Şimdi Ara

5 Dk'da Protein Deposu Karışımı. Body Bulding

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
22
Favori
104.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kişilerin kiloları başına almaları gereken günlük protein ihtiyacı 1,2 gr'dır. Buda, 60 kilo olan birisinin günlük protein ihtiyacının yaklaşık 75 gr. protein olduğunu gösterir.

Karışıma gelirsek, çok basit. Herkezin evinde rahatlıkla bulunabilen malzemlerden 5 dk'da hazırlanıyor.

MALZEMELER :

Yumurta
    Süt
    Muz
    Mikser

Hazırlanış :

Ben genelde 3 yumurta atmayı tercih ediyorum, fakat isterseniz siz bu sayıyı artırabilirsiniz.
    1 bardak süt ( 1 su bardağı süt döktüğünüzde, 2 su bardağı karışım elde ediyorsunuz )
    1 adette muz.

Bu malzemerli mikserde iyice karıştırıyorsunuz ve afiyetle içiyorsunuz. Tadı gayette güzel. Karışımın içerisinde yaklaşık 20-25 gr arası protein bulunmakta.

Ben spora gitmeden,spordan gelince ve yatarken içiyorum. Yani, 60 kilo olan birisi,bu karışımdan günde 6 bardak içerse 75 gr alması gereken proteini doldurmuş oluyor.

• oha 6 bardak su icemem ben ustuste. Insani kusturur o be..
  • Üstüste içmiyorsun.

Benim tarifime uyarak hazırladığın karışımdan 2 bardak çıkıyor. Ben, spora gitmeden önce, spordan gelince ve gece yatarken içiyorum. Toplamda 6 bardak oluyor. :)
  • tadı güzel mi ? deniyim mi şimdi bak kötüyse bozuşuruz
  • Tadı güzel de bi yerden sonra bayıyor
  • Yatarken neysede spordan once ozellıkle sonra ıcmen senın zarırına. Cunku sut proteın emılımını gecıktırır.
  • yumurta sart da ben de yiyemiyorum fazla pismisi bile en fazla 2-3 tane gidiyo bu karisimda yumurtanin tadi gelmiyosa iyidir ya sadece akini da dokebiliriz ama o yumurtanin igggrenc kivami agzima gelirse seni bulurum kardes kusarim sonra suratina

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spordan sonra ve gece yatarken özellikle iç. Gece kasların dinlenirken kendini onarır protein bu onarıma ve hacimlenmeye destek verir. Buda daha kısa sürede yapımın biteceği anlamına gelir. Spordan önce aldığın [ ( { Bu } ) ] protein ise kana hemen karışmadığından spor boyunca performansının arttırırken acıkmanıda önler
  • mesajım kıvrılsın suraya
  • yoo
  • birazdan yapacagım ss koyarım canımı cektırdınız gece gece bı bakalım nasılmışş

edit iptal oldu muz kalmamış evde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speech -- 14 Nisan 2012; 1:38:27 >
  • Tadını ben çok beğeniyorum.Kimse çekinmesin,tadı gayet güzel. Birazdan evden çıkıcam,geldiğim zaman karışımın SS'lerini atarım.

Evet 2 su bardağı içmek kolay değil fakat bu spor fedakarlık gerektirir. Sağlıklı ve fit bir vücut için en gerekli ilk şey protein,ikincisi ise karbonhidrattır. Normalde bu karışıma bir ölçek protein tozu atıyorum. Karışımın içine 1 ölçek protein tozuda eklerseniz,75 gr. protein için günde 4 bardak yeterli olacaktır.

Spordan önce dediğim şu : Spora gitmeden 2 saat önce. Bazen 1.5 saat. Daha erken yenilen yemekler,proteinler, spor esnasında kalbin daha çok zorlanmasına ve yediğiniz bu yemeklerin boşa gitmesine sebep olur.

Daha anlaşılır bir şekilde anlatmak gerekirse, ben spora akşam 6'da başlıyorum. Saat 4'te ise bu karışımı içiyorum,yemeğimi yiyorum.

Bu arada, yumurtanın tadı,kıvamı,kokusu kesinlikle gelmiyor. Merak etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0y7o07 -- 15 Nisan 2012; 11:18:52 >

• Mesajım bulunsun deneyeceğim akşama.
  • çiğ yumurta içmenin zararlı olduğunu bilmiyorsun sanırım ? biraz araştır istersen.

Çiğ yumurtanın Zararları

İçinde bulunabilecek zararlı salmonella mikrobu nedeniyle hastalıklara yol açabileceği belirtildi

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tülin Aksoy, çiğ yumurtanın faydalı olmadığını, aksine içinde bulunan 'salmonella' mikrobu nedeniyle zararlı olabileceğini söyledi.

Halk arasında yumurtayı çiğ tüketmenin daha faydalı olduğu yönünde yanlış bir inanış olduğunu belirten Doç Dr. Aksoy, salmonella mikrobunun bağışıklık sistemi zayıf kişilerde ölümcül hastalıklara dahi neden olabileceğini vurguladı.

B7 VİTAMİNİ ENGELLİYOR
    Çiğ yumurta tüketmenin iki sakıncasının bulunduğunu belirten Dr. Aksoy, "Birincisi salmonella denilen mikrobu alabilirsiniz. Bu mikrop bağışıklık sistemi güçlü olanlarda ishal olarak kendisini gösterir fakat bağışıklık sistemi düşük olanlarda daha fazla etkisi var. Amerika'da yaşlı ölümlerine neden oluyor. İkinci olarak da yumurtayı çiğ tüketirsek ?avidin' denilen madde yumurtanın içinde bulunan biyotini yani B7 vitaminini engelliyor. Bu nedenle yumurtanın pişirilerek yenmesi daha doğru" diye konuştu.

Alıntıdır.

• çiğ yumurta zararlı olabilir dicektim üstteki arkadaş yazmış
  • arkadaşım eyvallah uğramışsın da baya eksik ve yanlış yönleri olmuş çalışmanın.açıklayayım öncelikle.
    1 yumurtada 7-8 gram protein vardır.yumurtanın beyazı protein sarısı ise yağdır.biz yumurtayı içtiğimizde proteinle beraber yağ da almış oluyoruz.
    Sütlerde de yadsınamaz bir yağ oranı bulunmaktadır.amaç protein alımı ise 0 yağlı sütler tercih edilmelidir.tabi ki sütlerde de süt proteini bulunur.
    Muz,bu karışımı içilebilmesi açısından tercih edilebilir.eğer ki muzsuz içilebiliyorsa kesinlikle muz tercih edilmemelidir.unutulmamalıdır ki muz yüksek karbonhidratlı bir gıdadır ve meyve diyetlerinde muz kesinlikle yasaktır.
    Küçük bir hesap yapmak gerekirse ; 3 yumurta ( 3x8=24 g),1 bardak süt (3-4 g),muzdaki da proteini de düşünmüş olursak (1-2 g).en fazla 30 g protein almış oluyoruz bu karışımla.tabi ki karbonhidratı da düşünmemiz lazım.bir o kadar da karbonhidrat almış oluyoruz.Ayrıca hesaplarında da yanlışlık olmuş.60 kilogram birisi bu karışımdan 2,5 bardak içtiğinde günlük protein ihtiyacını karşılamış oluyor.Size tavsiyem bu karışımı kilo almak için kullanmanız.İmkanınız var ise karışımın içine bir ölçek de protein tozu ilave edip içmenizdir.Karışımı bu şekilde kullanırsanız bir seferde 55-60 g protein almış oluyorsunuz.Saygılar.

• Bunlarla uğraşacağına protein tozu al.
  • Yumurta çiğ mi atılacak ? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Days Grace

çiğ yumurta zararlı olabilir dicektim üstteki arkadaş yazmış

bunları yiyen zaten sağlamdır kardeş normalde süt motoru bozar bozmayan adamda bu faal olmaz.
  • Yumurtada 8 gr protein 6 gr yağ var yani 24 gr protein 18 gr yağ alcaksın
    Bir bardak sütte 7gr protein en az 3-4 gr yağ vardır
    Muzda protein falan yok.

toplam=30gr protein 20-22 gr yağ

100gr tavuk gögüsü=34 gr protein 4 gr yağ
    1 ölçek whey = 25 gr protein 1 gr yağ
    100 gr light ton balığı= 22.5 gr protein 0.2 yağ (dardanel )
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.