Şimdi Ara

LG HB1100 MK Ev Sinema Sistemi -> Genel Konu (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.311
Cevap
23
Favori
110.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • inanılmaz hayal kırıklıgı yaşıyorum daha 1 ay olmuşken. ac3 de açmıyor 5+1 müzik formatı olan. mecburen farklı formatlara çeviricem 5+1 kayıpsız olan bi format bulup.. büyük aptallık ettim.

dlnada da problem cekiyorum. samsung note tablette tarama esnasında görüyor soru işaretli de olsa ama bağlanamıyor.. tv ye yolluyorum dlna dan öyle dinliyorum. 2 iş yaptırıyor.
    inanılmaz pişmanlık yaşatmakta..

• quote:

Orijinalden alıntı: _-CaGO-_

inanılmaz hayal kırıklıgı yaşıyorum daha 1 ay olmuşken. ac3 de açmıyor 5+1 müzik formatı olan. mecburen farklı formatlara çeviricem 5+1 kayıpsız olan bi format bulup.. büyük aptallık ettim.

dlnada da problem cekiyorum. samsung note tablette tarama esnasında görüyor soru işaretli de olsa ama bağlanamıyor.. tv ye yolluyorum dlna dan öyle dinliyorum. 2 iş yaptırıyor.

DLNA için hangi programı kullanıyorsun bilmiyorum. Ben android telefonum ile marketten BubbleUPnP adlı programı indirdim. Hem philips televizyonumu hem de ev sinema sistemini anında gördü ve dosyaları çok kolayca yollayıp oradan izleyip veya dinleyebiliyorum.
    Markette en az 10 adet program denedim. Ama hepsi ya görmedi. ya da takılarak oynattı, kilitlendi. BubbleUPnP programını öneririm...

• quote:

Orijinalden alıntı: Delicatessen

quote:

Orijinalden alıntı: _-CaGO-_

inanılmaz hayal kırıklıgı yaşıyorum daha 1 ay olmuşken. ac3 de açmıyor 5+1 müzik formatı olan. mecburen farklı formatlara çeviricem 5+1 kayıpsız olan bi format bulup.. büyük aptallık ettim.

DLNA için hangi programı kullanıyorsun bilmiyorum. Ben android telefonum ile marketten BubbleUPnP adlı programı indirdim. Hem philips televizyonumu hem de ev sinema sistemini anında gördü ve dosyaları çok kolayca yollayıp oradan izleyip veya dinleyebiliyorum.
    Markette en az 10 adet program denedim. Ama hepsi ya görmedi. ya da takılarak oynattı, kilitlendi. BubbleUPnP programını öneririm...

samsung tabletlerde kendi içinde var zaten onla deniyorum. tv ye aktarırken sıkıntı yok da müzik sisteminde sıkıntı yaşatıyordu. dediğin programı şimdi indirdim kurulumunu yapıyorum. server/login pass kısmında takıldım kabul etmedi nedense, halledebilirsem kontrol edeceğim görüp görmediğini ses sistemini.

• selam arkadaşlar ben LG HB1100 MK Ev Sinema Sistemi yeni aldım ve bilgisayara kuramıyorum yardımcı olurmusunuz
  • çalınabilen ses formatları kısmında aşağıdakiler yazıyor.. bildiğim kadarı ile aacler ve wmalar 5+1 olabiliyor.. dosyalarınızı aac yaparsanız sorunsuz açar büyük ihtimalle.. olmadı bir video oluşturucuyla youtube videosu benzeri bir resim koyup arkaya 5+1 dts ses ekleyerek mkv dosyaları oluşturabilirsiniz..

LPCM
    Dobly Digital
    Dobly Digital Plus
    Dobly TrueHD
    DTS
    DTS-HD High Resolution Audio
    DTS-HD Master Audio Essential
    MPEG 1/2 L2
    MP3
    ID3 Tag
    WMA
    AAC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunpasa -- 2 Ağustos 2013; 13:59:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunergokhan

selam arkadaşlar ben LG HB1100 MK Ev Sinema Sistemi yeni aldım ve bilgisayara kuramıyorum yardımcı olurmusunuz

Hocam aleti bilgisayara kurma diye bir şey yok.. HDMI kablosu ile bağla PCye.. HDMI kanalı olan aygıtın sürücüsü yüklü ise, ses sisteminde de bagladıgın girişi seçersen ses gelmesi lazım..

ha birde PCde TV harici başka monitor varsa sadece o monitorü görüntüle yerine diger TVyede görüntü göndermesi için 2 ekran yapman lazım.. (ingilizce duplicate yada extend diye geçiyor türkçesi beni bozar )

olmazsa yaptıklarını yaz tekrar konusalım..

• quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

çalınabilen ses formatları kısmında aşağıdakiler yazıyor.. bildiğim kadarı ile aacler ve wmalar 5+1 olabiliyor.. dosyalarınızı aac yaparsanız sorunsuz açar büyük ihtimalle.. olmadı bir video oluşturucuyla youtube videosu benzeri bir resim koyup arkaya 5+1 dts ses ekleyerek mkv dosyaları oluşturabilirsiniz..

LPCM
    Dobly Digital
    Dobly Digital Plus
    Dobly TrueHD
    DTS
    MPEG 1/2 L2
    MP3
    ID3 Tag
    WMA
    AAC

direk uzantıyı aac yapıyoruz demi
  • quote:

Orijinalden alıntı: levoank

quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

çalınabilen ses formatları kısmında aşağıdakiler yazıyor.. bildiğim kadarı ile aacler ve wmalar 5+1 olabiliyor.. dosyalarınızı aac yaparsanız sorunsuz açar büyük ihtimalle.. olmadı bir video oluşturucuyla youtube videosu benzeri bir resim koyup arkaya 5+1 dts ses ekleyerek mkv dosyaları oluşturabilirsiniz..

LPCM
    Dobly Digital
    Dobly Digital Plus
    Dobly TrueHD
    DTS
    MPEG 1/2 L2
    MP3
    ID3 Tag
    WMA
    AAC

direk uzantıyı aac yapıyoruz demi

hayır aac converterla çevirmek lazım..

• o yazanlar çalınabilen sesler, dosya formatları değil., ona bakarsanız dts hd de acabileceğini söylüyor ama sadece bluray disk takarsan calar. geçen gün karayip korsanlarını dts hd oldugu için pc den acıp hdmi ile aktardım misafir oldugundan convert edemediğimden değil 5+1 direk 2 yollu izledik.

aac de açmıyor denemiştim, ama tekrar denerim şimdi cıkmam gerekmekte.
  • Yavv arkadaslar bendede bu cihaz var mikrofon Bağlanmadigi soylendi bağlayan varmı varsa nasıl baglarim bir yardimci olsun  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba,

hb1100mk sistemi le altyazı görüntüleme problemi yaşayanlar için tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Altyazıların görüntülenmesi için;

-filmin adı ile altyazının aynı olmasına dikkat edin.
    film.mp4
    film.srt

-uzun film isimleri sıkıntı çıkarabiliyor. kısa film adı kullanın.

-en önemlisi harddisk ya da usb belleği bilgisayardan çıkartırken sağ alttan "donanımı güvenle kaldır" seçeneği ile çıkartın. Günlerce bunun yüzünden çözüm aradım.

-Türkçe karakterler düzgün görüntelenemiyorsa kumanda üzerinden "info/display" butonundan CP1254 ü seçin.

iyi seyirler.
  • Arkadaslar bende bu ses sisteminden aldım televizyonum da lg marka ses sisteminin sesinin tv kumandasiyla artirabilecegimi soylemislerdi ama beceremedim nasıl oluyor bilen var mi tv kumandam magic remote

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızlıal'da fiyatı 589 tl ve 100 tl de worldpuan veriyor. Almak mantıklı mı arkadaşlar?
  • vay be 1 yıldan fazla oldu 450ye almıştım hala düşmemiş mi fyatı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangermurat

Arkadaslar bende bu ses sisteminden aldım televizyonum da lg marka ses sisteminin sesinin tv kumandasiyla artirabilecegimi soylemislerdi ama beceremedim nasıl oluyor bilen var mi tv kumandam magic remote

Aynı marka led tv ve aynı marka ses sistemi bende de var.Yapman gereken şu.

tv nin arc hdmı in...........ses sistemi hdmı out
    çanak varsa veya benim gibi d samart varsa uydu hdmı out........ses sitemi hdmı 1 in yapmalısın.Optik kablo falan gerek yok.Hdmı işini görür

Yazımlımsal olarak yapman gereken şu.Lg tv kumandadan ın girişi yapıp hdmı 1arc seçmelisin.zaten orada ses sisteminn ismi yazıyorAyrıca ses çıkışını ses sistemi hoperlaru demelisin.Ayrıca ses sistemindende ın girişinden hdmı 1 seçmelisin.Böylelikle görüntü alcaksın ve ses tv den degil hoparlorlerden gelcek.Ayrıca sesi tv kumandasından kontrol edecksin.Unutmaki arc için hdmı kablon 1.4 olmalıdır.Yoksa çaılşmaz

Ben bu şekilde ses alıyorum ama ne yaptıysam arka iki hoparlorden ses alamdın acaba dts filmlerde mi açılacak kendiliğnden yoksa tv izlerken ana haberlerde demi ses 5.1 gelecek onu çözemedim.Uğraşıyorum ama

iyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: icecity

quote:

Arkadaslar bende bu ses sisteminden aldım televizyonum da lg marka ses sisteminin sesinin tv kumandasiyla artirabilecegimi soylemislerdi ama beceremedim nasıl oluyor bilen var mi tv kumandam magic remote

çanak varsa veya benim gibi d samart varsa uydu hdmı out........ses sitemi hdmı 1 in yapmalısın.Optik kablo falan gerek yok.Hdmı işini görür

Yazımlımsal olarak yapman gereken şu.Lg tv kumandadan ın girişi yapıp hdmı 1arc seçmelisin.zaten orada ses sisteminn ismi yazıyorAyrıca ses çıkışını ses sistemi hoperlaru demelisin.Ayrıca ses sistemindende ın girişinden hdmı 1 seçmelisin.Böylelikle görüntü alcaksın ve ses tv den degil hoparlorlerden gelcek.Ayrıca sesi tv kumandasından kontrol edecksin.Unutmaki arc için hdmı kablon 1.4 olmalıdır.Yoksa çaılşmaz

Ben bu şekilde ses alıyorum ama ne yaptıysam arka iki hoparlorden ses alamdın acaba dts filmlerde mi açılacak kendiliğnden yoksa tv izlerken ana haberlerde demi ses 5.1 gelecek onu çözemedim.Uğraşıyorum ama

iyi akşamlar

bende de lg plazma ve ses sistemi var.Ancak ses sistemi hdmi1 den tvye bagli ses sisteminin hdmi in girislerinde xbox360 ve ps3 var.Sormak istedigim, tv ses icin ayni zamanda optiktende ses sistemine bagli.Bu baglanti fazla mi sadece hdmi1 den tv ye bagli oldugunda ses alabilir miyim.Ayrica tvnin hdmi2 girisine cogu zaman laptopun hdmi cikisini baglayarak dizi oyun vs islemler yapiyorum.Optik kabloyu kullanmazsam laptoptan ses almamda sorun olur mu?Bu arada 5 hoperlorden.de ses aliyorum .

baglanti ozeti şu şekilde
    TV. Ses Sistemi
    hdmi1--ses sitemi bagli. hdmi1in --ps3
    hdmi2--laptop bagli. hdmi2in--xbox
    optik giris--tv optik cikiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABUX -- 18 Ağustos 2013; 21:36:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ABUX

quote:

quote:

iyi akşamlar

bende de lg plazma ve ses sistemi var.Ancak ses sistemi hdmi1 den tvye bagli ses sisteminin hdmi in girislerinde xbox360 ve ps3 var.Sormak istedigim, tv ses icin ayni zamanda optiktende ses sistemine bagli.Bu baglanti fazla mi sadece hdmi1 den tv ye bagli oldugunda ses alabilir miyim.Ayrica tvnin hdmi2 girisine cogu zaman laptopun hdmi cikisini baglayarak dizi oyun vs islemler yapiyorum.Optik kabloyu kullanmazsam laptoptan ses almamda sorun olur mu?Bu arada 5 hoperlorden.de ses aliyorum .

TV. Ses Sistemi

hdm 1 dediğin ses sisteminden mi bahsediyorsun.ses lg 110mk de 1 out 2 hdm ın var.Siz ses sistemi hdm 1 xbox hdm2 ps3 mü takıyorsunuz .Ozman hdmı out la tv yenmi aktarıyorsunuz onu çözemedim ben

• quote:

quote:

quote:

quote:

iyi akşamlar

TV. Ses Sistemi

hdm 1 dediğin ses sisteminden mi bahsediyorsun.ses lg 110mk de 1 out 2 hdm ın var.Siz ses sistemi hdm 1 xbox hdm2 ps3 mü takıyorsunuz .Ozman hdmı out la tv yenmi aktarıyorsunuz onu çözemedim ben

hdmi1 tvdeki hdmi girisi yani ses sisteminnin out cikisindan tvye bagli. ses sistemindeki hdmi in girislerinde konsollar bagli.Ayrica tvnin optik cikisindanda ses sistemindeki optik girisede baglanti var.

• Baglanti resimdeki gibi sormak istedigim optik kabloyu kullanmazsam laptopun sesini hala sistemden duyabilir miyim?Ayrica simple link ozelligiyle tv nin kumandasindan ses sisteminin sesi ayarlaniyor ancak tvyi kapatip acinca her seferinde simplelinki tekrardan aktif etmek gerekiyor.Bunun bir çözümü yok mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABUX -- 19 Ağustos 2013; 13:06:52 >
  • quote:

Baglanti resimdeki gibi sormak istedigim optik kabloyu kullanmazsam laptopun sesini hala sistemden duyabilir miyim?Ayrica simple link ozelligiyle tv nin kumandasindan ses sisteminin sesi ayarlaniyor ancak tvyi kapatip acinca her seferinde simplelinki tekrardan aktif etmek gerekiyor.Bunun bir çözümü yok mudur?

Abux ,inanki ürünü kurdum lakin deneme fırsatım olmadı.1 eylülde düğünüm var onun için sadece baglantıları yaptım.Göz ucuyla baktım.Benim bildiğim hdmı kabloları hem sesi hem video aktaryr.Ses sisteminden duymn gerekiyor diye düşünüyorum.Simplelink özelliğinden emin degilm her acmaya kendimi geciyor yoksa ben mi aayrlıyorum

sana sormak istedğim.Ben arka iki hoparlorden ses alamıyorum.Acaba optik kablo olmadıgı içinmidir.Aramızdaki fark sadece bunlar.Ayrıca tv den ve ses sistminden baglantı ayarlarını paylaşımısn.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.