Şimdi Ara

AirTies RT-205 Arıza-Sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
5.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kablolu eski airties modemimle sorunsuz internee girebiliyorum fakat rt 205'ile
    -modeme bağlanamıyorum(192.168.2.1)
    -reset tuşu artık çalışmıyor
    -modeme lan kablosunu, line kablosunu taksamda takmasamda aynı ışık tepkilerini veriyor; ilk güç geldiği an WLAN yaklaşık 10-15 sn sonra LAN ile birlikte yaklaşık 2-3sn sonra WLAN sönüp sadece LAN yanıyor ve bir döngü gibi ne yaparsam yapıyım sadece sürekli bu oluyor
    -Lan kablosuyla da wifi bağlantısıyla da modem görünmüyor sorun ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzThan -- 16 Nisan 2012; 2:15:20 >

• Cihaz kendini yeniden baslatiyor surekli senin yapabilecegin bir arıza degil. Ya oksitlenmis cihaz yada yaziliminda sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccnablade

Cihaz kendini yeniden baslatiyor surekli senin yapabilecegin bir arıza degil. Ya oksitlenmis cihaz yada yaziliminda sorun var.

teşekkürler sanırım servise götürüp tamir ettirmem gerekecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: OguzThan

quote:

Cihaz kendini yeniden baslatiyor surekli senin yapabilecegin bir arıza degil. Ya oksitlenmis cihaz yada yaziliminda sorun var.

teşekkürler sanırım servise götürüp tamir ettirmem gerekecek

Alıntıları Göster
    25 tl ısterler benden soylemesi yeni cihaz al daha bence
  • quote:

25 tl ısterler benden soylemesi yeni cihaz al daha bence

Alıntıları Göster
    Uygun bir adaptör bulun deneyin, adaptör bozuk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: microsonic

http://www.pil-sat.com/product_info.php?products_id=63
    12V 1000Ma'da kullanıyorum daha önceleri sorunsuz çalışıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: OguzThan

quote:

http://www.pil-sat.com/product_info.php?products_id=63
    12V 1000Ma'da kullanıyorum daha önceleri sorunsuz çalışıyordu

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Airties RT-205TT modemimin orijinal adaptörü 17V çıkış veriyordu, ben de modeme zararı olabileceğini düşünerek, dizüstü adaptörlerine benzeyen 12V / 2A çıkışlı adaptör aldım. 2 Amper’in daha iyi olacağını söyledi satan şahıs. Adaptör 2A verse de modemin 1A alacağını söyledi.

Adaptörün kılavuzunda, adaptörle kullanılan cihazın Amper ihtiyacının 2A’den küçük olması sorun oluşturmaz yazıyor.

Modemde 12V / 1A kullanın yazıyor, 12V / 2A değerinin uzun vadede modeme zararı olur mu arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: cyborg1981

Arkadaşlar Airties RT-205TT modemimin orijinal adaptörü 17V çıkış veriyordu, ben de modeme zararı olabileceğini düşünerek, dizüstü adaptörlerine benzeyen 12V / 2A çıkışlı adaptör aldım. 2 Amper’in daha iyi olacağını söyledi satan şahıs. Adaptör 2A verse de modemin 1A alacağını söyledi.

Adaptörün kılavuzunda, adaptörle kullanılan cihazın Amper ihtiyacının 2A’den küçük olması sorun oluşturmaz yazıyor.

Modemde 12V / 1A kullanın yazıyor, 12V / 2A değerinin uzun vadede modeme zararı olur mu arkadaşlar?

Alıntıları Göster
    uzun vadede olur. 9v ve 12v 1A da tum 205 serileri calisir.

• quote:

uzun vadede olur. 9v ve 12v 1A da tum 205 serileri calisir.

Alıntıları Göster
    Adaptörü götürüp geri vermek istiyorum ama ucu notebook ucu olduğu için kesip modeme uyumlu hale getirdim.

Sanırım geri almaz. 1A olanını almalı mıyım?
  • quote:

Adaptörü götürüp geri vermek istiyorum ama ucu notebook ucu olduğu için kesip modeme uyumlu hale getirdim.

Sanırım geri almaz. 1A olanını almalı mıyım?

Alıntıları Göster
    Evet dedigim gibi uzun vadede sıkıntı cıkartir 2A ben 9 12 elime ne gecerse o sekilde gonderiyorum adaptor kaynaklı bir sıkıntı yasamadim bu zamana kadar.
  • quote:

Modemi toplayıp çöpe atmak üzere kenara koymuşken yazınızı okudum ve farklı bir adaptörle denedim.Sonuç olarak emektar tam performansla çalışmaya devam ediyor.Bilgilendirme için teşekkürler.Ayrıca konuyu açan arkadaşa da teşekkürler...
  • quote:

Şu bozuk adaptör olayını söylemişssin hocam valla helal olsun.

Aynen benim de modem çöpe gidiyordu ki, şans eseri bu başlığa denk geldim. Aklıma en son gelecek şey adaptörün bozukluğu olurdu.

Bu arada ben de 12V 1,5A adaptör taktım ama kafama da takıldı şimdi sorun olup olmayacağı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

quote:

Şu bozuk adaptör olayını söylemişssin hocam valla helal olsun.

Aynen benim de modem çöpe gidiyordu ki, şans eseri bu başlığa denk geldim. Aklıma en son gelecek şey adaptörün bozukluğu olurdu.

Bu arada ben de 12V 1,5A adaptör taktım ama kafama da takıldı şimdi sorun olup olmayacağı.

Alıntıları Göster
    Modem kesintisiz çalışıyorsa uzun vadede sorun çıkartabilir. Modemlerin hiç kesintisiz çalışma zamanları vardır. Bu zaman birimini geçtiğinde modem adaptörü şebekeden çıkartılıp bir süre bekletikten sonra tekrar takılır. Arada bir adaptörü çıkartıp yüklenmiş statik elektiriği modemle birlikte atın. Modem takılıyken adaptörü çıkartıp bir süre bekledikten sonra tekrar takın...

• quote:

Orijinalden alıntı: byumotr

quote:

Modemi toplayıp çöpe atmak üzere kenara koymuşken yazınızı okudum ve farklı bir adaptörle denedim.Sonuç olarak emektar tam performansla çalışmaya devam ediyor.Bilgilendirme için teşekkürler.Ayrıca konuyu açan arkadaşa da teşekkürler...

Rica ederim. Ayrıca bu adaptörlerin içini açıp çok basit bir şekilde tamir edebilirsiniz. Bu işlerle az uğraşmış kişiler bile tamir edebilir. Sonlandırıcı kondansatör genelde sorun çıkartıyor. Onu değiştirdiğinizde eski bozuk adaptörüde kullanabilirsiniz. Uygun kutup yerlerine lehimlemeniz önemli.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: byumotr

quote:

Rica ederim. Ayrıca bu adaptörlerin içini açıp çok basit bir şekilde tamir edebilirsiniz. Bu işlerle az uğraşmış kişiler bile tamir edebilir. Sonlandırıcı kondansatör genelde sorun çıkartıyor. Onu değiştirdiğinizde eski bozuk adaptörüde kullanabilirsiniz. Uygun kutup yerlerine lehimlemeniz önemli.

Alıntıları Göster
    İyi akşamlar;

Nisan Ayında aldığım 2A'lik adaptörü kullanmaya başladım. Bir hafta önce modemle adaptör arasına 1A'lik sigorta koydum. Her iki ucuna da taktım, yani artı kutbuna da eksi kutbuna da lehimledim sigortaaları.

Şimdilik sorunsuz çalışıyor modem. Zaten geceleri fişini çekiyordum. Gündüz de öğleden sonra açık kalıyor.

Saygılar...

• quote:

İyi akşamlar;

Nisan Ayında aldığım 2A'lik adaptörü kullanmaya başladım. Bir hafta önce modemle adaptör arasına 1A'lik sigorta koydum. Her iki ucuna da taktım, yani artı kutbuna da eksi kutbuna da lehimledim sigortaaları.

Şimdilik sorunsuz çalışıyor modem. Zaten geceleri fişini çekiyordum. Gündüz de öğleden sonra açık kalıyor.

Saygılar...

Alıntıları Göster
    Bende 9v - 0.5 A bir adaptör var, rt 205 modeme takınca çalıştırıyor, düşük (0.5 A) ile çalışması zarar verirmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: .Link

Bende 9v - 0.5 A bir adaptör var, rt 205 modeme takınca çalıştırıyor, düşük (0.5 A) ile çalışması zarar verirmi?

Alıntıları Göster
    Zarar verir, o adaptörle kullanmayın RT-205 modemi. Altı plastik olan RT-205'ler 9 volt 1 amperlik bir adaptörle çalışır. Altı metal, biraz eski olanlar ise 12 volt 1 amperle çalışır. Çalışmasına bakmayın.
  • quote:

Zarar verir, o adaptörle kullanmayın RT-205 modemi. Altı plastik olan RT-205'ler 9 volt 1 amperlik bir adaptörle çalışır. Altı metal, biraz eski olanlar ise 12 volt 1 amperle çalışır. Çalışmasına bakmayın.

Alıntıları Göster
    Airties ten kesinlikle uzak durulmalı.En ufak bir sorunda müşteri destek hattı size kazık atmak için beklemede.40 TL 3 yıl garantili satılan modem varken elinizdeki garantisi bitmiş modem için telefonda teknik yardım için istedikleri para 31 TL...

Gülermisin ağlarmısın? demiyorum lanetliyorum ....

• quote:

Orijinalden alıntı: supernumara

Airties ten kesinlikle uzak durulmalı.En ufak bir sorunda müşteri destek hattı size kazık atmak için beklemede.40 TL 3 yıl garantili satılan modem varken elinizdeki garantisi bitmiş modem için telefonda teknik yardım için istedikleri para 31 TL...

Aynen öyle. 3 yıl önce modemleri satılsın diye kıçını yırtan marka şimdi iyi marka gibi görünüp insanları soymaya başladı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: supernumara

Aynen öyle. 3 yıl önce modemleri satılsın diye kıçını yırtan marka şimdi iyi marka gibi görünüp insanları soymaya başladı.

Alıntıları Göster
    Bu tür problemlerden dolayı modemi değiştirmek zorunda kaldım ben.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.