- x
KLİMA TAVSİYELERİ...
104 Cevap95994 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

871 Mesaj
20 Şubat 2006; 22:48:51 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Evet beyler ii bi klima almayı dülşünüyorum sağlıklı ve az elektrik yaksın istiorum..
Tşk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoLLiN -- 30 Mart 2006; 0:51:26 >

Başın öne eğilmesin aldırma GONUL aldırma...

http://spaces.msn.com/sonererten/

295 Mesaj
23 Şubat 2006; 14:42:38 

benden sana tavsiye ALARKO-CARRIER bayisine git ve GENERAL marka klima almak istediğini söyle. bu klimalar hakkaten piyasadaki en iyi klimalardandır. fiyatıda iyidir. sağda solda satılan içi boş aletlere para verme sakın. sana iki tanesinin bilgilerini vereyim arkadaşım olur kendileri

dediğim gibi GENERAL marka olsun bunlar yanlış hatırlamıyorsam orjinal JAPON malıdır.

ÖNDER MAK. MÜH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. DELİHÜSEYİNPAŞA CAD. NO:14/2 BAHÇELİEVLER 0 212 554 75 57

GAMA MAK. MÜH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. REŞİTPAŞA MAH.BOSTAN SK. NO:16/A EMİRGAN SARIYER/İSTANBUL 0 212 229 78 15

kurtlara özgürlük.

3428 Mesaj
23 Şubat 2006; 15:46:48 

HITACHI al bana ömür boyu dua et...HEM MÜKEMMEL PERFORMANS HEM EN AZ ELEKTRİK TÜKETİMİ.

871 Mesaj
24 Şubat 2006; 14:34:14 

quote:

Orjinalden alıntı: _KaraBey_

benden sana tavsiye ALARKO-CARRIER bayisine git ve GENERAL marka klima almak istediğini söyle. bu klimalar hakkaten piyasadaki en iyi klimalardandır. fiyatıda iyidir. sağda solda satılan içi boş aletlere para verme sakın. sana iki tanesinin bilgilerini vereyim arkadaşım olur kendileri

dediğim gibi GENERAL marka olsun bunlar yanlış hatırlamıyorsam orjinal JAPON malıdır.

ÖNDER MAK. MÜH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. DELİHÜSEYİNPAŞA CAD. NO:14/2 BAHÇELİEVLER 0 212 554 75 57

GAMA MAK. MÜH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. REŞİTPAŞA MAH.BOSTAN SK. NO:16/A EMİRGAN SARIYER/İSTANBUL 0 212 229 78 15

İlgin için teşekkürler..
Biz muğla milastan alıcaz.

871 Mesaj
24 Şubat 2006; 14:36:27 

quote:

Orjinalden alıntı: stres

HITACHI al bana ömür boyu dua et...HEM MÜKEMMEL PERFORMANS HEM EN AZ ELEKTRİK TÜKETİMİ.

Sende saol
Ama daha geniş bi bilgi istiyorum..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Şubat 2006; 15:49:21 

Boshlarda cok iyidir tavsiye ederim

3428 Mesaj
24 Şubat 2006; 17:18:31 

geniş bilgiye gerek yok.klimayı kullanacağın oda kaç metrekare?hangi modeli saatte kaç kilowat harcıyo sana yazayım ona göre.yani kaçlık alacaksın.etrafımda kime hıtachı aldırdıysam hepsi bana teşekkür ediyo.biraz pahalıdır ama inan harcadığı elektriği görünce daha çok para etmeli bu cihaz diyeceksin.performans da da hiçbir markayla kıyaslamam

871 Mesaj
25 Şubat 2006; 13:17:33 

Abi 12000 lik falan olsa yeter heralde.

159 Mesaj
25 Şubat 2006; 13:55:44 

arçelik,beko,vestel,samui,midea almada ne marka alırsan al bu klimalar en dandik klimalar bence herkesin kendi tercihi tabiki eh biraz da zevk meselesi

10734 Mesaj
25 Şubat 2006; 14:09:25 

Ben demirdöküm kullanıyorum, çok memnunum...

3428 Mesaj
25 Şubat 2006; 15:03:14 

12000 lik hıtachı klima saatte en verimli yani son gaz kullanırsan 1 ile 1.1 klowat arsı yakar ki zaten enerji tasarruflu olduğu için tüm cihazları ancak bunun yarısı kadar elektrik harcar diye düşünüyorum.ama hıtachılerde sanırım 12000 lik yok 10000 lik ve 14000 lik var.14000 likleri 25 metrekare kadar olan yerlere kuroyolar 10000 likler de sanırım 13 -14 metrekareye kadar kuruyolar.bende 10000 lik var ben klimaya enjeksiyonlu mazotlu diyorum.zaten elektrik faturasını görünce gülüyosun.yaza kadar salona da alacağım.bence parasını en çok hakeden marka diyebilirim.bunlar benim görüşüm ama bizzat kullanıyorum o yüzden sana gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.alırsan pişman olmayacaksın emin ol

871 Mesaj
28 Şubat 2006; 17:59:56 

quote:

Orjinalden alıntı: stres

12000 lik hıtachı klima saatte en verimli yani son gaz kullanırsan 1 ile 1.1 klowat arsı yakar ki zaten enerji tasarruflu olduğu için tüm cihazları ancak bunun yarısı kadar elektrik harcar diye düşünüyorum.ama hıtachılerde sanırım 12000 lik yok 10000 lik ve 14000 lik var.14000 likleri 25 metrekare kadar olan yerlere kuroyolar 10000 likler de sanırım 13 -14 metrekareye kadar kuruyolar.bende 10000 lik var ben klimaya enjeksiyonlu mazotlu diyorum.zaten elektrik faturasını görünce gülüyosun.yaza kadar salona da alacağım.bence parasını en çok hakeden marka diyebilirim.bunlar benim görüşüm ama bizzat kullanıyorum o yüzden sana gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.alırsan pişman olmayacaksın emin ol

Yahu bunların fiyatı ne kadar
Bide muğla milas tan alıcaklar varmıdırki orda?

Ayrıca o olmazsa demirdöküme ne diosunuz?

6349 Mesaj
28 Şubat 2006; 18:24:49 

Ben de klima araştırıyorum.
Peki diyelim ki klimaya ayıracak bütçemiz kısıtlı. Açıkcası çok sıcak havalarda bile 24 saat çalıştırmayacağım ve senenin istanbulda sadece 3 ayı çalışacak bir makine için 1000YTL civarı ve üzeri düşünmüyorum. dolayısıyla bu tavsiye ettiğiniz hitachi, sharp, bosch gibi markaları mecburen eledik. Geriye Arçelik, Beko, Vestel, Baymak, Demirdöküm, ve tanınmadık markalar kalıyor. Sorular :
1- Bunların arasında optimum verimi sağlayacak sessiz, az elektrik harcayan uygun fiyatlı modellerden hangisi tercih edilmeli?
2- Neoplazma veya değişik adlarla tanımlanan mikrop öldürme bakteri gebertme gibi fonksiyonlar ne kadar gereklidir.?
3- 9000btu 12000btu-14000btu ve 18000btu luk klimaların dış ünite büyüklükleri ne kadar farkeder. 18000 lik aşırı büyük gözüktü küçük balkonlar için sorun olabilir.
4- btu arttıkça elektrik tüketimi artar mı azalır mı?
5-klima keşfi için eve gelen servis kafamızı karıştırdı. Bunun basit bir hesabı yok mu?
6-25m2 salon 2.70m yükseklik, kuzey doğu cepheli istanbuldaki şartlar için kaç btu uygun olur. ısınma amaçlı kullanmayacaksak daha düşük btu tercih edebilir miyiz? bu şartlardaki ev için bence 12000 lik yeter ama mesela 9000 lik taktık nolur? makine ilk sıcak havalarda cortlar mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

SYM Symphony SR125

3428 Mesaj
28 Şubat 2006; 19:21:16 

dostum 25 metrekarelik bir mekana 14000 lik hitachi duman attırır yani yeter.ben 1000 ytl mi çöpe atcam diyorsan o saydığın markalardan al. 14000 lik hitachi saatte 1.2 ile 1.3 arasında elektrik yakar en son gaz açarsan ki odayı kapatırsan bu tüketim yarıya düşer enerji tasarrufludur çünkü...çok sessiz bir komprösörü vardır.hatta bazen ben bakıyorum yerinde duruyomu diye koku yapmaz ve çok sessiz çalışır.ben izmirdeyim ve daha salonada taktıracağım içn 14000 lik geçenlerde fiyatını sormuştum peşin 1100 ytl 1150 ytl gibi bir rakama alınabiliyo burda...yeterki cebinde parayla git.hitachilerin ısıtmasıyla soğutması eşittir.yani soğutma da 14000 btu dur ısıtma da 14000 btudur.diğer klimalar gibi yok soğutma 11000 btu ısıtma 14000 btu değildir vs vs...neyse uzatmayalım bence 100-150 ytl den kaçma bu cihazdan al derim..o saydığın markalara verdiğin paraya yazık olur inan dostum.saygılar

146 Mesaj
28 Şubat 2006; 19:50:32 

ben baktım ama Hitachilerde de var soğutma 11000 btu ısıtma 14000 btu gibi değerler bi adres verde oradan bakalım

3428 Mesaj
28 Şubat 2006; 20:45:51 

belki yeni üretim cihazların da öyledir.neyse eğer izmirdeysen karşıyaka girne caddesinde 4 tane hitachi satan dükkan var.ama cebinde parayla gidersen özler klima var girnede hitachi bayisi.peşinde çok güzel indirim yapar.tabi çok sıkı pazarlık da yapcaksın.bir de karşıyaka bahçelievlerde yurt klima var hitachi bayisi.orası da peşinde güzel indirim yapar.tabi izmirdeyseniz...not:yeni üretim cihazları ozon tabakasına zarar vermeyen ab standartlı cihazlardır.onların fiyatları daha da tuzlu olabilir...

6349 Mesaj
1 Mart 2006; 9:31:42 

arkadaşlar, bir hitachi dir tutturmuşsunuz. reklam mı yapıyorsunuz? 700-750ytl den fazla para veremem diyorum. (yani 100-150 ytl fark olsa neyse) başka markaları neden çöp olarak gördüğünüzü anlamadım. sonuçta hepsi 3 yıl garantili, kullanan ve memnun bir dünya insan var. 14000 lik hitachi 1200-1300watt çeker demişsiniz. Ben bunda bir ekonomi görmüyorum. diğerleri de zaten bu kadar. ama inverterlı modelse mutlaka daha az elektrik harcar.
Bir de izmir ve istanbul arasında dağlar kadar fark var. izmir en az 6 ay çok sıcaktır. klimalar kışın ısıtma için de kullanılır vs. Sonuç olarak duman attıracak müthiş bir klima istemiyorum.

SYM Symphony SR125

6349 Mesaj
1 Mart 2006; 16:43:15 

arkadaşım sen de adın gibi ne kadar stres bi adammışsın yaw. laga luga yapmıyoruz, soru sorduk cevabını alamadık. bilgin varsa cevap verirsin yoksa git ordan burdan al diye kestirip atarsın. nitekim seviyeni belli ettin. umarım konuyu kapatırlar. kişisel tartışmaya girmem.
saygılar.

SYM Symphony SR125

3428 Mesaj
4 Mart 2006; 8:31:25 

zaten sen nerden çıktın anlamadım.ben konuyu açan arkadaşıma cvap verdiğimi düşünüyodum araya sen de sıkışmışsın.neyse tartışmayla kimse bi yerlere varamaz.bak arkadaşım sana şunu söyleyeyim o parayla alabileceğin güzel cihazlar var.hitachi,fujitsu,mitsubishi,sharp,toshiba.bu cihazlardan memnun kalacağına eminim

871 Mesaj
5 Mart 2006; 18:07:34 

Beyler neden birbirnizi kırdınız böyle küçük bir olay için.
Arkadaş daha uygun özellikleri daha düşük ama kaliteli bişey sormuş sadece,olabilir.
Umarım istediğin gibi bişey bulabilirsin,sonucuda yazarsan sevinirim

102 Mesaj
7 Mart 2006; 22:37:54 

walla banada şarttı ama feel hurricane II kasa alınca sorunum kalktı oda püfür püfür esio :D

871 Mesaj
7 Mart 2006; 22:47:04 

quote:

Orjinalden alıntı: ßuR@k

walla banada şarttı ama feel hurricane II kasa alınca sorunum kalktı oda püfür püfür esio :D

10527 Mesaj
7 Mart 2006; 22:53:05 

bide bı egsozt daa eklersın bu yazi da aradan cıkarırsın ahaaahaahahah

791 Mesaj
8 Mart 2006; 13:06:46 

bütün klimalar soğutur hemen hepsinden memnun olursunuz. yazın soğutma diyince ( yeterli bir sistem kurmak kaydıyla )

ama ısıtma, işte püf burada klimalar halen ısıtma konusunda diğer alternatif ısıtma araçlarının gerisindedirler.

yalnız son yıllarda gelişen teknolji ile klimalarda inverter modelleri çıkmıştır bu modeller normal dur kalk yapmayıp istenilen sıcaklıkta sabit çalışma prensibine göre çalışırlar bunlar bütçeyede eknomi sağlarlar.

bence ısıtma amacıyla klima ılıman iklimlerde verimli çalışır. kalkıp Erzurum'un soğunda ısınma için klima çalıştıramzsınız.
bulunduğunuz evin iyi yalıtılmış olması çift cam arakat klima için yeterli olabilir ve klima devamlı açık bulunmalıdır.

ayrıca yukarıda Hitaci konusu değinilmiş ben arkadşımın evinde yaklaşık 45 dakika kaldım ben gelince çalıştırdı klimayı ( markası hitaci inverter 9000 btu modeli ) ayrılmadan evvel şıpır şıpır terlemiştim dışarısı ise ayaz derece soğuktu.

o yüzden bende Hitaciye diyorum.

Waterman derki : " Rast gitmeye görsün bir kişinin işi, mermeri keser dişi. Ters gitmeye görsün bir kişinin işi, muhallebi yerken kırılır dişi...... "

3428 Mesaj
8 Mart 2006; 15:59:30 

hitachiler ısıtmada bir numaradır.zaten her klima dediğiniz gibi soğutur.ben general elektrik alarko carrier hyndai,hitachi,fujitsu vs vs satan bayiye sormuştum alırken:satıcının bana dediği tek şey başka marka bakmanıza gerek yok hitachiler gaddar cihazlardır demişti.gerçekten çevremde en az 4-5 kişye hatta mahalle bakkalına bile aldırdım hepsi teşekkür ediyo

1689 Mesaj
11 Mart 2006; 18:00:41 

Klimanın mercedes bmw si mitsubishi ve sharp ıtr. İkside diğerline göre daha pahalı ama en iyisi nlardır söyliym size biz yazlığa mitsubishi aldk ama keske sharp alsaymşz onlarn geliştrdiği bi tekniğe göre bakterileeri %99,9999 öldürüymş. Bu teknik o diğer klimalardakinden farklıymş. AYrıca o bakteri öldürme dedikleri fln fosmuş sharptaki hariç. Biz seneye yazlığa salonada alcz oraya sharp almayı düşünyz

Opel Corsa 1.2 Enjoy spor paket

6349 Mesaj
12 Mart 2006; 23:32:07 

bişey sorucam ama kızmayın bakterileri %99 öldürmesinin ne gibi bir artısı olur. klima olmayan odaya hiç girmeyecek misiniz?

SYM Symphony SR125

3428 Mesaj
13 Mart 2006; 17:18:36 

386 Mesaj
14 Mart 2006; 13:37:25 

quote:

Orjinalden alıntı: waterman

bütün klimalar soğutur hemen hepsinden memnun olursunuz. yazın soğutma diyince ( yeterli bir sistem kurmak kaydıyla )

ama ısıtma, işte püf burada klimalar halen ısıtma konusunda diğer alternatif ısıtma araçlarının gerisindedirler.

yalnız son yıllarda gelişen teknolji ile klimalarda inverter modelleri çıkmıştır bu modeller normal dur kalk yapmayıp istenilen sıcaklıkta sabit çalışma prensibine göre çalışırlar bunlar bütçeyede eknomi sağlarlar.

bence ısıtma amacıyla klima ılıman iklimlerde verimli çalışır. kalkıp Erzurum'un soğunda ısınma için klima çalıştıramzsınız.
bulunduğunuz evin iyi yalıtılmış olması çift cam arakat klima için yeterli olabilir ve klima devamlı açık bulunmalıdır.

ayrıca yukarıda Hitaci konusu değinilmiş ben arkadşımın evinde yaklaşık 45 dakika kaldım ben gelince çalıştırdı klimayı ( markası hitaci inverter 9000 btu modeli ) ayrılmadan evvel şıpır şıpır terlemiştim dışarısı ise ayaz derece soğuktu.

o yüzden bende Hitaciye diyorum.

arkadaşlar hepinize merhaba hitachi toshiba bunlar elbet teknik yönden öndeler, bir dönem izmirde bulundum anlarsınız ama anlamadığım daikin i unutmuşsunuz.
Bu marka pek bilinmez ama çok iyidir, inanılmaz dayanıklıdır. gemilerdeki klima sistemlerinde yaygınlıkla kullanılır

herkese selamlar

3428 Mesaj
14 Mart 2006; 15:02:55 

daıkının servis sorunu var bildiğim kadarıyla.türkiye distribitörü teba idi ama ortalıkta teba meba kalmadı

1 Mesaj
16 Mart 2006; 16:32:14 

Merhaba. bi klima almayı dusunuyoruz ve yetkili cagırtıp uygun guc belirledik(13000 BTU). ancak klima servisi yapan bi arkadasın elinde az kullanılmıs bi klima( toshiba RAS 18 UKHP-E) var ve bunu uygun fiyatla alacagım. ikinci el olmus oluyo ama benim derdim ikinci el ya da yeni olması degil.ilgilendigimtek sey elektrik tüketimi.
benim sorum su olacak: 13000 ligin yetecegi bir odaya 18000 lik bu model bi klima almak beni elektrik tüketimi bakımından zarara sokarmı? cunku 13000 lik 1.2 kw, 18000 lik ise 1.9 kw tüketiyor saatte.
yani 18000 lik cabuk ısıtacak ve cabuk sogutacak ama elektrik faturası gereksiz yere kabarcaksa bi anlamı yok.cevap yazdıklarında demeyin cunku 18000 lik cabuk ısıttıgı icin daha az zaman çalısıyo olacak. bana yorumlarınızı yazarsanız bu klimayı alma konusunda bi karar verebilecegim. simdiden sagolun...

Guest
16 Mart 2006; 16:35:56 

Bence 18.000 Btu al.

Saygılar...

621 Mesaj
3 Mayıs 2007; 0:54:16 

quote:

Orjinalden alıntı: RoLLiN

İlgin için teşekkürler..
Biz muğla milastan alıcaz.

eğer ayırabilecek iyi bir bütçen varsa sharp veya daikin almanı tavsiye edeceğim.
en iyi hava temizleme sistemi sharplarda mevcuttur.

milasda illaki teknosa klima vardır.oraya git bak.sharp,mitsubishi,midea,samui gibi geniş yelpazede,değişik fiyatlı ürünler satarlar.

aldıktan sonra bağlatman ve sorun olduğunda teknik servise ulaşman önemli.şehrinde bulunan satıcı servise başvur derim
kaçlık klima alacağına da sen değiş servis karar versin.odanın büyüklüğü binanın konumu ve yalıtımına göre sana tavsiyede bulunacaklardır.
kaçlı alacağım diye fazla yorma bence kendini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codexhoo -- 3 Mayıs 2007; 0:55:41 >

3 Mesaj
3 Mayıs 2007; 9:49:57 

arkadaşlar merhaba,

yaklaşık olarak aşağıda gördüğünüz boyutlarda bir evin, salon + yatak odasını soğutmak amacıyla klima almak istiyorum. ilk başta iki ayrı 9500 BTU düşündüm. Ama şöyle de bir durum var; klimayı gece uyurken açık bırakmayı düşünmüyorum, özellikle de benim uyuduğum odadaysa. Bir de normal boyutlarda bir eve çıktığımda aldığım klimayı kullanabilmeyi de istiyorum.

Beko LG ile görüştüm iki ayrı servisten keşfe geldiler, ama malesef bende pek güvenilir bir izlenim bırakamadılar.

Sormak istediğim bu boyutlarda bir ev için, mutfak, banyo ve odanın kapılarının kapalı kalması halinde, salon ve yatak odasını soğutmak için, salona monte edilecek bir klima yeterli olabilir mi? Eğer olur ise kaç BTU önerirsiniz ve nereye monte ettirmeliyim?

Servisler tek klimanın yeterli olabileceğini söylediler ve 18500'de karar kıldılar, ama birden fazla kişiden benim salonum büyüklüğünde bir odada 18500 BTU çalışırken oturmanın mümkün olmayacağını duydum.
Bunu teknik servis ile bizzat görüştükten sonra bayii sahibi arkadaşım söyledi ancak keşfe gelen arkadaş, ayarlarsın oturursun dedi. Bayii sahibi arkadaşım da daha sonra olabileceğini söyledi ama bu sefer benim içime sinmedi.

siz ne dersiniz?

0

---
m.t.

Uzaklaştırılmış
3 Mayıs 2007; 10:53:45 

quote:

Orjinalden alıntı: cf

arkadaşlar merhaba,

yaklaşık olarak aşağıda gördüğünüz boyutlarda bir evin, salon + yatak odasını soğutmak amacıyla klima almak istiyorum. ilk başta iki ayrı 9500 BTU düşündüm. Ama şöyle de bir durum var; klimayı gece uyurken açık bırakmayı düşünmüyorum, özellikle de benim uyuduğum odadaysa. Bir de normal boyutlarda bir eve çıktığımda aldığım klimayı kullanabilmeyi de istiyorum.

Beko LG ile görüştüm iki ayrı servisten keşfe geldiler, ama malesef bende pek güvenilir bir izlenim bırakamadılar.

Sormak istediğim bu boyutlarda bir ev için, mutfak, banyo ve odanın kapılarının kapalı kalması halinde, salon ve yatak odasını soğutmak için, salona monte edilecek bir klima yeterli olabilir mi? Eğer olur ise kaç BTU önerirsiniz ve nereye monte ettirmeliyim?

Servisler tek klimanın yeterli olabileceğini söylediler ve 18500'de karar kıldılar, ama birden fazla kişiden benim salonum büyüklüğünde bir odada 18500 BTU çalışırken oturmanın mümkün olmayacağını duydum.
Bunu teknik servis ile bizzat görüştükten sonra bayii sahibi arkadaşım söyledi ancak keşfe gelen arkadaş, ayarlarsın oturursun dedi. Bayii sahibi arkadaşım da daha sonra olabileceğini söyledi ama bu sefer benim içime sinmedi.

siz ne dersiniz?

0

sayın arkadaşım her iki yerin bu şekilde verimli ısıtamazsın hatta sogutamazsın bile

ama ayrı ayrı daha iyi ve verimli olur isterseniz ayrı ayrı size öneride bulunabiliriz

iyi günler

1238 Mesaj
3 Mayıs 2007; 12:13:38 

arkadaşın söylediği gibi o şekilde verim düşük olur

3 Mesaj
3 Mayıs 2007; 12:17:56 

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

sayın arkadaşım her iki yerin bu şekilde verimli ısıtamazsın hatta sogutamazsın bile

ama ayrı ayrı daha iyi ve verimli olur isterseniz ayrı ayrı size öneride bulunabiliriz

iyi günler

merhaba,

zaten ısıtmak istemiyorum ben.
salonda oturacağım yatak odasında da uyuyabileceğim kadar serinlik yeterli

yatak odasındaki gece uyurken kullanılmayacak zaten,
gün içinde de gerekli değil, yatmadan önce bi saat çalıştırmak için bir klima almak çok mantıklı gelmedi o yüzden tek bir tane almayı düşündüm..

9500 almam halinde an fazla kaç m2 bi odayı soğutabilirim acaba?
ev değiştirmem halinde çöpe gitmesini istemiyorum klimaların :)

ilginiz için teşekkürler

---
m.t.

Uzaklaştırılmış
4 Mayıs 2007; 0:01:37 

quote:

Orjinalden alıntı: cf

merhaba,

zaten ısıtmak istemiyorum ben.
salonda oturacağım yatak odasında da uyuyabileceğim kadar serinlik yeterli

yatak odasındaki gece uyurken kullanılmayacak zaten,
gün içinde de gerekli değil, yatmadan önce bi saat çalıştırmak için bir klima almak çok mantıklı gelmedi o yüzden tek bir tane almayı düşündüm..

9500 almam halinde an fazla kaç m2 bi odayı soğutabilirim acaba?
ev değiştirmem halinde çöpe gitmesini istemiyorum klimaların :)

ilginiz için teşekkürler

9000 btu klima ile 15 metre kare yerde verim alabilirsiniz

18000 btu klima ile salonu sogutur yatak odasınıda ılıtırsınız ama çok elektrik faturası gelir,yani ayrı ayrı almak size daha mantıklı gelecek kadar çok elektrik çeker

beni görüşüm bu şekilde mantıklı degil klimayada yazık

iyi geceler

3134 Mesaj
4 Mayıs 2007; 0:08:50 

GÜRCAN BEYe inanıyorum ,bende sizin yerinizde olsam tavsiyelerini gözardı etmem

3 Mesaj
7 Mayıs 2007; 16:29:51 

tavsiyeleriniz ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum
18500'lük konusunda genel görüş benimki büyüklüğünde bir salonda kullanılırsa salonda oturulamayacağı ve yatak odasına da verimli olmayacağı yönünde
dediğiniz gibi elektrik harcaması da cabası olacaktır
gel gelelim yatak odasında yatmadan önce sadece bir saat çalıştırmak için ayrı bir klima almak da mantıklı gelmiyor
sanırım bu gidişle sadece salonumu soğutabilecek belki biraz da hole etki edecek bir şey almak daha mantıklı gibi
elimizdeki evde, fiyat + performansta bu kullanım için tavsiyeniz ne olurdu acaba?

---
m.t.

24 Mesaj
11 Haziran 2007; 12:40:26 

bosch klimaların ısıtması nasıl bilen memnun olan var mıdır ?

621 Mesaj
11 Haziran 2007; 13:57:59 

bosch ısıtmada da gayet başarılı.
24 lükleri biraz gürültülü çalışıyor.
hatta ısıtmada plastik genleşmesinden dolayı bazı zamanlar rahatsız edici gürlütü sesleri çıkartıyor.

662 Mesaj
11 Haziran 2007; 14:19:44 

AEG DE İYİ BİR KLİMA MARKASI TAVSİYE EDEBİLİRİM

24 Mesaj
11 Haziran 2007; 15:42:45 

peki elektrik tüketimi nasıl A sınıfı varmı boschta

531 Mesaj
29 Haziran 2007; 14:43:09 

Arkadaşlar 9 senedir Hitachi marka sanırım 9.000 lik bir klimamız var. 9 Sene önce komşumuz Mitsubishi ben ise hitachi almıştık. daha hiç bakım yaptırmadım, yazın max. gelen elektirik faturam 55 ytl civarı izmirde oturuyorum, günde en az ortalama 5 saat açık duruyor klima klimadaki tek sorunum arasıra kapatmak istediğimde kapalı zannediyor olmam. Biraz daha sesli çalışsa bu tür bir sorunum olmuyacak sanırım...

Bu klimayı aldıktan sonra pahalı olduğu için hitachi almayıp mekanıma ve diğer evlerime sırasıyla Arçelik, samsung, diomond, demirdöküm marka hepside 18 binlik klimalar aldım aralarında en iyisi demirdökümdü ama evdeki hitachi yi ses yönünden gene aratıyordu. Her zaman çok hoşuma giden klima Mitsubishi olmştur, 9 yıllık mitsubishi de taş gibi çalışıyor ama onlar düzenli bakım yaptırdılar... Bu sefer hiç uğraşmıyacam istanbuldaki evime hitachi alıcam. 1 kere alıyorsun ve unutuyorsun.... Saygılar... İstanbuld uygun fiyatlı alabileceğim biyer varsa bildiğiniz net adresi filan memnun olurum...

Ne aradığını bilmeyen, Ne bulduğunu anlayamaz !!!

13 Mesaj
14 Temmuz 2007; 17:48:07 

mer haba arkadaşlar bende hıtachı cilerdenim bizim evde yeni aldığımız 3 tane hitachi marka klima var 9-14-18 ve klimaların verimleri mükemmel tavsiye ederim ayrıca sistemlerini geliştirdiler hıtachıcılar nano titanium filitre özelliğiyle içeride bakteri üremesini engelliyolar ayrıca yeni led lambası takarak içeriye güneş ışığı hissini ve yararını veriyorlar ayrıca benim encok beğendiğim özelliği kendi kılasmanındaki klimalardan %5 arcelik vestel beko gibi klimalardan %25 daha az elektirik tüketiyor ben klimayı ksk bahçeli evlerdeki yurt klimadan aldım reklam gibi olmasın insanlar çok iyi zaten sahibi hıtachının eski pazarlama müdürüymüş bu da artı bir avantaj getiriyor yani herangi bir problem cıktığında distribitörle hemen sorunu hallediyor gerçi eni,ştemde 5 senedir var ve hiç bir sorun çıkmadı ama :d onun dışında fiyat olarak ta kendi klasmanındaki markalardan daha iyi fiyatlar veriyolar yanlız telefonla aradığınızda liste fiyatları veriyolar eğert yüzyüze konuşur ve alı cı olduğunuzu belli ederseniz güzel indirimler yapıyolar harbiden alabileceğiniz eniyi klimalardan biri bence ..........................

383 Mesaj
14 Temmuz 2007; 19:37:48 

ya aslında benim bir sorun var çok öenmli olduğunu düşündüğüm bir konu hailler mitsubish daikin vs vs gibi klimaşların teknik olarak vestel ve arçelikten ne gibi farkları var?kompresörümü değişik değişikse farkı ne konderseri mi farklı ?farklı olmasının sebebi ne yani aradaki fiaat farkını oluşturacak etken ne ???

Doğru sendeler eğilse bile yıkılmazlar.

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2007; 19:46:32 

quote:

Orjinalden alıntı: eribo

ya aslında benim bir sorun var çok öenmli olduğunu düşündüğüm bir konu hailler mitsubish daikin vs vs gibi klimaşların teknik olarak vestel ve arçelikten ne gibi farkları var?kompresörümü değişik değişikse farkı ne konderseri mi farklı ?farklı olmasının sebebi ne yani aradaki fiaat farkını oluşturacak etken ne ???

siz inanıyormusunuzki vestele bu dünya markalarının en son en iyi modellerini vereceklerini gerçi verselerde onların birleştireceklerini sanmıyorum, hiçmi insanlarda göz yada dokunma duyusu yok şöyle elinizle bile dokunsanız malzemenin kalitesizligini anlarsınızki içini Allah bilir

383 Mesaj
14 Temmuz 2007; 19:49:44 

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2007; 19:57:20 

quote:

sizlerin yaptıgı işte bu sadece gülmek başkada yapacagınız bir şey yok,bırakında bildiginiz konuda yazı yazın,insanlar sonra sizleri ciddiye alıyorlar sonrada ugraş babam ugraş

1692 Mesaj
14 Temmuz 2007; 20:12:07 

quote:

Ferrari ile Şahin'i kıyaslamak gibi birşey... En başta ses unsuru. Sonra harcadığı enerji, filtreleme sistemi, ısıtma-soğutma performansı, cop ve eer değerlerinin yüksekliği, kullandıkları gaz.. İşte bu markalar bahsettiğim alanlarda başarılı oldukalrı için pahalı

383 Mesaj
14 Temmuz 2007; 20:23:49 

nihayet soruma cevap buldum klima kullanıkları gaz r410 ise vestel kullanıyo arçelikte r407 ise onu vestelde kullanıyo arçelikte.
motorları ise rotary motordan farklı mı?çünkü her gazın farklı motoru oluyo r410 gazi inverterli bir motor kullanıyor.r407 çevreci bir gaz olduğu için kullandığı motor(kompresör)o da farklı ama genel olarak hepsinin üzerinde rotarty komp.yazıyor.buna açıklık getirirsen sevinirim.az elekrik yakması ise inverteli olan her klimada A sınıfı enerjiyi görebiliriz.normal bir R22 gazı kullanıpta A sınıfı bir enerjimi sağlıyor.?cop ve eer değeri ne demek?filitreleme sistemi ise ben oldum olarası için hepsi bio hadi o artı olsun toshiba 7 filitre kullanıyor vestel 4 tane kullanıyor oradaki farkı anladım.inan yardımcı olursan sevinirim.

1692 Mesaj
14 Temmuz 2007; 21:06:40 

eribo bey; arçelik ve vestel o teknolojileri kullanıyor demişsiniz ama nasıl ve ne kadar bu teknolojiden yararlanıyor?? Size örnek vereyim, bu forumda leyjonerr isimli bir arkadaş var. Ben 12.000 btu bir klima 1200 ile 1400 watt arası elektrik yakar dediğimde kendisi ''o bilgiler sadece broşürlerde insanların gözünü boyamak için verilmiş bilgilerdir, normalde 12000 btu klima yaklaşık 1700-1900 watt yakar dedi!'' ve ben şok oldum. Kendisi ... markanın servisinde çalışmış oradan biliyor resmen kandırılıyormuşuz yani. Cop ve eer oranlarına gelince; yanlış hatırlamıyorsam btu/saatte yaktığı elektrik formülünden bulunuyordu. Bu sayı ne kadar yüksekse klima o kadar verimli demektir

Sözün özü; lejyonerr beyin o ifadesinden sonra artık ''arçelik inverter''a, A sınıfı enerjiye, bilmemne filtreye bile inanasım gelmiyor!!

13 Mesaj
16 Temmuz 2007; 22:25:39 

ya bak arkadaşım ben araştırmalarımda şunu gördüm bu filitreler filan hava civa yani şöle bu filitreler sigara filtreleri havasın maksimim %40 ını temizliyor ya 100 tane filitre bile koysan bu pek fazla değişmiyor çünkü klimalar kapalı sistem calışan cihazlar yani hava temizleme cihaz ları ayrı oluyor bunu yanında filitrelere led lambaları filitrelerine ekstra anti bakteriyel sistemler yerlesitirerk bakteri oluşumunu belli bir orana düşürüyor arcelik le vestel le bu kaliteli klimalar arasındaki farkte şu arçelik vestel beko airfel ve daha bilmem ne markalar demirler dökümle çinden en ucuz parçaları taplayarak bun ları arçelik konyada vestel manısada birleştiriyor ve marka larını basarak türkmalı adıyla satıyolar ve farklı fabrikalarda üretilmiş parçaların arasın ddaki uyum olmadığı için bu klilimaların performansını ve dipğer özelliklerini düşürüyor elek trik sarfiyatını arttırıyor ayrıca diğer farkları ise örneğin bende hıtachı marka klima var hıtachı bu anti bakteriyel sistemleri ken di fabrikasın da arge çalışmalarıyla geliştiriyor kendi komresörünü kendi üretiyor ken di blovırını kendi üretiyor yani parçaaların arasın daki uyum ken di yaptık ları arge çalışmaları sayesinde klimalarını sürekli yeniliyorlar bunları nerden biliyosun diyeceksiniz daha öncede yazmıştım bu bahçeli evlerdeki hıtachı bayisi yurt klima da yüksel abi var o hıtachını eski bölge müdürü ve ditirbütör 2 kere hıtachının fabrikasına gezi düzenledi ve orada tüm bayilerine bilgi ve eğitim verdi ve geldiğinde ben klima almaya lkararverdiğimde tüm farklaı anlattı ayrıca benim 14 lük klimam ayda 15-20 ytl harcıyor günlük 10 saat kullanımda düzmodel birde bir arkadaşımız şeydemiş nekadar btu büyük olursda okadar iii olau demiş bu yanlış çünkü 14 lük yeten yere 18 lik takarsan bu çok çabuk ısıtıp soğıutacagı için ortamı insanı hasta eder ve sürekli durkalklar yaparak daha fazla elektrik tüketimine yolacar sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olurm

13 Mesaj
16 Temmuz 2007; 22:29:02 

he birde unutmuşum mitsubihi alırken cok dikkat edin iki tane mitsubshi var bir elektirik bir havy var kaliteli olanbı melektirik diğeri sabancının getirdiği ucuz çinmalı ama yinede electrik bile japaon iç pazarında 5-6 kalemmal olarka geçiyor japaonyada panasonic- hıtachı ve daykın sıralaması vardır

Uzaklaştırılmış
16 Temmuz 2007; 22:31:20 

quote:

Orjinalden alıntı: solarium

ya bak arkadaşım ben araştırmalarımda şunu gördüm bu filitreler filan hava civa yani şöle bu filitreler sigara filtreleri havasın maksimim %40 ını temizliyor ya 100 tane filitre bile koysan bu pek fazla değişmiyor çünkü klimalar kapalı sistem calışan cihazlar yani hava temizleme cihaz ları ayrı oluyor bunu yanında filitrelere led lambaları filitrelerine ekstra anti bakteriyel sistemler yerlesitirerk bakteri oluşumunu belli bir orana düşürüyor arcelik le vestel le bu kaliteli klimalar arasındaki farkte şu arçelik vestel beko airfel ve daha bilmem ne markalar demirler dökümle çinden en ucuz parçaları taplayarak bun ları arçelik konyada vestel manısada birleştiriyor ve marka larını basarak türkmalı adıyla satıyolar ve farklı fabrikalarda üretilmiş parçaların arasın ddaki uyum olmadığı için bu klilimaların performansını ve dipğer özelliklerini düşürüyor elek trik sarfiyatını arttırıyor ayrıca diğer farkları ise örneğin bende hıtachı marka klima var hıtachı bu anti bakteriyel sistemleri ken di fabrikasın da arge çalışmalarıyla geliştiriyor kendi komresörünü kendi üretiyor ken di blovırını kendi üretiyor yani parçaaların arasın daki uyum ken di yaptık ları arge çalışmaları sayesinde klimalarını sürekli yeniliyorlar bunları nerden biliyosun diyeceksiniz daha öncede yazmıştım bu bahçeli evlerdeki hıtachı bayisi yurt klima da yüksel abi var o hıtachını eski bölge müdürü ve ditirbütör 2 kere hıtachının fabrikasına gezi düzenledi ve orada tüm bayilerine bilgi ve eğitim verdi ve geldiğinde ben klima almaya lkararverdiğimde tüm farklaı anlattı ayrıca benim 14 lük klimam ayda 15-20 ytl harcıyor günlük 10 saat kullanımda düzmodel birde bir arkadaşımız şeydemiş nekadar btu büyük olursda okadar iii olau demiş bu yanlış çünkü 14 lük yeten yere 18 lik takarsan bu çok çabuk ısıtıp soğıutacagı için ortamı insanı hasta eder ve sürekli durkalklar yaparak daha fazla elektrik tüketimine yolacar sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olurm

güzel bilgilendirme

345 Mesaj
20 Temmuz 2007; 22:26:09 

quote:

Orjinalden alıntı: solarium

he birde unutmuşum mitsubihi alırken cok dikkat edin iki tane mitsubshi var bir elektirik bir havy var kaliteli olanbı melektirik diğeri sabancının getirdiği ucuz çinmalı ama yinede electrik bile japaon iç pazarında 5-6 kalemmal olarka geçiyor japaonyada panasonic- hıtachı ve daykın sıralaması vardır

şimdi iklimsa dakiler heavy olnalr herhalde değil mi?

peki kocaeli de hitachi satan nasıl bulacağız. distribütörün sitede kocaeli yok?

-------------------------------ekleme----

Evet, sanırım kocaelide hitachi bulamayacağız. burda koçtaş var ama hitachi ürünleri yok sanırım. Sharp'ın inverter olmayan modeli AYAP9FHR modeli(soğutma 9000) modeli iklimsanın sitesinde tüketim olarak 0,82 kW diyor.

zaten inverter olan yine 9000lik modeli de 0,78 kW tüketiyormuş. aradaki fiyat farkı 1644-1188=456 lira.

Sizece Sharp ın inverter olmayan modeli uygun mu? fiyat inverter olan ile çok farklı.... 0,82 kW sizce iyi bir değer mi?

eğer uygun görürseniz en çok kafama yatan bu model; hem sharp, hem de fiyat uçuk değil. İklimsa güvencesi ayrıca.

yine iklimsada Mitsubishi baktım ama iklimsanın ithal ettikleri MITSUBİSHİ ELEVTRİC değil de MITSUBISHI HEAVY INDUSRTY falan olması okuduğum yorumlar neticesiyle şimdilik vazgeçtim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sudkostik -- 21 Temmuz 2007; 2:37:46 >

azmi

345 Mesaj
21 Temmuz 2007; 12:14:59 

yahu peder bey gidip arçelik 4020 13000 lik alcağım diyor. arçeliğin sitesinde de bulamdım yakıt sarfiyat değerlerini... ne kadar yakar acaba?

azmi

1692 Mesaj
21 Temmuz 2007; 17:08:12 

quote:

Orjinalden alıntı: sudkostik

yahu peder bey gidip arçelik 4020 13000 lik alcağım diyor. arçeliğin sitesinde de bulamdım yakıt sarfiyat değerlerini... ne kadar yakar acaba?

Arçelik 4020 saatteki tüketim değeri:
Soğutma:1190 watt
Isıtma:1220 watt

0

Ekteki dosya (1)

345 Mesaj
21 Temmuz 2007; 17:13:48