- x
YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ
33 Cevap41169 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

107 Mesaj
13 Nisan 2012; 1:58:04 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhabalar Sıfır Kia Sportage Almayı Düşünüyoruz belki daha önce böyle bir konu açılmıştır fakat göremedim affınıza sığınaraktan birkaç soru sormak istiyorum
Yakıt tüketimi nasıl acaba benzinli olduğu için biraz kararsızız,bir de kullananların Fikirlerini Almak istiyorum araçta kronik arıza veya en azından alanlar memnun mu teşekkür ederim veya bunun değerinde bir alternatif sunarsanız aksini düşünen arkadaşlar daha faydalı olur teşekkürler ?

Kia Sportage Plus Paket Siyah 2012

''Dünyada büyük olan hiçbir şey,büyük olan insanlar olmadan elde edilemez.
Ve insanlar, yalnız öyle olmaya karar verdikleri zaman,büyük olurlar."
Charles De Gaulle

2734 Mesaj
13 Nisan 2012; 8:43:02 

◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦ åzizåzizåzizåzizåzizåziz åzizåzizåzizåzizåzizåziz ◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦

107 Mesaj
13 Nisan 2012; 14:00:00 

hocam maşallah birbirine girmiş durumda o konu :)

Charles De Gaulle

2734 Mesaj
13 Nisan 2012; 23:26:43 

Ş.içi 9 litre olarak düşünün, Sportage İx35 Qasgqai inceleyin benzer yakıt tüketimi

◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦ åzizåzizåzizåzizåzizåziz åzizåzizåzizåzizåzizåziz ◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦

194 Mesaj
14 Nisan 2012; 10:56:44 

şehir içi kullanıma bağlı olarak 8-9 lt arasında oynar

spo nun kronik bir sorunu yok (2011 modellerin bir kısmındaki amortisör sorunu 2012 modellerde çözüldü)

ix 35, qq, asx, tiguan benzer araçlar, hepsini de inceleyin ve öyle karar verin...........ama en son spo ya bakın çünkü ona ilk bakarsanız diğerlerine bakmaya bile gitmeyebilirsiniz

1 Mesaj
28 Nisan 2012; 15:45:22 

sevgili arkadaşlar
sportage almak istiyorum ama yakıt konusunda her kafadan bir ses cıkıyor sizden rıcam sportage kullanan arkadaşların kullanım değerleri hakkında bana bilgi vermesi
ben aracı test sürüsünde de kullandım ama anlık tüketim değerleri bir hayli fazla idi satış danışmanı bu konuyu acıklamada yetersiz kaldığı icin siz kullanıcıların yakıt tüketim verileri benim icin gecerli olacak
bu araç ş.dışı :6-7
ş.ici : 9-10 yoksa ş ici 10 -11 ş.dışı 8-9 lt bu verilerin hagisi doğru lütfen cevaplarsanız memnun olurum
birde araştırmalarımda gdi motorlara denizli de bir firma lpg takıyormuş taktıran varmı varsa memnunmu cevap yazabilirmi lütfen
gdi motora lpg uyumu insignia larda oldugu gibi sibop erimesine yol acabilirmi araştıran varsa lüttfen cevaplasın şimdiden tşk ederim arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yldrm1970 -- 28 Nisan 2012; 15:48:13 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Nisan 2013; 10:02:06 

Arkadaşlar Sportage ve İx35 araçların motorlarının aynı olduğu konusunda genel bir birlik söz konusu. Bu nedenle bu araçlara taktırmayı düşündüğümüz lpg sistemleri ile ilgili olarak Facebook ta grubumuzu kurduk. Sportage ve İx35 araçlarımıza taktırmış olduğuğumuz / düşündüğümüz lpg sistemleri ile ilgli olarak İX35 VE SPORTAGE LPG HAKKINDA isimli facebok grubumuza herkesi bekliyoruz. Grup adresi https://www.facebook.com/groups/ix35lpghakkinda/ grubumuza bekleriz

99 Mesaj
6 Haziran 2013; 16:40:30 

quote:

Orijinalden alıntı: farmer_20

hocam maşallah birbirine girmiş durumda o konu :)

Siz galiba bu mesajınızdan sonra Sportage almışsınız. Bende araştırıyorum şu an ancak dediğiniz gibi öbür konu çok uzamış ve bayada karışmış.

Sizin tüketim değerleriniz nedir, paylaşabilir misiniz?

2012 Renault Clio III Faz 2
1.5 dCi Extreme Edition

107 Mesaj
8 Haziran 2013; 11:07:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Hamsetsi

Siz galiba bu mesajınızdan sonra Sportage almışsınız. Bende araştırıyorum şu an ancak dediğiniz gibi öbür konu çok uzamış ve bayada karışmış.

Sizin tüketim değerleriniz nedir, paylaşabilir misiniz?

kullanıma göre değişiyor yakıt tüketim değerleri Hızınız 90-110 arası olursa düşük değerler görebilirsiniz ben 5.1Lt/100Km yi gördüm şehirdışında..Fakat 180-200 civarı hızınız varsa düşük değerler beklemeyin net olmamakla beraber 8-8.5 Lt/100Km olmalı hız yüksek oldugunda :)

Max.9-5 Lt/100 Km şehir içi (devirsiz kullanımda :) )
ortalama değerler araç kesinlikle mükemmel tavsiye ederim .. Şükürler olsun 1 sene oldu tam herhangi bir sıkıntı problem yaşatmadı :)

Charles De Gaulle

99 Mesaj
8 Haziran 2013; 11:32:01 

quote:

Orijinalden alıntı: farmer_20

kullanıma göre değişiyor yakıt tüketim değerleri Hızınız 90-110 arası olursa düşük değerler görebilirsiniz ben 5.1Lt/100Km yi gördüm şehirdışında..Fakat 180-200 civarı hızınız varsa düşük değerler beklemeyin net olmamakla beraber 8-8.5 Lt/100Km olmalı hız yüksek oldugunda :)

Max.9-5 Lt/100 Km şehir içi (devirsiz kullanımda :) )
ortalama değerler araç kesinlikle mükemmel tavsiye ederim .. Şükürler olsun 1 sene oldu tam herhangi bir sıkıntı problem yaşatmadı :)

Teşekkür ederim öncelikle

Benim şuan 2012 clio 3' üm var. Biraz bozuk yolda aracın hertarafından ses geliyor. Camları açınca, açıp kapatınca kapılar gacır gucur ötüyor. Şansumanında yağ kaçağı olduğundan değişti 3-4 ay evvel.

Sıfır aldım ve ilk aracım olduğu için gözüm gibi bakıyorum. Bakımını erkenden yaptırdım. En ufak bir şüphede servisine gidiyorum. (malum garantisi devam ediyor). Zaten serviste tanıdık ustam olmasa adamlar beni kovalayacaklar

Konuyu biraz fazla dağıttım. Dertlerim baya birikmiş Demek istediğim benim önceliğim artık malzeme ve işçilik kalitesi. Yakıt tüketimide çok aşırı olmadıkça ki sizin verdiğiniz değerler benim için gayet makul, benim için ideale yakın araç oluyor.

Kredisi bitince bende Sportage ekibine dahil olacağım İnşallah

Tekrar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

2012 Renault Clio III Faz 2
1.5 dCi Extreme Edition

42 Mesaj
18 Ağustos 2013; 15:00:07 

Herkese merhaba

2012 Kia Sportage 1.6 GSL Plus sahibiyim.

Arabayı aldığımdan beri ilk defa yakıt tüketimi ile ilgili bir deneme yaptım.

Sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle şartları sıralayayım:

1.Araba 4 Kişi ve bagaj tam dolu halde,
2.Lastik başınçları araba dolu iken kendim bastım.36 PSI
3. Hava sıcaklığı min.36 max.41 derece (Mersinden Urfaya gittim de biraz sıcak tabi :))
4. Hep klima açıktı.

Arabamın deposunda 1/4 yakıt varken litresi 4.81 TL olan benzinden 180 TL lik aldım.

Evet bu şartlardan sonra şu şekilde yaptım otobana çıktıktan sonra cruise controlu 110km ye ayarladıktan sonra ortalama yakıt tüketimini sıfırladım.

Ve arabayı gözlemlemeye başladım. Gişelerden geçme haricinde hiç yavaşlayıp hızlanmadan 110km sabit hızla hiç durmadan 520km yol katettim.

Sonuç:

Arabanın bilgisayarında 6.9 LT ortalama gördüm.Yani araba Km de 33.189 kuruş yakmış görünüyordu tabi bilgisayar doğru gösteriyor mu diye kontrol etmek için benzin doldurmadan önceki ibrenin gösterdiği yeride aklıma yazmıştım ve tam 520 km yol gittiğimde aynı yere geldi.

Yani 180/520=yaklaşık 34 kuruş oluyordu yani böylece bilgisayar da yalan söylemiyordu.

Özetle 37derece sıcakta 110 km hız sabitleyici ile giderken araba 4 kişi artı full bagaj yüklüyken sportage 34 kuruş yakıyormuş..

Kolay gelsin herkese...

pilots do it better

10 Mesaj
18 Ağustos 2013; 21:10:08 

quote:

Orijinalden alıntı: cewdeath311

Herkese merhaba

2012 Kia Sportage 1.6 GSL Plus sahibiyim.

Arabayı aldığımdan beri ilk defa yakıt tüketimi ile ilgili bir deneme yaptım.

Sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle şartları sıralayayım:

1.Araba 4 Kişi ve bagaj tam dolu halde,
2.Lastik başınçları araba dolu iken kendim bastım.36 PSI
3. Hava sıcaklığı min.36 max.41 derece (Mersinden Urfaya gittim de biraz sıcak tabi :))
4. Hep klima açıktı.

Arabamın deposunda 1/4 yakıt varken litresi 4.81 TL olan benzinden 180 TL lik aldım.

Evet bu şartlardan sonra şu şekilde yaptım otobana çıktıktan sonra cruise controlu 110km ye ayarladıktan sonra ortalama yakıt tüketimini sıfırladım.

Ve arabayı gözlemlemeye başladım. Gişelerden geçme haricinde hiç yavaşlayıp hızlanmadan 110km sabit hızla hiç durmadan 520km yol katettim.

Sonuç:

Arabanın bilgisayarında 6.9 LT ortalama gördüm.Yani araba Km de 33.189 kuruş yakmış görünüyordu tabi bilgisayar doğru gösteriyor mu diye kontrol etmek için benzin doldurmadan önceki ibrenin gösterdiği yeride aklıma yazmıştım ve tam 520 km yol gittiğimde aynı yere geldi.

Yani 180/520=yaklaşık 34 kuruş oluyordu yani böylece bilgisayar da yalan söylemiyordu.

Özetle 37derece sıcakta 110 km hız sabitleyici ile giderken araba 4 kişi artı full bagaj yüklüyken sportage 34 kuruş yakıyormuş..

Kolay gelsin herkese...

Teşekkürler güzel bir gösterge olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

28 Mesaj
26 Ağustos 2013; 13:56:54 

ARKADAŞLAR YAKIT TÜKETİMLERİ KONUSUNDA OLDUKÇA AKLIM KARIŞMIŞ DURUMDA...
18 AĞUTOSTA ARKADAŞIN PAYLAŞTIĞIVERİLER BELKİ DOĞRU OLABİLİR ANCAK EN İYİ SONUCU ŞU ŞEKİLDE ALMAZMIYIZ.
DEPOYU FULLERSİN 100 KM YOL YAPARSIN TEKRAR FULLERSİN NE KADAR DOLDU KAÇ KM YAPTIN BÖL HESAP ORTADA ...

AYNI HİZAYA KADAR DOLDURDUM BOŞALTTIM VS... PEK DOĞRU GELMİYOR.
DÜN CEVİZLİBAĞ-İSTANBULDAN PETROL OFİSİNDEN 50 TL YAKIT ALDIM 118 KM YAPTIM TEKRAR IŞIK YANDI HADİ PAY VERİYORUM 10KM FAZLA OLSUN Ş.DIŞI TÜKETİM BANA FAZLA GELDİ.

BİLMİYORUM İLK DEPOYU FULLEDİĞİMDE VERİLERİ PAYLAŞACAĞIM.ACCORD 2.4 ARACIM VARDI 50 TL BENZİNLE AYNI KM YAPIYORDUM ÇOK DÜŞÜNDÜRDÜ BU DURUM BENİ :(

4393 Mesaj
10 Eylül 2013; 15:54:24 

Hyundai İX35 BRC LDI Detaylı Montaj Videosu

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ve BRC Çorum Yetkili Servisi BRC Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
Tel:0364 2135173 www.ozenclerotogaz.com.tr Örnek montaj resimlerimiz için Facebook sayfamız

1256 Mesaj
22 Eylül 2013; 23:35:33 

8.5 lt/100 km şehir içi..

Daha az yakan var ise (ki vardır) ona araba kullanmak denmez..Kullandığın her saniye aklının yakıt sarfiyatında olması demektir.Böyle bir psikolojide araçtan zevk almassın,sadece işini görürsün..

İyisimi şehiriçi 8-9-10 ortalamasını alıp 9.0/100 km de anlaşalım derim.

Buna üç aşağı beş yukarı herkes hak vereceğine eminim..

2239 Mesaj
23 Eylül 2013; 0:48:25 

bende aracı uzun yolda 65-80 arası gaza nerdeyse basmadan yol durumuna göre hızlandırıp yavaşlatarak 6litreyi çok rahat görüyorum ancak inanın o zaman araç benim üzerimde gibi çile çekiyorum.. az yaksın isteseydim 1000cc bi picanto yada rıo alır yada o segmentte bi araca binerdim.. hem dev gibi olsun güvenlikli olsun heybetli hemde az yaksın.. öyle bi dünya yok..

38 Mesaj
25 Eylül 2013; 8:50:28 

bu yoruma katılmamak elde değil

Bu mesajda bahsedilenler: öcüü..

1 Mesaj
1 Aralık 2013; 20:00:31 

SELAM SPORTAGE 1.6 GDİ PLUS ARACIMI ALALI BİR HAFTA OLDU.İZMİR ŞEHİRİÇİ KULLANIMDA BİR DEPO (52 LİTRE ALDI)BENZİNLE 615 KM YOL YAPTIM.YOL BİLGİSYARINA GÖRE 8.2 AMA BENİM HASBIMA GÖRE YAKLAŞIK 8.5 LİTRE / 100KM YAKIŞ VAR.BENCE GAYET MAKUL DEĞERLER.BENDE DAHA ÖNCE MONDEO 1.6 BENZİNLİ VARDI ONDAKİ YAKIŞ 11 LİTRE CİVARINDA OLUYORDU.PERFORMANS KONUSUNDADA EĞER BEKLENTİYİ ÇOK YÜKSEK TUTMAZSANIZ GAYET YETERLİ DİYEBİLİRİM.PAYLAŞMAK İSTEDİM....

114 Mesaj
18 Aralık 2013; 12:14:39 

KIA SPORTAGE lpg li kullanan var mı yakıt tasarrufu ne kadar memnuniyet düzeyiniz nedir???

1 Mesaj
6 Şubat 2014; 19:20:26 

Kia Sportage 1.6 GL Plus arac almak istiyorum.yakit tüketimi şehir içi ve dışı ne kadardir?

221 Mesaj
7 Şubat 2014; 16:17:08 

quote:

Orijinalden alıntı: esrefalp-1965

Kia Sportage 1.6 GL Plus arac almak istiyorum.yakit tüketimi şehir içi ve dışı ne kadardir?

aracın ortalama şehir içi tüketimi 8-9 arasıdır kullanıma göre değişir tabi zorlarsanız 7,5 lara da düşer 11 lerede çıkar.

ayrıca bazı arkadaşlar uzun yolda cruise kullanıyorlar, eğer bunu az yakması için kullanıyorsanız aksine cruise tüketimi artırır.
lpg li araçlarında tüketimine yolbilgisayarından sakın bakmayın yanıltır. çünkü yol bilgisayarı benzine göre ayarlanmıştır.

Her takım kazanabilir, her takım kupa kaldırabilir ama hiçbir takım Galatasaray olamaz.

2 Mesaj
19 Mart 2014; 11:11:58 

Yeni 2008 dizel otomatik sportage aldım. Fakat yakıt tüketimi konusunda pek iç açıcı gelmedi bana. Normali nedir km ne yakar ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

3 Mesaj
24 Mart 2014; 16:47:32 

Yakar o, ölçmeye gerek yok :)

2 Mesaj
26 Mart 2014; 16:51:48 

Neyse yapacak bir şey yok. Artık zevk almaya bakıcaz :) @musabph

3 Mesaj
1 Nisan 2014; 1:22:50 

Hahahahahahahahaaaaaaaaa!!!!

Bu mesajda bahsedilenler: eba7091

444 Mesaj
16 Nisan 2014; 15:28:36 

quote:

Orijinalden alıntı: adogs

aracın ortalama şehir içi tüketimi 8-9 arasıdır kullanıma göre değişir tabi zorlarsanız 7,5 lara da düşer 11 lerede çıkar.

ayrıca bazı arkadaşlar uzun yolda cruise kullanıyorlar, eğer bunu az yakması için kullanıyorsanız aksine cruise tüketimi artırır.
lpg li araçlarında tüketimine yolbilgisayarından sakın bakmayın yanıltır. çünkü yol bilgisayarı benzine göre ayarlanmıştır.

yaklaşık 6 yıldır forumdayım tüm araç forumlarında yazılarım vardır cruise tüketimi arttırır diyen ilk defa duyuyorum bu arada 2 tane aracım var ikisinde de cruise var CC yakıt tüketimini düşürür, yanlış bilgi vermeyin forumlarda..

otomotofoto.blogspot.com

1685 Mesaj
17 Nisan 2014; 9:34:52 

quote:

Orijinalden alıntı: blackeagle76

yaklaşık 6 yıldır forumdayım tüm araç forumlarında yazılarım vardır cruise tüketimi arttırır diyen ilk defa duyuyorum bu arada 2 tane aracım var ikisinde de cruise var CC yakıt tüketimini düşürür, yanlış bilgi vermeyin forumlarda..

21367 Mesaj
5 Haziran 2014; 19:00:39 

Anadolunun ıssız bozkırlarında 2.0 benzinli bile ekonomiktir.
Sıkıysa İstanbul trafiğinde gezin bakalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

12 Mesaj
10 Haziran 2014; 21:36:55 

Cruise kontrol araca fazla yaktirir arkadaş doğru teşhiste bulunmus

289 Mesaj
17 Haziran 2014; 16:17:29 

quote:

Orijinalden alıntı: blackeagle76

Bence sizin yanlış bilginiz var. Cruise ile yokuş aşağı inerken motora giden yakıt kesilmez, normalde gazdan ayağınızı çektiğinizde sıfır gösteren yakıt tüketimi cruise açıkken sıfıra düşmüyor, kendinizde deneyebilirsiniz. Artı olarak ben cruise kontrolden az yaktırıyorum.

2590 Mesaj
16 Temmuz 2014; 17:14:39 

Selamlar,

Arkadaşlar yaklaşık 10 yıla yakındır kullandığımız c-max tdci (2005 trend 98000km) aracımızı değiştirmeye karar verdik ve sportage de alternatifler arasında bulunuyor.
Forumu son 20 sayfadan itibaren okudum ve c-max göre yakıt, performans ve yol tutuş konularına alışmamız gerekecek.
Aracı daha çok eşim kullanacak , test sürüşü yaptırdım ve beğendi ama gerçek şartlarda , bana minyon bayanlar için biraz zor bir araç gibi gözüktü. (ön ve arka görüş alanı, park)

Fiyat olarak istanbul dışından, 2014 concept plus düz 72500 tl 2013 eski kasa concept plus donanım olduğu söylendi sıfır araç 67000 tl ve 2014 comfort düz 62500 tl fiyat alındı.

Alternatif araçlar olarak;

QQ 1.2 (ağutosda otomatik şanz. gelecekmiş fiyat 72-73 tl civarında olabilirmiş) 67000 tl araç en alt paket ama eski kasa QQ ile her yönden ciddi fark var.
Honda CRV 1,6 diesel 90000 tl en boş paket 4 ay sıra var. Alınacak olan 105000 tl . Anlamsız ve uçuk bir fiyat , tabiri ile burunlarından da kıl aldırmıyorlar.
Yeni C-max , şu an sedan 2013 focus kullanıyorum, içi aynı farklı olsun dedik. 1999 dan beridir ford kullanıyoruz sıkıldık desek yeridir.
Tiguan boşu bile anlamsız şekilde pahalı , kesinlikle verilen paranın aracı değil. VW imajını satıyorlar. 122 ps lik dışında ki ler tam bir benzin düşmanı.
Kuga aslında dış görünümü beğendik ama bunun içi focusu andırıyor. 1,6 150 ps lik olanları 2013 modelde 60-65000 tl ye bulmak mümkün.
Son olarak ta 2012 model mercedes b180 elite benzinli otomatik 65-70000 tl arasında değişiyor. Motor PSA nın 122 ps lik 1,6 turbosu (peguet&citroen) ama 7 ileri aktarma ve diğer aksam mercedes.

Bunların içinde mercedes , kıa, kuga test sürüşleri yapıldı .Benim değerlendirmeme göre Mercedes malzeme kalitesi ve donanım olarak tartışmasız önde.
Ama bir suv havasında değil tabi ki c-max gibi mpv sınıfında bir araç.

Kia tarafında 2013 eski kasa ile 2014 makyajlı kasa arasında , teknolojik fark olarak ne var. Dış görünüşte ön pancur , arka stop vb farklı. Ama yürüyen aksam , güvenlik donanımı, motor, vb farklar nedir.
5500 tl fark vermeye değer mi.Yoksa 2013 modeli 2014 trafik çıkışlı olarak almak mantıklı olur mu.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

i7 4820 + CORSAIR İ100 (4.6GHz stabil, Günlük Kullanım 4.4ghz ) + ASUS P9X79 PRO + 2* XFX 7870 GDDR5 2GB CROSSFIRE + 480GB SAMSUNG PRO SSD SATA3 + 3*1 TB WD SATA3 64MB CACHE RAID 5 + 1,5 TB SEAGATE E-SATA+USB+FIREWARE HARİCİ DİSK + 4*4 16GB GSKILL DDR3 1600 MHZ DUAL + 27" ASUS HDMI + 23" AOC E2352PHZ 3D LED HDMI + 2* PIONEER DVD-RW + XIGMATEK ELYSIUM FULL TOWER + ENERMAX GALAXY XXX 1000 W PSU + TUNÇMATİK 2500 kVa (1,5 kW) + LOGITECH KABLOSUZ SET + LOGITECH 2+1 + HUAWEI B260 TURKCELL 3G VINN WIRELESS MULTIMODEM + WIN7 64 BIT TR ULTIMATE + PANASONIC TXP50G20 PLASMA TV + WD 3,5" 4TB MY BOOK LIVE GIGABIT ETHERNET HARİCİ DİSK DNLA + LG 50PH670S 3D PLASMA TV + DATRON N32W551T LCD TV + 2013 FOCUS SEDAN TDCI 115HP STYLE+2013 KIA SPORTAGE CONCEPT PLUS

4393 Mesaj
11 Eylül 2014; 8:51:53 

Kia Sportage GDİ aracına yapılan BRC LDİ montaj videosu.

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ve BRC Çorum Yetkili Servisi BRC Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
Tel:0364 2135173 www.ozenclerotogaz.com.tr Örnek montaj resimlerimiz için Facebook sayfamız

519 Mesaj
13 Eylül 2014; 0:37:34 

Merhaba Sportage ailesi...

Bende aranıza katılmak isterim. 2014 model sportage 1.6 manuel vites araç almak istiyorum...

Genelde uzun yolda kullanılacak. Şehirde olduğum zaman ise trafiğe girmeden sakin kullanılacak. Yakıt tüketimim ne olur ?

Uzun yolda 120-130 km 6. vites de gittiğim zaman devir saati kaç binde olur ?

Motor bağırır mı ? Bazı arkadaşlar motor performanslı değil gitmiyor falan diyorlar

Şimdiden teşekkür ediyorum...

3 Mesaj
7 Ekim 2014; 11:48:45 

Değerli arkadaşlar bende 2012 KIA SPORTAGE 1.6GDI ECODYNAMICS BENZİN MANUEL araç var. Araç gitmiyor diyenler 2012 ve sonrası lütfen bir test sürüşüne katılsınlar.

Araç ortalama yakıt verilerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Ortalama Devir: 2000 - 3000 rpm

Benzin: 4.91 TL
Şehir içi: 8.5 Lt = 417 kuruş
Şehir Dışı: 6.5 Lt = 320 kuruş

yakmaktadır.

Yukarıdaki veriler ışığında araca tüp taktırmaya bile gerek duymuyorum.

Uzun yolda 120-130 km 6. vites de gittiğim zaman devir saati kaç binde olur sorunuzun cevabı ise sanırım 3000-3200 devir civarında olur.

Teknik donanım,yakıt ve performans-fiyat ilişkisi olarak 2012 ve sonrası kia sportage'i tavsiye edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highcivil -- 11 Ekim 2014; 19:31:08 >

En Beğenilmeyen Yorumlar

ayrıca bazı arkadaşlar uzun yolda cruise kullanıyorlar, eğer bunu az ya... Yoruma Git
Yorumun Devamı adogs - 7 Şubat 2014; 16:17:08 -1
yaklaşık 6 yıldır forumdayım tüm araç forumlarında yazılarım vardır cruise tüketimi arttırır diyen ilk defa duyuyorum bu arada 2 tane aracım var ikisinde de cruise var CC yakıt tüketimini düşürür, ya... Yoruma Git Yorumun Devamı blackeagle76 - 16 Nisan 2014; 15:28:36 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Kia » YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.492