Şimdi Ara

OLED Birliği, Samsung Galaxy S III'ün ekranını detaylandırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
11.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• OLED Birliği, Samsung Galaxy S III'ün ekranını detaylandırdı

Samsung'un merakla beklenen yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S III için gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Büyük bir gizlilik içerisinde geliştirilen Galaxy S III için Samsung'un ağzını bıçak açmazken, OLED Birliği yeni telefona ilişkin bazı detayları açıkladı. Yeni telefonun 4.6-inç büyüklüğünde Super AMOLED Plus HD ekrana sahip olacağını ve 319 ppi piksel yoğunluğu sunacağını belirten OLED Birliği, telefonun çıkış tarihi olarak Mayıs ayını işaret ediyor.

Kısaca SMD olarak bilinen Samsung Mobil Ekran bölümünün geçtiğimiz yıl içerisinde 217 ppi piksel yoğunluğu sunan 4.3-inç Super AMOLED plus, 285 ppi piksel yoğunluğu sunan 4.65-inç Super AMOLED HD ve 285 ppi piksel yoğunluğu sunan 5.3-inç boyutunda Super AMOLED HD olmak üzere üst segmentte üç AMOLED ekran sunduğunu belirten birlik, Galaxy S III ile birlikte 4.6-inç büyüklüğündeki yeni ekranın devreye girerek ppi seviyesini arttıracağını belirtiyor.

Samsung Galaxy S III, Android 4.0 işletim sistemi ve yeni nesil TouchWIZ arayüzü ile piyasaya sürülecek. Seramik gövdeye sahip olacağı konuşulan telefonun, Samsung üretimi 1.5GHz hızında dört çekirdekli Exynos 5 işlemcisinden güç alması, 1GB RAM ve 12MP çözünürlüğünde kamera ile gelmesi de beklenen detaylar arasında yer alıyor. Haziran ayı içerisinde ülkemiz pazarına da giriş yapması beklenen Galaxy S III'ün şimdiden ciddi talep topladığı da gelen haberler arasında.  

• 10 numara!!!
  • Ekran ve diğer özellikler çok iyi ancak en önemli husus batarya, Samsung kaç mAH batarya koyacak çok merak ediyorum... O kadar özelliği sırf şarj bitmesin diye kullanamazsak kötü olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnr_kfks -- 13 Nisan 2012; 10:58:50 >
  • Kim ne Derse Desin Android
  • home tuşu olmayacak mı?
  • 4.6 inç ve 319ppi gerçekten muazzam değerler söylenti de olsa samsung AMOLED ile daha büyük ekranlarda daha fazla çözünürlüğü vermeye başladı artık telefonun tek eleştiri alan kısmı sanırım büyüklüğü olucak 4.6 inç ne derece taşınabilir olur tartışılır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krabu

4.6 inç ve 319ppi gerçekten muazzam değerler söylenti de olsa samsung AMOLED ile daha büyük ekranlarda daha fazla çözünürlüğü vermeye başladı artık telefonun tek eleştiri alan kısmı sanırım büyüklüğü olucak 4.6 inç ne derece taşınabilir olur tartışılır...

SGS2 nin tuşlarını kaldırdın mı ve o boşluğu ekranla doldurdun mu zaten 4.6 inch e ulaşırsın diye düşünüyorum.
  • telefon ekranındaki saat widgetin adını bilen var mı?
  • güzelmiş bakalım beklediğimize değecek mi?
  • yukarıdaki tasarım yada benzer tasarım ile gelirse ilk alacaklardan biri de ben olurum.
  • Özellikleri ne kadar iyi olursa olsun 4-4.3 inç ten daha büyük ekranlı telefon demeye dilim varmıyor çünkü artık telefonluk tan çıkıp tablet görünümü kazanıyor ve buda telefon almayı düşünenler için bence olumsuz bir gelişme.
    Artık yeni çıkan telefonların ilk önce ekran boyutuna bakar oldum 4.3 inçten daha büyükse diğer özelliklerine bakmıyorum bile.
  • Ram 1.5 gb olsa da fena olmaz hani

Ayrıca bende merak edıyorum o saat widget ını bilen var mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __nikolaus__ -- 14 Nisan 2012; 11:19:03 >
  • Ben adamlardan 2000mAh batarya istemiyorum. Bataryayı az kullanacak stabilite istiyorum. Hem ince olur hem de şarjı uzun gider.
  • galaxy s 3 haberlerinden harbiden bıktık,çıksada bu zıkkım kurtulsak artık.
  • Oda bizi görecek mi :P
  • çıksa da alsak
  • sessiz durup beklentileri arttırıyormu yoksa düşürüyormu anlamadım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RISC64 -- 13 Nisan 2012; 11:30:33 >
  • bazı arkadaşlar cihazın ekran büyüklüğünden yakınmış ama dikkatlerinden kaçan bir şey var ekran kenarlara neredeyse sıfır
  • Zaten neye şaşırıyorsunuz ki, Apple'ın da en büyük panel tedarikçisi SAMSUNG. Türkiyede Vestel içide bu geçerli :)
  • Iyi bir pil koyarsa bir de hdmi girişi olursa tadından yenmez.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.