Konuyu Silinsin
112 Cevap60459 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

63 Mesaj
13 Nisan 2012; 16:19:25 

Yönetici arkadaşlar konuyu silebilirler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonus -- 28 Mayıs 2014; 23:43:44 >

Amateur scientist & electroacoustics

7 Mesaj
13 Nisan 2012; 16:22:39 

Benimde şuan aklıma düştü bu konu yüzünden, bilinçi alıp veriyorum, unutmam lazım.

63 Mesaj
13 Nisan 2012; 16:26:34 

quote:

Orijinalden alıntı: 4goodlife

Benimde şuan aklıma düştü bu konu yüzünden, bilinçi alıp veriyorum, unutmam lazım.

yok hocam rahat ol kendi kendine oluyor.
istesende zaten belirli bir zaman sonra ir işe daldın mı vücut toparlıyor.
Benim bir sefer oldu yattım kalktım geçti.[ 5 ay önce ]
1 hafta önce yine oldu bu sefer geçmedi stresim bu yüzden.
takıntı hali aldı bende.

684 Mesaj
13 Nisan 2012; 16:27:11 

Tamamen psikolojik.Aynısı banada oldu 2 sene önce falan.Yatakta yatarken nefes alış verişimi sürekli olarak odaklanıyordum.Kafam sürekli nefes alış verişime takılmıştı.Nefes almak refleks olmaktan çıkmıştı ve beynimle yönetiyordum sanki ciğerlerimi .Aldığım hava yetmiyor gibi geliyordu ve kötü olmuştum o akşam.Tansiyonum düşmüştü sonucunda düzensiz nefes alışverişten.1-2 gün devam etti ve sonra unutmaya başladım hiçbirşey kalmadı.Yani anlıycağın kafayı taktıkça dahada kötü oluyor.Çok yakın bir arkadaşımın ciğeri sönmüştü.Ameliyat oldu ve hastanede onu ziyaret etmiştim.Onun o halini görünce bende sanki ciğerlerim bir kötü olmuştu.(Hastalık hastasıyım )Sanırım ondan olmuştu bana.

Ulan bak hatırlattın yine aynısı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Göktuğ VATANSEVER -- 13 Nisan 2012; 16:29:21 >

Let's make some LSD !

1738 Mesaj
13 Nisan 2012; 16:41:03 

Niye hatırlatıyorsunuz ki al işte yine başladım .

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

71 Mesaj

[9 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

13 Nisan 2012; 16:47:24 

quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Niye hatırlatıyorsunuz ki al işte yine başladım .

Bu konuya açana kufur serbest yapın,

yine geldi aklıma ulan

Ankara Muğla Konya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"Devlet için tek gerçek vardır.Devletin bekası."

181 Mesaj
13 Nisan 2012; 16:48:07 

bana da dolmuşa binerken öyle oluyor yada kapalı yerde ama ağrı yok

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Nisan 2012; 16:54:05 

bu olay hakkında bildiğim bilgiler strese dolayı , fazla kafeinli içecekler tüketme , aşırı yemek yemek uzar gider. Kendini serbest rahat , aklına takılan olumsuz düşünceleri bulursan sorun olmaz. buda psikolojiye dayalı stresti.

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2012; 16:57:00 

Aynısı bana oluyor.
Stres yapınca oluyor,uyumak üzereyken oluyor.

6256 Mesaj
13 Nisan 2012; 17:00:11 

En son ne zaman su içtin?

267 Mesaj
13 Nisan 2012; 17:08:14 

Hocam oyun oynayin 1 saat (cod oneririm full action oldugu icin) bi cacik kalmaz tamamen oraya odaklaniyorsunuz

7 Mesaj
13 Nisan 2012; 17:57:17 

Panik atak ile bir bağlantısı olabilir mi acaba ? Psikoloğa gitmek faydalı olabilir.

902 Mesaj
13 Nisan 2012; 18:00:18 

Aynı sorun bende hep var.Ara sıra yaşıyorum, nefesim yetmiyor gibi geliyor ama sürekli değil bazen oluyor.

1270 Mesaj
13 Nisan 2012; 18:04:08 

Tamamen psikolojik. Arada oluyor bana. Yatarken aklınıza gelirse çok kötü oluyor(karanlıkta nefes alamama korkusu) onun dışında pek sorun olmaz. Aklıma getirdiğin kötü oldu

158 Mesaj
13 Nisan 2012; 18:12:49 

Tamamen psikolojik diyen arkadaşlara katılıyorum. ilk defa yaşadığım zaman bende tedirgin olmuştum. düşünmemeye bak düşündükçe tekrarlar.

63 Mesaj
14 Nisan 2012; 11:20:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Frejya_

Tamamen psikolojik diyen arkadaşlara katılıyorum. ilk defa yaşadığım zaman bende tedirgin olmuştum. düşünmemeye bak düşündükçe tekrarlar.

üstad haklısın düşünmeyince olmuyor.
mesela ps oynuyorum 1-2 saat olmuyor bırakınca tak yine başlıyor.
gece mışıl mışıl uyuyorum yattığım gibi kalkınca sabah aynı.
anlamadım bu olayı bakalım pisikologa gideceğim sanırım.

Uzaklaştırılmış
14 Nisan 2012; 11:25:14 

Boğazına birşey takılıyor ve sürekli yutkunuyor musun?

Uzaklaştırılmış
14 Nisan 2012; 11:47:37 

pandik ataksın geçmiş olsun.

3448 Mesaj
29 Nisan 2012; 15:02:56 

şu derdi 16-17 yaşındayken yaklaşık 1-2 ay çektim ama nasıl artık eğilip nefes alıyordum kafamda sürekli kuruyordum acaba kötü bir hastalığım falan mı var diye kendimi kuruyordum ama bu tamamen psikolojik

bi ara 2 gün gibi bir süre gene başladıydı ve şuanda gene başladı dün geceden beri

aslında sebebi bu derin nefes alma olayının aklıma gelmesi

dün gece amcamın eşi vefat etti ve bizde başsağlığı için oradaydık ev kalabalıktı ve hava almıyordu iyicene ortam havasız kaldı bende bi derin nefes alayım derken gene başlamış oldum inşallah yarına kadar geçer

bu arada bu konuyu gördükçe aklınıza gelebilir bi abi arada böyle derin nefes alıyor sonra banada o istek geliyor yapma bunu diyemiyorsun

mesela ben sürekli gözünü kırpan bi arkadaş var ben onunla yüz yüze konuşmuyorum mesela ya kafamı eğiyorum ya başka biyere bakıyorum çünkü ona bakınca bende de tik olmaya başlıyor

2012 Doblo classic safeline
2011 Master kamyonet

63 Mesaj
29 Nisan 2012; 15:44:55 

quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

şu derdi 16-17 yaşındayken yaklaşık 1-2 ay çektim ama nasıl artık eğilip nefes alıyordum kafamda sürekli kuruyordum acaba kötü bir hastalığım falan mı var diye kendimi kuruyordum ama bu tamamen psikolojik

bi ara 2 gün gibi bir süre gene başladıydı ve şuanda gene başladı dün geceden beri

dün gece amcamın eşi vefat etti ve bizde başsağlığı için oradaydık ev kalabalıktı ve hava almıyordu iyicene ortam havasız kaldı bende bi derin nefes alayım derken gene başlamış oldum inşallah yarına kadar geçer

bu arada bu konuyu gördükçe aklınıza gelebilir bi abi arada böyle derin nefes alıyor sonra banada o istek geliyor yapma bunu diyemiyorsun

mesela ben sürekli gözünü kırpan bi arkadaş var ben onunla yüz yüze konuşmuyorum mesela ya kafamı eğiyorum ya başka biyere bakıyorum çünkü ona bakınca bende de tik olmaya başlıyor

Bende azaldi 1 aydir cekiyorum sukur daha az tavsiyem arkadaslar yasarsaniz bir doktora gorunun olayin pisklojik oldugunu tyit ettirdikten sonra insan biraz rahatliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

5612 Mesaj
29 Nisan 2012; 15:47:43 

İsrail'e gittiğimde ilk dikkatimi çeken şey Yahudilerin burun deliklerinin çok büyük olması idi bunun nedeni üzerine düşününce neden böyle olduğunu anladım çünkü hava bedavaydı,

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,

163 Mesaj
29 Nisan 2012; 15:48:08 

Küçükken oluyordu uyumadan önce. Nefes alamama korkusu gibi birşey.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

79 Mesaj
29 Nisan 2012; 15:51:37 

bende küçükken oluyordu ama bana nazar degmişti sankı aklıma gelmeyınce nefes alıyordum aklıma gelınce boğulurcasına sureklı derin nefesle alıyordum zar zor iki okudular geçti . şimdilerde ara ara oluyor kalp krızı sanıyom ama degıl geçer takma

1996 sezonu bittiğinde Fb 13 Gs 10 ve Bjk 9 şampiyonluğa sahipti.2013 sezonu bittiğinde ise Fb 18 Gs 19 ve Bjk 13 şampiyonluğa sahip oldu. 17 senede Gs 9 Fb 5 Bjk 2 Bursa 1 Şampiypnluk elde etti. 3 Şampiyonluk geriden gelip 1 fark atan ve bunu 17 senede yapan bir takım. Fatih Terim...

485 Mesaj
30 Nisan 2012; 12:48:16 

Evet benimde bahar aylarında oluyor. Aynı şekilde nefes almakta zorlanıyorum aynı zamandada nefes alırken gözlerimden yaş geliyor.

Canon EOS 5D Mark II - Canon EF 50mm f1.8 II - Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM - Canon EF 17-40mm f/4 L USM Manfrotto 055XPROB Pro

1590 Mesaj
21 Ağustos 2012; 22:53:02 

Bahsettiğiniz şey şu mu;

Her insan normal nefes almanın dışında örneğin 30-40 küçük nefesten sonra istemdisi olarak bir derin nefes alma ihtiyacı duyar. Çoğumuz bunun farkında bile olmadan vucut otomatikman bunu yapar.

Benim bu noktada yıllardır zaman zaman şöyle bir sorunum oluyor. Bu derin nefesi tam anlamıyla aldığımda sanki sonuna kadar çektiğimde en sonda bir kapak var gibi, o kapak açılıyor,aldığım hava oradan geçiyor ve rahatliyorum. Nasıl anlatilirki. Aynı miktarda hava alıyorum ama bu defa tersi bir durum oluyor ve rahatsız ediyor. Ardından bir daha deniyorum bir daha Bir daha. Doktor bir defa psikolojik demişti. Ben de o günden beri araştırıyorum. Az öncede googledan diyaframi araştırırken buraya gelmişim.

97 Mesaj
21 Ağustos 2012; 22:56:20 

tahminim şu sende obsesif kompulsif var yani takıntı hastalığı

158 Mesaj
21 Ağustos 2012; 22:58:57 

quote:

Orijinalden alıntı: DontMakeMeLaugh

ben kendimi bildim bileli böyle bir sorunum ama ama bazen oluyor günde 1-2 defa sanki oksijen yetmiyormuş gibi içime çekiyorum hatta tıkanıyorum ve balkona felan çıkıyorum

158 Mesaj
21 Ağustos 2012; 23:01:23 

quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

bendede aynı. çok fazla takıyorum kafaya ama sonra bilgisayar oynayınca yada başka bir işle meşgul olunca o işe odaklandığım için geçiyor

1936 Mesaj
21 Ağustos 2012; 23:05:20 

Konuyu okurken bile başıma geliyordu. Son bir kaç gündür var bu olay. Nasıl desem derin derin nefes almak istiyorum ama alamıyorum. Tuhaf cidden. Biraz doğrulup bekleyince derince bir nefes alıyorum geçiyor.

1590 Mesaj
22 Ağustos 2012; 22:06:44 

Manyaklar sayfası olmuş burası :) ben dahil tabi yanlış anlaşılmasın. :D

3 Mesaj
7 Kasım 2012; 10:11:49 

arkadaşlar, aynı sorun bende de var. nedendir? çözen nasıl çözdü? ilaç vs kullandı ise pm den atabilir mi? inanılmaz bir şekilde endişe veriyor insana :( lütfen yardım....

225 Mesaj
7 Kasım 2012; 10:23:47 

banada oluyodu dusununce

Uzaklaştırılmış
7 Kasım 2012; 10:30:44 

burundan nefes alırken içinize beyaz bir enerji çekildiğini düşünün, nefesinizi verirkende siyah bir enerjinin atıldığını düşünün, beyaz enerjinin vücudu doldurduğunu düşünün. Devamlı yaparsanız aydınlık içinde kalırsınız.

3 Mesaj
7 Kasım 2012; 11:03:50 

tam derin nefes alacağım içime çekiyorum tık diye bir yerde kalıyor aşağıya gitmiyor :( esnemeye çalışıyorum bazen oluyor bazen olmuyor
acaba gerçekten psikolojik mi? ekg çekildi temiz çıktı, düzenli ciğer filmi çekiliyor. hatta yeni çektirdim sonucu ilerleyen günlerde gelecek...
iki doktor sırtımı dinledi, bronşların gayet açık dediler ve ciğerinde sorun yok dediler... buna rağmen daralıp duruyorum.... destek lütfen :(

10394 Mesaj
7 Kasım 2012; 11:34:16 

egzersizlikten oluyor hep bunlar.. youtubeda chest strech hareketlerini uygulayın, dik dumaya çalışın nefes alırken burnunuzdan alıp ağzınızla verin ve göğüsünü şişirn karınınzı değil. birkaç kere uygularsanız alışkanlık haline gelecektir rahatlarsınız...

FIX YOUR POSTURE

edit: nefesinizi max alabildiğince alıp bir süre öyle tutmakta işe yarıyor birde karınızı içine doğru çektiinizde kafesiniz genişliyor buda faydalı egzersizler.. ayrıca koşmanızıda öneririm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 7 Kasım 2012; 11:35:37 >

NOTEBOOK: ASUS N550JV Core i7 4700HQ 1080P IPS Panel | SAMSUNG 840 Evo 250GB | MICROSOFT Sculpt Comfort Mouse | ASUS Matte Bag

DESKTOP: Windows 8.1 Pro X64 GDR (Dreamspark Premium Licensed) | INTEL CORE i5 3570K @ 4.5 GHz + THERMALTAKE CONTAC 30 (PUSH/PULL FAN) | G.SKILL SNIPER (2x4) 8 GB 1600 MHz CL9 | ZOTAC GTX 670 2 GB @ MAX 1300/6700 MHz with ACCELERO HYBRID Water Cooling | GIGABYTE Z77-D3H | OCZ FATAL1TY 550W | SAMSUNG HD103SJ 1 TB | SAMSUNG 840 PRO SSD 256 GB | CREATIVE X-FI PLATINUM | CREATIVE GIGAWORKS G500 | 23" SAMSUNG 2333T C-PVA FULL HD DVI + Extra 19" DVI Panel | LG DVD-RW 22X | AEROCOOL VS-3 ADVANCE + AKASA APACHE 120MM

Crysis 3 Hunter Edition The Lost Island DLC PC: Xtreme512 (Origin) | Battlefield 4 Premium PC: Xtreme512 (Origin) | FIFA 14 PC: Xtreme512 (Origin)

19 Mesaj
7 Kasım 2012; 11:36:33 

Bendede vardı takma birşey yok üstelik tam atletizm yarışları sırasında 5000mde nasıl etkiliyordu varya ...

Sorun şimdi 4-5 ay sürdü

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
7 Kasım 2012; 21:48:32 

quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

egzersizlikten oluyor hep bunlar.. youtubeda chest strech hareketlerini uygulayın, dik dumaya çalışın nefes alırken burnunuzdan alıp ağzınızla verin ve göğüsünü şişirn karınınzı değil. birkaç kere uygularsanız alışkanlık haline gelecektir rahatlarsınız...

FIX YOUR POSTURE

edit: nefesinizi max alabildiğince alıp bir süre öyle tutmakta işe yarıyor birde karınızı içine doğru çektiinizde kafesiniz genişliyor buda faydalı egzersizler.. ayrıca koşmanızıda öneririm..

Destegin icin tesekkurler. Yazdiklarini mutlaka uygulayacagim...

3 Mesaj
7 Kasım 2012; 21:50:51 

quote:

Orijinalden alıntı: fremaan16

Bendede vardı takma birşey yok üstelik tam atletizm yarışları sırasında 5000mde nasıl etkiliyordu varya ...

Sorun şimdi 4-5 ay sürdü

Benim daha 4-5 ay olmadi ama bezdim valla ya :(

3 Mesaj
5 Aralık 2012; 22:20:41 

arkadaslar, cok sukur ekg ve ciger filmim normal cikti... fakat bu derin nefes alma istegi ve arada sirada alabilme durumu devam ediyor:( boyle yapa yapa zorlayipta göğüsümu agritiyorum:( ve bu durum benim canimi cok sıkiyor :( 5kez derin nefes alma isteginin birinde tam derin nefes alabiliyorum:( hayattan bezdirdi beni... bir yandan diyorum saglik sorunum yok cok sukur ama ote yandan bi psikosomatik sendrom yasiyorum ve ne zaman gececegini bilmemek beni strese sokuyor :( siz neler yasadiniz ve atlattiniz??

3 Mesaj
10 Aralık 2012; 10:39:08 

kimseden cevap yok mu ?

606 Mesaj
10 Aralık 2012; 10:44:57 

psikolojiktir kardeş o

765 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
erkin0007
10 Aralık 2012; 11:38:07 

quote:

Merhaba arkadaşlar,
Mutlaka hepinize olmuştur.
* derin nefes alma ihtiyacı
* aldığınız hava yetmiyormuş gibi.

aslında bu hastalık piskolojik olarak geçici birşeymiş.
bu iş bende 7-8 gündür var ve hayatımı çok ciddi etkiledi keyif alamıyorum.
Aklımda olduğu sürece maf derin nefes alma ihtiyacı tekrarlıyor ve alamadıkça iyice stre oluyorum.

araştırdığım sebep ise şu:

Nefes alırken normalde göğüs kafesi kaslarımızı (ve aklımızı) kullanmayız. Bizler farkına bile varmadan otomatik olarak karnımız şişip iner, karın boşluğu ile göğüs boşluğumuzu ayıran diafragmanın yardımı ile ciğerlerimiz temiz hava ile dolar. Gerginliğe bağlı nefes darlığında bu otomatik nefes alıp verme sistemi devreden çıkar, aklımızla – göğüs kaslarımızı kullanarak- nefes alıp vermeye çalışırız. Bu durum bir süre sonra göğüs ve sırtta garip ağrılar oluşmasına neden olur. Hava açlığı çeken hastalar daha önce olmayan bu ağrılar nedeniyle daha da telaşlanır ve endişe ile nefes darlığının birbirini artırdığı fasit bir daireye girerler.

aynı bu durumu yaşıyorum. normalde herkes geçici birşey demiş ama 1 haftayı geçti hala aynıyım
kalp böbrek dalak akciğer karaciğer kan tahlili polen ne varsa yaptırdık birşey çıkmıyor.

böyle birşey yaşamış geçirmiş tecrübesi olan birisi lütfen ama lütfen bir yardımda bulunsunlar.
en azından ne kadarda geçti, herhangi bir tedavi uygulandımı.?
şu anca ilk günlere göre şükür daha iyiym ancak hiç geçmeyecekmiş gibi ie döngüye sürüklüyor insanı.
en azından paylaşım yapalım varsa bu şekilde olan arkadaşlara yardımcı olur.

teşekkürler.

bendede öyle oluyo ama
kronik gribim heralde.alerji tedeavimide yarıda bıraktım
genelde burnum tıkalı olur yarısı filan
normal değl demi

63 Mesaj
11 Aralık 2012; 12:23:30 

Dert etme üstad üzerşne düştükçe daha fena okuyor kendi haline bırak rahatla birşwylerle ıgraş geçiyor

4235 Mesaj
11 Aralık 2012; 12:43:12 

otonom sinir sistemiyle alakalı sanırım,

bendede daha değişik şeyler vardı, prof destek aldım tabiki, şükür iyi şimdi

otonom sisteme bilinçli olarak müdahil olmaya çalıştığımızda değiştirmeye başladığımızda dengeler alt üst oluyor, göz kapaklarını açıp kapatmak gibi farkına varırsınız bi süre sonra yorulduğunu sanarsın, yada kalbinin atıp atmamasını kontrol ettiğini sanırsın, konuda ki gibi nefes alıp vermede zorluk, sık tuvalet ihtiyacı, ağız kuruluğu, heycan, tepki bir sürü şey daha

adı üstünde bu sistemin otomatik kalması lazım, sende biraz manuele almaya çalışmışsın, alamassında gerçi aldığını sanıyorsun bende de oluyordu kimisi zamanla geçiyor kimisi için tedavi gerekiyor

924 Mesaj
24 Aralık 2012; 11:27:32 

Bu ve benzeri konularda pm den ulaşabilirsiniz bana iyi forumlar

Sσмєтιмєѕ уσυ ¢αη ƒιη∂ ∂αуℓιgнт ιη тнє ∂αякηєѕѕ...

188 Mesaj
29 Ocak 2013; 3:09:41 

Bendede olmustu gecen seneler 2 ay kadar cekmistim. Su ara yine olmaya basladi ve hayatimi mahvediyor yasama sevinci birakmadi insanda.
Arkadaslara katiliyorum psikolojik bir sorun.
Bir seyi cok kafana taktiginda, asiri yemek yediginde, yapacak bir isin olmayip canin sikildiginda aklina birden geliyor ve yakalaniyorsun, mesela bugun yine oldum hersey normal giderken aklima geldi derin nefes aldim aldim, alabilirmiyim dedigimde kitlendim ve hala ayniyim, uyuyamiyorum stress yaptim salak salak evde odalari dolasiyorum gecmiyor ve aklimdan cikana kadar gecmeye niyetide yok.
Bildiginiz Dualari eksik etmeyin yinede bol bol okuyun.
Allah cumlemize sifa versin

____54____

3106 Mesaj
8 Mart 2013; 16:03:04 

Kişiye göre farklı nedenlerden yada sağlık problemlerinden kaynaklanabilir, uzmanlık gerektirir bir konu bilemiyorum. Fakat mentollü sigaranın bazı insanlarda buna sebebiyet verdiğini deneme-yanılma yoluyla keşfetmiş bulunmaktayız.

2747 Mesaj
8 Mart 2013; 16:13:31 

Sigara içtiğim için sabahları 30dk kadar oluyor. Sanki ciğerler büzüşüyor da çeke çeke açıyormuşum gibi bir his oluyor

1590 Mesaj
9 Mart 2013; 16:58:12 

Bu başlıkta birşey var bence :)) Şaka bir yana , bağlantılı'mı onu'da bilmem ama ben bu sorunun ardından Pnomotoraks rahatsızlığı geçirdim. Çok evhamlı olanlar ben yazdıktan sonra PNOMOTORAKS'ı zaten araştıracaktır.

399 Mesaj
9 Mart 2013; 17:00:15 

aynısı oldu yalnız senin yüzünden. zaten arada bir oluyordu, ama şimdi 10 dakikadır geçmiyor nalet olsun

“Born to lose. Live to win.”

1590 Mesaj
9 Mart 2013; 17:53:48 

quote:

Orijinalden alıntı: byloki

aynısı oldu yalnız senin yüzünden. zaten arada bir oluyordu, ama şimdi 10 dakikadır geçmiyor nalet olsun

:) Kimin yüzünden benim mi? Valla birisi hortlatmış konuyu bende görünce yeniden o sorun oldu 1-2 dakika. Sonra düşündüm, kafama takmadım, ilgilendiğim birşey vardı ona fokus oldum. Unutmuşum gitmiş. Şimdi senin yazınla döndüm :) Ama gördüm ki sorun kafada. Şunu yapabilirsiniz, gidip tomografi çektiğin akciğer tomografisi. İnce dokulara detayına kadar baktırın. BÜL denen şeylerde durumunuz nedir diye. Eğer çok bir sorun yoksa , bu nefes olayı psikolojik :)

769 Mesaj
9 Mart 2013; 18:11:24 

Kulaklıkla müzik dinlerken yaşıyorum bunu bende özellikle otobüste.

399 Mesaj
9 Mart 2013; 18:22:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ARCadaS

:) Kimin yüzünden benim mi? Valla birisi hortlatmış konuyu bende görünce yeniden o sorun oldu 1-2 dakika. Sonra düşündüm, kafama takmadım, ilgilendiğim birşey vardı ona fokus oldum. Unutmuşum gitmiş. Şimdi senin yazınla döndüm :) Ama gördüm ki sorun kafada. Şunu yapabilirsiniz, gidip tomografi çektiğin akciğer tomografisi. İnce dokulara detayına kadar baktırın. BÜL denen şeylerde durumunuz nedir diye. Eğer çok bir sorun yoksa , bu nefes olayı psikolojik :)

zaten psikolojik onu biliyorum da işte insanın kafasına takıldı mı da çok kötü oluyor

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
26 gün 15 sa. 7 dk. kadarı kaldı.
9 Mart 2013; 18:33:58 

quote:

Merhaba arkadaşlar,
Mutlaka hepinize olmuştur.
* derin nefes alma ihtiyacı
* aldığınız hava yetmiyormuş gibi.

aslında bu hastalık piskolojik olarak geçici birşeymiş.
bu iş bende 7-8 gündür var ve hayatımı çok ciddi etkiledi keyif alamıyorum.
Aklımda olduğu sürece maf derin nefes alma ihtiyacı tekrarlıyor ve alamadıkça iyice stre oluyorum.

araştırdığım sebep ise şu:

Nefes alırken normalde göğüs kafesi kaslarımızı (ve aklımızı) kullanmayız. Bizler farkına bile varmadan otomatik olarak karnımız şişip iner, karın boşluğu ile göğüs boşluğumuzu ayıran diafragmanın yardımı ile ciğerlerimiz temiz hava ile dolar. Gerginliğe bağlı nefes darlığında bu otomatik nefes alıp verme sistemi devreden çıkar, aklımızla – göğüs kaslarımızı kullanarak- nefes alıp vermeye çalışırız. Bu durum bir süre sonra göğüs ve sırtta garip ağrılar oluşmasına neden olur. Hava açlığı çeken hastalar daha önce olmayan bu ağrılar nedeniyle daha da telaşlanır ve endişe ile nefes darlığının birbirini artırdığı fasit bir daireye girerler.

aynı bu durumu yaşıyorum. normalde herkes geçici birşey demiş ama 1 haftayı geçti hala aynıyım
kalp böbrek dalak akciğer karaciğer kan tahlili polen ne varsa yaptırdık birşey çıkmıyor.

böyle birşey yaşamış geçirmiş tecrübesi olan birisi lütfen ama lütfen bir yardımda bulunsunlar.
en azından ne kadarda geçti, herhangi bir tedavi uygulandımı.?
şu anca ilk günlere göre şükür daha iyiym ancak hiç geçmeyecekmiş gibi ie döngüye sürüklüyor insanı.
en azından paylaşım yapalım varsa bu şekilde olan arkadaşlara yardımcı olur.

teşekkürler.

lise 1de notlarım kötüyken en son sınavların olacağı sınav haftası öncesi hiçbir sınava çalışmadığımda olmuştu, sınavlar bitince geçmişti

1590 Mesaj
9 Mart 2013; 18:34:18 

quote:

zaten psikolojik onu biliyorum da işte insanın kafasına takıldı mı da çok kötü oluyor

Zayıf, uzun boylu, ve 20-35 yaş aralığında mısınız? Ve erkek misiniz? Soru size değil sadece genele yazıyorum.

399 Mesaj
9 Mart 2013; 19:37:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ARCadaS

Zayıf, uzun boylu, ve 20-35 yaş aralığında mısınız? Ve erkek misiniz? Soru size değil sadece genele yazıyorum.

kilom normal boyum 178 yaş 17 Son sorunun cevabını zaten biliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byloki -- 9 Mart 2013; 19:38:01 >

1590 Mesaj
9 Mart 2013; 20:00:39 

quote:

kilom normal boyum 178 yaş 17 Son sorunun cevabını zaten biliyorsun

Kilon normalde neye göre :) Neyse fazla takmayın kafanıza bu nefes olayını. Başka şeye odaklanın başka şeye fokus olun.

2 Mesaj
11 Mart 2013; 3:09:48 

Merhabalar ne yazık ki bendede bu problem 7-8 yıldır devam etmekte. Bu konuda tecrübeliyim ama halen kalıcı bir çözüm yolu geliştiremedim. Sadece uykuya daldığımda ve yapmaktan zevk aldığım bir işi yaparken (bilgisayar oynamak, yeni elektronik eşyalarla ilgilenmek ps veya telefon gibi , güzel kızlarla konuşmak :) ) nefes konusu o faaliyet bitene kadar rahatsız edici olmuyor. Ancak ne zaman ki uyandın veya en sevdiğin bilgisayar oyunu bitti ve kendi başına kaldın nefes alma olayı yeniden manuele geçiyor.

İyi haber 7 yıldır ölmedim :)

Ama süründüğümü söylemeden edemeyeceğim. Çünkü yaşam kalitesini çok düşürüyor. Bu sorunu uzun süreli yaşadığınız zaman delilik kavramının ne olduğunu tam anlamıyla anlayabiliyorsunuz.Çünkü o aşamaya zaman zaman çok yaklaşıyorsunuz. Aileniz,arkadaşlarınız bile sizdeki bu problemi görüyor size karşı korku,acıma hissedip, bazı konularda güvenlerini yitiriyorlar bu yüzden yanlız kalmaya başlıyorsunuz. Günleriniz dış dünyadan çok kendi iç dünyanızda geçiyor sanki sanal bir ortamdaymışsınız gibi beyninizin içinde kayboluyorsunuz orda yaşıyorsunuz,yaşlanıyorsunuz. :( Oysa sevdikleriniz aileniz diğer dünyadalar ve size ihtiyaçları var sizinde onlara ama çıkamıyorsunuz iç dünyanızdan. Birden gözünüzü bir açıyorsunuz babanız arabayı sürüyor, arkada anneniz ve kardeşiniz bir akrabanıza gidiyorsunuz arabaya ne zaman bindiğinizi hayal mayal hatırlıyorsunuz onlarla ilgilenemeden nefesinizin hala yetersiz geldiğini hissediyorsunuz ve iç dünyanızda yeniden kayboluyorsunuz.

Özellikle kapalı alanlarda sinema,dolmuş,sınıf, akrabalarla aynı odada otururken veya hava karardıktan sonra veya birisinin öldüğünü duyduğun vakit veya kulaklıkla müzik dinlediğin zaman, yemek yerken,su içerken (kola fanta aynı etkiyi yapmıyor saçma gelebilir),banyoya girdiğin zaman,evde yanlız kaldığın zaman,geç saatlerde eve dönerken ,korku filmi izlerken vb olaylarda nefes kontrolunu manuele alma olayı maximuma çıkabiliyor ve kendinizi acil serviste ekg çektirirken buluyorsunuz.

Hastane aşamalarından bende geçtim. Yaklaşık 2 yıldır nefes problemi yüzünden hastaneye gitmiyorum çünkü gittiğim zaman birşey görünmüyor deniliyor. Ayrıca hastaneye gittiğim zaman çekilen tomografi,ultrason veya röntgen sonucunda vücudun ayrıca zarar gördüğüde acı gerçek bu yüzden gitmeyi bıraktım.

Tabiki psikologada gittim ancak verdiği ilaçlar uzun süreli kullanmama rağmen işe yaramadı sadece uykumu getirip derslerimde daha başarısız olmama neden oldu.

Nefes almanın farkındalığı hastalığından kurtulmak için (isim bile koydum :) ) bundan sonra deneyeceğim yöntemler şunlar olacaktır.

1)Bu konu için sadece psikologa başvuracağım ama ilaç tedavisi için değil konuşmak için, dertlerimi,sorunlarımı paylaşmak için.
2) Beceremiyorum ama erken yatmak ve erken kalkmak istiyorum ancak uyumakta uyanmakta çok zor oluyor.
3) Düzenli beslenmek
4) Acilen bir sevgili bulmak ( bu hastalıkla uğraşmaktan karşı cins bulmak çok zor :( ama olurda bulursan vede güzelse seni iç dünyandan uzaklaştırabilir. )
5)Bilgisayarın başında az kalmak ( Nefes problemini unutmak için bilgisayar karşısına geçiyorsun buda seni bilgisayara bağımlı yapıyor ve pc başından kalktığında direk panik atak moduna giriyorsun ayrıca zaman çok hızlı geçiyor pc karşısında bir bakmışsın deden ölmüş annenin yüzü kırışmış baban moruklamış gibi)
6)Daha önce denemediğin şeyler denemek
7) Spor yapmak ama endişelerim var nefes almayı kontrol ederken spor yapmak çok zor olcaktır.
8)Yanlız başına kalmamak.
9) Sevmediğin kişilerle görüşmemek, korku filmi izlememek.
10)Herhangi bir dinle ilgilenmek olabilir hangi dine mensup olduğunu düşünüyorsan onu öğrenip gereklerini yapmaya çalışmak olabilir.

Ben bunları deniycem bunlarda olmazsa ve hala ölmemiş olursam bir kaç yıl sonra yeni maddeler eklerim :)