Şimdi Ara

Monk Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
5.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Monk Rehberi Monk Rehberi

Monk'un Temel Özellikleri

Monk Rehberi
    Spiritual Power: Keşişlerin sonraki saldırıları, gurupların dışında kalarak yada inanılmaz manevralar içinde ruhlarla iletişim kurarak birden fazla düşmanı yok edebilmektir.

Monk Rehberi
    Combos: Keşişler arka tarafta yakın saldırılarda daha güçlü olurlar. Düşmanlarını yenebilmek için ek bir ruhsal enerji yada benzersiz efektler üretirler.

Monk Rehberi
    Mantras: Disiplinli keşişler, müttefikini iyileştirmek veya güçlendirmek için ruhları ile hayattan uzaklaşarak kuvvetli bir meditasyon yapabilirler.

Monk Rehberi
    Mobility and Speed: Keşişler savaşta eşsiz bir taktikle hareketliliğe sahiptirler. Bütün keşişler hızlı bir kuşatmada ya da duruma göre kendisine yapılan hayati saldırılarda, savunma odaklı olarak düşmanlarından hızlı bir şekilde manevra yaparak kaçmakta ustadır.

*Temel Stat, Dexterity: Demon Hunter ve Monk için temel stattır. Level atladığımızda Demon Hunter veya Monk isek, 3 dexterity gelir ; değilsek 1 dexterity gelir. Dexterity, dodge şansımızı artırır; Demon Hunter ve Monk için damage'i de artırır.

*Kaynak,Spirit: Monk'un skill kaynağı, kendiliğinden dolmaz, ama kendiliğinden azalmaz da. Spirit doldurmak için skillerimiz mevcut, bunlarla doldurulur.

*Dövüş tipi: Yakın dövüş, Monk ve Barbarian yakın dövüş karakterleridir. Bu yüzden diğer karakterlere oranla %30 daha az hasar alırlar.

*Silahlar: 1-hand silahların çoğunu, 2-hand silahların bazılarını kullanabilir. Menzilli silahları kullanamaz. Fist weapon ve Daibo, Monk'a özel silahlardır.

Avantajları

-Hızlıdır, komboları vardır.
    -Kendine healleyebilir.
    -Saldırıları iyi savuşturur(Dodge, aynı özellik Demon Hunter'da da mevcut)
    -Elemental direnci yüksektir.
    -Farklı durumlar karşısında farklı mantralar kullanabilir.
    -En uzun cooldown 30 saniye.

Dezavantajları

-Zırhı orta seviyede.
    -Yakın dövüşmek zorunda, bu yüzden uzaktan dövüşen Demon Hunter, Witch Doctor ve Wizard'a karşı zayıf.

Monk Skilleri

-Primary: Spirit doldurmaya yarayan, cooldownı olmayan skillerimiz. Hepsi kombo halinde.

-Secondary: Spirit harcayan ikincil skillerimiz.

-Defensive: Spirit harcayan; blind, heal gibi skiller içeren bölüm. 15-20 saniye cooldown var bu skillerde.

-Techniques: Spirit harcayan, Monk'un hızlı olmasını sağlayan skillerin bulunduğu bölüm.

-Focus: Çılgın damage veren bir skillin bulunduğu, ayrıca bir de summon skillinin bulunduğu bölüm.

-Mantras: Sadece 1 mantra kullanabiliyoruz. Mantra, bizim ve parti arkadaşlarımızın çeşitli özelliklerini artırıyor. Damage, dodge gibi. Mantralar 3 dakika sürüyor. Cooldownları yok.

Skillerin Türkçe açıklamaları için R.Rondo9'a teşekkürler.

Aktif Skiller

Monk Rehberi Monk Rehberi Monk Rehberi Monk Rehberi

Pasif Skiller

Monk Rehberi Monk Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bögüalp -- 28 Nisan 2012; 11:22:02 >

• hocam keşkehttp://forum.donanimhaber.com/m_58386732/tm.htm bu başlık altındaki ilk mesajı editleseydiniz. Böylece konu dağılmamış olurdu.
  • Hocam yukarıda gerekli açıklamayı yaptım; o konular temel bilgileri içermiyordu ve o konuların sahibi arkadaşları "Hocam şurayı da editler misin" şeklinde PM yağmuruna tutmak istemedim.
  • bence güzel bir rehber olmuş. belki daha detaylı yapılabilirdi. Mesela skiller hakkında daha fazla yorum içerebilirdi. :) ama bence 10 numara rehber. teşekkürler
  • Hocam konunun temelini hazırladım henüz, yavaş yavaş genişleticem konunun kapsamını.
  • hocam turkce acılımların oldugu fotoların lınklerı patlamıs.düzeltirsen sevınırız.Saygılar
  • Linkler sağlam hocam, mesela:

http://img140.imageshack.us/img140/9115/p914.png
  • Monka özel silahlar oyun içinde nelerdir ?
  • Fistler ve diabolar sanırım..Fistler şu anlık daha iyi gibi görünüyor. Gerçi şu sıralar hangisi expi arttırıosa ona gitmek en iyisi :)
  • bende mace var fist ile arasında ne fark oluyor? yani sadece monk kullana bildiği silah diğerlerine göre daha fazlami dmg veriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xhonez

bende mace var fist ile arasında ne fark oluyor? yani sadece monk kullana bildiği silah diğerlerine göre daha fazlami dmg veriyor?

Fistlerde ve diabolarda genelde sadece monklara ozel ozellikler(sprit regen vs.) Oldugu icin ayrica attack speed'i yuksek oldugu icin tercih ediliyolar. Ama ben de monk oynuyorum ve dagger+shield kullaniyorum. Iyi ozelliklere sahip buldugun cogu silahi kullanabilirsin fazla bir dezavantaji olmaz
  • Yakın dövüşmek zorunda, bu yüzden uzaktan dövüşen Demon Hunter, Witch Doctor ve Wizard'a karşı zayıf.
    Bunun bir dezavantaj olduğuna katılmıyorum.Çünkü adamların direk yanına uçuran bir sürü skill var.
  • 17 lv monk olduk bakalim
  • Selamlar,

Senin postun ile ilk topici güncelledim hocam.
    http://forum.donanimhaber.com/m_58386732/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58386732
  • cok guzel kasıyorum bide yanıma yaver alınca değmen benim gonlu yaslı keyfime 27 barbarın kesemdiği act II bosunu 24lvde kestik:)
  • bende arkadasla oynarken bossun yanindan ayrilmayip dalan tek benim arkadas barbar hpsi gidip duruyor bende tık yok olsada bi skill bi hp pot tamamdir

30lv oldum bu arada eglenceli baya
  • Guest pass verebilecek varmı?
  • Merhaba arkadaşlar D3 ü internetten indirdim kredi kartı ile anında key ala bile ceğim bi yöntem varmı kendi sitesinden falan

•Diablo 3 oyunu dijital versiyon.
    •1 ad. Diablo 3 oyunu kayıt şifresi, global (tüm dünyada geçerli) versiyon, ürün anahtarı (cdkey).
    •Bu üründe kredi kartı ile ödeme geçerli değildir, sadece havale kabul edilmektedir!
    •Ürün kutulu değildir, ürün sadece kayıt şifresinden ibaret olduğundan, kargo ile herhangi birşey teslim edilmeyecektir.
    GİBİ KENDİ SİTESİNDE VARMI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CANPOLAT68 -- 15 Haziran 2012; 20:19:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANPOLAT68

Merhaba arkadaşlar D3 ü internetten indirdim kredi kartı ile anında key ala bile ceğim bi yöntem varmı kendi sitesinden falan

•Diablo 3 oyunu dijital versiyon.
    •1 ad. Diablo 3 oyunu kayıt şifresi, global (tüm dünyada geçerli) versiyon, ürün anahtarı (cdkey).
    •Bu üründe kredi kartı ile ödeme geçerli değildir, sadece havale kabul edilmektedir!
    •Ürün kutulu değildir, ürün sadece kayıt şifresinden ibaret olduğundan, kargo ile herhangi birşey teslim edilmeyecektir.
    GİBİ KENDİ SİTESİNDE VARMI

var.
  • iyi rehber ama runeleride acıklasaydınız iyi olurdu. Neyse arkadaslar bikaç sorum olucak

1)Oyunda diğer arkadaslarla ws yapabiliyormuyuz ?
    2)1hand ve 2 hand kullanıldığında ne gibi deişiklikler oluyor? Mesela ben elime 2 silah alıyorum ama damage fazla artmıyo
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.