Şimdi Ara

Analistler yılın ilk çeyreğinde Nokia için yine sıkıntılı bir dönem bekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Analistler yılın ilk çeyreğinde Nokia için yine sıkıntılı bir dönem bekliyor

Yeni Symbian, S40 ve Windows Phone modelleriyle mobil telefon pazarında rekabete devam eden Nokia, bu yıl için pazar payında yükseliş beklentisi içerisinde. Ancak analistler tam tersini düşünüyor.

Canaccord Genuity analiz firması uzmanlarından Mike Walkley, 2011 son çeyreği 1 milyar avro gibi rekor bir işletim zararıyla kapatan Nokia için yılın ilk çeyreği de hayal kırıklığı yaratacak.

Walkley, Nokia'nın yılın ilk çeyrek mali raporunu açıklamadan önce kendi öngörülerini aşağı çektiklerini belirtti. Bunun sebebi ise başarılı satışlar yapan S40 modellerinin tersine zayıf Symbian satışları ve yine yavaş ilerleyen Windows Phone yüklü Lumia satışları. Özellikle Avrupa'da Lumia cihazlarının satışı Nokia trendini yukarı taşıyamayacak kadar yavaş. Walkley hisse başına kazançlarda da öngörülerini aşağı çekti.

Daha önce öngörülen ilk çeyrek cihaz ve hizmet satış cirosu 4.9 milyar avroydu ancak şu anda 4.7 milyar seviyesine çekilmiş durumda.

Nokia'nın bu yıl pazardaki ilerleyişi Microsoft'un Windows Phone platformunun kaderini de belirleyebilir. Walkley bu yılı geçiş yılı olarak görüyor ve Windows Phone ekosistemi için kazan ya da kaybet dönemi olacağını belirtiyor.

• yani nokia nın durumunu görmek için bilim adamı olmaya gerek yok.
  • Ben analistlerden de ileri gidiyim nokia daha 3-4 yil 1-2 ceyrek haric hep kotuye gidicek hala kendi bildigini okuyup tuketicinin isteklerini degerlendirmiyor.
  • Bir seneyi böyle geçirir, sonra Microsoft tarafından satın alınır, Win8 tablet işine girer, başarılı olur...
  • Microsoft un amaci zaten Nokia yi bitirip satin almak.WP tutmaz burdan tekrar soyluyorum guzel sistem ama Android varken zor.WM ile ayni kaderi paylasacak.Belki tabletlerdr Win8 tutabilir ama telefonda zor ki zaten Nokia yi bu yuzden sectiler.
  • Windows Phone ekosistemi için kazan ya da kaybet dönemi olacağını belirtiyor."

Bu laftan sonra bu adamın dedikleri gerçek olduğunu bilsemde inanmam. Windows phone için kazan yada kaybet diye bir dönem olmaz. Arkasındaki firma instagramı yazan yada skype yazan bir programla yıldızı parlayan bi yazılım firması değil. Microsoft. Windows 8 ve Windows Phone 8 ile çok daha fazla girecek hayatımıza.

En basitinden Windows phone ve Windows 8 kullanıcısı olarak telefonum kilit ekranında ve bilgisayarımın kilit ekranında gelecek takvim kaydını görmek çok güzel. Dahası şuncacık cihazda ki benim cihaz da adreno 200 grafik çipi var yani birinci nesil Windows phone. 4 aydır bir kere sorun çıktı oda telefon resetledi. Stabilite ve hız gerçekten çok iyi. Ugulamalarda zamanla çıkar ki zaten genel anlamda önemli uygulamaların hepsi var gibi.

dahası win8 çıktığında yazılan programlar hem tablet arayüzü ve hemde telefon için aynı olacağından hızlı bir şekilde market gelişimi olacaktır.

• Başlık yanlış olmuş:
    Analistler "İLK" çeyrekte Nokia için yine sıkıntılı bir dönem bekliyor
    .
    olması gerekmiyor mu?
  • Nokiaa egerr şu Symbian aşkindan takintisindan kurtulsaydi herşey çok farkli olurdu kii artik tamam deyip Android geçseydi bukadar zarar etmez iyi bir şekilde iddali tutunurduu piyasada birde arkadaslar nokia artik gercketen son modellerinde sorunlu telefonlar çıkariyor 2 arkadasimda birisi N9 birisi N8 aldii alette sorunlarla boguşmaktan satip samsunga gectiler lanet ettiler nokia gercekten artik yaşam mücadelesi veriyor eger Android geçmez ise bu çırpınışlari son olucak
  • Nokia'nın geleceği Lumia 900'e bağlı.
  • nokianin symbian israrini yanlis bulmuyorum. cunku esas parayi donanim ureticisi degil platform sahibi kazaniyor. tipki bugun pc lerden en buyuk parayi windowsun kazanmasi gibi. ama symbiana yatirim yapilirken diger platformlarda urun cikarmak daha akillica olurdur. samsung bu isi iyi yapiyor. kendi platformunu olabildigince kolluyor ama diger platformlarda yatirimdan geri kalmiyor.
  • Android e gecmesine gerek yoktu MeeGo yu birakmasaydi su anda zaten bunlari konusuyor olmazdik.Symbian i tamamen sonlandirip yeribe MeeGo ve WP ile devam etseydi mukemmel olucakti.Sahsen 808 PureView in MeeGo ile cikmasini isterdim o zaman gercekten piyasayi sallardi.Hayir koy 4 cekirdek bi islemci saglam bir gpu 1 gb ram felan MeeGo ile beraber sat bakayim ortalik nasil karisiyor.
  • Hay su analistleri bilmem kimler kovalasin, gecen yilin son ceyreginde analistler Nokia nin Lumia lari 300 ila 600 bin arasinda satacak demisleridi, adamlar 1,3 milyon satti, önune gelen batacak diyor, ya tamam bi dusus var da yani o kadar da degil hani. Sony 6,5 milyar euro zararda (dun yaziyordu )kimse batti batacak demiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciwano -- 11 Nisan 2012; 11:18:35 >
  • Nokia symbianı can çekiştirmek yerine zamanında ötenazi yapsaydı bu geldiği durumda olmazdı diye düşünüyorum.Symbian geliştirme yerine MeeGo yu geliştirme çabası olsaydı IOS ve Android den sonra Meego gelirdi benim için çünkü gerçekten stabil çalışan bir işletim sistemi kullanıp da şikayetçi olan görmedim.Nokianın WP 8 ile iyi işler çıkaracağını düşünüyorum,şunu da belirtmekte fayda var nokia kolay kolay batmaz windows izin vermez ilk başta ;)
  • tabi nokia androide geçse idi 256mb ram ile üst sınıf android görecektik :)
  • arapsacina dondu teknnoloji dunyasi inenler cikanlar.zaman ne gosterir bilinmez ama.onemli olan bize nasil yansiyacagi.
  • Osmanlı Devleti gibi çağa ayak uydur(a)madı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Windows Phone ekosistemi için kazan ya da kaybet dönemi olacağını belirtiyor."

Bu laftan sonra bu adamın dedikleri gerçek olduğunu bilsemde inanmam. Windows phone için kazan yada kaybet diye bir dönem olmaz. Arkasındaki firma instagramı yazan yada skype yazan bir programla yıldızı parlayan bi yazılım firması değil. Microsoft. Windows 8 ve Windows Phone 8 ile çok daha fazla girecek hayatımıza.

En basitinden Windows phone ve Windows 8 kullanıcısı olarak telefonum kilit ekranında ve bilgisayarımın kilit ekranında gelecek takvim kaydını görmek çok güzel. Dahası şuncacık cihazda ki benim cihaz da adreno 200 grafik çipi var yani birinci nesil Windows phone. 4 aydır bir kere sorun çıktı oda telefon resetledi. Stabilite ve hız gerçekten çok iyi. Ugulamalarda zamanla çıkar ki zaten genel anlamda önemli uygulamaların hepsi var gibi.

dahası win8 çıktığında yazılan programlar hem tablet arayüzü ve hemde telefon için aynı olacağından hızlı bir şekilde market gelişimi olacaktır.

Bence yerden goge kadar haklisin eksileri atanlar neye katilmiyor anlamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tamtamam

tabi nokia androide geçse idi 256mb ram ile üst sınıf android görecektik :)

Doğru o kadar sistem sömüren OS'i doyurmak kolay olmayacaktı.
  • windows un bu alanda başarılı olmasını istemen. olursa yazılımıda ayriyyetten satacaktır.
  • Son çeyrekte sanki sıkıntısız bir dönem olacak da...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.