Şimdi Ara

Nokia açılmayan telefona format atma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
7.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefonunuz açıldığında beyaz ışık gelip kapanıyorsa ya da benzeri yazılımsal sorunlarda telefoncuya para vermeden kendinizi formatlayabilirsiniz. Bende 5130 vardı denedim düzeldi.

Önce telefondaki herşeyi yedekleyelim. Özellikle telefon numaralarımızı.

ilk olarak yapmanız gerekenler;

Phoenix adlı programın son versiyonunu link burdan indirin. link kırıldıysa aynı siteden aratın.
    ardından Navifirm adlı programı indirin.
    Navifirm ile telefonunuza ait güncel yazılımı bulun. product code'nuz telefonunuzun bataryasını çıkarınca code olarak yazar. burada yazan code numarasına ait varianttaki yazılımı indirin.(sakın yanlış seçmeyin büyük problem olur)
    Hafıza kartını ve sim kartını çıkartın. Telefon usb ye bağlı olmasın.

Artık formata başlayabiliriz.

Phoenix programını başlatalım. Navifirm ile indirdiğimiz dosyayı RM-XXX (burdaki listeden kodumuzu öğrenip XXX yazan yere onu yazalım) şeklinde başka bir klasör yaratıp içine koyalım. Sonra bunu C:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products klösörünüzün altına koyalım.
    Phoenix te File/Open Product a tıklayalım. ilgili yazılımımızı seçip ok diyelim.
    Flashing/Fimware update segmesine tıklayalım. product code kısmındaki ... yerine tıklayalım ve firmware mızı seçip ok e basalım. aşağıda options ikonuna tıklayalım. burda çıkan dosyaları çift tıklayıp indirdiğimiz orjinallerini seçelim. seçtiğimizde yazılar siyah ve bold oluyor. buraya okey diyelim.
    Dead Phone USB flashing tick koyalım ve Refurbish tuşuna tıklayalım. size uyarılar yazıcak. Buna okey diyelim ve telefonu kapalı şekilde USB ye bağlayıp açma tuşuna basın. bu arada piliniz dolu olsun. format başlayacak successfull yazana kadar bekleyin. yükleme bitince artık usb den çıkartıp telefonu açabilirsiniz.

problem olursa resimli yüklemeye çalışırım.

• tamam hersey ama Refurbish tuşuna basınca o yukleme dosylarının ıcınde yanı RM-247 klasorunun ıcınde bır dosya bulunamıyor. options a bastıgımda o kırmızı gözüküyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrhn18

tamam hersey ama Refurbish tuşuna basınca o yukleme dosylarının ıcınde yanı RM-247 klasorunun ıcınde bır dosya bulunamıyor. options a bastıgımda o kırmızı gözüküyor...

O kırmızı dosyayı Delete yap,tekrar dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: akinap

Telefonunuz açıldığında beyaz ışık gelip kapanıyorsa ya da benzeri yazılımsal sorunlarda telefoncuya para vermeden kendinizi formatlayabilirsiniz. Bende 5130 vardı denedim düzeldi.

Önce telefondaki herşeyi yedekleyelim. Özellikle telefon numaralarımızı.

ilk olarak yapmanız gerekenler;

Phoenix adlı programın son versiyonunu link burdan indirin. link kırıldıysa aynı siteden aratın.
    ardından Navifirm adlı programı indirin.
    Navifirm ile telefonunuza ait güncel yazılımı bulun. product code'nuz telefonunuzun bataryasını çıkarınca code olarak yazar. burada yazan code numarasına ait varianttaki yazılımı indirin.(sakın yanlış seçmeyin büyük problem olur)
    Hafıza kartını ve sim kartını çıkartın. Telefon usb ye bağlı olmasın.

Artık formata başlayabiliriz.

Phoenix programını başlatalım. Navifirm ile indirdiğimiz dosyayı RM-XXX (burdaki listeden kodumuzu öğrenip XXX yazan yere onu yazalım) şeklinde başka bir klasör yaratıp içine koyalım. Sonra bunu C:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products klösörünüzün altına koyalım.
    Phoenix te File/Open Product a tıklayalım. ilgili yazılımımızı seçip ok diyelim.
    Flashing/Fimware update segmesine tıklayalım. product code kısmındaki ... yerine tıklayalım ve firmware mızı seçip ok e basalım. aşağıda options ikonuna tıklayalım. burda çıkan dosyaları çift tıklayıp indirdiğimiz orjinallerini seçelim. seçtiğimizde yazılar siyah ve bold oluyor. buraya okey diyelim.
    Dead Phone USB flashing tick koyalım ve Refurbish tuşuna tıklayalım. size uyarılar yazıcak. Buna okey diyelim ve telefonu kapalı şekilde USB ye bağlayıp açma tuşuna basın. bu arada piliniz dolu olsun. format başlayacak successfull yazana kadar bekleyin. yükleme bitince artık usb den çıkartıp telefonu açabilirsiniz.

problem olursa resimli yüklemeye çalışırım.

benim telefon bu halde . . . .
    http://forum.donanimhaber.com/m_66555665/mpage_1/f_/key_//tm.htm

• benim tel açılıo ama kendikendine bir yerlere tıklıoo yardımcı olabilirmisiniz lütfen siz dediğinizi yaparken ... yere tıkladım hata werioo lütfen yardım edin telim nokia500
  • çabuk cevaplardan memnun olurmum :D
  • kardeş ben atıyorum benimde 5130 yardımcı olurmusun atıyorum son uyarıya tamam diyince program donuyor.
  • Emeğine sağlık yaptım oldu
  • BENİM TELEFONDA NOKIA 500 TELEFON KENDİ KENDİNE İŞLEMLER YAPIYOR BU O SORUNUDA ÇÖZER Mİ
    SEN ÇÖZDÜN MÜ SORUNU CASPER 54 ÇÖZDÜYSEN BANADA YARDIM EDERMİSİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: NURULLAHDOGAN

BENİM TELEFONDA NOKIA 500 TELEFON KENDİ KENDİNE İŞLEMLER YAPIYOR BU O SORUNUDA ÇÖZER Mİ
    SEN ÇÖZDÜN MÜ SORUNU CASPER 54 ÇÖZDÜYSEN BANADA YARDIM EDERMİSİN

Arkadaşın anlattığı yöntemi bilmiyorum ama ben hard resetin düzeltemediği bir sorunla karşılaşmadım daha. Yanlız hard reset attığınızda telefondaki bütün veriler silinir. Hatta telefonun bazı kendi uygulamaları ve haritalarda silinebilir. Bütün bunları göze alıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek telefonunuza hard reset atabilirsiniz.

Telefonunuzu kapatın ve ses açma, kilit tuşu, yeşil arama tuşu ile kırmızı açma-kapama tuşlarına basarak telefonunuzu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses açma + kilit tuşu + arama tuşu + açma-kapama tuşu şeklindedir. Tabii doğal olarak açma-kapama tuşuna en son basmanız gerekiyor. Tuşlara basın ve telefon sizden ülke seçimi yapmanızı isteyene kadar tuşları bırakmayın, basılı tutun. Ülke seçimi ekranı geldiğinde tuşları bırakıp, telefonunuzu yeniden kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

*Eğer güvenlik kodunuzu değiştirmişseniz ve unutmuşsanız formatlama işlemi sonrası telefon sizden kilit kodu isteyebilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, telefon menüsüne ulaşamazsanız. Bunun için telefonun güvenlik kodunu kırmanız veya yeni yazılım yüklemeniz gerekecek.
    Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tatangaa kullanıcısına yanıt
    ben dediginiz şeylerin hepsini yaptım format atıyor herşey siliniyor ama yine açılıyca kendi kendine işlemler yapıyor ben bişey yapamıyom telefon bazen açıldıktan 1 dk sonra tekrak kendi kendine işlemler yapıyor ben hiç bişey yapamıyom daha öncede aynı sorun oldu ama onu telefonu 1 hafta kapalı tuttuktan sonra format atarak çözmüştüm ama bu sefer format atınca geçmiyor
  • Peki yazılımı yeniden yüklemeyi denediniz mi?

• Tatangaa kullanıcısına yanıt
    evet denedim telefon yine aynı oluyor ama telefonu 1 2 hafta boyunca kapalı tutdum telefon oldu fakat internete baglanınca tekrar aynı oldu daha öncede böyle olmuştu fakat biraz bekleyince olmuşt acap bu neden olabilir
  • Nokia e72 var bende hocam galiba yazilimla ilgili sorunu var kendi kendine acilip kapaniyor hard reset gecirmedi bunun gecirip gecirmedigini test etmek istiyorum

Telefonu bir onceki surume cevirebilirmiyiz yontemle cunku sw guncelledikten sonra oldu bu olayBide sw boyutlari ne kadar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.