Şimdi Ara

GeForce GTX 660'ın teknik özellikleri şekilleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
4.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• GeForce GTX 660'ın teknik özellikleri şekilleniyor

İlk defa GeForce GTX 680 modelinde kullandığı Kepler mimarili GK104 grafik yongasınının farklı versiyonlarını GeForce GTX 670 ve GeForce GTX 670 Ti modellerinde yer verecek olan Nvidia, farklı fiyat segmentlerine yönelik olarak, yeni nesil Kepler mimarisini temel alan yeni GPU çalışmalarına devam ediyor. Üst segment için geliştirilen GK104 GPU'sundan sonra şirketin pazara sunacağı bir diğer GPU modeli ise GeForce GTX 550 Ti modelinde kullanılan GF116 grafik yongasının yerini alacak olan GK106 olacak. GeForce GTX 660 modelinde kullanılacak GK106 grafik yongasına ait resmi olmayan teknik özellik bilgileri yayımlandı, detaylar şu şekilde;

- 28 nm, 210 mm² civarı zar boyutu

- İki grafik işlem kümesi (GPC), dört akış işlemcisi (SMX)

- 768 CUDA çekirdeği

- 64 dokı ünitesi, 24 ROP birimi

- 192-bit bellek veri yolu, 1.5 GB veya 2 GB bellek

- PCI-Express 3.0 desteği

- 130 Watt civarı ısıl tasarım gücü

- Olası performans seviyesi, GTX 560 Ti ve Radeon HD 6950 arası, Radeon HD 7800 serisi ile rakip.

Henüz net bir bilgi olmasa da GK106 tabanlı GTX 660'ın yaz aylarında çıkması bekleniyor. 

• Biraz zayıf olmuş gibi
  • En az bi 560 Ti kadar olaydı keşke.
  • ohoo gtx660 i cok kisi buyuk umutlarla bekliyordu ama bos bir kart ile karsi karsiyayiz gtx570ti nin fiyatida kim bilir ne kadar olur artik sadece high-end kartlara onem vermeye basladilar ve bu hic iyi degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence de zayıf bir kart gibi görünüyor. Ama GTX 560'ın yerine gelecek ise yine de beklentiler dahilinde. GTX 560 Ti yerine gelecek kart GTX 660 Ti diye isimlendirilirse ve bu da GTX 570 civarı veya az üstün olursa yine beklenildiği gibi olabilir.
  • En az hd6950- hd6970 arasi performans vermesi lazimdi bence.
  • 7850 gibi olağanüstü bir başarım yakalarsa problem yok ama ilk izlenim zayıf duruyor, 5 akış işlemcisi olsaydı bu eleştiriler gelmezdi.
  • gtx 660 ti asıl iyi f-p kartı olur gibi geliyor.
    ancak bu kartın fiyatına birde oc olma potansiyeline bakmak lazım.,
    uygun fiyatlı olursa %15 civarıda oc olabiliyorsa bence tutar bu kart
    ama hd 6870 gibi limitlerde bir kart yaparak fiyatı da yüksek tutarlarsa işi zor gibi
  • GTX660Ti'nin kırpılmış hali,kaderi fiyatının ellerinde
  • Fiyat en önemli unsurlardan biri elbette ancak firmalar yeni fiyat politikalarıyla kullanıcıları dumura uğratmaya devam edecekler gibi görünen o
  • quote:

Orijinalden alıntı: xRay97

GTX660Ti'nin kırpılmış hali,kaderi fiyatının ellerinde

hocam şu yeni driver ile ilgili bf3 testi yapayım dedim frapsla video çekerken fpsleri yarıya düşürdü
    resim felan olur heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alagan

Fiyat en önemli unsurlardan biri elbette ancak firmalar yeni fiyat politikalarıyla kullanıcıları dumura uğratmaya devam edecekler gibi görünen o

son zamanlarda fiyat olarak eski serilerin altına hiç indiklerini görmedim firmaların
    benim görüşüme göre performansı gtx 560 dan iyi olursa pahalı ,kötü olursa aynı fiyat olur.
    üretim maliyetinin düşmesi vb konuları fiyatlara yansıtan yok nedense...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

Orijinalden alıntı: xRay97

GTX660Ti'nin kırpılmış hali,kaderi fiyatının ellerinde

hocam şu yeni driver ile ilgili bf3 testi yapayım dedim frapsla video çekerken fpsleri yarıya düşürdü
    resim felan olur heralde

Videoya gerek yok hocam.Resim ve frapsın video kaydı yapmadan en düşük,en yüksek ve ortalama fps kaydı yaptığı bölüm var oyunları oynarken o bölümü açıp fps kaybı yaşamadan değerleri fraps otomatik kaydeder.Oyundan çıktıktan sonra resimleri ve fps değerlerinin resimlerini paylaşımanız yeterli

• tamamdır.
  • GTX 660 Ti 256 bit olur
  • orta seviye için iyi.ama şu 192 bit olayını bi bitiremediler.
  • arkadaşlar şimdi benim anladığım gtx 580 gtx 680 oldu. gtx 590 gtx 690 olacak. yazın kasa toplamayı düşünüyorum ve 6850 ya da gtx 560 kullanmayı düşünüyorum. peki hem amd nin hem de nvidia'nın bu kartlar yerine geçecek modelleri ne olacak? haberde 550ti yerine 660 geçicek gibi bir şey anladım ben.
  • beklenenin biraz altında kalmış gibi..
  • Beyler GTX 560 Ti'den daha iyi bir performansa sahip olacağı belirtiliyor zaten. Radeon HD 6950'den de biraz düşük performanslı olacakmış. Ee sen de çekersin 1.3 GHz overclock'unu, 6950'yi duman eder, uygun fiyata 6950 den de iyi bir karta sahip olursun mis gibi. Hem de energy efficient.
  • ileride olası bir güncelleme ile 1024 cuda çekirdekli ve 256bit versiyonunu piyasaya sürerek şimdiden gelecek için güncelleme planları hazır adamların. 660Ti gibi bir isimle adlandırılır ve nvidia güncel kalmaya devam eder böylelikle...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.