Şimdi Ara

Buffalo'dan harici Blu-ray yazıcı: BRXL-14U3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
2.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  
    I-O Data'nın hamlesinin ardından Buffalo da harici Blu-ray yazıcısını tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. USB 3.0 arabirimini destekleyen BRXL-14U3 kodlu Blu-ray yazıcısının yazma hızları şu şekilde;

• Tek katmanlı BD-R: 14x
    • Çift katmanlı BD-R: 12x
    • Üç / dört katmanlı BDXL-R: 6x
    • BD-RE XL: 2x

Buffalo, BRXL-14U3'ü nisan sonuna doğru 286$'dan piyasaya sürmeyi planlıyor.

• Blu-Ray için bence hala erken.CD bile yeni yeni yerini DVD'ye bırakıyor.
  • Bu external drive ıcın usb 3.0 degılde e-sata olsa (yada usb 3.0+e-sata) olsa cok daha ıyı olurdu kanısındayım...
  • bluray yazıcının dahilisini anlıyorum da haricisini bir türlü anlamıyorum.

Not:3,5yılda 5kere bluray yazmış birisi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Blu-Ray için bence hala erken.CD bile yeni yeni yerini DVDye bırakıyor.

Adamlar artik 4k ve 8k dan bahsediyor sen dvdye yeni geciyorsun.cift katmanli 100 gb lik bluray medyasina 8k formatinda ancak 35-40 dk lik bir film kayit edilebiliyor yani yakinda bluray yeterli gelmeyecek ve yeni bir medya cikartmak zorunda kalacaklar... bos medyalarin fiyatlari dusmedigi surece ister internal ister external olsun sinirli bir kesim yararlanabiliyor malesef...
  • Günümüz, teknolojisi ile birlikte gelen teknolojiler elbetde herkez için gerekli aynı zamanda kim istemez, ancak fiyatlar hala yüksek yani bunu f/p oranı olarak değerlendirmedim yanlış anlaşılmasıın elbetde performasn çok iyi ama ehr bütçenin alabileceği birşey değil ne yazıkki..
  • Ben aylar önce 210 liraya aldım, 180 lira civarına BD-Yazıcılarını alan arkadaşlarım var, hepsi 12x, 1 BD nin fiyatı çoktan kapasite olarak eşit olduğu 5 DVDnin altına düştü, 6x verbatim BD nin 25li fiyatı 53 lira,
    keza daha ucuzu burada tane 1 buçuklira..http://www.dijitalsepetim.com/Ridata-25GB-BD-R-Blu-ray-Disc-50-Adet,PR-19154.html

Millet dual DVD kullanırdı, 1 BD, çoktandır 1 DLDVD'den ucuz, kullanmam diyen mi var??
    Varsın kullanmasın bize ne..
  • DVD çekerken tam 4.7 doldurduğumda sondaki belgeler hata verirdi, bendeki BD ler 4x ama 8x yazabiliyorum, 23.3 buçuk GB alıyor, sonuna kadar dolduruyorum 12 dakikada çekiyor ve en sondaki belge bile güzel çalışıyor.

Şunu belirtmem lazım 7200rpm Hard Diskim 23.3 GB belgeyi 12 dk dan çok daha uzun zamanda kendi içinde kopyalıyor, BD ye yazmak daha pratik, haftada 10 civarı BD çekiyorum, onca belgeyi DVD lere atmam zaten imkansız,18 GB tek parça film var mesela, hadi gelde alma BD-Yazıcı, ben 190 liraya aldım. Hakkını fazlasıyla verdi.
  • 190tl nerden aldin su an lg ve lite on 240 tl en makul fiyatlari ama her yerde yok
  • Bir önceki başlıkta aynı soruyu bana sordular, Ankara Kasırga Bilgisayardan bir kaç ay önce 189 liraya aldım, YSK karşısındaki kapıdan Adilhan işmerkezine girince solda, soran kişi aramış şu an 250 lira fiyat vermişler doğruysa eğer fiyatlar artmışa benziyor.http://www.donanimhaber.com/optik-suruculer/haberleri/iO-Datadan-USB-30-arabirimli-Bluray-yazici-BRDUT14X.htm
  • Soruya cevaptır, satmam söz konusu değildir, BD-yazıcım olmadan bütün işlerim sarpa sarar, telafisi olmayan bir cihaz. Bozulsa yenisini almak zorundayım.
  • Suni fiyat artışları bunlar, aldıklarınız hep eski mallar, yurtdışında her yerde BD-Yazıcılar geneli 79$, KDV de koysanız, yüksek kârda ekleseniz ne yaparsanız yapın sizin aldığınız fiyatlar bile gerçekte piyasanın üstünde.

BD-Yazıcı alacak olan pazarlığını iyi yapsın. Geçen ay bir çok sitede internette Türkiye fiyatları 215 liraydı, ne olduda 250 lira oluyor, yurtdışında fiyatlar mı arttı? Hayır düştü.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.