Şimdi Ara

HIZ SABİTLEME TEHLİKELİ BİR DONANIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
0
Favori
26.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten hız sabitleme şehir dışı için bir donanımdır. Şehir içinde kullanılamaz. Işıklar,virajlar, trafik... Ayrıca frene bastığında devre dışı kalır. 50 ile dönülmesi gereken kavşağa boşuna 90 la girmişsin. Frene basıp, sonra tekrar ayarlarsan sorun kalmaz.
  • kullanımla alakalı bence. dikkatsiz olduktan sonra komple arabayı kullanmakta tehlikeli
  • hız sabitleme sistemine otomatik pilot muamelesi yapılırsa güvenli olmaz tabiki. 50 ile dönülecek yere gelirken sistemi devre dışı bırakmak lazım. yoğun durkalk trafiği yoksa ben şehiriçinde de aktif olarak kullanıyorum, el alışınca direksiyondan rahatlıkla devreye sokulup çıkarılıyor.
  • Hız sabitleyici alkol gibidir. Lütfen bilinçli kullanınız.
  • Kullandığım çoğu araç vardı,hiç kullanmadım.
  • hız sabitleme değil de onun ne olduğunu ve amacını bilmeyen
    için gerçekten tehlikeli olabilir. onlarca yıldır başta amerika ve avrupada kullanılan bir sistemi
    yeni bişey bulmuş gibi tehlikeli diyebilen için uygun değildir.
    şehiri içi sıkışık trafikte ya da virajda sabitlemeyi kullanmayı düşünüp bunun
    tehlikeli olarak tanımlayan biri hiç kullanmamalıdır.
  • kullanmayı bilmiyorsan tabii ki tehlike bir donanım.

benim için faydalı bir donanım zira kullanmayı biliyorum
  • Kullanmasını beceremeyen cahil cüheylaya bakmayın. Şehirler arası muhteşem bişey. Millet autopilot zannediyor heralde. Açıp uyumuyorsun, sürekli tetikte olmak gerekiyor elbette. Ciddi manada yakıt ekonomisi ve konfor sunuyor. Çok yaktırıyor diyenleri bloklayın geçin. Ben şehir içinde akıcı trafikte dahi kullanıyorum. Direksiyondan da hızı trafiğe göre arttırıp azaltıyorum.

Hız sabitleyicisiz bir araç kullanmayı düşünemiyorum. O kadar alıştım.
  • Özellikle yağmurda hız sabitleme tehlikelidir bu konuda dikkatli olmakta fayda var.
  • anlaşılan sizin beklentiniz çok büyükmüş hız sabitlemeden, ama umduğunuzu bulamamışsınız.

adı üzerinde hız sabitleyici OTOMATİK PİLOT değil.

amacı zaten uzun yolda, yada trafiğin olmadığı veya minimum trafiğin olduğu yollarda, bölgelerde kullanmak. uzun yolda inanılmaz rahatlık ve kolaylık sağlıyor, yakıt tüketimini azaltmanıza yardımcı oluyor (devri sabit tuttuğundan dolayı).

eğer siz trafiğin yoğun olduğu yada sürekli olarak aracın hızını değiştirmek zorunda olduğunuz bölgelerde kullanırsanız gereksiz yere eziyet çekersiniz. hem her aklı başında insan virajlarda ya da gereken herhangi bir durumda aracını tanıyorsa (ki her şoför tanımalıdır) aracını yavaşlatması gerektiğini bilir. sırf tembellik yapıp hız sabitlemeyi devre dışı bırakmamak için frene basmıyor ise bu hız sabitlemenin değil şoförün suçudur.

velhasıl kelam doğru kullanıldığı taktirde en gerekli konfor donanımlarından biri.

• Yıllar yılı milyon km hız sabitleyici ile yol aldım.
    Marka vermiyorum bir premium bir yandan çarklı premium iki aracımda hız sabitleyici, sabit kaldı.
    Biri çok tehlikeli, bir diğeri şans olarak bu dünyanın kurallarına aykırı bir şekilde kurtuldum.
    Halende kullanırım, her dokunuşumda bunu hatırlarım.
    Hiç kullanmamak en iyisi fakat bir ihtiyaç uzun ve fazla yol yapanlar için.
  • Hiç kullanmadım
  • Uzun yolda faydali.. Manuel vitesli araclarla uzun sureli yolculuklarda ayaklara giren kramplari onleyici bir unsur
  • alıştın mı vazgeçemezsin.hız sabitleme olmayan bir araç kesinlikle satın almam.uzun yolda çok rahat.özellikle ayak ve belle ilgili rahaatsızlığınız varsa
  • Bence bir araba için en önemli donanım. Tabi yaptığı km nin %90 veya fazlasını şehir içinde yapıyorsan önemli değil ama uzun yol fazla yapan için çok önemli bir donanım.
    Ayrıca konuyu açan arkadaş beklentiyi düşürürse daha kullanışlı hale gelir. Zaten üzerinde hızı kesme veya frene basarak devreden cıkarma sansın var. Çok virajlı yolda kullanılmaz tabi veya yağmurun ilk yağdığı zaman ki tehlikeli durumda ama onun harici gerçekten çok güzel bir donanım. Kendi adıma yoğun olarak kullanıyorum.
  • ben sıkışık trafikte bile kullanıyorum, araba icadından sonraki en güzel icad. Klimadan bile önemli..

30km/h ile giderken çakıyorum, nissan juke 'da cruise control 40 km den sorna devreye giriyor o yüzden nissana tepkiliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Bir arabada bulunan en gereksiz donanim hiz sabitleyici bence

3 kez ya kullandim ya kullanmadim hic aramam

Xenon daha iyi bir donanim bence ::))

Allah herkese hız sabitleyicisi olan bir araç ihsan eder inşallah.

O kadar önemli benim için Cihancım. :)
  • Hiz sabitleyiciyi kullanamayip tehlikeli bulan birisinin araba kullanmasi da tehlikelidir bence :)
    Uzun yolda, bos yollarda ve radar olan yollarda cok kullanisli bir donanim. Hem ayaginizi dinlendiriyorsunuz hem sabit hizda gidiyorsunuz hemde yakit ekonomisi sagliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insideman
    ...
    Zannedersin ki hergün kullanıyorlar. Yılda bir kez ancak işinize yarar. O da sizin söylediğiniz gibi Edirne otobanı gibi yerlerde.

Hergün kullanıyorum.

Yılda bir gün bile kullanmadığım olmamıştır. :)

Şehiriçinde yolun açık olduğunu gördüğüm her an devreye alırım.

Demek ki forumun hız sabitleme kullanım alışkanlıkları ciddi olarak değişiklik gösterebiliyor diye konuyu bağlayalım.
  • Gayet gerekli bir donanım.Hatta her araçta olmalı bence.

Daha geçen hafta sonu yaklaşık git gel 900 km kullandım.Hatta o kadar abarttımki yokuşlarda bile devreden çıkartmadım.Düz yolda yakıt tüketimine etkisi büyük.Çok büyük rahatlık..

Gerektiği gibi kullanılınca süper donanım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.