Şimdi Ara

AMD Radeon HD 7770 ve HD 7900 serisine fiyat indirimi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
6.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD Radeon HD 7770 ve HD 7900 serisine fiyat indirimi geliyor

Nvidia'nın GeForce GTX 680 modeline karşı yeni nesil ekran kartı rekabetinde liderlik pozisyonunu kaybeden AMD, elini güçlendirebilmek adına fiyat indirimine hazırlanıyor. Henüz resmi olarak doğrulanmasa da Kitguru sitesinin haberine göre, HD 7000 serisinin en hızlı üyeleri olan Radeon HD 7950 ve Radeon HD 7970 ile birlikte orta segment odaklı Radeon HD 7770 modeli fiyat indiriminden etkilenecek kartlar arasında yer alıyor.

AMD'nin yapacağı indirim kapsamında Radeon HD 7970'in fiyatının 549$ seviyesinden 489$'a, Radeon HD 7950 fiyatının 449$'dan 394$'a çekileceği, Radeon HD 7770 modelinde ise 15 dolarlık indirim yapılacağı ifade ediliyor. Öte tarafta en üst segmentteki fiyat ayarlamasında, yaklaşan Radeon HD 7990 lansmanının ve Radeon HD 7970 modelinin üzerine gelecek yeni bir model hazırlığının etkili olduğu da kulaktan kulaşa dolaşan söylentiler arasında.

• Daha çok indirime gitmesi gerekecek :) Millet 10-20 dolar fazla veririm ama en iyisini alırım diyor. Yani çok daha somut bir indirim gerekli
  • Hani indirim söz konusu değildi? AMD bırak bu ayakları eski köye yeni adet getirme. Biliyoruz ki her zaman indirim yapıyorsun zırtoluk yapmaya gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 14 Nisan 2012; 12:27:37 >
  • Sen o 7950 yi 420 dolarlara indiriceksin dahaaa AMD kasma kendini bende gidip alıcam :)
  • yerimizi alalım bu konu tutar amd indirime gitmez diyen arkadaşlar nerdesiniz acaba ? etekleri tutuştu amd nin
  • Bu fiyatlar hala çok yüksek.
    Gerek AMD gerek se Nvidia tek çekirdekli en üst seviye kartları 300$ civarına çekmeli.
    Bu fiyat yüksekliğinin tek nedeni, konsolların grafik anlamında kullanıcıları tatmin etmemesidir.
    Sony ve Microsoft yeni konsolları çıkarttığında yine işler tam tersine dönecek.

Şu anda PC oyunculuğu ödenen paraya göre çok yüksek maliyettedir.
    Pc ye özgü çok fazla oyunun olmaması ve çoğu oyunun konsoldan port olması nedeniyle eldeki sistemlerin mevcut oyunlara yettiği düşüncesindeyim.
    En kısa zamanda donanım anlamında yeni nesil konsolların çıkması ve piyasanın fiyat performans anlamında eşitlenmesi gerekiyor.
  • amd nin kartları şuan çok güzel performans veriyor çünkü oyunlar dandik konsollara uyumlu olmak için zaten pcde kartları zorlamıyor bence 680gtx gerçekten harika özelliklerle gelmiş bi kart umarım yeni konsollar yakında çıkar da bu teknolojileri de kullanmaya başlarız (bilgisayara daha iyi teknolojileri kullanan oyunlar gelir demiyorum çünkü gözünü para bürümüş oyun firmaları 200 liradan oyun satmayı bırakıp da bilgisayara oyun çıkarmaz)
  • 7800 serisine de indirim gelse güzel olacak.
  • Ben son 4 yılda hep amd kullanmış biri olarak, üst seviye kart alacak olsam, 20$ fazlasına GTX680 dururken 7970 almazdim.
  • yapilan indirimlerde orta sevie modellerine 50 usd indirim yapsa muazzam satiş yapar ama nerde...
  • Şu fiyatlarla bile gtx680 7970 karşısında tercih edilir. Şimdiye kadar hep nvidia pahalı amd ucuzdu yine nvidia satılıyordu. artıka rada çok fazla fark yok. 7970 yerine 7950 tercih edilmeli.
  • 3 4 ay millete bindirdiler bindirdiler sonra fiyatları çekiyolar ben olsam amd alanların yerinde bir daha amd almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyCoDeR -- 14 Nisan 2012; 13:38:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

3 4 ay millete bindirdiler bindirdiler sonra fiyatları çekiyolar ben olsam amd alanların yerinde bir daha amd almam.

Merak etme bu kartları alan kimse fiyatların düşmeyeceğine inanacak kadar saf değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

3 4 ay millete bindirdiler bindirdiler sonra fiyatları çekiyolar ben olsam amd alanların yerinde bir daha amd almam.

Merak etme bu kartları alan kimse fiyatların düşmeyeceğine inanacak kadar saf değildir.

yanlız sizin bahsettiğniz bu durum bütün ekran kartları için geçerli sırf amd için değil amd sürekli olarak fiyat indirimine gitmeyeceğini söyledi ve bugüne geldiğimizde mecbur kalara fiyat indirimine gitti bu zaten beklenen bir hareketti şu anda gtx 680 alanlarda zaten bundan 2 ay sonra fiyatların ineceğini biliyor hiç olmadı 7xx serisi çıktığı zaman inecek fiyatlar

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

yanlız sizin bahsettiğniz bu durum bütün ekran kartları için geçerli sırf amd için değil amd sürekli olarak fiyat indirimine gitmeyeceğini söyledi ve bugüne geldiğimizde mecbur kalara fiyat indirimine gitti bu zaten beklenen bir hareketti şu anda gtx 680 alanlarda zaten bundan 2 ay sonra fiyatların ineceğini biliyor hiç olmadı 7xx serisi çıktığı zaman inecek fiyatlar

İnternette ne yazdığı önemli değil. Ben şimdi 600 dolara kart alayıp AMD açıklama yaptı fiyatlar inmeyecekmiş demek saflıktır. Karşılarında gtx680 gibi çok iyi bir kart olmasa bile bir süre sonra stok eritmek için indirim yapacakları belli bir durum. Eğer 7970 in fiyatını düşürmeseler 7990 ı kaça satacaklar 2500 liraya mı? Aynı şey ticaretin geneli için geçerli.

• Ben yanlış anlamadıysam kimse fark etmemiş ama 7990 dışında 7970 in üzerinde tek GPU lu yeni bir kartmı geliyor?

"Radeon HD 7990 lansmanının ve Radeon HD 7970 modelinin üzerine gelecek yeni bir model hazırlığının etkili olduğu da kulaktan kulaşa dolaşan söylentiler arasında."
  • Geç kalınmış ve yetersiz bir indirim, hatta mantığıda saçma gelen bir indirim,

7950 yi 394$ dolara çekeceksin, sonra sen hangi mantıkla 7870 i 350$ dolardan satacaksın. tam bir salaklık örneği amd ne yapacağını tamamen şaşırmış vaziyette, 7870 e kendi baltayı vurdu..

satışı artırmak ve kaybettiği cazibesini geri kazanmak adına olması gereken fiyatlar bence

HD 7970 > 449$

HD 7950 > 349$

HD 7870 > 279$

HD 7850 > 229$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 14 Nisan 2012; 14:55:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

Ben yanlış anlamadıysam kimse fark etmemiş ama 7990 dışında 7970 in üzerinde tek GPU lu yeni bir kartmı geliyor?

"Radeon HD 7990 lansmanının ve Radeon HD 7970 modelinin üzerine gelecek yeni bir model hazırlığının etkili olduğu da kulaktan kulaşa dolaşan söylentiler arasında."

7990 a nvidia anında cevap verebilir. Eskiden kartların gpu su büyük, tdp si yüksek ayrıca nvidia kartlar watt başına performansda biraz daha geriydi. Gpu ları bir araya getirmek, soğutmak vs. başlı başına bir sorundu. Ama şimdiki gtx680in iki tanesini çok rahat bir araya getirebilir.
  • Bu arada bence olması gereken fiyatlar

7970: 420$
    7970: 350$
    7870: 250$
    7850: 180$
  • Kazıkladı tabi milleti kazıklayacağı kadar şimdi indirecek adıda amd ucuz olacak yemezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultra_storm -- 14 Nisan 2012; 14:54:29 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.