- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
juke 1.5 tekna mı? Duster Laureate 1.5 dCi 4*4 mü
27 Cevap3254 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

433 Mesaj
10 Nisan 2012; 16:41:03 

arkadaşlar ikisi de aynı para.(dacia duster in full her şey dahili).sonuçta ikisi de dizel.
1. nissan juke havalı ve daha ergonomik.daha konforlu vs.
2.duster 4*4 de ondan aşşağı kalır araç değil.ama araziye sanki daha uygun gibi..
ikisi de suv olduğundan off road şansı yaklaşık olabbilir ama eski motosikletci olaraktan yeşile doğaya az da olsa çıkma ihtimalim juke de kalmıycak gibi..
ama günlük kullanımda da juke çok daha ağır basar gibi geliyor..
siz hangisini öneririsiniz karşılaştırma yaparsanız sevinirim.

3695 Mesaj
10 Nisan 2012; 16:58:32 

Dağa , taşa , bağa , köye vuracaksanız tabiki de Duster ancak Şehir içi kullanılacaksa Juke ; ama Juke'nin bağaj kapasitesi de kısıtlı ... Duster ise tam anlamıyla yayla gibi hacimlerine rağmen ergonomi özürlü.

Arabam.com uzun dönem testinde DUster ile ilgili şöyle bir şey geçiyordu ''kışın uzun seyehatlerde arkada oturanların daha sıkı giyinmeleri '' gibi bir çok eleştiri var, okumanızı da tavsiye ederim ...

0

0

Yaşım itibariyle ben olsam şu 370Z direksiyonlu Juke'i alırdım ;)

4761 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:06:04 

juke yada qq ile off road falan yapılmaz hocam. Şehir için yapılmış yüksek araçtan farkları yok bunların tabii 4x2 ler için bu lafım.

Altları her nekadar yüksek olsada off road dediğiniz durumda çamur vs girdimi çıkmama ihtimali yüksek araçlar... En iyi önden çekişin kaldıgı yerde en kötü 4x4 çok çok rahat hareket eder.

364 gün şehir içi 1 gün off road diyosanız tabiki juke.

12615 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:11:44 

Bir adet telekomdan çıkma Land Rover Defender alırsın, artan parayla da şehiriçi için B-C sınıfı otomobil alırsın, tüm hayallerin gerçek olur.

5447 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:47:15 

Duster 4x4 amacınıza uygun bir seçim olacaktır. 4x4 tamamen Nissan Q. altyapısını kullanıyor. Şehir, dağ vb. hangi yol olursa olsun rahat rahat gezebileceğiniz araç.

İç mekan malzeme kalitesi ve iç mekan şekli sizi mutlu eder mi bilmiyorum.

2179 Mesaj
10 Nisan 2012; 18:02:49 

duster daha uygun olabilir.
eğer duster düşünürseniz beklemekte fayda var. içi yenilenmiş makyaljlı modelleri çıkacağını duydum. biraz araştırısanız iyi olur.

5447 Mesaj
10 Nisan 2012; 18:35:41 

Olumsuz bulduklarım:

1. Duster yol bilgisayarında "anlık yakıt tüketimi" görülmüyor. Yanlışım varsa bilgisi olan arkadaş düzeltebilir.

2. Dış hava sıcaklığı göstergesi olmaması, bir SUV olan Duster için çok fazla eleştirdiğim konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydoğan* -- 10 Nisan 2012; 18:36:45 >

732 Mesaj
10 Nisan 2012; 19:07:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Olumsuz bulduklarım:

1. Duster yol bilgisayarında "anlık yakıt tüketimi" görülmüyor. Yanlışım varsa bilgisi olan arkadaş düzeltebilir.

2. Dış hava sıcaklığı göstergesi olmaması, bir SUV olan Duster için çok fazla eleştirdiğim konu.

Duster kullanıcısıyım. Saydığınız iki madde, Duster'de yok. Doğrudur...

DH FOSİL GRUBU

3095 Mesaj
10 Nisan 2012; 19:35:05 

juke ilede araziye çıkarsın tabi fazla ağır olmamak koşulu ile.Juke tabiki tercih edilir

1670 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:05:13 

bn juke diorum dusterde sevmediğim tek nokta cam açma tuşları ön konsolda o nedir öle ya

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3051 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:12:21 

duster baştan kötü bir görünümü olan araç .motoru bilemem ama klasik reno :D

5447 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:15:49 

quote:

Orijinalden alıntı: ColDasHeLL

duster baştan kötü bir görünümü olan araç .motoru bilemem ama klasik reno :D

Motoru Renault'tun 1.5 dCİ motoru.

3051 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:18:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Motoru Renault'tun 1.5 dCİ motoru.

az yakıyo o motor ama juke daha seri

arkadaşım 2012 juke aldı . bi diger arkadaşımda Qhasqai var. bizdede tiguan var.elbette 2 sinden daha iyi tiguan .ama dusteri bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColDasHeLL -- 10 Nisan 2012; 22:19:46 >

433 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:18:36 

resimler mukayese için güzel olmuş ama kırmızı koltuklar galiba tekna değil sport a ait (arada sanki doping gibi geldi)
--
duster yeni makyajlı model olsa zaten bu başlık olmazdı:
1.fiyat eşit olursa onu alırım.
2.zaten makyajlı olursa sınrım aşılır pahalı olanı alamam (tıpkı hyundainin ülkemize ilk girdiğinde doğan şahin ayarında fiyatlı olması).
------------------
pekii sormayı unutmuşum:
1.yakıt -ekonomi bakımından duster tabii ki fazla yakacaktır..bu yıllık 15 bin km lerde etkiler mi?
2.uzun vadede ikinci elde bu iki araçta satış zor diye düşünüyorum.arada al sat farkı nasıl olur.

4182 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:09:11 

Duster Laureate 1.5dCi 110bg Euro 5 - 4x2
Metalik Renk
Look Paketi (Krom renkli koruma kızakları, eteklikler, dikiz aynaları, tavan barları + Karartılmış arka camlar)
Güvenlik Paketi (Yan hava yastıkları + Ön gergili ön emniyet kemerleri + Ön yolcu emniyet kemer ikazı)
Deri direksiyon simidi ve vites topuzu
ESP + ASR

47.550 ediyor. 4x4 gereksiz bence. Tam deri döşeme de gereksiz.

Ancak Nissan Juke Visia donanım olarak Dusterdan eksiği yok. 49.472 fiyatıyla aklını çeliyor insanın.

Ama almışken bir kere alıp uzun süre binmek için Spor paket 55.509 a alınır diye düşünüyorum.

İlerde parça değişimi - tamiri gibi durumlarda duster juke a göre oldukça az ücrete yapılacaktır. Bir de bunu düşünmek lazım.

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

5289 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:15:19 

Kimse kusura bakmasın ama duster gibi bir arac alacagım son araba olur heralde. Symbol un yüksek hali. Başka birsey degil. Cam acma yerleri bambaşka. Ön de arka da. İc mekan vasat. Asla 45 kusur para etmez benim gözumde. Motor derseniz basarılı. Renault motoru her turlu yeter fakat bence gereksiz bir araç. Yıl olmuş 2012 hala hava sıcaklıgını gosteren termometre yok. Bu arabanın neresi eder 47 bin. Nacizane görüsümdür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2107 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:23:27 

Duster kesinlikle düşünmeyin derim.O fiyatı bir dacia ya vermek çok mantıksız.İç mekana bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LanciaDeltacı -- 10 Nisan 2012; 23:25:08 >

433 Mesaj
11 Nisan 2012; 0:14:09 

baştan da dediğim gibi iki araç satışta benzer özellikler vaad ediyor(asr+esp +ebd vs vs vs)..
dusterin üstün yanı sadece 4*4 olması..
ha bir de uzun avdede tamir bakım vs ucuz olma sı dusterin artısı..
zaten sadece 4*4 diye almak düşüncesindeyim.ona da bir arkadaş dağ bayır gezdik demiş ne diyeyim..off road yapmadıktan sonra avantaj kalmıyor gibi..
ve bir de juyk daki 4*4 ün 93 bin olup üstelik benzinli olması :)))
(hani hal böyle olunca insan 4*4 çok fiyat arttıran bişe diye düşünüyor..)

3226 Mesaj
11 Nisan 2012; 0:16:46 

İlk ciktiginda yazmistim bu arac tutar diye. Her yer dizel juke. İkinci eli de olustu artik. Diger araci degerlendirmeye bile almam.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

2721 Mesaj
11 Nisan 2012; 0:23:29 

juke bence çok çok tipsiz bir araç off road kabiliyetide broadway kadar ancadır heralde.

duster'a gelince hafif offroad için uygun bir araç ama offroad önemli değilse o paralara binek araç alırım şahsen.

4612 Mesaj
11 Nisan 2012; 8:02:32 

quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

Duster kesinlikle düşünmeyin derim.O fiyatı bir dacia ya vermek çok mantıksız.İç mekana bakın

O fiyat dediğin fiyata C sınıfı dizel araç alamıyorsun, adamlar 4x4 araç veriyor tabiki bi yerden alırken bi yerden de vermen gerekiyor.

Bugün 4x4, Dizel Duster harici markaların fiyatları Duster 1.5 katından aşağı değil...

DH 2001 Üyesi

281 Mesaj
11 Nisan 2012; 8:10:15 

2.el satista dusterin daha cok zarar ettirecegini dusunuyorum.(sahsi dusuncemdir kimseyi baglamaz)

2576 Mesaj
11 Nisan 2012; 8:15:54 

Juke seven cok seviyor(genelde bayanlar)
sevmeyen de nefret ediyor.
ama duster ile kiyaslandiginda ben Juke derim.
ikinci elini merak etmeyin Juke oldukca populer bir arac, ikinci eli Duster kadar uzmez sizi.

son bir not: Ozur dileyerek subjektif degerlendirmemi sunmak istiyorum:
ben bir Fransiza, hem de Fransizin fasonuna(Dacia) o parayi vermem.

10546 Mesaj
11 Nisan 2012; 8:31:24 

biri tipsiz,diğeri kalitesiz

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

10546 Mesaj
11 Nisan 2012; 8:33:47 

biri tipsiz,diğeri kalitesiz

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

2107 Mesaj
11 Nisan 2012; 9:39:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

O fiyat dediğin fiyata C sınıfı dizel araç alamıyorsun, adamlar 4x4 araç veriyor tabiki bi yerden alırken bi yerden de vermen gerekiyor.

Bugün 4x4, Dizel Duster harici markaların fiyatları Duster 1.5 katından aşağı değil...

Tabi o konuda haklısınız.Ama herkes kendi fikrini sunuyor zaten.Kesinlikle o fiyat bir dacia ya verilmez bana göre.4x4 diye dacia ya o parayı vermek..Bilemiyorum ama 30 bin tl ye verseler almam.

İç mekandaki kalite hissi bitiriyor olayı zaten yine tekrarlıyorum.Değerinden çok yüksek bir fiyata satıyorlar aracı sırf bizde bu işte varız demek için..

4612 Mesaj
11 Nisan 2012; 20:17:46 

quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

Tabi o konuda haklısınız.Ama herkes kendi fikrini sunuyor zaten.Kesinlikle o fiyat bir dacia ya verilmez bana göre.4x4 diye dacia ya o parayı vermek..Bilemiyorum ama 30 bin tl ye verseler almam.

İç mekandaki kalite hissi bitiriyor olayı zaten yine tekrarlıyorum.Değerinden çok yüksek bir fiyata satıyorlar aracı sırf bizde bu işte varız demek için..

30Bin TL ye B sınıfı boş araba bile alamıyorsun bırak dizeli...

30Bin liraya 4x4 1.5 110HP Dizel araç verecekler, almayacaksın. Ben balıklama atlarım!

Yemişim iç mekanını, maksat dağ tepe gezmek, kliması var, camlar elektrikli, Airbag ABS ESP falan da var yeter işte.

DH 2001 Üyesi

586 Mesaj
11 Nisan 2012; 20:29:19 

quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

30Bin TL ye B sınıfı boş araba bile alamıyorsun bırak dizeli...

30Bin liraya 4x4 1.5 110HP Dizel araç verecekler, almayacaksın. Ben balıklama atlarım!

Yemişim iç mekanını, maksat dağ tepe gezmek, kliması var, camlar elektrikli, Airbag ABS ESP falan da var yeter işte.

haklisiniz :) arabayı kotulemek icin bahane ariyorlar elektrikli cam tuslarina takildilar... duster kotu diye mi turkiyede -ben antalyadayim- her yer duster kayniyor ve alanlar memnunlar? gayet de guzel bir araba duster. 4x4 kompakt SUV sinifindaki boyle bir aracin sifirini hem de dizelini 47.000'e vermeye kolay kolay cesaret edemez baska markalar :) jukeun tipini pek begenmiyorum onun disinda o da iyidir tabii.

----- Peugeot Partner Origin Adventure Pack / 1.6 HDi 90 hp (215 Nm) / Çağla Yeşili / "2011" -----

Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » juke 1.5 tekna mı? Duster Laureate 1.5 dCi 4*4 mü
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.577