın iş ilanlarında geçen şu okul mezunu ibaresinin %99.8 inde ytü yer alır.

Yıldız Teknik Üniversitesi - Makine Mühendisliği
[image]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSEPbDajtvVewSmF4q4SxLM9nJn9k1lpAcC52cqyqLjNpEl_j-_[/image]
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Yıldız Teknik Üniversitesi Hakkında Bildikleriniz..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.051