Şimdi Ara

Crysis 3 (2013) [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.841
Cevap
26
Favori
281.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

yeni bencmark geliyormuş, ilk 2 oyun sanki güzelmişte bilmemne..

siz gidin ilerlemeyince sınırsız adam gelen, dükkanın camını kırarak içine giremediğiniz önerilen min iq kısmında tek basamaklı sayılar bulunan cod v.s türevi oyunlar oynayın en iyisi bulaşmayın crysis e..

Tartışma çıkarmak istemiyorum ama yazmadan da edemeyeceğim, dediklerim Crysis 2 için geçerlidir.COD'uda da sevmem bunuda belirteyim.
    İkinci oyun dalga geçtiğin oyun, COD'un izinden giden bir oyun.Multiplayer kısmı tamamen COD kopyası, hiç orijinal değil.İlk oyun kendi çapında bir tarza sahipken oyunun iyice içine ettiler.Dalga geçtiğiniz COD'la aynı oyun, koridor oyunu, berbat yapay zeka, Konsollara uyması için nano suit seçenekleri 2'ye düşürüldü vs...

• Şu oyuna hala b*k atanları anlayamıyorum :S senaryo, grafik, oynanis ve multiplayer itibariyle çok çok güzel ve + yönlerinden bir diğeri de türkçe dil seçeneğiyle gelmiş olması. Bunlara rağmen oyundan bir gıdım zevk alamıyorsanız kusura bakmayın ama sorun sizde. Bu lafımda ''oyun çok satılmadı'' diyenlere: Evet gerçekten oyun çok satmamiş olabilir. Fakat geçtiğimiz aylarda yapılan bir araştırmaya göre 2011 yılında en çok indirilen oyun 3.900.000 [Üç milyon dokuz yüz bin] gibi net bir rakamla dünya sıralamasında birinci sıradaydı. Bununda bilinmesini isterim. Ha evet bu indirilmeler korsandı. Ama korsan alıp beğenip orjinal alanlarda olmuştur. Bende ilk oyunu korsan olarak oynadım. Baktım güzel oyun. Para vermeye değer, 2. Oyunu orjinal olarak aldım ve bug, sorun gibi hiçbir şey ile karşılaşmadım. 3. Oyun çıksın yine orjinal alacağım. SONUNA KADAR ARKANDAYİM CRYTEK

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak4242

Şu oyuna hala b*k atanları anlayamıyorum :S senaryo, grafik, oynanis ve multiplayer itibariyle çok çok güzel ve + yönlerinden bir diğeri de türkçe dil seçeneğiyle gelmiş olması. Bunlara rağmen oyundan bir gıdım zevk alamıyorsanız kusura bakmayın ama sorun sizde. Bu lafımda ''oyun çok satılmadı'' diyenlere: Evet gerçekten oyun çok satmamiş olabilir. Fakat geçtiğimiz aylarda yapılan bir araştırmaya göre 2011 yılında en çok indirilen oyun 3.900.000 [Üç milyon dokuz yüz bin] gibi net bir rakamla dünya sıralamasında birinci sıradaydı. Bununda bilinmesini isterim. Ha evet bu indirilmeler korsandı. Ama korsan alıp beğenip orjinal alanlarda olmuştur. Bende ilk oyunu korsan olarak oynadım. Baktım güzel oyun. Para vermeye değer, 2. Oyunu orjinal olarak aldım ve bug, sorun gibi hiçbir şey ile karşılaşmadım. 3. Oyun çıksın yine orjinal alacağım. SONUNA KADAR ARKANDAYİM CRYTEK

yahu adamlar satış rakamına ve multideki oynayan sayısına bakılır diyor ve konsol fps si haloyu öne sürüyor sende cevap veriyorsun be kardeşim oyun sanki multiplayer oyun, sanki bana 10milyon satınca iyi oyun olacak.. bu adama sorsan call of cthulu da kötü oyun, undying de, a.megee alice de, jericho da vs. diye gider bu liste işte..

bu arada crysis 2 güzel değildir ki bunuda kimse savunmaz heralde.. ben genel olarak ilk 2 oyunu baz alıyorum konuşurken..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 13 Nisan 2012; 0:30:54 >

• illaki ilk oyun ilk goz agrisi en keyif aldigim oyundu. Zaten filmlerdede genelde serinin ilk filmi guzel olur ama grafiksel anlamda ya 2kesinlikle daha iyiydi. 2. Oyun benide pek sarmadi. Keske 3 veya sonrs gelecek bi seri misirda piramitlerde falsn gecse
  • Oyun hakkında bence gereksiz tartışmalar yapılıyor. Her oyun herkeze güzel gelmeye bilir. Ben bazı yönleri bakımından sevdim, bazı yönleri bakımndanda sevmedim. Bunu tartışmanın bir anlamı yok bence. mesela herkesin çok sevdiği ama benim 5 dk. bile sabrademediğim oyunlarda oldu. Örnek assassin creed ben serinin hiç bir oyununu beyenmedim. Şuana kadar oynadığın en iyi oyun hangisidir diye sorulsa ona cevabımda call of chullcu oludu... Kimse kimseye bilmişlik taslamasına gerek yokyani
    Bu arada 2. sıradan yerimizide alalım bakalım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burak4242

Şu oyuna hala b*k atanları anlayamıyorum :S senaryo, grafik, oynanis ve multiplayer itibariyle çok çok güzel ve + yönlerinden bir diğeri de türkçe dil seçeneğiyle gelmiş olması. Bunlara rağmen oyundan bir gıdım zevk alamıyorsanız kusura bakmayın ama sorun sizde. Bu lafımda ''oyun çok satılmadı'' diyenlere: Evet gerçekten oyun çok satmamiş olabilir. Fakat geçtiğimiz aylarda yapılan bir araştırmaya göre 2011 yılında en çok indirilen oyun 3.900.000 [Üç milyon dokuz yüz bin] gibi net bir rakamla dünya sıralamasında birinci sıradaydı. Bununda bilinmesini isterim. Ha evet bu indirilmeler korsandı. Ama korsan alıp beğenip orjinal alanlarda olmuştur. Bende ilk oyunu korsan olarak oynadım. Baktım güzel oyun. Para vermeye değer, 2. Oyunu orjinal olarak aldım ve bug, sorun gibi hiçbir şey ile karşılaşmadım. 3. Oyun çıksın yine orjinal alacağım. SONUNA KADAR ARKANDAYİM CRYTEK

yahu adamlar satış rakamına ve multideki oynayan sayısına bakılır diyor ve konsol fps si haloyu öne sürüyor sende cevap veriyorsun be kardeşim oyun sanki multiplayer oyun, sanki bana 10milyon satınca iyi oyun olacak.. bu adama sorsan call of cthulu da kötü oyun, undying de, a.megee alice de, jericho da vs. diye gider bu liste işte..

bu arada crysis 2 güzel değildir ki bunuda kimse savunmaz heralde.. ben genel olarak ilk 2 oyunu baz alıyorum konuşurken..

Saydığın oyunların hepsini oynadım merak etme liseli değilim. Ayrıca Halonun nesi var ? gayette güzel oyun, hikaye desen Crysis i 10 a katlar, multi desen burada durum daha bi fena, Crysisin tek artısı grafikleridir

• quote:

Orijinalden alıntı: _DevilsNeverCry_

Saydığın oyunların hepsini oynadım merak etme liseli değilim. Ayrıca Halonun nesi var ? gayette güzel oyun, hikaye desen Crysis i 10 a katlar, multi desen burada durum daha bi fena, Crysisin tek artısı grafikleridir

halo kötü oyun değil sadece konsol oyunu.. yani fps sever birisini tatmin etmekten uzak bir yapısı var gamepad ile oynanması gerektiğiden.. zaten pcye çıkan ilk oyunu idare eder 2.si ise gayet tırt bit oyundu.. hikayesi filan zaten crysis in halodan iyi değil elbette bunun temel nedenide yine konsol oyunu olması..
    crysis safkan bir fps ve bu türe yenilikler kazandıran bir oyun.. hala en iyi grafikli oyun 2007de çıkan modlanmış bir crysis.. en iyi fizik, en iyi oynanabilirlik, taktik, modlanma vs. bunların yanına bir yapay zeka koyabilse gelmiş geçmiş en iyi olurdu diye düşünüyorum.. ama sadece bir bencmark aracı asla değil bunuda zaten 6000 binin üzerindeki mod sayısı ile(2500 yeni harita) ispatmamıştır bence..

• quote:

quote:

halo kötü oyun değil sadece konsol oyunu.. yani fps sever birisini tatmin etmekten uzak bir yapısı var gamepad ile oynanması gerektiğiden.. zaten pcye çıkan ilk oyunu idare eder 2.si ise gayet tırt bit oyundu.. hikayesi filan zaten crysis in halodan iyi değil elbette bunun temel nedenide yine konsol oyunu olması..
    crysis safkan bir fps ve bu türe yenilikler kazandıran bir oyun.. hala en iyi grafikli oyun 2007de çıkan modlanmış bir crysis.. en iyi fizik, en iyi oynanabilirlik, taktik, modlanma vs. bunların yanına bir yapay zeka koyabilse gelmiş geçmiş en iyi olurdu diye düşünüyorum.. ama sadece bir bencmark aracı asla değil bunuda zaten 6000 binin üzerindeki mod sayısı ile(2500 yeni harita) ispatmamıştır bence..

Halo 2 serinin en kötü oyunudur belki ama diğer oyunları kalite olarak crysisi 5 e 10 a katlar öyle diyim. Çok çok klişe bir hikayeyi çok klişe bir şekilde işliyor crysis. Aslında ben 2. oyunu daha çok sevmiştim, 1. oyun hepten hikayesiz enterasan bi oyundu, teknoloji demosundan da öte birşey değildir gözümde. Halo oyun dinamikleriyle vs cidden aşmış bir seridir konsolda Fps oynanabileceğini gösteren bir oyundur. Neyse bu kadar başka oyunlardan tartıştığımız yeter kirletmeyelim daha fazla konuyu. Serinin diğer oyunlarını başarılı bulmuyorum umarım 3. oyun iyi olur..

• Umarım yine grafikler konsollar için kırpılmaz ve Crysis 2 vakası yaşanmaz. CryEngine'ın hakkını vererek yapsınlar oyunu ve ilk Crysis'in çıktığı andaki gibi işte en baba oyun bu diyebilelim.
  • quote:

quote:

Gelmiş geçmiş en iyi mi?Yapma etme yahu Crysis'in 10 katlayacak kaç tane oyun var.Ayrıca Crysis'in bu türe kazandırdığı tek şey grafikleridir, başka ne yenilik getirdi ki?
    Ayrıca Halo'nun konsol oyunu olması neden FPS sever birini tatmin etmesin ki?Bende beceremiyorum gamepadle oynamayı ancak bu tamamen benim 12 senedir bilgisayarda oyun oynamamdan kaynaklı bir sorun.Yani bu konsolu aşağı yukarı 5-6 senedir kullanan biri için FPS oyunlarını gamepad ile oynamak sorun olmaktan çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmi524

quote:

Orijinalden alıntı: Databasé

quote:

quote:

quote:

quote:

2. oyun gibi olmasın da... Yerimizi alalım

Nesini beğenmediniz 2. oyunun.Bence çok süperdi

Singleplayer'ı 10-15 dk zar zor oynayıp oyunu sildim desem

Yaş kaç?Süper bi oyunda sen farkında değilsiniz .

Tamamen zevk meselesi, ben zevk almamış olabilirim, sen de oyundan zevk almış olabilirsin. Ama satış rakamına bakarsak Crysis 2'nin başarısız olduğu bir gerçek

Sen oyunu bi bitir.Sonra bi cevap yaz.

EDİT:Mass Effect 3 çok satıldı da ne oldu???Rezilliklerle dolu oyun

Bu mesaja karşılık ve üstte tartışan arkadaşlar için yazacağım.

İlk Crysis'i baya seven biriyim (onca eleştiriye rağmen) doğrusu Multiplayer'ı çok güzeldi geniş haritalar araçlar vesaire. 2007'de ön siparişle almıştım hatta kutulu versiyonu. İkinci oyunuda ilk oyun gibi ön siparişle kutulu alıp bitirdim, bana göre gerek Single gerek Multi olarak rezaletti. Tam bir fiyaskoydu. Yazık oldu beklediğime o kadar. Bak seriyi seven biri olarak konuşuyorum hemde.

Tabi alınan zevkler farklıdır. Ama bana göre aşırı kötüydü işte. Herşey kırpılmıştı. Özellikle garip CoD benzeri olma çabaları ilk oyunda MP oynayan biri olarak lanet ettim ikinci oyunun MP'sine. Senaryosu kötü, kurgusu yoktu (bide bilimkurgu yazarıyla çalışmışlardı güya o kadar senaryoya ağırlık verdik dediler) Bu yüzden insanların beğenmemesini iyi anlıyorum. Yaşla maşla alakalı bir durum değil.

Tamam insanlar beğenebilir tabiki. Ben hiç birşey diyemem. Bunların hepsi benim kendi görüşüm. Ama üstteki arkadaşlarda beğenmeyenlere saçma saçma karşılıklar vermeye çalışmasın. Dediğim gibi seriyi seven biri olarak fiyaskoyla karşılaştım. Bundan sonra temkinli yaklaşırım Crysis 3'e.

• beklemedeyiz
  • Şu anki konsollara da gelecekse, hiç gelmesin daha iyi. 2. oyun neydi öyle? Yamadan önce grafikler bir hayli kötüydü (1. oyuna kıyasla). Yamadan sonra da bir sürü saçma sapan rezaletler çıktı. Şehrin altındaki 'gizli denizin' tesellation hesabını yapmalar, beton bariyerin üzerine 2 küçük çıkıntı eklemek için tüm bariyerin geldiği haller vs...(http://techreport.com/articles.x/21404/2 ) Yapay zeka, senaryo ve oynanışa diyecek bir şey bulamıyorum zaten. Yakın zamanda Crytek "PC şöyle iyi böyle iyi" demişti. Umarım bu oyunda PC'ye daha fazla özen gösterirler ve adam akıllı yüksek çözünürlüklü dokular ve Dx11 oyun ile birlikte çıkar. Crysis 1'i yapan bir firmadan nasıl Crysis 2 çıkar o da ayrı bir mesele.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firienholt -- 13 Nisan 2012; 11:34:14 >

• Son zamanlarda çıkan tüm oyunlar gibi Crysis 2 de ilk oyuna göre basitleştirilmiş ve kolaylaştırılmıştı. Umarım böyle bir hatayı 3. oyunu hazırlarken yapmazlar.
  • crysis gibi bir oyun, bir kurgu bir güzellik var mıdır ya; ilk gün ki tadı hala ekranlarda kaldı
  • Tamamen openworld mü olacak yoksa 1. oyun gibi bir noktaya sadece farklı yerlerden mi gidebileceğiz?
  • frostbite oyun motoru, cry engine 3 ten birazdaha iyi şahsen. Serilerini bitirdim yenisini 4 gözle bekliyorum. Bu arada grafiklerin çok farklı olcağını zannetmiyorum.
  • İlk oyundaki grafiğin biraz üstüne katıp,senaryoya ciddi uğraş vermeleri ve yapay zekâya iyi seviyelere getirmeleri serinin deavmını getirmeleri için yapmak zorundalar.Ve oyuncuların akıllarına takılan gizemli olay vb. şeyler yok,oyuna bunları katmaları lazım.
  • Yerimizi alalım
  • ilk oyun gibi olsun gerisi teferruat

en basitinden ilk oyundaki oynanış kolaylığı,mouse hassasiyetinin zerresi yoktu 2 de

adaya dönülsün
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.