- x
Deep Freeze Kaldırmak!
41 Cevap66294 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5748 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:10:18 

Yiğenlerin pcye zarar vermesini önlemek için bu programı kurdum. Yüklendi fakat şifre kısmını göstermeden restart attı. Daha sonra ise system tray'de olması gereken df simgesi orada gözükmüyor.

Birçok yol denedim fakat hiçbiri işe yaramadı. Format atmayı da istemiyorum yedeklenemeyecek kadar çok fazla veri var içinde. Format atmadan nasıl kurtulabilirim bu illetten?

''Kılıcı Kuşanan Kral''
''O, Westeros'un görüp görebileceği en muazzam kılıç ustasıydı. Kılıcını, Fatih Aegon'dan beri tahta çıkmış bütün Targaryen krallarının kuşandığı hanedan kılıcını, Karaalev'i eline aldığında ise adeta Savaşçı'nın kendisi olurdu. Biz onun uğrunda can verdik. Dostlarım, kardeşlerim, evlatlarım ve ben. Westeros'un tek gerçek kralı için. Siyah Ejder için. Daemon için. Büyü ve hile ile katledildik ey Westeros, Unutma bizi...''
Sör Uzun Duncan ile Egg'in Westeros'taki maceralarını okumak istiyorsan TIKLA.

1453 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:13:51 

yazılımın setup'ını çalıştırıp kaldırmayı denedinizmi

Sen ne kadar anlatirsan anlat, anlattiklarin karsindakinin anladigi kadardir.

5480 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:16:02 

Merhaba,

Bios'a girin, sistem saati, tarihi ve gün ayarı doğru mu? Doğru değilse, güncelleyin.

Genel de Amd işlemciler de sorun çıkıyor. Sanırım sizin işlemciniz de Amd

Farklı bir alternatif yol olarak, harddiski söküp farklı bir bilgisayara ikincil olarak takın ve sistemi çalıştırın. Bu şekilde DeepFreze dosyalarını silin.

Farklı bir yol olarak da, 3. Parti yazılımlar ile DeepFreze kırılmakda. Google.com da arama yaparsanız bir çok kaynak çıkacaktır.

Kolay gelsin.

5748 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:23:37 

mamundadan yükledim version son olanıydı sanırım. Karşı programlar var kaldırmak için fakat programı görmüyor.

Sistem saati doğru. Onda bir yanlış yok.

Başka bir pcye bağlayamam şu an hardiski ne yazıkki.

Dediğim gibi karşı programlar bu programı görmüyor sanırım son sürüm olduğu için.

Ne yapabilirim başka.?

''Kılıcı Kuşanan Kral''
''O, Westeros'un görüp görebileceği en muazzam kılıç ustasıydı. Kılıcını, Fatih Aegon'dan beri tahta çıkmış bütün Targaryen krallarının kuşandığı hanedan kılıcını, Karaalev'i eline aldığında ise adeta Savaşçı'nın kendisi olurdu. Biz onun uğrunda can verdik. Dostlarım, kardeşlerim, evlatlarım ve ben. Westeros'un tek gerçek kralı için. Siyah Ejder için. Daemon için. Büyü ve hile ile katledildik ey Westeros, Unutma bizi...''

5480 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:26:57 

Peki,

Sistemi Güvenli Modda açarak Admin girişi yapıp DeepFreze dosyalarını silmeyi denermisin?

5480 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:29:08 

Ek olarak,

CTRL+ALT+SHİFT+F6 kombinasyonunu deneyerek DeepFreze arayüzüne ulaşmaya çalışırmısın?

5748 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:30:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ProbLem!

Peki,

Sistemi Güvenli Modda açarak Admin girişi yapıp DeepFreze dosyalarını silmeyi denermisin?

güvenli modda açmayı denedim ama bir faydası olmadı. Admin girişi daha farklı birşey mi?

''Kılıcı Kuşanan Kral''

5480 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:34:10 

Admin den kastım yönetici hesabı demek istemiştim. Hayır farklı bir durum söz konusu değil.

5748 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:36:13 

O zaman birşey değiştirmiyor çünkü güvenli modda açıp dosyaları sildiğimde de yine deep freezeli başlıyor pc..

Kimi sitelerde pc pilini çıkarıp takarsanız sorun düzelir gibi bir çözüm önerisi var ama doğru mudur bilemedim..

''Kılıcı Kuşanan Kral''

5748 Mesaj
11 Nisan 2012; 0:31:38 

Başka çözüm önerisi sunacak olan var mı? Format dışında tabi.

''Kılıcı Kuşanan Kral''

231 Mesaj
11 Nisan 2012; 9:53:08 

Depfreeze setup var mı yani hangi sürümünü yüklediysen onu bulman gerekiyor , daha sonra CTRL+ALT+DEL burda çalışan programlar kısmında DEEP yazan yerleri tamamen iptal et daha sonra kurduğun sürümü tekrar kurmayı dene , bu yükleme DEEpfreezi kaldıracaktır makina açılıp kapanacak eski halini alacaktır , formata gerek yok .. Kolay gelsin , sonucu bildir..

5748 Mesaj
11 Nisan 2012; 10:11:53 

quote:

Orijinalden alıntı: hkuterhk

Depfreeze setup var mı yani hangi sürümünü yüklediysen onu bulman gerekiyor , daha sonra CTRL+ALT+DEL burda çalışan programlar kısmında DEEP yazan yerleri tamamen iptal et daha sonra kurduğun sürümü tekrar kurmayı dene , bu yükleme DEEpfreezi kaldıracaktır makina açılıp kapanacak eski halini alacaktır , formata gerek yok .. Kolay gelsin , sonucu bildir..

Çalışan programlar kısmında deep diye bir program gözükmüyor ama. Sistem trayde de simgesi yok.. setupa tıkladığımda ilk önce programı pasifize etmeniz gerekli uyarısı alıyorum..

''Kılıcı Kuşanan Kral''

231 Mesaj
11 Nisan 2012; 10:20:01 

Deep diye bir program olmayabilir, daha doğrusu ben yanlış yazmış olabilirim , şöyle düşünelim , daha önce çalışan programlar arasında olmayan ama şimdilerde orada bulunan programların hepsini kaldır, olmadıysa güvenli modda aç , oarada kurmayı dene.. kolay gelsin ..

7678 Mesaj
11 Nisan 2012; 10:21:58 

Simge gözükmüyorsa format atmaktan başka yol kalmıyor, silmenin yolu yok o lanet programı.

I LOVE THIS GAME

5748 Mesaj
11 Nisan 2012; 10:24:29 

quote:

Deep diye bir program olmayabilir, daha doğrusu ben yanlış yazmış olabilirim , şöyle düşünelim , daha önce çalışan programlar arasında olmayan ama şimdilerde orada bulunan programların hepsini kaldır, olmadıysa güvenli modda aç , oarada kurmayı dene.. kolay gelsin ..

Güvenli modda açmayı denedim olmadı. diğer türlü de ona benzer bir program göremedim şimdi. Cidden yedekleyemeceğim kadar veri var pc de. format atmak istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cypon -- 11 Nisan 2012; 10:26:22 >

''Kılıcı Kuşanan Kral''

231 Mesaj
11 Nisan 2012; 10:29:33 

Undeepfreeze bu programı kur işe yaramazsa shift+ctrl+alt+f5+f6 yı yap , bakalım simge çıkacakmı? çıkarsa sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkuterhk -- 11 Nisan 2012; 10:31:40 >

5748 Mesaj
11 Nisan 2012; 10:45:25 

Kısayol ise yaramıyor. dediğn programı kurmuştum fakat bendeki sürümü görmüyor. algılanamadı diyor. böylece çözülmesini sağlayamıyorum deep freezein. bendeki sürüm Deep Freeze Standard 7.30.220.3852. buna uygun undeep freezer bulamadım hiçbiryerden.

''Kılıcı Kuşanan Kral''

231 Mesaj
11 Nisan 2012; 10:56:00 

başlattan mscfonfig yaz ordan başlangıçtaki tüm programları kapat , yeniden başlat , bi de öle dene ..

5748 Mesaj
11 Nisan 2012; 11:02:16 

quote:

başlattan mscfonfig yaz ordan başlangıçtaki tüm programları kapat , yeniden başlat , bi de öle dene ..

Olmadı restart attığında yine dondurduğu şekilde açılıyor pc. Bence yapılması gereken deep freezein exe sini bulup öldürmek sistemden. sonra unnistaller ı çalıştırmak. ama exesini bulamıyorum sorun orda..

''Kılıcı Kuşanan Kral''

231 Mesaj
11 Nisan 2012; 11:35:57 

şunu da yap bakalım ne değişecek.. sistemi yeniden başlat delete tuşuna sürekli bas , bios a gr girdiğinde sistem saatini geriye al , yıl da dahil , bi de böyle dene

5748 Mesaj
11 Nisan 2012; 12:23:04 

quote:

şunu da yap bakalım ne değişecek.. sistemi yeniden başlat delete tuşuna sürekli bas , bios a gr girdiğinde sistem saatini geriye al , yıl da dahil , bi de böyle dene

Birşey değişmedi bir yıl geriye aldım. Setupa tıkladığıma yine hata veriyor önce pasifize edin diye.. sonra yükleme ekranı çıkıp kayboluyor.

Hata değişti bir daha tıklayınca.

this install program cannot determine product version information.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cypon -- 11 Nisan 2012; 12:29:08 >

''Kılıcı Kuşanan Kral''

4012 Mesaj
11 Nisan 2012; 20:04:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Birşey değişmedi bir yıl geriye aldım. Setupa tıkladığıma yine hata veriyor önce pasifize edin diye.. sonra yükleme ekranı çıkıp kayboluyor.

Hata değişti bir daha tıklayınca.

this install program cannot determine product version information.

Selam
Mesajların büyük bir bölümünü okudum fakat çözüm bulamamışsınız. Bu programı çözmek oldukça zor kardeş. Örneğin Windows driver klasörü içinde bir sürücüsü var ve onu bir şekilde sildiğiniz an bilgisayarın işi biter. Yani çöker ve mavi ekran hataları almaya başlarsanız.
Ayrıca; Regedit'te de bir çok sayıda çalıştır ile ilgili girdiler mevcuttur, bunları editlemek ise imkânsız birşey. Çok uğraşmak lâzım çooook.

Bunu sağlam ve en kolayını şöyle yapabilirsiniz.
Mevcut Windows üzerine Hard Diski silmeden veya biçimlendirmeden yeni bir Windows kurarak sorunu halledebilirsiniz. Kurulum tamamlandoktan sonra oluşan Windows.old klasörü içindeki dosyalarınızı yeni kurduğunuza taşıyın ve her şey yolunda ise, Windows.old klasörünü silin.

Böyle yaparsanız kesin olacaktır fakat bu işlem sizin bilgi ve yeteneğinize bağlıdır. Önerim için de sorumluluk kabulüm değildir..
Kolay gelsin..

Zaman çok önemlidir, zira bunu boşa harcamak israfların en büyüğüdür..
Bay_KG

231 Mesaj
12 Nisan 2012; 16:29:13 

Windows u yeniden kurmak elbette sorunu halledecektir , aslında gidilecek yol belli , bence yüklemeye çalışılan sürüm ile bilgisayardaki sürüm birbirinin aynısı değil..

1315 Mesaj
12 Nisan 2012; 17:18:08 

C:\Program Files\Faronics\Deep Freeze\Install C-0\_$Df oradaki simgesinden çalıştırmayı dene konsolun açılması gerek

12 Mesaj
12 Nisan 2012; 18:21:35 

antifriz açıkken update açıksa yapabilir. benim başıma defalarca geldi o iş hep format attım sorunu bi türlü bulamadım ama sonunda windows updateyle çakıştığını çözdüm ;) görev yöneticiyi çalıştır explorer.exe yi sonlandır daha sonra bu antifrizinin açılması için tus kombinasyonuna bas cvrl alt shift f6 neyse ışte arkadaşlar yazmış ona basınca geliyorsa format atıp updateyi kapat .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH ASOSYALLER KULÜBÜ

57 Mesaj
2 Aralık 2012; 10:35:35 

eğer deepfreeze açabildiysen şifresini '0000' dene.

8 Mesaj
14 Aralık 2012; 19:56:06 

http://emre66.com/progr...aldirma-kesin-cozum.htm

her sorunun bir cevabı bulunur. Kendi siteme eklemiştim, programın exe sini yok edersen program kendini başlatamaz, programı silmek için başka bir işletim sistemiyle açman gerekir. Çünkü Windows açık programların kopyalanmasını ve silinmesine izin vermez, http://emre66.com/progr...aldirma-kesin-cozum.htm burada ki yazımda da başka bir işletim sistemi yerine mini Xp yi önerdim. Kurulum gerektirmez 300-500 mb arası bir şey.

internette araştırırsan mini xp yi rahatça heryerde bulabilirsin. bir tane sini indir cd ye yaz, cd den format atıcakmış gibi çalıştır. bilgisayar XP görünümüyle açılır. Açılınca zaten bilgisayarım>C:\>program files>faranics>deepfreeze
bazılarında sadece deep freze klasörü bulunuyor. Duruma göre silersin. Sildikten sonra yeniden başlatınca sağ altta simge filan kalmaz.

bu arada bazı mini xp ler geç açılır 2-3 dakika filan. eğer öyle olursa bozuk deyip cd yi çıkarma. Ve istersen flaş bellekten de mini xp yi başlatabiliyorsun ama, cd okuyucun varsa uğraşmana deymez.

Umarım Yardımcı olmuşumdur.

_____________________________________________________________________________________
Emre66.com

http://emre66.com

256 Mesaj
18 Ocak 2013; 11:54:51 

Değerli arkadaşım, Deep Unfreezer Programı ile kaldırabilirsin. Googleden ararsan bulursun. Bulamazsan haberim olsun. Upload ederim.

8 Mesaj
19 Ocak 2013; 12:58:49 

Undeepfreeze işe yarasaydı kaldırılmayan deepfreeze kalmazdı. undeepfreeze sadece eski sürümlerde geçerli.

Programın exe'sini silersen program başlayamaz, taktik bu.

5748 Mesaj
19 Ocak 2013; 13:05:44 

Cevaplanan mesajlar düzelince konu da görünür hale geldi. Öncelikle bütün cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim cevapları için. Ancak ne denediysem olmadı. Ben de çareyi format atmakta buldum. Şu an bir sorun yok çok şükür.

''Kılıcı Kuşanan Kral''

8 Mesaj
23 Ocak 2013; 17:40:26 

ben mini xp yöntemiyle okuldaki bütün deepfreezleri kaldırdım. :)

8 Mesaj
30 Mart 2013; 12:08:06 

Undeepfreeze artık işe yaramıyor yeni sürümlere önlem aldılar

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Mart 2013; 12:20:48 

Ben anca formatla kurtululmustum

2 Mesaj
21 Nisan 2013; 23:31:36 

İlk önce Windows 7-8 kullanıyorsan Güvenli Modda yeni standart hesap oluştur. Bu çocuk hesabı olacak sonra Kullanamayacağı yazılımları Deep Freeze yap . Sonra yeni açtığın hesaba giriş yap . Ordan kaldır sil veya IOBIT Unlocker'ı indir kur.

1798 Mesaj
22 Nisan 2013; 0:07:39 

deepfreeze 7.2 ye kadar anti deepfreezeler çalışıyor. 7.2.1 den sonrası kurulu ise unutun siz onu. format gerekecek. bi şekilde diskten dosyalarını silerseniz düzelir mi bilmiyorum. denemesi bedava.

xbox live/steam/origin: Emre19TR
https://www.digitalocean.com/
xiaomi redmi wcdma
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

102 Mesaj
27 Nisan 2013; 17:55:32 

Selamlar,

Bugün aynı sorun benim de başıma geldi fakat ben kaldırmayı başardım.
Öncelikle deep freeze açıyoruz.Karşımıza gelen ekranda "Bot Thawed" seçip yeniden başlatıyoruz.
Daha sonra kurulum yaptığımız exe i çalıştırıp deep freeze kaldırıyoruz.

Umarım anlatabilmişimdir.

8 Mesaj
29 Mayıs 2013; 21:52:11 

arkadaşım anlattın ama o şekilde normaller kalka biliyor.

Adam şifre kısmını görememiş tabi başka yöntemlere başvurur.

8 Mesaj
3 Haziran 2013; 21:32:09 

quote:

Orijinalden alıntı: thepatriotsworld

aynı sorun ile boğuşan arkadaşlar(benim gibi) şukonuda yazılanlarla çözdüm. belki faydası olur.

Malesef deepunfreezer sadece eski sürümlerde işliyor.

271 Mesaj
3 Haziran 2013; 21:44:52 

Advanced System çare programını kullan.Orada başlangıçda açılan uygulamaları ayarlama var oradan bak kaldır sonra yeniden başlat.Dene bakalım.

3 Mesaj
30 Ekim 2013; 16:48:20 

deep freeze yi ilk kurduğumuzda deep freeze aktif olarak bilgisayar başlatılıyor. Ancak shift tuşu basıl iken sağ alttaki deep freeze simgesini çift tıklayınca şifre ekranı geliyor. İlk açılış olduğu için şifre henüz belirlenmemiştir. OK tuşuna basıp password sekmesine geçiyoruz ve şifremizi belirliyoruz. Konuya geç cevap ama başka araştıranlar için lazım olabicek bir bilgi. Herkese kolay gelsin.

1 Mesaj
8 Aralık 2013; 19:01:11 

Konu zamanı geçmiş ama bak şu şekilde kaldırabilirsin;
Deep frezenin sistem ile açıln 2 tane dosyası var.2 side aynı klasörde,aramaya deep yaz ztn dediğim klasör çıkar.Bu klasörü bulduktan sonra içine gir karşına 1 klasör ve 1 dosya çıkıca.İlk çıkan dosya silinmiyor.İşlemi fln kapatılmıyor.Sn klasördekine giriceksin sonra klasörün içinde 1 tane dosya var.Bunun ismine bakıp hizmetlerden o programa bak sona o programın hizmetini kapat ve bilgisayarın oturumunu kapat(yeniden başlat yaparsan olmaz sadece oturumu kapat yap ve tekrar oturumu aç )bu sefer deep freze dosyası açılmamış olucak sonrada uinstall ile depp frezeyi silersin :)

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Deep Freeze Kaldırmak!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359