Şimdi Ara

True Detective (2014 - ) (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.838
Cevap
55
Favori
116.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok fena bitti sezon finali Ray ve Frank neden ölmek zorundaydı arkadaş..Ray fena ağlattı hele o son sahne yüklenemedi uyarısı..Frank'e baştan beri bir sempatim vardı şerefsiz meksikalılar..Her zaman iyiler kazanmıyor işte

Bence çok güzel bir sezondu son bölümde çalan müzik ile final efsane oldu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boyz n the Hood

quote:

Orijinalden alıntı: tizar

Bu finali beğenenlerin kafasından istiyorum.

neden beğenmediniz acaba merak ettim benimde kafamda bir kaç soru cevapsız kaldı ama sizin sebebinizi de duymak isterim

Mutlu sonları klişe görüp kötü sonlu bitirelim herkesi öldürelim farklı olalım çabalarının asıl klişe olması. İlk altı bölüm hikaye anlatımını çorba yapıp son iki bölümde karakterlerin canına okumayla iyi senaryo yazılmıyor. Aranızdan kaçınız bu sezon konuya, karakterlere hakim olarak bölümleri bitirdi? Bölümü daha dün izledim fotoğrafçının adını, hikayesini, siyahi tipsiz komiseri ki en başından beri kötü adamlardan biri benim diye bağırıyordu, sorsan anlatamam. Fotoğrafçı çocuk koca sezon sözde aranan kilit adam ne karakteri derin ne de hikayesi bankta oturup ağlarken gözlerimden yaş geldi! Frank'in evinde çekilen şamdanlı fotoğrafları o kadar gözümüze gözümüze soktular bir şey çıkacak sandık ne o kulübe cinayeti aydınlatıldı ne de partiler tam ifşa edildi. Geçen sezon tek bir konu vardı ve bölümler doyurucuydu kafada soru işaretleri kalmıyordu bu sezon ise çözümleme yapmadan olaylardan olaylara atladılar.

Senaristin finalde dayattığı "sistemi değiştirmeye iki üç kişinin gücü yetmez." önce git kgb ajanlarının canına oku sonra git götü boklu Meksika çingenelerine yakalan öl. bu mudur? Ray' e ne demeli? okula gitme saçmalığına değinmiyorum bile takip edildiğini bile bile saçma sapan ıssız ormana neden arabasını sürüp adamlarla çatışıyor? adamlar 360 derecelik koca ormanda kokusunu alıp mı sürekli izini sürüyorlardı? bilgileri dağın başında neden yüklemeye çalışıyor da o kadar zaman şehirdeyken yüklemedi? illa ben ormanda oksijen ala ala gebericem diyorsan şehirden çıkmadan önce yükleseydin be adam bir de ölümünden sonra gözümüze sokuyorlar telefonu zeka pırıltılı bir sahne. kısaca bu sezon ben bir bok anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tizar -- 11 Ağustos 2015; 7:23:04 >

• Sezon finalini çok beğendim, bir dakika olsun sıkmadı. Ancak ben böyle ağır konuları severim, her ne kadar arkadaşlar beğenmese de konu sade ama iyi işlenmiş bir konu. Bir nevi Amerika'nın saklı yüzü teması işlendi bu sezonda. Bol bol LA'in diğer yüzünü gördük, her şeyin Hollywood gibi cıvıl cıvıl olmadığını, kurumlardaki yozlaşmayı falan çok iyi işledi dizi.

Final de kararında oldu, ne çok bulandırdılar, ne de çok uzattılar.

Velcoro'nun ölümü ve oğlunun onun çıkması ağlattı. Duygusallığı iyi vermişler. Sondaki bebek de tuzu biberi oldu olayın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Boyz n the Hood

quote:

Bu finali beğenenlerin kafasından istiyorum.

neden beğenmediniz acaba merak ettim benimde kafamda bir kaç soru cevapsız kaldı ama sizin sebebinizi de duymak isterim

Mutlu sonları klişe görüp kötü sonlu bitirelim herkesi öldürelim farklı olalım çabalarının asıl klişe olması. İlk altı bölüm hikaye anlatımını çorba yapıp son iki bölümde karakterlerin canına okumayla iyi senaryo yazılmıyor. Aranızdan kaçınız bu sezon konuya, karakterlere hakim olarak bölümleri bitirdi? Bölümü daha dün izledim fotoğrafçının adını, hikayesini, siyahi tipsiz komiseri ki en başından beri kötü adamlardan biri benim diye bağırıyordu, sorsan anlatamam. Fotoğrafçı çocuk koca sezon sözde aranan kilit adam ne karakteri derin ne de hikayesi bankta oturup ağlarken gözlerimden yaş geldi! Frank'in evinde çekilen şamdanlı fotoğrafları o kadar gözümüze gözümüze soktular bir şey çıkacak sandık ne o kulübe cinayeti aydınlatıldı ne de partiler tam ifşa edildi. Geçen sezon tek bir konu vardı ve bölümler doyurucuydu kafada soru işaretleri kalmıyordu bu sezon ise çözümleme yapmadan olaylardan olaylara atladılar.

Senaristin finalde dayattığı "sistemi değiştirmeye iki üç kişinin gücü yetmez." önce git kgb ajanlarının canına oku sonra git götü boklu Meksika çingenelerine yakalan öl. bu mudur? Ray' e ne demeli? okula gitme saçmalığına değinmiyorum bile takip edildiğini bile bile saçma sapan ıssız ormana neden arabasını sürüp adamlarla çatışıyor? adamlar 360 derecelik koca ormanda kokusunu alıp mı sürekli izini sürüyorlardı? bilgileri dağın başında neden yüklemeye çalışıyor da o kadar zaman şehirdeyken yüklemedi? illa ben ormanda oksijen ala ala gebericem diyorsan şehirden çıkmadan önce yükleseydin be adam bir de ölümünden sonra gözümüze sokuyorlar telefonu zeka pırıltılı bir sahne. kısaca bu sezon ben bir bok anlamadım.

+1

• Ferhat Göçer coverlamış

• Şu 1. sezonla kıyaslama olayından vazgeçin artık. Beyninize onu sabitlemişsiniz, 1 senedir beri aynı şeyi söyleyip duruyorsunuz.

Tek söylemek istediğim; Allah herkese Jordan gibi bir eş nasip etsin. Kadın onca olumsuz şeye rağmen hala gitmedi. Şimdiye kadar izlediğim dizi ve filmler içinde bu duygusallığı hiç görmedim desem yeridir.
  • daikataNa~ kullanıcısına yanıt
    Diziler için en büyük handikap bu zaten. Çıtayı o kadar yükselttikten sonra kıyas olmazsa olmaz, sabitlemekle alakası yok. Bugün Rome ve Spartacus, Prison Break ve OZ gibi diziler kıyaslanıyorsa, aynı dizinin iki ayrı sezonu nasıl kıyas kabul etmesin öyle şey mi olur?

Tema, oyunculuk, senaryo tamamen ayrı diyebilirsiniz anlarım ama sanki bilim kurgu ile western'i kıyaslıyormuş gibi davranmanızı anlayamıyorum.
  • Ed Wood kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz çok hoşuma gitti hocam katılıyorum ben de.Dizinin 1.sezonunu izledim ve açık ara söylüyorum ki piyasada şu rustin cohle gibi samimiyet abidesi bi karakter görmedim(kendimce).Adam oynamış bize izlemek kalmış,2.sezonda colin farrelı görünce çok sevindim ama bu karakterin olmayışı da üzdü.Bugün 2.sezona başlıyorum bakalım beklentiyi yüksek tutmadan
  • xMakavelix kullanıcısına yanıt
    İyi seyirler şimdiden.. Beklentiyi yüksek tutmamak her konuda iyidir, bu sayede beğenme olasılığınız daha çok artar. Rust gibi karakter bir daha gelmez zaten. Bunu karakterin tip ve mizacı açısından değil, düşünce yapısı ve ona biçilen aforizmaları sayesinde rahatça söyleyebiliyorum.

Fakat iki sezonu da elimize aldığımızda ortaya inanılmaz bir drama çıktığı aşikar doğrusu.
  • İlk sezonu ağzımın suyu akarak izlemiş birisi olarak ikinci sezonunu daha çok sevdim çoğu kişinin aksine. İkinci sezonda çok derin bir polisiye krizi ve ilk sezondaki kadar 'düzgün' insanlar yoktu, daha gerçekçi ve daha karanlıktı bence böylesi daha güzel. Belki bu dediğimden dolayı bana kızacaksınız ama Ray Velcoro karakteri dibe vuruşuyla, başarmaya çalıştıklarıyla aforizmacı Rust Cohle karakterinden daha iyi. Rust Cohle'u da çok sevdiğimi eklemek isterim. Ayrıca Frank Semyon gibi bir istikrar abidesini de barındırması cabası.

Bu sezonda o kadar çok isim o kadar çok olay var ki insanın kafasında ne neydi, kim kimdi tam oturmayınca ısınamıyor. Ancak oturduktan sonra o kadar güzel ve grift bir hikayeyi işlediklerini görüyorsunuz ve çok seviyorsunuz. Genel madana, bölüm bazında ilk sezona göre daha çok git-geller, dalgalanmalar oldu, çok boş bölümler oldu ancak imdb'deki top rated episodes'da da görebileceğiniz gibi dizi ikinci yarısıyla adeta yardırıyor, hele hele 2x7 ile çok iyi bir işe imza atmışlardı 2x8 ile de taçlandırdılar.

reddit'teki tartışmaları da okudum birkaç kişiyle de konuştum, genel eğilim bu sezonun da oldukça iyi olduğu yönünde, hbo seneye kesinkes kesin 3. sezonu getirir.

• Yav hüzünlü bitrcem diye çok zorlama yapmışlar son
    sahneleri, ayrıca dizinin adı true drama olsa daha iyi olurmuş bu sezon :)

Ray in adamları atlatamaması çok saçmaydı gitti resmen beni öldürsünler diye ormana girdi en sonundada intihar etti

Frank de aynı şekil , adamlara höd desen deşecekler işte belli bişe oda intihar etti resmen

Çocuk da Ani den di sanırım bunuda anlayamadık

Belediye başkanın oğlu babasını öldürüp yerine geçti resmen hiç bişe çıkmadı o işlerdende , ben sevmedim finali açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 11 Ağustos 2015; 13:20:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ed Wood kullanıcısına yanıt
    Hocam illaki kıyaslama olacaktı, olmayacak değil. Ancak geçen sezon finalinden beri aynı şey konuşuluyor. 1. sezon iyi 2. sezon kötü yeeeaa.

Aynı şeyi 1 söyle 2 söyle, 1 senedir beri aynı şeyi söyleyip duranlar var konuda. Tabiri caizse mikecek ettiler neredeyse. Aynı şeyi 50 kere söylemenenin bir manasının olmadığını belirtmek istemiştim o kadar.
  • Beyler son bölümü hızlı hızlı izledim de sanırım kaçırdım sondaki
    çocuk velcoro ve ani'nin miyid?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daikataNa~ kullanıcısına yanıt
    Orası öyle, bizim insanımız her şeyin cılkını çıkarıyor.
  • S A M C R O kullanıcısına yanıt

Evet hocam, Velcoro haberi olmadığı iki öz çocuğu oldu neticede.
  • 2.Sezona yeni başlayacam, cidden iyi dizi.

Ayrıca spoiler butonu kullandığınız için teşekkür ederim, game of thronestan yediğim spoları hiç bir yerden yemedim

• %99.9'u görünce kendimi tutamadım Şu senaryo şöyle 15-20 bölüme yayılsaydı müthiş bir şey çıkardı ortaya. Çok fazla karakter vardı Chessani, Caspere, Agronov, McCandless, Blake, Tony, Pitlor, Ani'nin babası, Osterman kardeşler, Holloway ve Burris, Davis, baş karakterlerin aileleri, Dixon, Amarillo.. Bağlantı kurmakta zorlanıyorum bazen kim kimdi, kim hangi olayla bağlantılı falan.
  • 1. sezon 2. den iyi. final sahnesi 2. de daha iyi.
  • tizar kullanıcısına yanıt
    katılıyorum. acaba ben mi anlamadım dedim.
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.