Nasrettin hoca fıkra ve öğütleri
7 Cevap2097 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

22 Mesaj
15 Nisan 2012; 12:46:37 

10 tane Nasrettin hoca fıkrası ve fıkrada verilen mesaj bulabilirmisiniz ? çok tşk.

1587 Mesaj
15 Nisan 2012; 12:50:48 

quote:

Orijinalden alıntı: twinqle

10 tane Nasrettin hoca fıkrası ve fıkrada verilen mesaj bulabilirmisiniz ? çok tşk.

sen daha teşekkür yazmaya üşenip tşk yazıyorsun. millet senin lise ödevini mi yapacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Burda, Yaşayan En Güçlü Ve En Zeki Erkekleri Görüyorum.. Bu Potansiyeli Görüyorum.. Ve Hepsi Heba Oluyor.. Lanet Olsun, Bütün Bir Nesil Benzin Pompalıyor, Garsonluk Yapıyor Yada Beyaz Yakalı Köle Olmuş.. Reklamlar Yüzünden Araba Ve Kıyafet Peşindeler.. Nefret Ettiğimiz işlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz.. Bizle...r Tarihin Ortanca Çocuklarıyız.. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bir Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.. Televizyonla Büyürken Milyoner Film Yıldızı Yada Rock Yıldızı Olucağımıza inandık.. Ama Olamayacağız.. Bunu Yavaş Yavaş Öğreniyoruz.. Ve O Yüzden Çok Çok Kızgınız..

22 Mesaj
15 Nisan 2012; 12:54:04 

quote:

Orijinalden alıntı: SıR'

sen daha teşekkür yazmaya üşenip tşk yazıyorsun. millet senin lise ödevini mi yapacak

Neden saldırgansın ? ben bulamadım belki yardımcı olabilecek bir vardır diye dh ye başvurdum. sen kendi işine bak

1587 Mesaj
15 Nisan 2012; 12:59:18 

quote:

Orijinalden alıntı: twinqle

Neden saldırgansın ? ben bulamadım belki yardımcı olabilecek bir vardır diye dh ye başvurdum. sen kendi işine bak

Benim işim dilim, dilimi düzgün kullan canımı ye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Burda, Yaşayan En Güçlü Ve En Zeki Erkekleri Görüyorum.. Bu Potansiyeli Görüyorum.. Ve Hepsi Heba Oluyor.. Lanet Olsun, Bütün Bir Nesil Benzin Pompalıyor, Garsonluk Yapıyor Yada Beyaz Yakalı Köle Olmuş.. Reklamlar Yüzünden Araba Ve Kıyafet Peşindeler.. Nefret Ettiğimiz işlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz.. Bizle...r Tarihin Ortanca Çocuklarıyız.. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bir Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.. Televizyonla Büyürken Milyoner Film Yıldızı Yada Rock Yıldızı Olucağımıza inandık.. Ama Olamayacağız.. Bunu Yavaş Yavaş Öğreniyoruz.. Ve O Yüzden Çok Çok Kızgınız..

279 Mesaj
15 Nisan 2012; 13:00:04 

Orhan Veli Kanık'ın kaleme aldığı Nasrettin Hoca Hikayeleri adlı bir eser var. Orada pek çok Nasrettin Hoca fıkrası bulabilirsiniz.
Zâten çoğu fıkrada mesaj apaçık ortada oluyor. Çok zor olacağını sanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gedogion -- 15 Nisan 2012; 13:03:35 >

22 Mesaj
15 Nisan 2012; 13:16:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Gedogion

Orhan Veli Kanık'ın kaleme aldığı Nasrettin Hoca Hikayeleri adlı bir eser var. Orada pek çok Nasrettin Hoca fıkrası bulabilirsiniz.
Zâten çoğu fıkrada mesaj apaçık ortada oluyor. Çok zor olacağını sanmam.

Teşekkür ederim zahmet edip yardımcı olduğun için Hemen bakıyorum

22 Mesaj
15 Nisan 2012; 13:27:07 

quote:

Orijinalden alıntı: SıR'

Benim işim dilim, dilimi düzgün kullan canımı ye.

Yumurta kapıya dayandı kardeş o yüzden kusura bakma

279 Mesaj
15 Nisan 2012; 13:30:05 

Bir önerim daha var. Yeni bir kaynak buldum, burada pekçok fıkra bulunuyor. Ben olsam kitaptan değil de buradan yapardım.
http://medineweb.net/in...k/nasrettinhoca/001.htm

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Kültür ve Bilim] » Kültür, Güncel ve Tarih » Güncel » Nasrettin hoca fıkra ve öğütleri
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313