Şimdi Ara

Splashtop uygulaması Win8 Metro Testbed ile iPad üzerinde Windows 8 tecrübesi yaşamak mümkün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
5.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Çapraz platform uygulamaları konusunda lider firmalardan Splashtop, uzak masaüstü uygulaması Win8 Metro Testbed ile Windows 8 tecrübesini iPad üzerinde yaşatmayı hedefliyor.

App Store üzerinde 24.99$ karşılığında satışa sunulan uygulama yerleşik Metro arayüzünü de dokunmatik hareketlerle test etmenizi sağlıyor. Böylece Metro arayüzü için uygulama geliştirenler için de bir alternatif oluyor.

Splashtop tepe yöneticisi Windows 8 işletim sisteminin çıkışıyla 400 milyon yeni PC ve tabletin de piyasaya sürüleceğini, uygulama ile iPad cihazını bir test merkezi haline getirmek istediklerini belirtti. 

Uzak masaüstü sistemi ile çalışmasına karşın dokunmatik tecrübeden en üst seviyede yararlanılmasını sağlıyor. Uygulama ile dokunmatik hareketler kullanarak Charms menüsünü ortaya çıkarma, uygulamalar arasında geçiş, Internet Explorer sayfaları arasında gezinti, ek menülere giriş, uygulamaları sonlandırma, çalışan uygulamaları görüntüleme şeklinde pek çok hareket mümkün oluyor.

Win8 Metro Testbed uygulaması için Windows 8 tüketici önizlemesi çalıştıran ve en az çift çekirdekli bir bilgisayarın olması şart.

• Mantıklı bir iş yapmışlar. Para kırarlar şimdi bundan.
  • Windows 8 tecrube edecek olsam niye ipad alayim? Gider piyasadaki windows tabletlerden alir, ustune windows8 kurarim.
  • windows kaç para da bunlar sadece bir uzak masaüstü programına 25 $ istiyolar
  • başlığı okumakta zorlanan tek ben miyim?
  • başlığın sonu; yaşama-yı mümkün hale getiriyor şeklinde olmalıydı.
  • uygulaması' ndan sonra virgül de olacak :)
  • arkadaşlar buradan uygulamanın nasıl göründüğüne bakabilirsiniz
    http://www.youtube.com/watch?v=XwIeWfvcZ_o&feature=player_embedded
  • Bazı arkadaşlar burdaki mevzuyu anlayamamış heralde, Bu uygulamayla örneğin evdeki plazmanıza bağlı bilgisayarı uzaktan yönetme imkanı sağlıyor ve bunun gibi artı başka yönleri var. Uygulamadaki hedef önceliğide bu zaten, sizin gelipde ipade metro arayüzünü kullanmanız değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan MCMV -- 15 Nisan 2012; 22:09:12 >
  • başlık ne biçim ?....
  • Win 8 tablette bile bu kadar hızlı çalışmaz
  • çok geç giriyorsunuz haberleri çoook
  • iPad'i tercih edenler için güzel bir haber.. Yani Windows'daki deneyimleri İOS'da yaşamak ayrı bir zevk olur..:)
  • Arkadaşlar sanırım burda ki haber yanlış anlaşılıyor. Bu bir sanal Windows programı gibi değil, sadece uzaktan erişim programı.
    Splashtop programını ben ipad 2'imde kullanıyorum, benzer başka programlar da var.
    Kendi PC nize de bir program yüklüyorsunuz ve PC nizi açık bırakıyorsunuz, daha sonra ipad'den o evdeki pc'ye internet'den bağlanıyorsunuz.
    Wireless ile iyi ama 3G üzerinden sıkıntılı oluyor.
    Millet ipad üzerinde windows 8 işletim sistemi çalıştırılıyor sanmış.
  • Böyle haber mi yazılır yahu!
    Sanki ipad üzerinde istersen windows 8 çalışacak gibi verilmiş haber.
    Böyle şeyler donanımhaber'den soğutuyor.
  • Bir şey daha: bari haber başlığını düzgün Türkçe ile yazın, hiç mi kontrol eden yok bunu yayınlamadan önce?
  • Programın adı tırnak içinde yazılsa yetermiş. Virgüle gerek yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.