Şimdi Ara

Gaikai bulut oyun altyapısını Facebook'a getiriyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gaikai bulut oyun altyapısını Facebook'a getiriyor

Tarayıcı üzerinde konsol kalitesinde oyun oynama konusunda çalışmalar yapan Gaikai firması, yaptığı duyuruda bulut oyun altyapısı ile Facebook üzerinde konsol kalitesinde oyun oynamayı mümkün hale getireceğini açıkladı.

Gaikai adlı Facebook uygulaması bugün beta olarak yayına başladı. Uygulama Kuzey Amerika ve Avrupa bölgesinde yüzmilyonlarca insana önemli stüdyoların yapımlarını oynama fırsatı sunacak.

Beta sürümü belirli oyunları kullanıcıların ücretsiz denemesine sunuyor. Bu oyunlar; Saints Row - The Third (ABD), Dead Rising 2 - Off the Record (ABD), Magicka (ABD & Avrupa), Sniper - Ghost Warrior (ABD & Avrupa), The Witcher 2 - Assassins of Kings (ABD & Avrupa), Orcs Must Die! (ABD & Avrupa), Farming Simulator 2011 (ABD & Avrupa) olarak belirlenmiş.

Gaikai Facebook'un gücünü kullanarak daha fazla kişiye ulaşmayı planlıyor. Uygulama Gaikai'nin kendi bulut bilişim altyapısını kullanıyor. Gaikai'nin stratejisi önce ücretsiz oyun demoları sunma, sonrasında tam sürüm için ücret talep etme şeklinde olacak. Popüler oyunlar için oyunseverler yüksek konfigürasyonlara da gerek duymayacak. Sistem OnLive platformuna oldukça benziyor.

Gaikai Facebook uygulaması şu an Kuzey Amerika ve Avrupa bölgesinde erişime açık. Windows, Mac ve Linux sistemlerde ve IE, Chrome, Firefox ve Safari tarayıcılarında çalışıyor. Oyun oynamak için genişbant internet ve Java yüklü olması gerekiyor. Ancak oyunları rahat oynayabilmek için ortalamanın üzerinde bir konfigürasyon gerekli olabilir.

• Onlive Yapıyor Zaten Hemde O Kadar Ram Vb. İşlemciye Yüklenmiyor Ve Tablet Vb.Oynatılıyor Ve De Türkiyede'de Sunucu Kuracakmış Onlive (Bence Facebook)u Saatlerce Başında Düranlar Kullanabilirler.
  • onLive da 1 mbit hızla kasmadan oynadığım oyunlar var. Ve ciddi olarak almayı düşünüyorum bi kaç oyunda var. Gaika da hızım yetmediğinden deneme şansım olmadı ancak onLive gerçekten başarılı
  • Bizzat denedim biran önce, gayet başarılı bir platform. Bağlantıda gecikme olmasın diye çözünürlüğü düşük tutmuşlar biraz; internetten videosunu izler gibi oluyor ama bağlantı hızları arttıkça kalite de artacaktır.

Yalnız AMD, Intel ve Nvidia gibi OEM firmaları bu gelişmeye engel yaratabilir bence. Ekran kartı ve işlemci satışları çok etkilenir bu durumdan. Sonuçta bu piyasayı büyük ölçüde oyun oynayanlar ayakta tutuyor.
  • çoğu insanımız internet hızından dolayı oynayamayacak.diğerleri için güzel tabiki.
  • Bu tür teknolojilere karşıyım çünkü donanım toplama adam gibi pc toplama gibi olayları baltalıyor altelnatif olarak kalsın ama sakın ola donanımları kaldırmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elenhaire

onLive da 1 mbit hızla kasmadan oynadığım oyunlar var. Ve ciddi olarak almayı düşünüyorum bi kaç oyunda var. Gaika da hızım yetmediğinden deneme şansım olmadı ancak onLive gerçekten başarılı

Eğer Onlive Türkiye'de Sunucu Kurma İşini Yaparsa Bende Geçmeyi Planlıyorum Sistem Özellikleri Ortadan Kalkıyor :)
  • quote:

onLive da 1 mbit hızla kasmadan oynadığım oyunlar var. Ve ciddi olarak almayı düşünüyorum bi kaç oyunda var. Gaika da hızım yetmediğinden deneme şansım olmadı ancak onLive gerçekten başarılı

Sen yazınca onlive ı denedim. 1_2 basit oyun denedim. Sistem çok hızlı daha büyük oyunlarla deneyeceğim. Bulut işinin bu derece ilerlediğini bilmiyordum. Yükleme, indirme, kasma derdi olmadan oyun oynamak çok iyi. bu iş gelişirse kimse ekran kartına apra vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bizzat denedim biran önce, gayet başarılı bir platform. Bağlantıda gecikme olmasın diye çözünürlüğü düşük tutmuşlar biraz; internetten videosunu izler gibi oluyor ama bağlantı hızları arttıkça kalite de artacaktır.Yalnız AMD, Intel ve Nvidia gibi OEM firmaları bu gelişmeye engel yaratabilir bence. Ekran kartı ve işlemci satışları çok etkilenir bu durumdan. Sonuçta bu piyasayı büyük ölçüde oyun oynayanlar ayakta tutuyor.

Nvidia ve Intel bu şirketin partnerleri sorun çıkartmazlar herhalde.
  • online oyunlarda takılmaktan korkuyorum açıkçası başlayınca bırakamıyorum.facebook bunu yaparsa millet pc nin başından kalkmaz.
  • Onlive'dan sonra Gaikai, bu şekilde devam ederse kimlere satılacak o pahalı donanımlar.
  • Lag problemi bozuyor işi.Çok rahatsız edici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carter7415

Onlive'dan sonra Gaikai, bu şekilde devam ederse kimlere satılacak o pahalı donanımlar.

bizene :) kime satilacağı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultra_storm

Bu tür teknolojilere karşıyım çünkü donanım toplama adam gibi pc toplama gibi olayları baltalıyor altelnatif olarak kalsın ama sakın ola donanımları kaldırmasın.

Çok meraklıyız heralde binlerce TL vermeye ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygtcan

quote:

Orijinalden alıntı: ultra_stormBu tür teknolojilere karşıyım çünkü donanım toplama adam gibi pc toplama gibi olayları baltalıyor altelnatif olarak kalsın ama sakın ola donanımları kaldırmasın.
    Çok meraklıyız heralde binlerce TL vermeye ?

İyi git onliveye geç donanımını seçmeden kakalasınlar sana belli olmayan donanımları istediğin zaman ekran kartı değiştireme daha iyisini alama hep aynı performanta oyna gizlilik diye birşey kalmasın interntin yeterse tabi video izler gibi oyun oyna bizde mis gibi gerçekten oyun oynayalım donanımızla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultra_storm -- 14 Nisan 2012; 15:06:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Sen yazınca onlive ı denedim. 1_2 basit oyun denedim. Sistem çok hızlı daha büyük oyunlarla deneyeceğim. Bulut işinin bu derece ilerlediğini bilmiyordum. Yükleme, indirme, kasma derdi olmadan oyun oynamak çok iyi. bu iş gelişirse kimse ekran kartına apra vermez.

Ancak gülerim buna nvidia amd intel asla izin vermez donanım alma olayının bitmesine onlive altelnatif olarak kalır her zaman.Her zaman kendi bilgisayarında oynamak çok çok daha iyidir internet bağlantısına mahkum kalmadan özgürce oynamak donanımını değiştirebilmek ne olduğu belli olmayan performansı düşük donanımlarnan oynamamak çamur grafiklernen oynamamak onlive gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultra_storm -- 14 Nisan 2012; 15:06:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: carter7415

Onlivedan sonra Gaikai, bu şekilde devam ederse kimlere satılacak o pahalı donanımlar.

Sanki onlivede oyunlar ucuz 80 dolar bi oyun aylık ücreti 10 dolar 10 tane oyun alsan o paraynan pc toplarım ben.Merak etme gayet satar donanım herkesin donanım tutkusu var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: carter7415 Onlivedan sonra Gaikai, bu şekilde devam ederse kimlere satılacak o pahalı donanımlar.
    Sanki onlivede oyunlar ucuz 80 dolar bi oyun aylık ücreti 10 dolar 10 tane oyun alsan o paraynan pc toplarım ben.Merak etme gayet satar donanım herkesin donanım tutkusu var.

Helal olsun :D Ne zamandan beri onLive kullanıyorum ücretleri doğrumu diye bi daha baktım . Bu zamana kadar 80 dolar oyun görmedim . Assasin's Creed Revelation steam da 59 dolardan 49 dolara düşmüş onLive da 49 dolar :) Ki aylık ücretleri 10 doları geçen yok. Evet pcye yükleyip oynarsın o senin zevkindir asla bişey diyemem ancak fiyatlar konusunu biraz araştır keisnlikle daha uygun oyun fiyatları. Bide şöyle bişi var Türkiye şartlarında bulut oyun belki gelişmeyebilir ancak yurt dışında telefondan 58 mbiti görenler var ( hatta video donanım haberin incelemesiydi ) yani rahatça bi oyun oyunanabilir.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: carter7415 Onlivedan sonra Gaikai, bu şekilde devam ederse kimlere satılacak o pahalı donanımlar.
    Helal olsun :D Ne zamandan beri onLive kullanıyorum ücretleri doğrumu diye bi daha baktım . Bu zamana kadar 80 dolar oyun görmedim . Assasins Creed Revelation steam da 59 dolardan 49 dolara düşmüş onLive da 49 dolar :) Ki aylık ücretleri 10 doları geçen yok. Evet pcye yükleyip oynarsın o senin zevkindir asla bişey diyemem ancak fiyatlar konusunu biraz araştır keisnlikle daha uygun oyun fiyatları. Bide şöyle bişi var Türkiye şartlarında bulut oyun belki gelişmeyebilir ancak yurt dışında telefondan 58 mbiti görenler var ( hatta video donanım haberin incelemesiydi ) yani rahatça bi oyun oyunanabilir.

Olabilir ama her zaman altelnatif olarak kalır donanımlar kalkmaz sırf şu forumda bile 100.000'ce donanım tutukunu var.

• saçmalama hat safhada, donanım üreticileri nasıl bunun olmasını istemez ? bulut yayınlar uzaydan mı oluşturulup geliyor, serverlarda atom işlemci onboard ekran kartlarımı var ? pc kavramı eninde sonunda bitecektir bu bir kültür ama ne zaman ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.