Şimdi Ara

bmw 320d 4 silindir özelligi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar bmw lerde hastalik haline gelmis bir sorun sormak istiyorum TURBO bozulmasi neden kaynaklaniyor her 10 taneden 5 tanesi kesinb turbosu bozuluyor yaklasik 400-500 euro mal oluyor
    turbo neden bozulur acaba 4 silindir olmasindanmi acaba diye dusundum kendi kendime cevremde 4 tane bmw turbosu bozuldu genelde 4silindirliydiler acaba 6 silindirli olanlarda bu sorun yokmu yada azmi yada aynimi
    bilgisi ilgisi olan arkadaslar yorum yazarsa sevinirim iyi gunler

• Bmw lerde hastalık haline gelen birşey yok aslında , tüm markalar için aynı şey geçerli ...

Kullandığınız yakıt , kullanım şekliniz , aracı açıp kapatmak vs vs bir sürü etken turbonun ömrünü etkiler.

Çevrenizdeki arabaların arıza yaşaması şanssızlık diyebilirim size . Çok performanslı kullanmama rağmen turboyu bozamamıştım mesela ben

4 veya 6 silindir turboyu olumsuz etkileyen bir faktör değildir.
  • turbo bana gore sakat is.
  • 2007 model 520d 163hp vardı 0 aldım ve gecen sene 225000 de sattım normal yag bakımı hariç servise ugramadım bile tamamen kullanım ile alakalı oldugunu dusunuyorum ve tabiki bmw de borusan - kosifler harici asla dokundurmayacaksın . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnzyel

2007 model 520d 163hp vardı 0 aldım ve gecen sene 225000 de sattım normal yag bakımı hariç servise ugramadım bile tamamen kullanım ile alakalı oldugunu dusunuyorum ve tabiki bmw de borusan - kosifler harici asla dokundurmayacaksın . .

Kesinlikle asıl nokta bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

turbo bana gore sakat is.

Turbo belli bir ömrü olan parçadır. Kullanıma göre ömrü değişir. 100'binli kilometrelerden sonra turbo değiştirmek sorun sayılmaz.
  • 150 BİN km dersek daha doğru olur...

NOT: Sallama bilgi değildir.
  • benim araba bmw 320d
    2004 model 15 HP 6 vites san araba 215 binde cekisi cok iyi
    turbo sorunu belirtiyor kendini tam bozulmadan
    arkadasin vardi gordum duman cikariyor cekisi cok Agir 5 ile giderken sanki 3 ile gidiyorsun 120 gecmiyor ibre
    sagdan soldan duyuyorum diyorlarki 500km yol yapmissan araabyi durdurdugun yerde bosa alcaksin vitesi 10 saniye bekledikten sonra kontak kapatacaksin
    turbo dislisine yag gitmesi lazimi ssogumasi icin o yag gitmeyince turbo zamnala bozluyormus
    fikri olan varmi arkadaslar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.