Şimdi Ara

Hırs nasıl yapılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
11.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olmuyor, dersler konusunda hırs yapmayı beceremiyorum.Bugün toplantı vardı bütün hocalar hiç hırslı değil 30 alsada eyvallah diyor 80 alsada demiş.Sınıfın çalışkanlarına bakıyorumda birbirlerini geçmek için bi yerlerini yırtıyorlar ama bende en ufak bi yarış isteği yok.Nasıl hırslı olunur.Doğuştan gelen birşey mi bu ?

• Google'dan araştır!

Hırs'ız senii...
  • Ben lisede ne hırslı olanları gördüm içlerinden çoğu hiçbir yol olamadılar.

Hırs iyi değildir, hırslı olmak yerine bir hedef koy kendine o doğrultuda ilerle ama ilerlerken de hırs yapma, yarış atı değilsiniz sonuçta.
  • Hırs insanı bitirir.İyi bişey değil kısaca
  • level programı ne oldu panpabide uçaklar ne oldu
  • 2 çubuk tereyağı (yada margarin)

5 yumurta

2,5 su bardağı tozşeker

1 limon kabuğu rendesi

1 su bardağı süt

2 yemek kaşığı limon suyu

3 su bardağı elenmiş un

1,5 cay kaşığı kabartma tozu

Hocam başlık ile yaşamdan soğuttun !
  • Hırs, bir sandalın yelkenini şişiren rüzgara benzer; fazlası gemiyi batırır, azı da gemiyi olduğu yerde tutar. Voltaire
  • GEREKLİ MALZEMELER: 1 tatlı kaşığı tuz alabildiği kadar ılık su 1 çay bardağı sıvıyağ 1 çay bardağı yoğurt 1 yumurta 1 paket kuru maya 3 su bardağı un Ara malzemesi 100 gram margarin İç harcına kullanılan malzemeler 1 su bardağı rendelenmiş kaşar Hazırlanışı Bir kaba unu koyun ve orta kısmına yumurtanın akını ekleyin ve üzerine mayayı koyun. Mayanın üzerine yoğurdu, yağı ekleyin. Kulak memesi kıvamında olana kadar suyu ekleyin ve yoğurun.Ve fırına verin.
    Hırs'ınız afiyet olsun...
  • Başkalarıyla değil kendinle yarış. Ben bunu bilir bunu söylerim.
  • Bence hırs yapmamanın sebebi önünde bir hedefin olmaması.Yani şu kafadasın sanırım: Amaan şu sınav bi bitsede rahatlasak...
    Bunun yerine tatbkath'ın dediği gibi kendine bir hedef koy, onunla ilgili hayaller kur, kendini motive et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sircap

Hırs, bir sandalın yelkenini şişiren rüzgara benzer; fazlası gemiyi batırır, azı da gemiyi olduğu yerde tutar. Voltaire

Şu sıralar fena şekilde hırslıyım sebebiyse kendimi kanıtlamaya çalışmam.Yarın bi sınava gireceğim bu sınava feci şekilde çalıştım uyku falan haram oldu bana diyebilirim. bunun pek bi zararı olmadı kısa vadede.Kendimi kanıtlamaya çalışmanım sebebi ise şuan başkalarının gözünde sıradan bi insanım en önemlisiyse babam ve görüşlerine değer verdiğim bi insanın benim hakkımda ağır eleştirilerde bulunması ve bu konuda da haklılar. Onlara kendimi kanıtladıktan sonra rahatım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatbkath

Ben lisede ne hırslı olanları gördüm içlerinden çoğu hiçbir yol olamadılar.

Hırs iyi değildir, hırslı olmak yerine bir hedef koy kendine o doğrultuda ilerle ama ilerlerken de hırs yapma, yarış atı değilsiniz sonuçta.

aynen adamdan 1 puan yüksek alsan kızarıp bozarıyordu. triplere giriyordu. en sevmediğim insan tipleri ya...
    bende arkadaş gibi hiç hırslı olamam.yani umrumda değildir kim kaç almış . millete göre hareket edersek ohoo.. hırsa hiç gerek yok sadece hedef koyucaksın hedefin için çalışıcaksın.çok hırs yapanlar her zaman başarısız olmuşlardır. çok hırs fesada kine yol açtığı için din tarafındanda sakıncalıdır aman diyim... sonra hiç bir işim düz gitmiyor. o kadar çalışıyorum ama yinede yapamıyorum demeyin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayvansı Terlik

Bence hırs yapmamanın sebebi önünde bir hedefin olmaması.Yani şu kafadasın sanırım: Amaan şu sınav bi bitsede rahatlasak...
    Bunun yerine tatbkath'ın dediği gibi kendine bir hedef koy, onunla ilgili hayaller kur, kendini motive et.

ben nasıl bir hedef bulabilirim. ticaret meslek lisesi dış ticaret bölümündeyim. zaten bölümümden nefret ederken bir de bu bölümle alakalı iyi bir üniversteye girmek için mi uğraşıcam pehh.
  • Okuma yazma biliyosan;
    Al eline bir kağıt kalem. İlk baş H harfini yaz, sonra I, sonra R, sonra S. Ne oldu? " HIRS "
    Tebrikler hırs yaptın. - Yazarak da yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Problem?

Olmuyor, dersler konusunda hırs yapmayı beceremiyorum.Bugün toplantı vardı bütün hocalar hiç hırslı değil 30 alsada eyvallah diyor 80 alsada demiş.Sınıfın çalışkanlarına bakıyorumda birbirlerini geçmek için bi yerlerini yırtıyorlar ama bende en ufak bi yarış isteği yok.Nasıl hırslı olunur.Doğuştan gelen birşey mi bu ?

Bugün bizim de toplantımız vardı hangi okuldasın sen?

Hırs içinse iyi bir mevkiye gelemeyince yakın akrabalarının bile seni adam yerine koymayacağını düşün. (Baban zengin değilse tabi) İster istemez hırs yapmaya başlarsın.
  • Hırs iyidir ama kendini kontrol etmeyi bilirsen. Aşırıya kaçarsan kendi kendini yersin. Hiçbir şey mutlu etmez olur zamanla hep daha fazlasını istemekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uuu Beybi

Başkalarıyla değil kendinle yarış. Ben bunu bilir bunu söylerim.

/>
  • En hırslı yarış kendinle olandır. Başkalarını geçebilmek her zaman gelişim anlamına gelmez ama kendini geçiyorsan bu her zaman gelişiyor olduğun anlamına gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Problem?

Olmuyor, dersler konusunda hırs yapmayı beceremiyorum.Bugün toplantı vardı bütün hocalar hiç hırslı değil 30 alsada eyvallah diyor 80 alsada demiş.Sınıfın çalışkanlarına bakıyorumda birbirlerini geçmek için bi yerlerini yırtıyorlar ama bende en ufak bi yarış isteği yok.Nasıl hırslı olunur.Doğuştan gelen birşey mi bu ?

O sorun bende de var, bak yarın geometri sınavımız var, çalışıyor muyum? Hayır. Kağıtlar önümde DH'de bakınıyorum.
  • Hırs hastalıktır.Kendine güven sadece.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.