Şimdi Ara

Nokia'nın ilk çeyrek mali tahminleri açıklandı; 2 milyon Lumia telefon satışı öngörülüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia'nın ilk çeyrek mali tahminleri açıklandı; 2 milyon Lumia telefon satışı öngörülüyor

Analistlerin yılın ilk çeyreği için karanlık bir tablo çizdiği Nokia mali rapor öngörülerini resmi olarak yayınladı.

Nokia rekabetçi endüstri dinamikleri nedeniyle Asya ve Afrika pazarında mobil cihaz satışlarında olumsuz etkilenirken akıllı cihaz bölümünün kar marjında da düşüş yaşandı.

İlk çeyrek için mobil cihaz satışı 71 milyon olarak öngörülürken net satış 4.2 milyar Avro olarak tahmin ediliyor. Akıllı cihaz satışı ise 12 milyon birim olarak gerçekleşirken net satış 1.7 milyar Avro civarında.

Nokia ile Microsoft ortaklığının meyveleri Windows Phone yüklü Lumia cihazları ise 2 milyon adet satış yapabildi. Ortalama fiyat 220 Avro oldu. Her ay aktive edilen Windows Phone cihaz sayısı giderek artıyor ve Windows Phone Marketplace uygulama sayısı 80 000'i geçti.

Firma ilk çeyrek sonunda 9.8 milyar Avro nakit birikime ulaşmayı bekliyor. Net birikimin ise 4.9 milyar Avro olacağı belirtiliyor. 

Nokia'nın rakiplerine baktığımızda ise ilk üç ayda iPhone modellerinin 35 milyon civarında olması beklenirken aynı dönemde Samsung'un sadece Galaxy Note modeli 4 milyon civarında satış gerçekleştirdi. 

Nokia'nın 12 milyon akıllı telefon satışı içerisinde 2 milyon Lumia modelinin olması önceki çeyrekte 1 milyon Lumia satışına göre başarı sayılabilir. Ancak satışların oldukça yavaş olduğu görülüyor. Symbian cihazı satışı ise yaklaşık 10 milyon adet. 71 milyonluk S40 telefonu satışı da yıl geneli tahmini yapıldığında yine önceki yıla göre düşüş gösteriyor.

Nokia'nın kesin mali çeyrek sonuçları 19 Nisan tarihinde açıklanacak.

• tüekiyeye gelsin nokia hayranı çok kişi var iyi satar.
  • Nokia mı hala var mı
  • Renkli tasarım oldukça hoşuma gitti aslında, microsoft donanım engelini ortadan kaldırırsa wp ortaklığıyla nokia iyi iş çıkaracak, işletim sisteminin tutulmasının en büyük neden market ve oda hızlı bir gelişme gösteriyor, bence tam nokia hisse senedi alma vakti demedi demeyin:)
  • Eyvallah nokia androide geçme. ama alternatif çıkar be kardeşim. wp değil de meego daha mı iyi olurdu ne...
  • az kaldı iflas edecek
  • Yaşasın 6600
  • quote:

Orijinalden alıntı: k@llone

Renkli tasarım oldukça hoşuma gitti aslında, microsoft donanım engelini ortadan kaldırırsa wp ortaklığıyla nokia iyi iş çıkaracak

Donanım engeli diye bir şey yok, minimum konfigürasyon şartı var, yani belli bir Ram ve İşlemciden daha düşük olmamalı, sizin donanım engeli dediğiniz şey olmasaü Nokia 300-400mhz işlemcili telefonlar çıkarmaya devgam eder, bunu mu istiyorsunuz? O donanım engeli sayesinde Nokia belli bir donanımdan aşağısını veremiyor. Yani siz olayı öyle bir yazmışsınız ki, sanki bu kötü bir şey.
  • Biri bana wındows ısletım sıstemının android e göre artı ve eksilerını soyleyebılır mı ? cidden merak ettıgım ıcın soruyorum , Çok eskıden bır arkadasım hp ipaq kullanıyodu o zamandan berı bır ılgım vardır wındows cıhazlarına ama hıc sahıp olmadım.
  • bu nokiada da hic kesin rakam yok hep ongoru
  • quote:

Orijinalden alıntı: draconist

quote:

Orijinalden alıntı: k@lloneRenkli tasarım oldukça hoşuma gitti aslında, microsoft donanım engelini ortadan kaldırırsa wp ortaklığıyla nokia iyi iş çıkaracak
    Donanım engeli diye bir şey yok, minimum konfigürasyon şartı var, yani belli bir Ram ve İşlemciden daha düşük olmamalı, sizin donanım engeli dediğiniz şey olmasaü Nokia 300-400mhz işlemcili telefonlar çıkarmaya devgam eder, bunu mu istiyorsunuz? O donanım engeli sayesinde Nokia belli bir donanımdan aşağısını veremiyor. Yani siz olayı öyle bir yazmışsınız ki, sanki bu kötü bir şey.

Dediğinde haklısın fakat o limitin üstünede çıkmıyorlar? Birşeyler var ama ne:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahoron

quote:

Orijinalden alıntı: draconist
    quote:

Orijinalden alıntı: k@lloneRenkli tasarım oldukça hoşuma gitti aslında, microsoft donanım engelini ortadan kaldırırsa wp ortaklığıyla nokia iyi iş çıkaracak
    Dediğinde haklısın fakat o limitin üstünede çıkmıyorlar? Birşeyler var ama ne:S

512 mb ram'i microsoft yeterli görmüştür ve ona karar verilmiştir. Bütün üst segmentler 512 alt segmentler 256 mb ram'li olucak diye. Böylece etrafta bölük pörçük sürümler olmucak android 4 de toplamaya çalıştı ancak yine olmadı. Güncelleme gelirse hepsine gelmesse hiç birine gibi.

• vay be bir firma da 500 küsür milyar var öbürleri can çekişiyor
  • bence bu sene de nokia winphone la bir başarı elde edemesse androide mecbur geçmek zorun da .yoksa kendi mezarını kazmak zorunda kalacak ,açıkcası android nokia lar görmek isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amone

geçenlerde bu telefonu inceleme fırsatım oldu, berbat bir telefon.. wp zaten hiç kullanışlı değil, bir de bunun üzerine berbat bir tasarım eklenince ortaya saçma sapan bir netice çıkmış...

Helal olsun 23 senedir profesyonel olarak sallarım ama böylesine ilk kez şahit oldum. Ayakta alkışlıyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lumia serisi ile iflas etmekten kurtuldu. Meego'lu telefon çıkardı ama arkasında durmadı. Symbian'lı telefon çıkardı. Telefonların çoğunun donanımı sınırdaydı. S40'a 1GHz işlemci koydu. O telefonu yapanın galiba sorunları vardı. Nokia Microsoft'a dua etsin. Yoksa Nokia gidiciydi..
  • Nokia WP7 ile başarı yakalayacaktır. Şu an için lumia serisi telefonların dünya üzerinde yaygın satışına başlanmadı. Nokia lumia 610 gibi rekabetçi fiyatlarlı cihazlarla alt pazarı ele geçirebilir. Tablet pazarına Windows 8 ile güçlü bir giriş yapacaktır muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zkzkzk

Eyvallah nokia androide geçme. ama alternatif çıkar be kardeşim. wp değil de meego daha mı iyi olurdu ne...

o işletim sistemi Samsung un elinde tizen os diye adi değiştirildi ve Samsung gelistiriyor.
  • İçerisinde ki sistem sattıracak cihazı,symbian olsa bu kadar büyük beklenti içerisinde olmazlardı bence.
  • aylar geçti şu telefona bir Türkçe arayüz yapılıpda piyasaya sürülemedi neymiş Türkçe Market ile beraber gelicekmiş Türkiyeye, bu saatten sonra millet Appstore veya google markette bol appli hesaplara sahip iken gelse ne olur gelmese ne ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.