- x
Kopya çekerken yakalanmanın cezası nedir (Lise)
50 Cevap7922 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

258 Mesaj
16 Nisan 2012; 15:49:20 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Aslında çok usta kopyacıyımdır ama hoca birşey demiyor diye rahat davrandım adam disipline vericem dedi kopya kağıdını sınav kağıdıma zımbaladı . Daha yazı gelmedi verdi mi vermedimi bilmiyorum ama size bi danışıyım dedim . Bizim okul biraz rahattır bu disiplin konusunda nası bi ceza alırım ? Okul saati içinde çitlerden atlayıp dışarı çıktım sonra tekrar derse gelirken yakalandım sadece sözle uyardılar.

What does not kill me , It makes me stronger.

2619 Mesaj
16 Nisan 2012; 15:53:54 

Disipline kesin gideceksin zaten o Allah'ın emri.. En fazla kınama alırsın ama çok pişman oludğunu söyle. Duygu sömürüsü yap yoksa uzaklaştırılırsın

Forumu bir daha girmemek üzere bırakmış bulunmaktayım.

258 Mesaj
16 Nisan 2012; 15:58:02 

Abicim aileyi falan karıştırırlarmı işe bi fikriniz varmı zaten ceza almam ama peki bunu kınama sicile geçiyormu?

1655 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:00:58 

Yok disiplin falan. 01 alırsın oturursun.

Yolumdaki gafile nasihat etmek nafile
Sarfiyatlarım boş yere, laf anlatamam cahile

535 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:02:59 

İdam cezası kalktı ama müebbet hala var

İşin kötü

258 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:04:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

Yok disiplin falan. 01 alırsın oturursun.

Abi aynısını ben de dedim 01 verin hocam diye bide ingiliz edebiyatı her türlü yaptığım ders niye kopya baktım anlamadım

716 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:07:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Meriç.

Abi aynısını ben de dedim 01 verin hocam diye bide ingiliz edebiyatı her türlü yaptığım ders niye kopya baktım anlamadım

Ahirette bunların cezasını çok fena çekeceksin evlat.

Veli bence karışır. Ama çok problem olmaz. En fazla kınama alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WexaR -- 16 Nisan 2012; 16:09:32 >

5099 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
FearFroMe
16 Nisan 2012; 16:09:27 

Korkuturlar disiplin diye sonra birşey olmaz. 0 verirler kağıdına olur biter

Kılıç ve kan hakkı ile bu vatanı kuran ve kurtaran Türkün adını verdik ve dedik ki, bu ülke Türkündür. Türklük üzerine kurduk bu ülkeyi, adına Türkiye dedik, ordusuna Türk ordusu, donanmasına Türk donanması, aklına gelebilecek her kurumun Türk'ün burada var oluşu ile var olduğunu dünyaya bellettik. Türkçülüğün kuruluş felsefesi olması, bu ülkenin varlığının Türkler sayesinde olduğundan ötürüdür. Eğer ki bu bir hata ise, hata en başta 1071'de yapılmıştır çünkü bu ülkede Türkçülüğün kuruluş felsefesi olmasının sebebi, Türklerin bu ülkede var olmasıdır. Kuruluş felsefesine sadık kalındı mı? Elbette hayır. Biz o felsefenin geri gelmesi ve memleketin Türkçü esaslara göre yönetilmesi için mücadele edeceğiz.

2551 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:12:19 

ben almancada yakalanmıştım hoca sadece derste şakasına hırsız dedi ama ne 0 aldım ne disipline gittim

3528 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:12:43 

Üniversite mi orası. En fazla hoca 0 verir disiplinden de uyarı falan alırsın en fazla. Ben lisede yakalandım, çoğunda hoca kağıdı elimden aldı, bazıları 0 verdi disiplin olmadı hiç

Ibanez Prestige RG1451 + Marshall Amfi

Lenovo Y500 SLI

2235 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:13:34 

0 almakta iyi değil hani, 2 sınav oluyorsanız bir dahakinden 90 alabilecek misin?

DOTA 2 - HEARTHSTONE- DAYZ- CS:GO

Hayat, siz başka planlar yaparak meşgul olduğunuz sırada size olan şeydir.
-John Lennon

258 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:18:09 

Alırım ingiliz edebiyatı ders . Ya adam zaten sorunlu bütün okulun bildiği birşey.

1367 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:21:11 

Genelde 0'da vermiyorlar. Sözlüne 45 45 verir olur biter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

258 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:31:17 

İyide abi adam aldı götürdü diyorum kağıdı

23 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:37:16 

0 vermişti hoca bana bide dil anlatım dersiydi e 0 almak disiplin cezası zaten işte sana yazdırıyolar savunmanı imza falan atıyosun adamın iyisine gelirsen kınama verip geçiyolar.

19 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:40:12 

bende yakalandım yazılı kağıdının arkasına zımbaladı hoca nolucak şimdi dedim 3-4 yıl arşivde durur sonra yakarlar dedi

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

581 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:40:48 

Bir cezası vardı da hatırlayamadım şimdi, bu sene bir arkadaşım aldı.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

132 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:45:01 

okuldan okula değişirde bizim okulda 0 veriyorlar başka bişey yok.

DH Motorola ATRIX Kullanıcıları

3528 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:45:28 

quote:

Orijinalden alıntı: WhammY*

0 vermişti hoca bana bide dil anlatım dersiydi e 0 almak disiplin cezası zaten işte sana yazdırıyolar savunmanı imza falan atıyosun adamın iyisine gelirsen kınama verip geçiyolar.

0 almak disiplin cezası değil, boş kağıt vermek disiplin cezası. (ad-soyad vs yazmayarak)

Ibanez Prestige RG1451 + Marshall Amfi

Lenovo Y500 SLI

258 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:53:10 

Bişey olmaz diyosunuz yani.

2130 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:54:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Captor.

Genelde 0'da vermiyorlar. Sözlüne 45 45 verir olur biter.

Ne güzel.

2082 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:54:30 

yakalandığın yazılıdan 0 alıyosun + aileye söylüyolar

23 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:57:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Espa

0 almak disiplin cezası değil, boş kağıt vermek disiplin cezası. (ad-soyad vs yazmayarak)

Bilemiyorum.öğretmen bana ben seni disipline göndermedim sadece 0 verdim 0 almakta disiplin cezasıymış o yüzden bu kadar uzadı bu olay demişti.kağıdım doluydu.

376 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:58:29 

10 kırbaç

“The years shall run like rabbits,
For in my arms I hold
The Flower of the Ages,
And the first love of the world.”

2099 Mesaj
16 Nisan 2012; 17:00:41 

Arşiv Odasında

Arrow # Band Of Brothers # Boardwalk Empire # Breaking Bad # Da Vinci's Demons # Game Of Thrones # It's Always Sunny in Philadelphia # Leyla İle Mecnun # OZ # Person Of Interest # The Blacklist # The Strain # True Detective # Sherlock Holmes # Spartacus # Vikings

1321 Mesaj
16 Nisan 2012; 17:59:04 

beyler benim olay daha da değişik, kopya cekerken yakalanma degil ama bi sınavda hoca bi arkadasla notlarımızın aynı oldugunu görmüs yanlıslarımız ve dogrularımız da aynı kopya cektiniz sizi ayırdım dedi hakkımızda ne işlem yapılabilir ?

1955 - 2011
Aç kal, budala kal..

iMac 21.5 || iPhone 5 16 GB Black || iPod Nano 3G 4GB || iPod Touch 4G 8GB || iPad 2 16 GB 3G + WiFi
Mac OS X Mavericks

304 Mesaj
16 Nisan 2012; 19:41:31 

kopya gecince aklima geldi. 13 sene once lise 1e giderken yanimda oturan arkadasla 2 matematik sinavindan ayni notu aldik. hoca ucuncude ayirdi hemde oyle boyle degil birimiz sinifin bir ucunda digeri oteki ucunda sinav oldu bitti. hoca hemen ikimizin kagidina bakti ayni anda vermistik, ikimizde ayni aldik yine ve baslanan soru son yapilan hepsi ayniydi bildigin fotokopi. hoca dedi oglum telepati mi kurdunuz bu ne boyle diye. konusu gecince aklima geldi oyle birden bire. ha bu arada onceki ve son sinavda da kopya yoktu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

258 Mesaj
16 Nisan 2012; 21:22:16 

Peki nasıl bi savunma yapabilirim ?

258 Mesaj
16 Nisan 2012; 21:42:58 

Abi önemli yarın çağırılırım mutlaka.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Nisan 2012; 21:46:53 

quote:

Peki nasıl bi savunma yapabilirim ?

Çekmişsin işte kopyayı neyin savunmasını yapıyorsun ?

7861 Mesaj
16 Nisan 2012; 21:51:20 

Usta kopyacıyımdır tribine giren ergenlere de tav oluyorum.Kardeşim hoca farketmiyor mu sanıyorsun ? Sadece abartılmadığı sürece görmezden geliyor.

258 Mesaj
16 Nisan 2012; 21:53:25 

quote:

Orijinalden alıntı: atalayozmen

Çekmişsin işte kopyayı neyin savunmasını yapıyorsun ?

Yani bi yazı yazdırıyolarya onu diyorum ne yazayım ona

996 Mesaj

[8 Kasım 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

16 Nisan 2012; 21:53:53 

quote:

Aslında çok usta kopyacıyımdır ama hoca birşey demiyor diye rahat davrandım adam disipline vericem dedi kopya kağıdını sınav kağıdıma zımbaladı . Daha yazı gelmedi verdi mi vermedimi bilmiyorum ama size bi danışıyım dedim . Bizim okul biraz rahattır bu disiplin konusunda nası bi ceza alırım ? Okul saati içinde çitlerden atlayıp dışarı çıktım sonra tekrar derse gelirken yakalandım sadece sözle uyardılar.

Üniversitedeyken lisede kopya çekmediğin her gün için kendine küfredeceksin. Yapabildiğinin en iyisini yap kopyada çığır falan aç , yeterki diploma notun 2 puan yüksek olsun

258 Mesaj
16 Nisan 2012; 21:55:29 

quote:

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

Usta kopyacıyımdır tribine giren ergenlere de tav oluyorum.Kardeşim hoca farketmiyor mu sanıyorsun ? Sadece abartılmadığı sürece görmezden geliyor.

Yanlış bi düşünce, haklısın

189 Mesaj
16 Nisan 2012; 21:58:28 

hocanın gözünden düseceksin. sözlüne düsük vercek hic bunları düsündün mü

Uzaklaştırılmış
16 Nisan 2012; 21:59:36 

müebbet

258 Mesaj
16 Nisan 2012; 22:00:13 

quote:

Orijinalden alıntı: vanhelsing1

hocanın gözünden düseceksin. sözlüne düsük vercek hic bunları düsündün mü

Abi o hoca umrumda degil ama disiplin kurulunda sevdigim , iyi anlaştığım hocalarım var ona üzülücem.

1764 Mesaj
16 Nisan 2012; 22:07:05 

ben çokk kopya çektim. birinde yakalandım ve sıfır aldım.

bi başkasında ikmale kalmıştım, iki gözetmen hoca vardı. biri arkada duruyordu ve biri de kapıdan çıkıp yürüyüp biraz sonra içeri geri geliyordu (kapı açıktı) ben de en ön sıradaydım ve ufak kopya kağıdını çıkardım hoca yine dışarı çıkınca, birden kapıda belirdiği gibi benim o tarafa baktığımı ve elimin altındaki ufak kağıdı farketti. adımlarını hızlandırıp önüme kadar geldii... ve son anda beni yakalamaktan vazgeçti. hiç sesini çıkarmadı ve dolaşmasına devam etti.

daha bende kısa film tadında, çok ilginç kopya anıları var.

Uzaklaştırılmış
16 Nisan 2012; 22:15:33 

quote:

Yani bi yazı yazdırıyolarya onu diyorum ne yazayım ona

Kopya çektiğini itiraf et işte . Şöyle şöyle derste yazılıda kopya çektim de . Ne diyeceksin ki daha .

1318 Mesaj
16 Nisan 2012; 23:45:19 

disipline gitmezsinde insaflıysa tekrardan sınav yapar

426 Mesaj
17 Nisan 2012; 15:36:20 

quote:

Disiplin cezasını gerektiren davranışlar
MADDE 12 – (1) Cezayı gerektiren davranışlar şunlardır:

a) Kınama cezasını gerektiren davranışlar;
madde
12) Kopya çekmek veya çekilmesine yardımcı olmak,

kısacası kınama alırsın ve tebligatı ailene iadeli tahütlü yollanır.Sene sonundan öğretmenler toplantısında ceza puanın kaldırılabilir.Eğer savunmanda pişmanım falan dersen belki uyarı olur.En iyisi önce öğretmeninle konuş özür dile, disipline vermeyin de...

1342 Mesaj
17 Nisan 2012; 16:33:53 

quote:

Orijinalden alıntı: alkın34

Disiplin cezasını gerektiren davranışlar
MADDE 12 – (1) Cezayı gerektiren davranışlar şunlardır:

a) Kınama cezasını gerektiren davranışlar;
madde
12) Kopya çekmek veya çekilmesine yardımcı olmak,

kısacası kınama alırsın ve tebligatı ailene iadeli tahütlü yollanır.Sene sonundan öğretmenler toplantısında ceza puanın kaldırılabilir.Eğer savunmanda pişmanım falan dersen belki uyarı olur.En iyisi önce öğretmeninle konuş özür dile, disipline vermeyin de...

Ben kopya dağıttım hoca gördü birşey yapmadı.

Radiohead, Coldplay, Oasis, Muse, The Cranberries, The Verve, Pink Floyd, Pearl Jam, Bon Jovi,Children of Bodom, Pantera, Megadeth, Necrophagist, Death, Scorpions, Skid Row, The Doors, Queen, The Beatles, Franz Ferdinand, Kaizer Chiefs, Placebo, The Strokes, Kasabian, The Kooks
Zencinin malı züğürdün çenesini yorarmış. Kekespor'da oynayan, San Marino milli takımındaki üç bacaklı zenci gol kralıyım.

426 Mesaj
17 Nisan 2012; 19:49:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

Ben kopya dağıttım hoca gördü birşey yapmadı.

Öğretmenin kendi tercihi, teşekkür etmelisin.Okul müdürlüğüne dilekçe verseydi o zaman iş değişirdi.Müdür onur kuruluna sevk eder onlarda disiplin kuruluna gönderir.İlkinde kınama tekrarında uzaklaştırma tekrarında tasdikname ile uzaklaştırma.

243 Mesaj
17 Nisan 2012; 19:59:22 

bende gittim uyarı verdiler sanırım ama idareye çağırılmalar falan ömrümü yedi ailemede söylemediydim baya zor bir dönem seni bekliyor yani

258 Mesaj
18 Nisan 2012; 20:50:49 

quote:

Orijinalden alıntı: alkın34

Öğretmenin kendi tercihi, teşekkür etmelisin.Okul müdürlüğüne dilekçe verseydi o zaman iş değişirdi.Müdür onur kuruluna sevk eder onlarda disiplin kuruluna gönderir.İlkinde kınama tekrarında uzaklaştırma tekrarında tasdikname ile uzaklaştırma.

Abi adam rahatsız diyicem saygısızlık olacak ama öyle gerçekten özür dilerim diyorum sinirlerim bozuldu aglar gibiyim adam karşımda gülüyor laftan anlamıyor bazı hocalar bütün sınıf şikayetçi adamdan . Hadi onu geçtik dersin müfredatına dahil olmayan kendisinin de derste anlatmadığı birşeyi sınavda soruyor (Haylaz bir sınıfın zararları) bütün sınıf kopya çekiyor ancak cezasını ben çekiyorum.

426 Mesaj
19 Nisan 2012; 15:54:34 

Dilekçeyi senin kopya çekmenle alakalı verirse savunmanda bütün sınıf çekti yazman seni kurtarmaz.Disiplin kurulu o arkadaşlarının da ifadesini alır toplu kopya daha büyük suçtur.Eğer öğretmenle ilğili şikayetleriniz varsa aileniz ilçe milli eiğitim müdürlüğüne gitsin.İşlemediğiniz yerden soru çıkıyorsa, sorular kasıtlı olarak zorsa -sınıf not ortalaması düşükse-, ders işlemiyorsa onada soruşturma açılır.O da en az uyarı cezası alır.

138 Mesaj
19 Nisan 2012; 16:28:56 

quote:

Alırım ingiliz edebiyatı ders . Ya adam zaten sorunlu bütün okulun bildiği birşey.

ingiliz edebiyatı mı nası bi lise lan orası

258 Mesaj
19 Nisan 2012; 19:47:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ugr06

ingiliz edebiyatı mı nası bi lise lan orası

Seçmeli ders abi bizimkiler niye seçtiyse sayısal öğrencisiyiz bide

Uzaklaştırılmış
19 Nisan 2012; 19:55:51 

Kınama alırsın ve üniversitede falan devlet yurtlarında kalamassın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

258 Mesaj
19 Nisan 2012; 20:09:07 

quote:

Orijinalden alıntı: fevkaladeninfeyki

Kınama alırsın ve üniversitede falan devlet yurtlarında kalamassın

O olay kötüymüş abi umarız affederler

Uzaklaştırılmış
19 Nisan 2012; 20:43:17 

0

0

0

biz lisedeyken masaya üç kağıt koyarlardı birisini seçerdin bahtına ne denk gelirse 3 işlemdede kantini kapatıp oraya yollarlardı
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Kopya çekerken yakalanmanın cezası nedir (Lise)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.766