- x
Nasıl Cool olunur.
80 Cevap26197 Görüntüleme11 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

10 Mesaj
12 Nisan 2012; 21:44:00 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar Cool değilim.Sokağa çıktığımda bir heyecan basıyor.Biriyle iletişime geçince zorlanıyorum.Sokakta yürürken arkadaşlarımı görmek falan işkence gibi geliyor. çünkü sıkıntı çekiyorum konuşurken.Telefonum çalsa, tanımadığım biri aniden biri bişey sorsa, ,böyle bir durumda yada zor bir durumda kaldığımda heyecanlanıyorum ve titriyorum ağlamaklı oluyorum. Biraz terleme ve yüz kızarmasıda oluyor mal gibi oluyorum. Kendime öyle diyorum gene mal gibi oldun diyorum. Biriyle konuşurken dilim tutuluyor.Adam gibi cümle kuramıyorum.Kimse ne dediğimi anlamıyorum.Bir olay, filmi anlatmayı beceremiyorum.Anlatma yeteneğim sıfır.Yani dışarıdan bakıldığında herşeye çok hevesli bir görüntü çiziyormuşum bazen. Birkız arkadaşım seninle konuşmaya çekiniyorum yanlış anlama ama biriyle konuşurken özellikle kızlarla üstlerine atlayacak gibi bir halin var çok heyecanlanıyorsun dedi bugün.
30 Yıl hapis yatmış birinin hapisten çıktığındaki hayatın, güneşin tadını çıkarırken ki rahatlığını yaşamak istiyorum.Neler yapabilirim.Lütfen yardım edin.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Nisan 2012; 21:58:42 

Özgüvene ihtiyacın var.

50 Mesaj
13 Nisan 2012; 10:55:57 

kardeşim yaşın tahmin ediyorum ki yaklaşık 15-16 .bu yaşlarda bu yaşadıkların gayet normal..hatta annen ile babanla görünmek istemezsin arkadaş olarak hep yüksek hava basınçlı arkadaşların olsun istersin vs vs. dediğim gibi norma tabi ki bu durumdan zaman ile kurtulacaksın..ancak daha çabuk kurtulmak ister isen bunun doğal olarak bir takım yolları var.

-ilk olarak mektepte dershanede sokakda senin seviyende utangaç insanlar ile takılma vazgeç diğer konuşmayı beceren özellikle kız arkadaş çevresi geniş olan insanlar ile takıl dolaş.
-kendine göre kız bakımsız güzel demeden kız arkadaş edin(unutma bakımsız kız vardır çirkin kız yoktur:)..)
-kız arkadaşın ile mesajdan çok telefon ile veya yüz yüze konuş açılırsın
-evde çalan her telefona sen bak kimse hal hatır sor sohbet konusu bul aç konuş.
-oyunlardan internetten uzak dur öyle arkadaşlardanda uzak sor asosyal olarak asalak böcekler gibi tek başına hayat yaşarsın ömür boyu..
-ailen ile paylaşacağın sırlar olsun hiç bir sırını hiç bir arkadaşına verme
-kitap dergi ne bulur isen oku kelime olarak hafızan kuvvetlensin
-girdiğin her ortamda ilk konu açan sen olma dinle konu senle alakalımı değilmi biliyormusun fikrin varmı diye düşün düşünceni tam anlamlı yerinde koy ki farkın olsun ozaman bir şeyler bildiğin ortaya çıkar...

ve şu sözümü hiç bir zaman unutma rahmetli sakıp sabancının bir sözüdür

dünyadaki en zeki hayvan tilkidir
ancak en çok postu deldiren hayvanda tilkidir.

yani kısaca zeki olmak akıllı olmak yetmez....

şimdilik bu kadar değerli kardeşim ama istersen özelden yaz buradan yaz kafana takılan bir şey olursa sormak istediğin hemen cevap veririm..

17 Mesaj
13 Nisan 2012; 12:52:44 

Sosyal fobin var.Bunu geçiremezsin ama azaltabilirsin.Psikologa gitmelisin.

73 Mesaj
13 Nisan 2012; 14:12:09 

ben senin kadar değildim ama buna yakındım şimdi işe falan gidiyorum açıldım artık öyle bi çekinmem fazla yok eskisi gibi sende yazın bi işe gir arkadaş ortamında takıl bi kaç aya açılırsın bide çekinme

775 Mesaj
13 Nisan 2012; 16:08:28 

of kahretsin ya başlığı okurken bile kendimden utandım

3896 Mesaj
13 Nisan 2012; 17:23:40 

Sosyal oldun da cool olması mi kaldı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Eğer yapamıyorsan, yapmalısın

1592 Mesaj
13 Nisan 2012; 17:26:06 

Çok özel birşeymiş gibi Cool diyorsunya önce bir bırak şunu.

Burda, Yaşayan En Güçlü Ve En Zeki Erkekleri Görüyorum.. Bu Potansiyeli Görüyorum.. Ve Hepsi Heba Oluyor.. Lanet Olsun, Bütün Bir Nesil Benzin Pompalıyor, Garsonluk Yapıyor Yada Beyaz Yakalı Köle Olmuş.. Reklamlar Yüzünden Araba Ve Kıyafet Peşindeler.. Nefret Ettiğimiz işlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz.. Bizle...r Tarihin Ortanca Çocuklarıyız.. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bir Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.. Televizyonla Büyürken Milyoner Film Yıldızı Yada Rock Yıldızı Olucağımıza inandık.. Ama Olamayacağız.. Bunu Yavaş Yavaş Öğreniyoruz.. Ve O Yüzden Çok Çok Kızgınız..

10 Mesaj
13 Nisan 2012; 18:05:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

of kahretsin ya başlığı okurken bile kendimden utandım

quote:

Orijinalden alıntı: SıR'

Çok özel birşeymiş gibi Cool diyorsunya önce bir bırak şunu.

Adamın moralini bozmak için, sadece cevap yazmak için mesaj atıp adamın canını sıkmayın.EEE bunları yazdınızda ne oldu.Biryeriniz indimi.Yazmasaydınız bir yeriniz mi şişecekti.Bana bunları neden yazdığınızı açıklar mısınız?.Neden yazdınız? Psikoloğa git diyeceksiniz. Üniversiteye hazırlandığım için sigortam yok ( lise bitti 18 yaşında olduğum için). Bir psikoloğa gittim saatine 120 lira istedi. Ne kadar süreceği meçhul.Senin maddi durumunu bilmem ama benim babam emekli 789 lira maaşı var sadece başkada gelirimiz yok.Edam gibi yardım edeceksen et etmessen ..... git.Siz kendinizi akıllı mı sanıyorsunuz? @berny49 salak mı şimdi yardım etti diye .....Adamın sinirlerini bozuyorsunuz. Arkadaşım üniversiteye böyle gitme sıkıntı çekersin dedi. Sizin gibi insanlarla dalga geçen ....... yüzünden insanlar sorun yaşıyorlar. Bazı insanları ezince egonuzu tatmin edip kendinizi bi .... sanıyorsunuz.Allah umarım bunları yanınıza bırakmaz.

27 Mesaj
13 Nisan 2012; 18:19:34 

Ya dostum bende de buna benzer sorunlar var ama emin ol zamanla geçiyor . Ben hiçbir sosyal muhabbette sorun yaşamam ama iş aşka sevgiye geldiği zaman tıkanırım kalırım öyle konuşamam , konu bulamam . Sende de benimkinin geneli var sanırım ama her sene biraz daha azalıyor ve geçiyor farkındayım bunun :) Bak dostum Yazın evine oturup bilgisayar oynama ! Çık dışarı hava miss al bisikletini , basketbol topunu vs. git sporunu yap , Otur bir cafede çay iç . Arkadaşlarını da çağır yanına , muhabbet et Beraber birşeyler yapın zaman geçirin . Böyle oturup foruma nasıl cool olabilirim diyerek sosyalleşemezsin boş işler bunlar . Kızların telefonunu iste mesajlaş . Konu mu bulamıyorsun Bırak onlar bulsun Kafanı böyle takarsan ben asosyalim diye hep böyle kalırsın , Git ve SOSYALLEŞ

775 Mesaj
13 Nisan 2012; 18:27:16 

quote:

Orijinalden alıntı: pcko1

Adamın moralini bozmak için, sadece cevap yazmak için mesaj atıp adamın canını sıkmayın.EEE bunları yazdınızda ne oldu.Biryeriniz indimi.Yazmasaydınız bir yeriniz mi şişecekti.Bana bunları neden yazdığınızı açıklar mısınız?.Neden yazdınız? Psikoloğa git diyeceksiniz. Üniversiteye hazırlandığım için sigortam yok ( lise bitti 18 yaşında olduğum için). Bir psikoloğa gittim saatine 120 lira istedi. Ne kadar süreceği meçhul.Senin maddi durumunu bilmem ama benim babam emekli 789 lira maaşı var sadece başkada gelirimiz yok.Edam gibi yardım edeceksen et etmessen ..... git.Siz kendinizi akıllı mı sanıyorsunuz? @berny49 salak mı şimdi yardım etti diye .....Adamın sinirlerini bozuyorsunuz. Arkadaşım üniversiteye böyle gitme sıkıntı çekersin dedi. Sizin gibi insanlarla dalga geçen ....... yüzünden insanlar sorun yaşıyorlar. Bazı insanları ezince egonuzu tatmin edip kendinizi bi .... sanıyorsunuz.Allah umarım bunları yanınıza bırakmaz.

böyle şeyler beni etkilemez zira ben de sarayda yaşamıyorum. ama tavsiye istiyorsan al sana en baba tavsiye; işe burger king'e gidip menü sipariş etmekle başla, gerisi geliyor.

10 Mesaj
13 Nisan 2012; 18:38:45 

quote:

böyle şeyler beni etkilemez zira ben de sarayda yaşamıyorum. ama tavsiye istiyorsan al sana en baba tavsiye; işe burger king'e gidip menü sipariş etmekle başla, gerisi geliyor.

Yardımda ziyade o yazdıklarınız beni üzdü. Abi kimseyi oyalama gibi bir derdim yok. Ama o sorunlarlada yaşamak çok zor

775 Mesaj
13 Nisan 2012; 18:42:10 

kimsenin seni üzdüğü yok. biz sadece 'cool' kelimesine takıldık. yoksa sorunlarınla dalga geçmiyor kimse.

3896 Mesaj
13 Nisan 2012; 22:22:18 

Maddi durumun bahane olamaz sosyallesmek icin. Elin ayagin tutuyor part-time bir ise girsen hem ailene yuk olmazsin hem de sosyallesirsin. Hem de kazandigin parayla kendine yatirim yaparsin. Oysa sen maddi durumunuzu bahane etmissin. Psikologa gitmek yerine is basvurusu yap her yere mutlaka birine girersin. Burger King'de falan gunde onlarca kisiyle konusuyorsun.

Eğer yapamıyorsan, yapmalısın

1134 Mesaj
13 Nisan 2012; 23:40:53 

Arkadaş burası dh millet dalga geçmeye yer arar. Böyle konular açarsan sadece moralini bozarlar. (lafım üzerine alınana tabii)

BASBUGTURKES

10 Mesaj
15 Nisan 2012; 14:54:30 

quote:

Orijinalden alıntı: berny49

kardeşim yaşın tahmin ediyorum ki yaklaşık 15-16 .bu yaşlarda bu yaşadıkların gayet normal..hatta annen ile babanla görünmek istemezsin arkadaş olarak hep yüksek hava basınçlı arkadaşların olsun istersin vs vs. dediğim gibi norma tabi ki bu durumdan zaman ile kurtulacaksın..ancak daha çabuk kurtulmak ister isen bunun doğal olarak bir takım yolları var.

-ilk olarak mektepte dershanede sokakda senin seviyende utangaç insanlar ile takılma vazgeç diğer konuşmayı beceren özellikle kız arkadaş çevresi geniş olan insanlar ile takıl dolaş.
-kendine göre kız bakımsız güzel demeden kız arkadaş edin(unutma bakımsız kız vardır çirkin kız yoktur:)..)
-kız arkadaşın ile mesajdan çok telefon ile veya yüz yüze konuş açılırsın
-evde çalan her telefona sen bak kimse hal hatır sor sohbet konusu bul aç konuş.
-oyunlardan internetten uzak dur öyle arkadaşlardanda uzak sor asosyal olarak asalak böcekler gibi tek başına hayat yaşarsın ömür boyu..
-ailen ile paylaşacağın sırlar olsun hiç bir sırını hiç bir arkadaşına verme
-kitap dergi ne bulur isen oku kelime olarak hafızan kuvvetlensin
-girdiğin her ortamda ilk konu açan sen olma dinle konu senle alakalımı değilmi biliyormusun fikrin varmı diye düşün düşünceni tam anlamlı yerinde koy ki farkın olsun ozaman bir şeyler bildiğin ortaya çıkar...

ve şu sözümü hiç bir zaman unutma rahmetli sakıp sabancının bir sözüdür

dünyadaki en zeki hayvan tilkidir
ancak en çok postu deldiren hayvanda tilkidir.

yani kısaca zeki olmak akıllı olmak yetmez....

şimdilik bu kadar değerli kardeşim ama istersen özelden yaz buradan yaz kafana takılan bir şey olursa sormak istediğin hemen cevap veririm..

Abi verdiğin tavsiyeler için teşekkür ederim.Genel olarak verdiğin tavsiyeleri yapıyorum fakat çok sık değil.
Kız arkadaşım yok yukarıdakileri söyleyen biride çok samimi değilim zaten.Yaşımda 19.Herşey için teşekkür ederim

11 Mesaj
15 Nisan 2012; 16:02:41 

quote:

Arkadaşlar Cool değilim.Sokağa çıktığımda bir heyecan basıyor.Biriyle iletişime geçince zorlanıyorum.Sokakta yürürken arkadaşlarımı görmek falan işkence gibi geliyor. çünkü sıkıntı çekiyorum konuşurken.Telefonum çalsa, tanımadığım biri aniden biri bişey sorsa, ,böyle bir durumda yada zor bir durumda kaldığımda heyecanlanıyorum ve titriyorum ağlamaklı oluyorum. Biraz terleme ve yüz kızarmasıda oluyor mal gibi oluyorum. Kendime öyle diyorum gene mal gibi oldun diyorum. Biriyle konuşurken dilim tutuluyor.Adam gibi cümle kuramıyorum.Kimse ne dediğimi anlamıyorum.Bir olay, filmi anlatmayı beceremiyorum.Anlatma yeteneğim sıfır.Yani dışarıdan bakıldığında herşeye çok hevesli bir görüntü çiziyormuşum bazen. Birkız arkadaşım seninle konuşmaya çekiniyorum yanlış anlama ama biriyle konuşurken özellikle kızlarla üstlerine atlayacak gibi bir halin var çok heyecanlanıyorsun dedi bugün.
30 Yıl hapis yatmış birinin hapisten çıktığındaki hayatın, güneşin tadını çıkarırken ki rahatlığını yaşamak istiyorum.Neler yapabilirim.Lütfen yardım edin.

iyi bir cool olmak istiyorsan ibadetini yapmalısın

Q U A R E S M A & GUTİ HAZ.

Uzaklaştırılmış
15 Nisan 2012; 16:15:01 

quote:

adamla dalga geçip durmayın la :D :D :D :D

4286 Mesaj
15 Nisan 2012; 16:23:10 

Konuşmanı düzeltmek için kitap okumaya başla ordaki replikleri günlük hayatta kullanmaya başla

2418 Mesaj
15 Nisan 2012; 22:52:28 

kardeş bendede vardı azcık kalabalık ortamda konuşamazdım ama yapacagın şey şu mesela bi yerden başla gözünü karart gerisi gelir mesela sınıfta konuşcan bi an gaza gel konuş devamı gelir sonra alışırsın

1162 Mesaj
15 Nisan 2012; 23:26:44 

bi yerde iş bulursan sosyal olursun agzın iyi laf yapmaya başlar cevren çogalır. bence işe başla, işlek bi yer olursa daha iyi olur

Sabancı University

280 Mesaj
15 Nisan 2012; 23:40:26 

ben dunyanin en Zeki insaniyim de kendine o zaman ise yaricaktir emin ol

10 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:15:37 

quote:

Orijinalden alıntı: nitreex

ben dunyanin en Zeki insaniyim de kendine o zaman ise yaricaktir emin ol

Telkin yöntemindne bahsediyorsun sanırım

280 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:40:29 

ayen öyle ben denedim ise yariyor.

Uzaklaştırılmış
16 Nisan 2012; 18:28:55 

hocam yapacağın pek bir şey yok.ayna karşısında bolca pratik yap en azından insanlarla konuşurken neye benzediğini görürsün önlem alırsın (hani kız sana milletin üstüne atlayacak gibi görünüyorsun demiş ya o mesele).daha sonra insanlarla konuşmaya çabala.başlarda epey zorlanırsın ama bu işler zamanla olur öyle sihirli değnek değmiş gibi bir anda sosyal olamazsın (dikkat edersen cool olmaya değinmedim henüz).keza insanlarla konuşabilmek için genel kültürünün geniş olması lazım.işte o noktada internet denen zıkkımı gerekli bir iş için kullanıp biraz araştırma yap.zaten baktığın konular başka konulara linklerle bağlıdır.böylece konudan konuya geçerek farklı şeyler öğrenebilirsin.ne kadar çok şey bilirsen insanlarla o kadar konuşacak konun olur.cool olma noktasına gelirsek ben cool bir insan değilim ve cool olma noktasında yardım edemem.orasına da cool arkadaşlar yardım etsinler.

10 Mesaj
16 Nisan 2012; 23:54:21 

quote:

Orijinalden alıntı: hellfire peninsula

hocam yapacağın pek bir şey yok.ayna karşısında bolca pratik yap en azından insanlarla konuşurken neye benzediğini görürsün önlem alırsın (hani kız sana milletin üstüne atlayacak gibi görünüyorsun demiş ya o mesele).daha sonra insanlarla konuşmaya çabala.başlarda epey zorlanırsın ama bu işler zamanla olur öyle sihirli değnek değmiş gibi bir anda sosyal olamazsın (dikkat edersen cool olmaya değinmedim henüz).keza insanlarla konuşabilmek için genel kültürünün geniş olması lazım.işte o noktada internet denen zıkkımı gerekli bir iş için kullanıp biraz araştırma yap.zaten baktığın konular başka konulara linklerle bağlıdır.böylece konudan konuya geçerek farklı şeyler öğrenebilirsin.ne kadar çok şey bilirsen insanlarla o kadar konuşacak konun olur.cool olma noktasına gelirsek ben cool bir insan değilim ve cool olma noktasında yardım edemem.orasına da cool arkadaşlar yardım etsinler.

Çook teşekkür ederim kardeşim ya Allah razı olsun anlayışın için

625 Mesaj
17 Nisan 2012; 0:03:30 

Dostum hiç öyle kendini kasma konuşurken hattta mümkünse saçmalamaya çalışki yeterki susma.Öyle ayna karşısında pek olacağını zannetmiyorum.Bu iş çekingenlkile alakalı çekingenliğin alemi yok diyelim bir kızla muhabbet kuracaksın, kıza selam dedin, devamını düşünme kız belki seni terslemiyecek ? Bunu bilemezsin ama şansını denemen lazım diyelimki tersledi, ee ne olacak ? Ölecekmisin-hayır en fazla cevap vermiyecek ve içinden söveceksin kendi kendine En fazla bu kadar olacak bundan emin olabilirsin (: Ha eğer yapamıyorum diyorsan ufak bir miktar alkol belki yardımcı olabilir. Not:SARHOŞ OL DEMİYORUM UFAK BİR MİKTAR... Eğer oda olmadı diyorsan son bir tavsiyem daha var adrenalin arttırıcı ilaçlar var onları bir dene.(Sadece adrenalin diyorum o filimlerde kullanılan ilaçları aklına gelmesin kıza rezil olursun ) Neyse gece gece yazayım dedim okuyan herkese teşekkürler (: İyi forumlar.

Edit:Cool olma çabalarına hiç bulaşma cool olunca hayatında bir şey değişmiyor arkadaş sayısından başka (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O Meşhur Kel Adam ;) -- 17 Nisan 2012; 0:04:18 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
17 Nisan 2012; 13:15:49 

quote:

Çook teşekkür ederim kardeşim ya Allah razı olsun anlayışın için

rica ederim.

855 Mesaj
17 Nisan 2012; 22:52:31 

quote:

Kardeşim yaşım 16 ve ben de aynı şeyleri tıpa tıp yaşıyorum.Sokakta tüm insanların bana baktığını(iyi anlamda değil)zannediyorum ve baskı altında kalıyorum.Cool olmak gibi bir amacım asla yok ama biraz sosyal olmak istiyorum.

548 Mesaj
17 Nisan 2012; 23:40:31 

allahım bu cooluna akıl ver

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4191 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
İnsan Azmanı
17 Nisan 2012; 23:54:41 

clima cool

Samsung Galaxy S5 32GB Black

539 Mesaj
18 Nisan 2012; 1:09:40 

quote:

Senin rahat olmaya değil sosyal fobini yenmeye ihtiyacın var bunun içi benim aklıma gelen 2 çözüm var üniversiteye gidince her işini kendin yapacağın için sürekli insanlarla iletişim halinde olmak zorundasın eminim %70ini yenersin, yada part-time bir işte çalış yine insanlarla diyaloga girmek zorundasın 1 zorlanırsın 2 zorlanırsın bakmışsın insanlara karşı rahat davranıyorsun bu el titremesi ve heyecan olayına konsantre olduğun için beynini çalıştırmayı unutuyorsun tıkanmanın sebebi bu Karşı cins konusunda hoşlandığın kıza karşı tabi heyecanlı olunur ama normal insanlara karşı heyecan yapmaman lazım onun içinde senin gidip karşı cinsle konuşmaya çalışman lazım yada kız arkadaş edinebilirsin. Rahat bir insan olmak bana göre tamamen kişinin kişiliğiyle ilgili bir durum her ne kadar ben çok rahat bir insanım desende aslında öyle bir insan değilsin zaten rahat insan olmaya o kadar gerek yok çünkü rahatsızlıklar insanı rahat yaşama çabasına iter
Kısacası korkularınla yüzleşmeden korkularını yenemezsin

10 Mesaj
19 Nisan 2012; 20:22:19 

quote:

Orijinalden alıntı: DeathCore.

Senin rahat olmaya değil sosyal fobini yenmeye ihtiyacın var bunun içi benim aklıma gelen 2 çözüm var üniversiteye gidince her işini kendin yapacağın için sürekli insanlarla iletişim halinde olmak zorundasın eminim %70ini yenersin, yada part-time bir işte çalış yine insanlarla diyaloga girmek zorundasın 1 zorlanırsın 2 zorlanırsın bakmışsın insanlara karşı rahat davranıyorsun bu el titremesi ve heyecan olayına konsantre olduğun için beynini çalıştırmayı unutuyorsun tıkanmanın sebebi bu Karşı cins konusunda hoşlandığın kıza karşı tabi heyecanlı olunur ama normal insanlara karşı heyecan yapmaman lazım onun içinde senin gidip karşı cinsle konuşmaya çalışman lazım yada kız arkadaş edinebilirsin. Rahat bir insan olmak bana göre tamamen kişinin kişiliğiyle ilgili bir durum her ne kadar ben çok rahat bir insanım desende aslında öyle bir insan değilsin zaten rahat insan olmaya o kadar gerek yok çünkü rahatsızlıklar insanı rahat yaşama çabasına iter
Kısacası korkularınla yüzleşmeden korkularını yenemezsin

Bende bir panik atak var bu konu hakkında bilgin var mı abi bugün başka bir arkadaşım sende panik atak var sen araba kullanamasısın dedide moralim bozuldu.

10 Mesaj
26 Nisan 2012; 13:07:26 

Panik atak konusunda yardımcı olabilecek olan var mı?

63 Mesaj
26 Nisan 2012; 14:11:31 

HERKESİN SÖYLEDİĞİNİ KAFANA NİYE TAKIYORSUN Kİ?
ÖNCE SAKİN OLMAYI VE HİÇ BİR OLAYI KAFAN DA SORUN ETMEMEYİ BAŞAR NASIL DİE SORMA BİLMİYORUM. BEN Bİ ŞEKİLDE YAPTIM. BELKİ ZAMANLA OLAN BİR ŞEYDE OLABİLİR ACI ÇEKE ÇEKE ACI ÇEKTİRMEYİ DE ÖĞRENMEK GİBİ. SAKİN OLMAYI BAŞARDIĞINDA BUTUN SORUNLARIN GİDER. HA EĞER ÜNİ YE FALAN GİTMEZSEN HEMEN ASKERE GİT ORADA AÇILIRSIN.

www.facebook.com/sametsekerfan

10 Mesaj
27 Nisan 2012; 20:27:55 

quote:

Orijinalden alıntı: By_Qan

HERKESİN SÖYLEDİĞİNİ KAFANA NİYE TAKIYORSUN Kİ?
ÖNCE SAKİN OLMAYI VE HİÇ BİR OLAYI KAFAN DA SORUN ETMEMEYİ BAŞAR NASIL DİE SORMA BİLMİYORUM. BEN Bİ ŞEKİLDE YAPTIM. BELKİ ZAMANLA OLAN BİR ŞEYDE OLABİLİR ACI ÇEKE ÇEKE ACI ÇEKTİRMEYİ DE ÖĞRENMEK GİBİ. SAKİN OLMAYI BAŞARDIĞINDA BUTUN SORUNLARIN GİDER. HA EĞER ÜNİ YE FALAN GİTMEZSEN HEMEN ASKERE GİT ORADA AÇILIRSIN.

Hocam işte bende bunu anlayamadım.Biri bişey dese moralim çok çabuk bozuluyor.Acaba pskilojik mi diye düşünmeye başladım.Sakin olmaya çalışıyorum fakat birden ellerim titriyor ter basıyor.Ne yapacağım nasıl bu sorunun üstesinden geleceğim bir fikrim yok.... Sen başardıysan bana biraz fikir verebilir misin?

267 Mesaj
27 Nisan 2012; 21:07:39 

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Sosyal oldun da cool olması mi kaldı ?

+1

VW PASSAT 1.8T COMFORTLİNE

101 Mesaj
27 Nisan 2012; 21:55:38 

bak herkez kendinde bu depresyon hallerini zamanında bulduğu için dışarıya kolayca aktarmış , sana yön vermeye çalışyorlar.ne güzel demekki yalnız değilmişsin, ben seninki gibi ağır yaşamamıştım fakat senin gibi konuşurken kafamı meşgul tutup kelimelerimde aksaklık yaratıcak sebebler vardı yalan değil . Ben bütün bu olanları geçmiş hayatımı zalimce yaşadığıma bağlıyordum hep , psikoloğa gittim haklı çıktım. O yüzden geçmişini gözden geçir , sosyal yönden sende kötü etki yaratan ya ailendir ya da bilgisayar(yine ailendir).o yüzden ebeveyn kusurları hep bizim hayatımıza yön vermiştir.Bu yüzden ailene kızma sadece onlara geçmişini anlat.Beraber nerde hata yaptığınızı keşfedin.. Bu kadar basit bence ben öyle atlattım . Sevdiğin müzikleri dinle onlara ilgi duy , gerekirse enstrüman çal . Al sana müzik camiasına giriş bileti kendini. Kendini ada yeter..

3018 Mesaj
27 Nisan 2012; 22:54:35 

Aynı sorun bende de var yolda yürürken insanlar banamı bakıyor veya yolda karşıma güzel bir kızmı çıktı hemen kızarıyorum terliyorum.Gene topluluk içinde konuşamıyorum konuşsam bile aklımda çok iyi kurgulamam lazım yapacağım konuşmayı ki zorlanmıyım.17 yaşındayım ve şimdiye kadar hiç kız arkadaşım olmadı Ben bu yaşadığım olayları ilkokula ve ortaokul yaşamımdaki sıkıntılara bağlıyorum ve aile de önemli bir etken bunları burda anlatmayım.Örnek olarak hoca beni kürsüye çıkartmıştı bi tören de şiir okumam için ve kıpkırmızı olmuştum herkesin önünde daha 1.5 ay falan oldu nekadar kötü bir durum olduğunu sen düşün.Seninkine artı olarak bende konuşma zorluğuda var bazen kelimeleri tam olarak çıkartamıyorum dilim sürşüyor ve çok sık oluyor onun için hiç konuşasım gelmiyor piskoloğa gittim oda burda yazanlardan farklı birşey söylemedi ve antidepresan yazdı işey yaradımı az birşey fayda etti ama resmen vücudun dengesini bozdu burda herkes sana kafana takma der rahat ol der ama bu sosyal fobidenilen illet başlarına gelmediği sürece hiçbir işey yaramayacağını bilmezler bu yaptıkları telkinlerin.Çözüm olarak ne yapabilirim bilmiyorum ama bende birde aşırı derecede takıntı var biri en ufak birşey mi söyledi 1 ay çıkmaz kafamdan başım ağrır en sonunda düşünmekten o derece.Okulumu 2 defa değiştirdim lise hayatımda 11.sınıf 2.dönemde yeni okuluma başladım ve yaşadığım heryecanı birtek ben bilirim o derece yani bayılıyordum resmen Üniversite ve dershanede ne halt yicem bilmiyorum

Uzaklaştırılmış
29 Nisan 2012; 12:24:31 

zamanla düzelir bence

119 Mesaj
29 Nisan 2012; 12:41:58 

Biraz kitap,özgüven,biraz da bakım olduktan sonra geriye bir şey kalmaz.

Zayıfa acıma doğaya ihanettir

1153 Mesaj
30 Nisan 2012; 7:44:33 

Bak kardeşim, bir büyüğün olarak sana tavsiyem olacak. Durumunu çok iyi anlıyorum.

Kalabalık içerisinde rahatsız oluyorsun ve sıkılıyorsun. Sıkıntıya da gelemiyorsun. Birisi sana dik dik baktığında işkilleniyorsundur. Bunlar normal şeyler. Kısa süre psikoloji okuduğum için biliyorum.

İnsanlar benim hakkımda ne düşünüyor?ne düşünür? diye fazla düşünmemen gerekir. Kendin ol. Rahat olmaya çalış. Dışarda gördüğün insanlar,eğitim aldığın ortamdaki insanlar... Hiçbiri hayatında kalıcı değil. 5-10 sene sonra belki de hiçbirinden haber dahi alamayacaksın. O zaman neden bu kadar kendini kasıyorsun?

Kendini kasman yaş itibarıyla doğal. Ama çok fazla kasmaman lazım. Kendini kontrol etmen gerek. Olayların, hayatının ve benliğinin önüne geçmesine izin verme. Bazen insanlar can sıkıcı kelimeler sarf edebilir. Moral bozarlar.

İstemeden seni incitecek sözler de söyleyebilirler.Dalga geçerler. Alay ederler. Çok hassas isen bazen ufacık şeylerden bile çöküntü yaşayabilirsin. Ama hepsi geçer. Emin ol. Seninki kalıcı bir durum değil. Tabi senin de çaba sarfetmen gerek. Karşıdaki insanla iletişime geçtiğinde sakin olmaya çalış. Bulunduğun ortamlarda konuşmaktan çekinme. Dalga geçselerde takma kafaya. Sen de gül. Bir zaman sonra hepsi geçecek.

Bol bol kitap okumanı öneririm. Kitap okuyamam dersen gazete oku. Çok fazla faydası olur. Yalnız olduğun zamanlarda bazen kitaptaki yada gazetedeki kelimeleri tek tek,sakin ve sesli bir biçimde okumaya çalış. Kendine olabildiğince özen göster. Yani kendine bak. Yürüyüşüne bile dikkat edebilirsin. Spor yapma imkanın varsa spor yap. Evin alışverişini bazen sen yap. Bilgisayar başında fazla durma. Sen bugün bu kadar sıkıntı yaşıyorsan bunun sebebi bilgisayarın başında esir olmandır. Önce bunu iyice kavra.

Kötü düşüncelerin beynini esir etmesine izin verme. Olumsuzluklar sil kafandan. İnsan ömrü aslında çok kısadır. Belli bir yaşa geldiğinde,geçmişe dönüp baktığında, zamanın hızlı bir şekilde akıp gittiğini farkedersin. İnsanlar neler yaşıyor. Ne acılar,ne sıkıntılar unutuluyor. Birgün herkes göçüp gidecek bu dünyadan. O yüzden bazı şeyleri fazla dert etme. Sıkıntı yapma. Yukarıdaki tavsiyelerimi mutlaka uygula. Çabalasan dahi İlk başlarda sıkıntı yaşayabilirsin. Bu normal. Sen çaba sarfetmekten vazgeçme. Zaman herşeyin ilacı. Umarım canını sıkan bu durumdan bir an önce kurtulursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ëmir -- 30 Nisan 2012; 7:48:30 >

Marco Van Basten - Eusebio - Franco Baresi - Ronaldo Fenomeno - Paolo Maldini - Hristo Stoickov - Lothar Matthaus - Romario - Peter Schmeichel - Thierry Henry - Pavel Nedved - Oliver Khan - Socrates - Gaizka Mendieta - Alessandro Del Piero - Davor Suker - Marcel Desailly - David Seaman - Gheorghe Hagi - Zinedine Zidane - Cafu - Roberto Baggio - Steve McManaman - Marc Overmars - Michael Laudrup - Roger Milla - Xavier Hernandez - Andrea Pirlo

Galatasaray da yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

10 Mesaj
1 Mayıs 2012; 21:33:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Ëmir

Bak kardeşim, bir büyüğün olarak sana tavsiyem olacak. Durumunu çok iyi anlıyorum.

Kalabalık içerisinde rahatsız oluyorsun ve sıkılıyorsun. Sıkıntıya da gelemiyorsun. Birisi sana dik dik baktığında işkilleniyorsundur. Bunlar normal şeyler. Kısa süre psikoloji okuduğum için biliyorum.

İnsanlar benim hakkımda ne düşünüyor?ne düşünür? diye fazla düşünmemen gerekir. Kendin ol. Rahat olmaya çalış. Dışarda gördüğün insanlar,eğitim aldığın ortamdaki insanlar... Hiçbiri hayatında kalıcı değil. 5-10 sene sonra belki de hiçbirinden haber dahi alamayacaksın. O zaman neden bu kadar kendini kasıyorsun?

Kendini kasman yaş itibarıyla doğal. Ama çok fazla kasmaman lazım. Kendini kontrol etmen gerek. Olayların, hayatının ve benliğinin önüne geçmesine izin verme. Bazen insanlar can sıkıcı kelimeler sarf edebilir. Moral bozarlar.

İstemeden seni incitecek sözler de söyleyebilirler.Dalga geçerler. Alay ederler. Çok hassas isen bazen ufacık şeylerden bile çöküntü yaşayabilirsin. Ama hepsi geçer. Emin ol. Seninki kalıcı bir durum değil. Tabi senin de çaba sarfetmen gerek. Karşıdaki insanla iletişime geçtiğinde sakin olmaya çalış. Bulunduğun ortamlarda konuşmaktan çekinme. Dalga geçselerde takma kafaya. Sen de gül. Bir zaman sonra hepsi geçecek.

Bol bol kitap okumanı öneririm. Kitap okuyamam dersen gazete oku. Çok fazla faydası olur. Yalnız olduğun zamanlarda bazen kitaptaki yada gazetedeki kelimeleri tek tek,sakin ve sesli bir biçimde okumaya çalış. Kendine olabildiğince özen göster. Yani kendine bak. Yürüyüşüne bile dikkat edebilirsin. Spor yapma imkanın varsa spor yap. Evin alışverişini bazen sen yap. Bilgisayar başında fazla durma. Sen bugün bu kadar sıkıntı yaşıyorsan bunun sebebi bilgisayarın başında esir olmandır. Önce bunu iyice kavra.

Kötü düşüncelerin beynini esir etmesine izin verme. Olumsuzluklar sil kafandan. İnsan ömrü aslında çok kısadır. Belli bir yaşa geldiğinde,geçmişe dönüp baktığında, zamanın hızlı bir şekilde akıp gittiğini farkedersin. İnsanlar neler yaşıyor. Ne acılar,ne sıkıntılar unutuluyor. Birgün herkes göçüp gidecek bu dünyadan. O yüzden bazı şeyleri fazla dert etme. Sıkıntı yapma. Yukarıdaki tavsiyelerimi mutlaka uygula. Çabalasan dahi İlk başlarda sıkıntı yaşayabilirsin. Bu normal. Sen çaba sarfetmekten vazgeçme. Zaman herşeyin ilacı. Umarım canını sıkan bu durumdan bir an önce kurtulursun.

Abicim yardımların için çok teşekkür ederim. Titreme ve panik otak sorunlarında biraz aşama kaydetsem çok daha iyi olacak. Kitap okumaya başladım ve bulmaca çözüyorum. Umarım işe yararlar...

187 Mesaj
1 Mayıs 2012; 23:29:54 

Dünyadaki en önemli şeyin 'insan yetiştirmek' olduğunu bilmeyen ebeveynler yüzünden maalesef utangaç, ezik, asosyal insanlar yetişiyor. Ben de lisede aynen senin gibiydim dostum.

Sana yüzde yüz başarılı olmanın sırrını vereceğim:

1. Acilen spora başla. Futbol basketbol ne oynayabiliyosan. Maçlara dahil ol. Tek başına olduğun zamanlar da devam et.

2. Elinden geldiğince kitap, dergi ve gazete oku. Zamanla entelektüel bir birikimin olacak.

Bunları yap gerisi kendiliğinden gelecek güven bana.

324 Mesaj
2 Mayıs 2012; 2:04:47 

Hey Dude'a katılıyorum;

Spora başla gündemi takip et kitap falan oku özgüvenini artırıcaktır bunlar. Arkadaş çevrende büyük bir ihtimal çekingen tiplerdir bir an önce kurtul onlardan veya onlara da kendilerini düzeltmelerini gerektiğini söyle. Daha aktif insanların yanında olmaya çalış. Sanaldan olabildiğince uzaklaş. Kendinle barışık ol. Mesela şu internette dalga geçilen bekir gibi bir tipim olmasına rağmen kendimde gülüyorum kendime. Sonuçta bu benim suçum değil. Zaten sokakta ki insalarada dikkat ettiysen %80 i barzo karakterli insanlar kendini onlardan daha aşağı görme. Konuşurken de gür ve tane tane konuşmaya önem ver ilerde alışkanlık haline gelicektir zaten. Bu arada gürden kastım anırma kıvamında değil sakın o noktaya getirme. İnsanlara açığını vermemeye çalış gördüğün gibi herkes iyi niyetli düşünmeyebiliyor. Yani diyeceklerim bu kadar umarım üstesinden gelirsin. Ayrıca psikoloğa falan hiçte gerek yok kendi psikoloğun sensin zaten.

10 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:18:03 

Arkadaslar suanda bir ise girdim 1 ay oldu.kasiyerlik yapiyorum.bu manada bu isi nasil degerlendirebilirim.birde ingilizce ögrenmek istiyorum.nereden baslamaliyi.kitap okumayada baslayacagim.hayatimda ilk defa kitap bitirdim.hemde 2 tane.ucuncuyede baslayacagim yak1nda

5 Mesaj
15 Haziran 2012; 4:07:26 

Cem yilmazin dedigi gibi Buzlu Badem Tedavisi uygula ise yarar buyuk ihtimal.

Aci yoksa
Kazanc ta yok

113 Mesaj
15 Haziran 2012; 4:20:46 

quote:

Aynanın karşısına geçip kendi kendine konuşmayı dene bunu hergün sabah ya da akşam yap ve sürekli yeni bir kurgu ile devam et emin ol faydasını görürsün.Karşında ki insanın et ve kemikten yani senden hiç bir farkı olmadığı gerçeğini hiç aklından çıkartma kendine yeni işler bul müzik, resim gibi bir şeyler bazı konularda ustalaşmaya çalış bu ne olursa olsun ama seçeceğin konu insanların ilgilendiği az çok bildiği konular olsun mesela bir müzik aleti çalmayı dene bol bol kitap oku her konuda bilgin olsun tüm bunlar seni rahatlatacaktır konuşmanı hatta hayata bakışını bile etkiler.

48 Mesaj
16 Haziran 2012; 17:40:58 

o kadar fazla olmasada bendede o problemden var

THE SIMPSONS FAN CLUB

452 Mesaj
16 Haziran 2012; 19:43:38 

cool olunmaz,doğulur

ford fiesta 1.4tdci trend

435 Mesaj
16 Haziran 2012; 20:29:45 

Hocam iş kesin çözüm işe gir açıl.Ondan sonra bi sosyal çevre yaratmaya bak fazla konuşma espri yap ara sıra bilmediğin konular hakkında yorum yapıp faka basma sakın bu çok önemli fazla konuşma derken dırdır anlamında söyledim yalnış anlaşılmasın dipnot olarak.

23 Mesaj
17 Haziran 2012; 0:56:55 

Kardeş diğer insanların senden hiç bir üstünlüğü, özelliği yok kul olarak.Üstünlük takva iledir.İnsan ilişkilerine de bu açıdan yaklaşırsan daha rahat olursun.He rahatlık derkende karşımızda ki nede saygısızlık yapmamak gerekir.Hepimiz aciz bir kuluz,yakışıklısı güzeli çirkini zengini fakiri bir gün öleceğiz, kasmana gerek yok.
Derdin kendindendir bilmiyorsun;
Derman yine sendedir görmüyorsun;
Koskoca alem içine yerleştirilmiş;
Sen kendini küçük bir şey zannediyorsun.

1155 Mesaj
17 Haziran 2012; 3:01:56 

quote:

Orijinalden alıntı: BrotherHoods~~

Ya dostum bende de buna benzer sorunlar var ama emin ol zamanla geçiyor . Ben hiçbir sosyal muhabbette sorun yaşamam ama iş aşka sevgiye geldiği zaman tıkanırım kalırım öyle konuşamam , konu bulamam . Sende de benimkinin geneli var sanırım ama her sene biraz daha azalıyor ve geçiyor farkındayım bunun :) Bak dostum Yazın evine oturup bilgisayar oynama ! Çık dışarı hava miss al bisikletini , basketbol topunu vs. git sporunu yap , Oturbir cafede çay iç . Arkadaşlarını da çağır yanına , muhabbet et Beraber birşeyler yapın zaman geçirin . Böyle oturup foruma nasıl cool olabilirim diyerek sosyalleşemezsin boş işler bunlar . Kızların telefonunu iste mesajlaş . Konu mu bulamıyorsun Bırak onlar bulsun Kafanı böyle takarsan ben asosyalim diye hep böyle kalırsın , Git ve SOSYALLEŞ

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
1 gün 14 sa. 53 dk. kadarı kaldı.
17 Haziran 2012; 3:09:53 

eline iphone alacak ayagina konvers alacak uzerine lacost cekecek.kicina armani takacak paran varsa babanin altina verecek arabasi varsa COOLSUN ISTE

1155 Mesaj
17 Haziran 2012; 21:39:06 

quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

hahahaha

10 Mesaj
22 Haziran 2012; 22:47:17 

quote:

Orijinalden alıntı: BrotherHoods~~

Ya dostum bende de buna benzer sorunlar var ama emin ol zamanla geçiyor . Ben hiçbir sosyal muhabbette sorun yaşamam ama iş aşka sevgiye geldiği zaman tıkanırım kalırım öyle konuşamam , konu bulamam . Sende de benimkinin geneli var sanırım ama her sene biraz daha azalıyor ve geçiyor farkındayım bunun :) Bak dostum Yazın evine oturup bilgisayar oynama ! Çık dışarı hava miss al bisikletini , basketbol topunu vs. git sporunu yap , Oturbir cafede çay iç . Arkadaşlarını da çağır yanına , muhabbet et Beraber birşeyler yapın zaman geçirin . Böyle oturup foruma nasıl cool olabilirim diyerek sosyalleşemezsin boş işler bunlar . Kızların telefonunu iste mesajlaş . Konu mu bulamıyorsun Bırak onlar bulsun Kafanı böyle takarsan ben asosyalim diye hep böyle kalırsın , Git ve SOSYALLEŞ

Peki arkadaslar sosyal olmak nedir? Sosyal insanlar ne yapiyor? Istanbulda tek basina bir insan neler yapabilir?

389 Mesaj
23 Haziran 2012; 0:39:53 

quote:

Peki arkadaslar sosyal olmak nedir? Sosyal insanlar ne yapiyor? Istanbulda tek basina bir insan neler yapabilir?

cık dısari sahilde gez bisiklet sür cafede otur bir şeyler ye iç sinemaya git rusa git daha ne diyelim.