Şimdi Ara

[ Sony Xperia Sola { 1 GHz DC - 512MB | 3.7' FWVGA LCD | 5MP - AF - 720p | NFC ] (172. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.682
Cevap
42
Favori
341.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: strzdmr

quote:

Orijinalden alıntı: By_BORA_69

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: captainzed

quote:

quote:

Arkadaşlar bende aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Telefonu Vatan Bilgisayar' dan aldım fakat şöyle bir sıkıntım var, telefon avea sim kartları okumuyor, 3 tane farklı avea sim kart denedim hiçbirini okumadı, farklı bir operatörün kartını takınca görüyor ve pin ekranı geliyor. Aranızda böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu acaba?

avea sim kartlar son zamanlarda zannediyorum 128 bit olarak satılıyor, telefonunda calısan diger öperatorlerin sim kartların 64 bit ise avea ile müşteri hizmetlerinden 64 bit sim kart gonderilmesini talep edebilirsin. ben avea kullanıyorum kartım 64 bit her hangi bir sorunum yok.

Benim hattım avea ve hiçbir sıkıntı olmadan
    kullanıyorum

Kendi sim kartımda 64 bit, ama solada çalışmadı, telefon okumuyor kartı, 128 bitlik avea sim kart ile de denedim ama yine sonuç alamadım. Tanimadığım biyerden alsam hadi belki turkcell rom lu telefondur avea çalışmıyordur diyeceğim ama vatan bilgisayarda aldım ve herhangi bir ibare falanda yok sadece turkcell de çalışır diye. Vatandan alan ve sorunsuz kullanan oldu mu aranızda?

bende vatandan aldım zaten hocam avea kullanıyorum hiçbir sorunum yok. bence en yakın vatana gidin. muhakkak çalışanlardan biri avea kullanıyordur, ordada denetin olmuyorsa birebir değişim isteyin.

Hocam ben aslında ilk önce internetten siparişle vatandan aldım telefonu, sim kartı okumayınca götürdüm güç bela iade ettim. (Stokta Sola kalmamıştı, ellerinde olsaydı değişim yaptıracaktım) Her neyse para iadesini aldım ve bugun stoklarında ürünün bulunduğunu öğrendim. Sabah gittim yeni bir Sola aldım ama yine okumuyor. Deli olmamak elde değil. Sorun nerden kaynaklanıyor bitürlü anlayamıyorum. Evimde ki annemin benim ve babamın sim kartlarının üçüde bozuk olamaz ya.. Keza bu sim kartların hepside şuan faal durumdalar...

hocam sim kart mikro sim kar mı normal mi ? son aklıma gelen normalse mikro ile değiştir kutudan çıkan adaptörle dene yada tam tersi ama bu tamamen aklıma gelen uydurma bir yöntem. bazen böyle cin fikirliklerle içinden çıkılmaz durumlar çözülebiliyor. ama bu olay sana mikro sim kart masrafı açaçaktır. sonuç düzelmessede bana kızma, tamamen salladım çünki...

Aslında telefonu nişanlım için aldım. Oda şuan memlekette, bende Neo V kullanıyorum, mikro simkartım yok ve deneme fırsatım olmadı. Sorunun mikro sim kart ile çözüleceğini bilsem sorun değil 10 lira verip yenileriz kartı ama dediğim gibi deneme olanağım yok şuan. Fakat yinede önerin için sağol dostum :) Bir sorum daha olacak, ben ürünü nakit aldım, iade etmek istesem nakit iade yapıyor mu vatan? Havale ile aldığımda hesabıma mesajla vatanı sıkıştırmam sonucu 4 güne iade yatmıştı ama bu sefer nakit aldım. Acaba sorun çıkarırlarmı? Daha doğrusu sorun çıkaracakları kesin, hediye çeki verelim ürünün fiyatı oranında diye tutturacaklar, benim öğrenmek istediğim nakit olarak paramı iade alma hakkım varmı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bende aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Telefonu Vatan Bilgisayar' dan aldım fakat şöyle bir sıkıntım var, telefon avea sim kartları okumuyor, 3 tane farklı avea sim kart denedim hiçbirini okumadı, farklı bir operatörün kartını takınca görüyor ve pin ekranı geliyor. Aranızda böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu acaba?

avea sim kartlar son zamanlarda zannediyorum 128 bit olarak satılıyor, telefonunda calısan diger öperatorlerin sim kartların 64 bit ise avea ile müşteri hizmetlerinden 64 bit sim kart gonderilmesini talep edebilirsin. ben avea kullanıyorum kartım 64 bit her hangi bir sorunum yok.

kullanıyorum

Kendi sim kartımda 64 bit, ama solada çalışmadı, telefon okumuyor kartı, 128 bitlik avea sim kart ile de denedim ama yine sonuç alamadım. Tanimadığım biyerden alsam hadi belki turkcell rom lu telefondur avea çalışmıyordur diyeceğim ama vatan bilgisayarda aldım ve herhangi bir ibare falanda yok sadece turkcell de çalışır diye. Vatandan alan ve sorunsuz kullanan oldu mu aranızda?

bende vatandan aldım zaten hocam avea kullanıyorum hiçbir sorunum yok. bence en yakın vatana gidin. muhakkak çalışanlardan biri avea kullanıyordur, ordada denetin olmuyorsa birebir değişim isteyin.

Hocam ben aslında ilk önce internetten siparişle vatandan aldım telefonu, sim kartı okumayınca götürdüm güç bela iade ettim. (Stokta Sola kalmamıştı, ellerinde olsaydı değişim yaptıracaktım) Her neyse para iadesini aldım ve bugun stoklarında ürünün bulunduğunu öğrendim. Sabah gittim yeni bir Sola aldım ama yine okumuyor. Deli olmamak elde değil. Sorun nerden kaynaklanıyor bitürlü anlayamıyorum. Evimde ki annemin benim ve babamın sim kartlarının üçüde bozuk olamaz ya.. Keza bu sim kartların hepside şuan faal durumdalar...

hocam sim kart mikro sim kar mı normal mi ? son aklıma gelen normalse mikro ile değiştir kutudan çıkan adaptörle dene yada tam tersi ama bu tamamen aklıma gelen uydurma bir yöntem. bazen böyle cin fikirliklerle içinden çıkılmaz durumlar çözülebiliyor. ama bu olay sana mikro sim kart masrafı açaçaktır. sonuç düzelmessede bana kızma, tamamen salladım çünki...

Aslında telefonu nişanlım için aldım. Oda şuan memlekette, bende Neo V kullanıyorum, mikro simkartım yok ve deneme fırsatım olmadı. Sorunun mikro sim kart ile çözüleceğini bilsem sorun değil 10 lira verip yenileriz kartı ama dediğim gibi deneme olanağım yok şuan. Fakat yinede önerin için sağol dostum :) Bir sorum daha olacak, ben ürünü nakit aldım, iade etmek istesem nakit iade yapıyor mu vatan? Havale ile aldığımda hesabıma mesajla vatanı sıkıştırmam sonucu 4 güne iade yatmıştı ama bu sefer nakit aldım. Acaba sorun çıkarırlarmı? Daha doğrusu sorun çıkaracakları kesin, hediye çeki verelim ürünün fiyatı oranında diye tutturacaklar, benim öğrenmek istediğim nakit olarak paramı iade alma hakkım varmı?

normalde kanuna göre koşulsuz iade hakkı var ama cep telefonu için bilemiyorum. denemekte fayda var. bence sansını dene...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Casper_C

quote:

hocam nfc hiç kullanmadım ki açık mı kapalı mı bilmiyorum :D ama kapalıdır hiç kullanmadım. ayrıca dlna'dan kastınız nedir bilmiyorum ne olduğunu? Bravia engine'yi açtığım zaman ekranın normalde sarj kullanımı %50 iken onu açınca %76 oluyor.

O özelliğin altında ne olduğu yazıyor; "fotoğraflar ve videolar için görüntü kalitesi geliştirici" diyor.

Arkadaşlar "çalışan hizmetler" bölümünde dün geceden beri wifi, medya sunucusu, youtube, opera kapalı olmalarına ve bunun beraberinde ne olduklarını pek bilmediğim ve şu anda kapanmış göründükleri için de göremediğim uygulamalar açık gözüküyorlardı ve toplamda pili %20 ~ %25 dolayında kullanıyorlardı. Dün gece saat yaklaşık olarak 3'te telefonu kapatmıştım, bugünse telefonu açtığımda saat 14 civarıydı ve wifi, medya sunucusu, youtube ve opera açık gözükmüyorlar; ama yine birkaç adet uygulama daha çalışıyor gözüküyordu, Mobile BRAVIA Engine'yi kapatınca onlar da kapandı.

Şu durumda demekki video ya da fotoğraf çekimiyle işimiz olmadığında Mobile BRAVIA Engine kapalı durması lazım.

Bilgi vermesi açısından aktarayım, şu anda pil kullanımının etkenler üzerindeki dağılımı şöyle;

Ekran %88
    Android sistemi %3
    Sesli aramalar %3
    Android İs %2
    Telefon beklemesi %2
    Tuş takımı %2

Buradaki dağılımda 1-2 basamak alçalmalar - yükselmeler olabiliyor, hattâ oranları topladığımızda 102 çıktığı da olabiliyor...

Sesli aramaların nereden kapatıldığını bulamadım, tuş takımı derken de neyin kastedilidğini anlayamadım.
    Android sistemi ve Android İs olmazs olmaz olsa gerek...

sesli aramalar telefon gorusmeleri, tus takımı da klavye. ayrıca bravia engine de foto ve video cekerken değil goruntulerken ıse yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Film Bu Ya -- 29 Eylül 2012; 15:50:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Berkayboys

quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler teli alalı 1 ay oldu. sarj durumu hala aynı günde 2 kez sarj ediyorum. sarjı gerçekten berbat :( parlaklık düşükte üstelik. mobile bravia engine falanda kapalı.

2. sorun ise öyle çok uygulama ve oyun yok ama buna rağmen tuş kilidi tuşuna bastığım zaman 2-3 saniye sonra ekran açılıyor. bir de çağrı cevaplarken geç kendine geliyor. sebepleri nelerdir?

hocam benimde sarjım 2 gün gidiyor, bravia engine kapalı demissin birde acık denesen markanın boş ve şarj yemesi için teknoloji üreteceğini zannetmiyorum, birde eğer nfc falan sık kullanmıyorsan nfc özelliğini kapat. dlna acık ise onuda kapatıp deneyebilirsiniz. birde son olarak htc nin android telefonlar hakkında bir sarj süreci açıklaması vardı onu internetten aratıp telefonunuzda deneyin. sonucu paylaşın.

hocam nfc hiç kullanmadım ki açık mı kapalı mı bilmiyorum :D ama kapalıdır hiç kullanmadım. ayrıca dlna'dan kastınız nedir bilmiyorum ne olduğunu? Bravia engine'yi açtığım zaman ekranın normalde sarj kullanımı %50 iken onu açınca %76 oluyor.

şunlara bakmanızı istiyorum;

önce telefonu bir kere kapatıp açın.
    sonra ;
    ayarlar>kablosuz ve ağ ayarları>en altta nfc aktif mi? aktifse kapatın.
    ekran ayarlarında parlaklık orta sevilere alın ve otomatik parlaklığı seçili konuma getirin.
    yine ekran ayarlarında ekran zaman aşımını 15 sn ye alın.
    sizinde dediginiz gibi bravia engine i kapatarak deneyin.
    ayarlar>konum ve güvenlik> gps uydularını kullan aktifse kapatın.
    6 lı android menü içinde bağlı cihazlar diye bir uygulama var orada media sunucuda ayarlar kısmında içerik paylaş aktifse kapalı duruma getirin.

hepsi dediğiniz gibi zaten. sadece 6lı android menüden kastınız nedir onu anlamadım :( o haricinde diğer hepsi aynı yazdığınız gibi :/

bütün uygulamarın içinde olduğu sağa sola kayan masaüstü menüler içinde bağlı cihazlar diye bir uygulama göreceksiniz.

o da kapalı hocam
  • arkadaşlar bu ekranda yukarudaki bildirim ekranı öğlene kadar aşağıya indiremiyorum ama saat 1 den sonra iniyor normale dönüyor bunun ayarımı var ben anlamadım neden böyle bişey yapıyor bilgisi olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Film Bu Ya

quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

muzik calarda yeni calma listesi olusturmak istedigimde, calma listesine eklemek istedigim muzikleri tek tek secmem gerekiyor, komple folderi nasil secebilirm? tam bir iskence olucak yoksa.

hafıza kartının veya telefon hafızasının ana dizininde Music adında klasör aç ve şarkıları içine at.

muzikleri o klasor altina attim zaten, ancak calma listesine muzik eklemek istedigimde tum muzikler listeleniyor, ben sadece turkce muzik klasorunu secmek istiyorum, bu mumkun degil mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Film Bu Ya

quote:

muzik calarda yeni calma listesi olusturmak istedigimde, calma listesine eklemek istedigim muzikleri tek tek secmem gerekiyor, komple folderi nasil secebilirm? tam bir iskence olucak yoksa.

hafıza kartının veya telefon hafızasının ana dizininde Music adında klasör aç ve şarkıları içine at.

muzikleri o klasor altina attim zaten, ancak calma listesine muzik eklemek istedigimde tum muzikler listeleniyor, ben sadece turkce muzik klasorunu secmek istiyorum, bu mumkun degil mi?

kusura bakmayın yanlış anlamışım. ama dediğiniz yöntemden başka yolu yok malesef tek tek eklemek zorundasınız.
  • Arkadaşlar film takayim mi sizde varmı bi cevap verin?

• quote:

Orijinalden alıntı: 1111_996buqra

Arkadaşlar film takayim mi sizde varmı bi cevap verin?

Bence taktır çünkü ekrande film olmayınca parmak izi kalıyor ve çok kötü duruyor bir süre sonra ekranı silmessen dokunmatik hassaslığı azalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1111_996buqra

Arkadaşlar film takayim mi sizde varmı bi cevap verin?

bence gerek yok bende ilk aldıgımda takmıştım ekran çok kotü oluyor zaten kendiliğinden var ne gerek var biatne daha üstüne çok cizilirse servise götür taksınlar okdr problem olcagını sanmıyorum iz yaparsa 2dk ustune sur yanı bişi olmaz ekranı kötü görmekten iyidir :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

quote:

"Eoudoxias", "strzdmr", ve "Film Bu Ya" nikli arkadaşlar bence konuyu sahiplenmeye ve çekip çevirmeye çok müsait kişiler..

Sizlerden biri konuyu devralsa ya..

Bu teklifimi "strzdmr" nikli arkadaş reddetmiş , "Eoudoxias" nikli arkadaş ise olumlu yanıt vermiştir.. "Film Bu Ya" nikli arkadaş ise şuana kadar herhangi bir cevap vermemiştir.. Bu arada "42baris83" nikli arkadaşında bu görevi yapabileceği önerisi gelmiştir.. Gelinen noktada yeniden değerlendirme yapmak gerekirse;

"Eoudoxias", "Film Bu Ya" ve "42baris83" isimleri öne çıkmaktadır..

"Eoudoxias" nikli arkadaş öneriye olumlu cevap vermişken, burada bahsi geçen 2 arkadaşın daha fikirlerini almak istiyoruz.. Sonrasında ise ortak mutabakat ile her şey yolunda giderse topik devri gerçekleştirilecektir..

Not: Ayrıca topik sahibini tanıyan varsa iletişime geçmesi yararlı olacaktır.Neticede onun rızası ve isteyi olmadan bu devirin gerçekleşme ihtimali yoktur..!

"Film Bu Ya" nikli arkadaştanda gelen olumsuz cevap ile aday kişi sayısı 2 ye düştü..

Şuanda görülen Ya "Eoudoxias", Ya Da "42baris83" görevi devralacak kişiler gibi gözüküyor.. Yalnız "42baris83" nikli arkadaş foruma pek girmiyor gibi..Bu arkadaşta cevap verirse durum netleşecek..!
  • quote:

quote:

quote:

"Eoudoxias", "strzdmr", ve "Film Bu Ya" nikli arkadaşlar bence konuyu sahiplenmeye ve çekip çevirmeye çok müsait kişiler..

Bu teklifimi "strzdmr" nikli arkadaş reddetmiş , "Eoudoxias" nikli arkadaş ise olumlu yanıt vermiştir.. "Film Bu Ya" nikli arkadaş ise şuana kadar herhangi bir cevap vermemiştir.. Bu arada "42baris83" nikli arkadaşında bu görevi yapabileceği önerisi gelmiştir.. Gelinen noktada yeniden değerlendirme yapmak gerekirse;

"Eoudoxias" nikli arkadaş öneriye olumlu cevap vermişken, burada bahsi geçen 2 arkadaşın daha fikirlerini almak istiyoruz.. Sonrasında ise ortak mutabakat ile her şey yolunda giderse topik devri gerçekleştirilecektir..

Not: Ayrıca topik sahibini tanıyan varsa iletişime geçmesi yararlı olacaktır.Neticede onun rızası ve isteyi olmadan bu devirin gerçekleşme ihtimali yoktur..!

"Film Bu Ya" nikli arkadaştanda gelen olumsuz cevap ile aday kişi sayısı 2 ye düştü..

Şuanda görülen Ya "Eoudoxias", Ya Da "42baris83" görevi devralacak kişiler gibi gözüküyor.. Yalnız "42baris83" nikli arkadaş foruma pek girmiyor gibi..Bu arkadaşta cevap verirse durum netleşecek..!

ya konu sahibinin değişmesi neyi değiştirecek. olsa olsa 2 fotoğraf ekler başka ne faydası var.!!
  • bu telefona ics veya jb nin gelicegi kesin mi arkadaşlar kaynak verebilir misiniz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ya konu sahibinin değişmesi neyi değiştirecek. olsa olsa 2 fotoğraf ekler başka ne faydası var.!!

İlk mesaja düzenleme yapılarak; gerekli bilgiler, tavsiye edilen programlar, sorunsuz çalışan oyunlar, sık sorulan sorular ve cevapları vs. eklenerek tam ve düzgün bir paylaşım ortamı sağlanmış olacak..!

Bu sayede yeni alacak veya yeni almış kişilere büyük kolaylık ve faydalar sağlanılacak..!

En basitinden aşağıda verdiğim Wonder ın başlığına bak.. Wonder ın başlığı bile vasat bir içeriğe sahipken, Sola nın başlığı şu hali ile tam bir facia..!
    http://forum.donanimhaber.com/m_54533667/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 29 Eylül 2012; 22:05:41 >
  • beyler telefonu aldım şimdi ama alır almazda güncellemesini indirdim ama kuramadım şarj olmadığı için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kullanıyorum

sim kartınızı yanlış yönde ya da ters de takıyor olabilirsiniz çünkü ben de bir kere kart değiştirirken ters takmışım ve neden açılmıyor diye beklemiştim sonradan fark ettim :) Çünkü birden fazla telefonda ve farklı kartlar denemenize rağmen açılmaması ilginç.
  • Arkadaşlar bu ara pek foruma giremiyorum işlerim yoğun sayfa devri için beni önermişsiniz ama devretmek ana sayfa ya isim eklemekten öteye gitmez.

Yine sorular varsa elimden geldiğince cevaplarım..

• Merhaba,
    telefonumu vatandan aldım ve vodafon kullanıcısıyım, mevcut 64 kb'lik sim kartımla sorun yaşadım ve yeni bir 64lük aldım çünkü birkaç vodafon mağazası gezmeme rağmen ellerinde başka yoktu. (çağrı merkezindeki kız 64, 32 ve 16 var dedi. sim değişiştirmenin bedeli de 8 TL!..)
    sim sorunu haricinde telefondan son derece memnunum, karşı tarafın sesi ideal olmasa da yeterli denebilecek bir düzeyde.
    karşıdakilere sordum sesim nasıl diye, boğuk dediler, şimdi gürültü engelleyiciyi kapadım ama daha geri bildirim alma fırsatım olmadı.

buradaki arkadaşlara tavsiyem bir şey yazmadan önce telefonu ya da interneti araştırmaları; çünkü sordukları birçok şeyin cevabı telefonda ya da internette mevcut.

bu (çekip görünüp çekmeme) sim kart sorunu sanırım vodafonda var bir tek, yenisini taktıktan bir süre sonra iyi çekmediğini düşündüm ve sadece 2g (GSM) seçeneğine ayarladım, baya iyi çekiyordu ama internet yavaştı tabii.
    Şimdi WCDMA öncelikli, arada deniyorum çekiyor mu diye, henüz yamuk yapmadı.

O değil de şu pil grafiğindeki bej rengi açıklayabilecek olan var mı? (telefon sinyali için)
    yabancı forumlarda olive green demişler, bej o mu?

ek olarak kablosuz sorunu da bende hiç olmadı, gayet iyi çekiyor, sorun yaşayanların modemden ya da şifre türünden dolayı sorun yaşadıklarını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genc1923 -- 29 Eylül 2012; 23:14:44 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İlk mesaja düzenleme yapılarak; gerekli bilgiler, tavsiye edilen programlar, sorunsuz çalışan oyunlar, sık sorulan sorular ve cevapları vs. eklenerek tam ve düzgün bir paylaşım ortamı sağlanmış olacak..!

Bu sayede yeni alacak veya yeni almış kişilere büyük kolaylık ve faydalar sağlanılacak..!

En basitinden aşağıda verdiğim Wonder ın başlığına bak.. Wonder ın başlığı bile vasat bir içeriğe sahipken, Sola nın başlığı şu hali ile tam bir facia..!
    http://forum.donanimhaber.com/m_54533667/tm.htm

Kardeşim haklısın adamların wondera yaptığı başlık baya bilgilendirici isim değişikliği şart ve sadece isimle kalmamalı tabi

• rahatça root yapabilmek için ics güncellemesini bekliyorum. gelir gelmez şöyle güzel bi root&rom yazısı derliycem

• 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.