Şimdi Ara

True Detective (2014 - )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.838
Cevap
55
Favori
116.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

True Detective (2014 - )

Matthew McConaughey ve Woody Harrelson ikilisinin suç-gizem türünde yeni bir dizi projesine başrol oyuncuları olarak katıldıkları duyuruldu.

True Detective isimli dizinin hikayesi çift zamanlı bir kurguya sahip. Olaylar hem 17 sene öncesine ait hem de günümüze. Hikayenin pek çoğu 1995'te satanist bir ayin ile öldürüldüğü düşünülen Dora Lange'in cinayeti üzerinden gidiyor. Louisiana eyaletinde cinayet masası'nda görev yapan kahramanlarımız Rustin Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) soruşturma derinleştikçe kendilerini olayların içinde buluyorlar ve doğal olarak da işler çığırından çıkıyor...

True Detective'in senaryosu AMC'nin suç-gizem draması The Killing'in yazar ekibinde yer alan ödüllü romancı ve kısa öykü yazarı Nic Pizzolatto tarafından kaleme alınıyor. Pizzolatto'nun ilk iki bölümün senaryosunu tamamladığı belirtiliyor. İlk sezon 8 bölümden oluşacak.

8 bölümlük ilk sezonunun ardından yayına devam ederse, her yeni sezonunda yeni karakterler ve dolayısıyla yeni bir hikayeyi ekrana getirecek.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Dördüncü bölümle birlikte şu net olarak görülüyor ki; dizi daha çok üç zaman dilimli kurgusuyla özellikle geçmiş yılların Amerika bakışını sunuyor. Geçmişten gelen Vietnam Savaşı'nın ana konu ile sürekli temas halinde olmasından tutalım da, siyahi kavramının o günlerde hala daha tam olarak sıyrılamadığı kompozisyon mevcut. Wayne Hays'ın soruşturma sırasında şahısları sürekli 'hapishanedeki zencilerle' tehdit etmesi de buradan gelir. Kısacası siz benim ırkımla bu kadar ilgilenirseniz yeri geldiğinde onlarla da korkuturum diyor. Kör adamın mahallesine gittiklerinde de siyahilerin direkt olarak olayları kişiselleştirmesi, o yıllarda suç / cinayet örgülerinin siyahiler üzerine yıkılmak istendiğinin kanıtıdır.

Dizinin adının True Detective olmasının da nedeni var. İlk sezondan bu yana gördüğümüz dedektiflerin net olarak iyi-kötü şeklinde ayrıldığı görülebilir. İlk sezonda Rust tüm doğruculuğu, adalet anlayışla olaylara girerken Marty bizim günlük hayatta da karşılaştığımız 'yozlaşmış' memur örneğini verir. İkinci sezonuyla Ray Velcoro var. Dertleri, seyircinin dertleri gibi net ve keskin. Adalet için her şeyi yapabilir. Nic Pizzolatto'nun yarattığı neo-noir ortamda kurgulanmış da olsa var olan doğru karakter, kirli insan coğrafyası içerisindeki doğruculuk arayışından ileri gelir.

Dizi üç sezonuyla da mistik olarak kurgulanmış karakter dizisidir kısaca. Olayları sadece suçluyu izleme veya cinayet çözümleme gibi puzzle parçalarını birleştirmekten çok daha ötesini vermeye çalışıyor bu dizi. Son iki bölümündeki repliklere, durgun akışına bakarsanız 'günün' panoramasını sunmaya gayret gösterdiğini anlayabilirsiniz.
  • Takip
  • Hadi bakalım takipteyim
  • Konusu sığ kalı 17 yıl boyunca 1 kişinin ardından gittilerse.Umarım güzel olur da beni yanıltır.
  • takip
  • "The Killing" kadar güzel olursa izlenir
  • Projenin yayın haklarını HBO aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ordulumusa52

"The Killing" kadar güzel olursa izlenir

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: -AltaiR-

takip

9 ay olmuş dizi yarın başlıyor.HBO varsa göz atılır.
  • The Killing dediler geldik. Du bakem nası olcak dizi.
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hadi bakalım
  • Doğru ismi sanırım ''True Detectives'' öyle geçiyor imdbde. Ne zaman ilk bölüm yayınlanıcak bilgisi olan var mı?
  • 8 bölüm oluşu ve konusu beni cezbetti. İlk 8 bölümü aşırı güzel olsa bile şu kısım 2.sezonu bozabilir.8 bölümlük ilk sezonunun ardından yayına devam ederse, her yeni sezonunda yeni karakterler ve dolayısıyla yeni bir hikayeyi ekrana getirecek.

Yinede ilk sezondan keyif alacağımız düşünüyorum.
  • Biraz flood yapmış gibi olacağım ama dizinin yayınlanma tarihi 12 Ocak arkadaşlar.

• Buram buram kalite kokuyor gene. Dram, aksiyon, gizem, gerilim.
  • Çok ümitliyim bu diziden bakalım merakla bekliyorum
  • Ben de izlemeyi düşünüyorum. Umarım güzel olur.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.