- x
Eşit Ağırlık Meslekleri / İş olanakları / Puanlar/ Üniversiteler [ANA KONU]
77 Cevap147836 Görüntüleme13 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

478 Mesaj
10 Nisan 2012; 16:35:56 

0

Arkadaşlar bu konuda eşit ağırlık bölümlerini, bu bölümlerin hangi üniversite veya üniversitelerde okunması gerektiğini , bu üniversitelere yerleşmek için en az kaç puan yapılması gerektiğini ve hangi puan türleriyle yerleşilebileceğini, yerleşilen bölümlerden mezun olduktan sonra iş olanaklarını ve mesleklerin geleceğini ve kendimizi bu meslekle nasıl geliştirmemiz gerektiğini tartışalım arkadaşlar.

Eşit Ağırlıkta daha fazla meslek var ama ben bazılarını ekliyorum buraya ama çok yer kaplıyor diye bazılarını ekliyorum:

LYS TM 1 Puanı ile Girilebilecek Bazı Bölümler

-Bankacılık
-Bilgi ve belge yönetimi
-Calısma ekonomisi
-Deniz isletmeciligi
-Ekonometri
-Ekonomi
-İktisat
-İngilizce İktisat
-İsletme
-İngilizce İsletme
-Maliye
-Lojistik
-Muhasebe
-Pazarlama
-Sigortacılık
-Tarım ekonomisi
-Pazarlama
-Turizm isletmeciliği
-Uluslararası finans

LYS TM 2 Puanı ile Girilebilecek Bazı Bölümler

Aile ve Tüketici Bilimleri
Avrupa Birliği İlişkileri
Eşit Ağırlıklı Programlar (Fakülte)
Hukuk
Kamu Yönetimi
Küresel ve Uluslararası İlişkiler
Sınıf Öğretmenliği
Siyaset Bilimi
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
Uluslararası İlişkiler
Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği

LYS TM 3 Puanı ile Girilebilecek Bazı Bölümler

Antropoloji
Arkeoloji
Çocuk Gelişimi (Fakülte)
Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi
Felsefe
Felsefe Grubu Öğretmenliği
Prehistorya
Psikoloji
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Sanat ve Sosyal Bilimler Programları
Sosyal Hizmet
Sosyal Programlar
Sosyoloji

YGS ve LYS PUAN HESAPLAMA MOTORU:

http://www.acidershaneleri.com.tr/puanhesabi.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legen wait for it dary -- 8 Haziran 2012; 20:48:03 >

ARİ GOLD

81 Mesaj
10 Nisan 2012; 18:00:35 

takip
Güzel konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

73 Mesaj
10 Nisan 2012; 18:09:54 

takip .

521 Mesaj
10 Nisan 2012; 18:22:24 

uluslar arası ilişkiler ne iş eder?

379 Mesaj
10 Nisan 2012; 18:25:10 

Kamu Yönetimi okusak nasıl olur

136 Mesaj
10 Nisan 2012; 18:26:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Rec0VeRy

Kamu Yönetimi okusak nasıl olur

Kamu yönetimi diğer iktisadi bilimlere göre daha sıkıntılı bir bölümdür.. Daha çok imkanları devletten yana fakat burdada torpil, üst düzey yetenekler devreye giriyor maalesef...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

521 Mesaj
10 Nisan 2012; 18:29:59 

bir de ekonomi ile iktisat farkı ne? hangisini tercih edersiniz?

141 Mesaj
10 Nisan 2012; 18:55:22 

hukukta mezun olunca devlette çalışma imkanları nasıl avukat olarak?serbest avukatlık dışındaki iş imkanları nasıl?

505 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
o gemi bir gün gelecek
10 Nisan 2012; 19:42:11 

Bildiğim kadarıyla hukuk un devlette imkanı çok iyi. Tüm kamu kuruluşlarına avukat lazım. Bir iibf mezunundan daha avantajlı kpssde.
Ben en çok Hacettepe ing. iktisat istiyorum bu sene. Hem üniversite etiketi hem yabancı dil hem büyük şehir. Artık bankalar 1 değil 2 yabancı dil istemeye başladılar. Bu saatten sonra Türkçe iktisat vs. okumak çok sıkıntılı bir durum bana göre.

bir sağa bir sola, iki bazuka
wesley sneijder#10

17 Mesaj
10 Nisan 2012; 19:42:58 

quote:

Orijinalden alıntı: emma morley

hukukta mezun olunca devlette çalışma imkanları nasıl avukat olarak?serbest avukatlık dışındaki iş imkanları nasıl?

Avukatların hayatı sürekli yeni şeyleri araştırmayla geçer.Yeni geçen yasaları , yeni yönetmelikleri vs sürekli araştırırlar.Sen avukatlıgı araştırmaya tenezül etmiyorsun nasıl avukat olacaksın

354 Mesaj
10 Nisan 2012; 19:59:16 

Psikoloji hakkında konusalım arkadaslar ne diyorsunuz bu bölüm hakkında geleceği ne alemde Türkiyedeki eğitimi nasıl? Hangi okulun eğitimi nasıl? Forumda pek psikoloji ile ilgili konu bulamadım :)

Flickr

Canon Sx130
Ricoh 500G 40mm f2.8
Canon 600D 18-55mm

13 Mesaj
10 Nisan 2012; 20:16:33 

boğaziçi üniversitesinde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler okumak,2 dil biliyor olmak ve bitmek bilmez bir azmin gelecekte beni nereye yerleştireceği hakkında fikri olan var mı

857 Mesaj
10 Nisan 2012; 20:18:28 

İşletme - İktisat hangi üniversitelerde okunmalıdır arkadaşlar ? Hangilerinde bu alanda iyi eğitim verilmekte ?

Galatasaray 2014-2015
#1 Fernando Muslera#3 Felipe Melo #4 Hamit Altıntop #5 Gökhan Zan #6 Blerim Džemaili #7 Aydın Yılmaz #8 Selçuk İnan #9 Umut Bulut #10 Wesley Sneijder #11 Bruma #13 Alex Telles #17 Burak Yılmaz #18 Sinan Gümüş #19 Goran Pandev
#20 Furkan Özçal #21 Aurélien Chedjou #22 Hakan Balta #23 Yasin Öztekin #26 Semih Kaya #27 Emmanuel Eboué #28 Koray Günter #29 Olcan Adın #35 Yekta Kurtuluş #38 Sinan Bolat #50 Engin Baytar #52 Emre Çolak #55 Sabri Sarıoğlu
#67 Eray İşcan #68 Alperen Uysal #77 Tarık Çamdal #88 Veysel Sarı #90 Umut Gündoğan
Cesare Prandelli
Bütün Zaferler Gökyüzüne

478 Mesaj
10 Nisan 2012; 21:00:59 

quote:

kaymakamlık valilik beldiye başkanlığı da yapabilir.. çok çoook zor olsa da noterlikte yapabilir.

ARİ GOLD

478 Mesaj
10 Nisan 2012; 21:04:08 

quote:

Orijinalden alıntı: cemre_gumus

Psikoloji hakkında konusalım arkadaslar ne diyorsunuz bu bölüm hakkında geleceği ne alemde Türkiyedeki eğitimi nasıl? Hangi okulun eğitimi nasıl? Forumda pek psikoloji ile ilgili konu bulamadım :)

hocam size yardımcı olacak bir kaç video

bu da meslek sahibi kişiden: http://www.dogrutercih.com/meslek-videosu/?id=112

bu bir hocadan alıntı:
http://www.dogrutercih.com/meslek-videosu/?id=111

bu da bir öğrenciden alıntı: http://www.dogrutercih.com/meslek-videosu/?id=113

ARİ GOLD

141 Mesaj
10 Nisan 2012; 21:49:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Orhankoxp

Avukatların hayatı sürekli yeni şeyleri araştırmayla geçer.Yeni geçen yasaları , yeni yönetmelikleri vs sürekli araştırırlar.Sen avukatlıgı araştırmaya tenezül etmiyorsun nasıl avukat olacaksın

böyle ters bir cevaba gerçekten gerek yoktu
kaldı ki araştırmadım değil sadece bu konuda daha bilgili arkadaşların fikirkerini almak istedim
avukatların yaşantısından da haberim var ailemde hukukçular fakat türkiye de yaşıyoruz her şey her an değişebiliyor dediğim gibi sadece benden daha iyi araştırmış arkadaşlardan fikir almak istemiştim

521 Mesaj
10 Nisan 2012; 21:53:55 

ekonomi ile iktisat farkı ne?

66 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:04:13 

Takip

354 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:07:15 

quote:

Orijinalden alıntı: haykocepking

hocam size yardımcı olacak bir kaç video

bu da meslek sahibi kişiden: http://www.dogrutercih.com/meslek-videosu/?id=112

bu bir hocadan alıntı:
http://www.dogrutercih.com/meslek-videosu/?id=111

bu da bir öğrenciden alıntı: http://www.dogrutercih.com/meslek-videosu/?id=113

Teşekkür ederim hocam. Yalnız bu alanla ilgili daha güncel bilgileri alabileceğimiz şu anda psikoloji ile ilgilenen arkadaslarımız olsa cok daha faydalı olur. Umarım gorurler mesajı :)

Flickr

Canon Sx130
Ricoh 500G 40mm f2.8
Canon 600D 18-55mm

87 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:35:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ylmz12

ekonomi ile iktisat farkı ne?

aynı şeyler. devlet üniversitelerinde iktisat özel ünilerde ekonomi adı altında veriliyor. müfredat devlet-özel biraz farklılık gösterebilir.

478 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:51:07 

quote:

Orijinalden alıntı: cemre_gumus

Teşekkür ederim hocam. Yalnız bu alanla ilgili daha güncel bilgileri alabileceğimiz şu anda psikoloji ile ilgilenen arkadaslarımız olsa cok daha faydalı olur. Umarım gorurler mesajı :)

tercih dönemlerinde buralar mesaj dolacak zaten.. ama yine de gelen olur bu aralar

ARİ GOLD

521 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:02:05 

quote:

Orijinalden alıntı: bykanky

aynı şeyler. devlet üniversitelerinde iktisat özel ünilerde ekonomi adı altında veriliyor. müfredat devlet-özel biraz farklılık gösterebilir.

bu farkları nerden öğrenebiliriz?

87 Mesaj
11 Nisan 2012; 1:18:45 

quote:

bu farkları nerden öğrenebiliriz?

üniversitelerin akademik programlar başlığından iktisat yada ekonomi hangisi varsa ders içerikleri ve ders programlarına ulaşabilirsin.

1283 Mesaj
11 Nisan 2012; 1:55:57 

hukuk mezunu devletin her kademesinde bütün işlerde çalışabilir (diplomatlık vs alan bölümleri hariç) yanlış hatırlamıyorsam özel alım sınavları hariç devlet kpss si ile girilecek 26iş imkanı vardı. ayrıca noterlik zor değildir. fakülteden mezun olunca adını sıraya yazdırırsın 10-15sene de sıra gelir başlarsın. devlette bir sürü avukat alımı var maaşları 2500-2700+yıllık 6000 den başlıyor. ayrıca müfettiş alımlarında hukukçulara öncelik veriliyor. kaymakamlık idari hakimlik gibi iibf nin övündüğü meslekleri saymıyorum bile

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Söz konusu HUKUK'sa gerisi Teferruattır !!!

698 Mesaj
11 Nisan 2012; 4:23:27 

quote:

bir de ekonomi ile iktisat farkı ne? hangisini tercih edersiniz?

Bolum adi olarak ekonomi iktisatin yanlis kullanimidir. Ekonomi iktisatin alt kumesidir gibi.

Eve online, Guild wars, Warhammer, lord of the rings online, World of warcraft, Diablo II, starcraft II, BFbc2,Aion
"Hayvanları ve doğayı koruyalım"

0 Mesaj
11 Nisan 2012; 13:49:14 

Arkadaşlar, hukuk resmen maymuncuk gibi meslek. Her kapıyı açıyor Mezun olunca kpss ile devlet işlerine giriliyor ya hani, kpss kılavuzuna bakma fırsatım olmuştu. Ne kadar klas devlet kurumu varsa hepsine hukukla girilebiliyor, hatta dışişlerine bile giren pek çok hukukçu var. Bu kurumlardan birine giren tanıdığım 3.500 TL alıyor maaş olarak . Dışarıdan sadece avukat, savcı, hakim filan olunur zannediyoruz ama öyle değil olay.
Uluslararsı ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi gibi meslekler güzel de, hukuk mezunları bunların yaptıkları her işe zaten girebiliyor. Ama mesela bunlar avukatlık savcılık hakimlik yapamıyorlar
Elbette muhasebe, iktisat filan gibi sayısal ağırlıklı olanların daha özel işleri var onları hukukçular yapamıyor. Ama olsun, bence burada kendimize sormamız gereken tek soru şu: çok okumaktan sıkılırmıyım?

21 Mesaj
11 Nisan 2012; 14:48:19 

Hukuk fakültesiyle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Gerçi daha ilk senem ama elimden geldiğince yardım ederim.

51 Mesaj
11 Nisan 2012; 15:06:53 

İşletme okumak istiyorum devletin hangi kurumlarında hangi pozisyonlarda iş bulabilirim . Özel sektörde çalışmak istemiyorum şuan çalışıyorum fakat her allahın günü sinir stres müdürler ayrı bir sinir

Paranın bir tarafına koymak değil, adam gibi yaşamak istiyorum.

98 Mesaj
11 Nisan 2012; 15:59:54 

quote:

Orijinalden alıntı: ksogul

boğaziçi üniversitesinde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler okumak,2 dil biliyor olmak ve bitmek bilmez bir azmin gelecekte beni nereye yerleştireceği hakkında fikri olan var mı

Tamam.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

98 Mesaj
11 Nisan 2012; 16:04:21 

quote:

böyle ters bir cevaba gerçekten gerek yoktu
kaldı ki araştırmadım değil sadece bu konuda daha bilgili arkadaşların fikirkerini almak istedim
avukatların yaşantısından da haberim var ailemde hukukçular fakat türkiye de yaşıyoruz her şey her an değişebiliyor dediğim gibi sadece benden daha iyi araştırmış arkadaşlardan fikir almak istemiştim

Klasik cevap:
"Ailem bilmem ne mesleğinde çalışıyor ama biliyorsunuz Türkiye'nin durumu..."

478 Mesaj
11 Nisan 2012; 17:47:05 

Arkadaşlar ben İNGİLİZCE İKTİSAT düşünüyorum.. hangi üniversiteler iyidir. bölüm nasıldır. üni önerileri sadece istanbuldan olmasın lütfen.. tşekkürler..

edit: ist olmasın çünkü zaten biliyorum az çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legen wait for it dary -- 8 Haziran 2012; 21:44:09 >

ARİ GOLD

1283 Mesaj
11 Nisan 2012; 18:09:50 

quote:

Orijinalden alıntı: legen wait for it dary

Arkadaşlar ben İNGİLİZCE İKTİSAT düşünüyorum.. hangi üniversiteler iyidir. bölüm nasıldır. üni önerileri sadece istanbuldan olmasın lütfen.. tşekkürler..

boğaziçi-galatasaray-odtü-bilkent-hacettepe-marmara-istanbul

698 Mesaj
11 Nisan 2012; 19:54:55 

quote:

Orijinalden alıntı: av.ak

Gs İngilizce değil Fransızca.

Eve online, Guild wars, Warhammer, lord of the rings online, World of warcraft, Diablo II, starcraft II, BFbc2,Aion

478 Mesaj
11 Nisan 2012; 20:12:47 

quote:

bunların yanında anadolu eskişehir üniversitesi , dokuz eylül veya ege de kabul edilebilir mi? boğaz ve gassaray zor. marmara ve ist olanaklı

ARİ GOLD

1283 Mesaj
12 Nisan 2012; 0:42:06 

quote:

bunların yanında anadolu eskişehir üniversitesi , dokuz eylül veya ege de kabul edilebilir mi? boğaz ve gassaray zor. marmara ve ist olanaklı

yazdığım yerler dışında tercih yapmak mantıklı olmaz. çoğunda okuyan/mezun arkadaşım var yazdığım yerden mezun olanlar çok daha kolay iş buluyor

1283 Mesaj
12 Nisan 2012; 0:44:11 

quote:

Orijinalden alıntı: wampirrr

Gs İngilizce değil Fransızca.

dersler fransızca ama yoğun biçimde ingilizce de öğretiliyor

698 Mesaj
12 Nisan 2012; 0:52:07 

quote:

dersler fransızca ama yoğun biçimde ingilizce de öğretiliyor

İngilizce İktisat eğitim dilinin İngilizce olduğu anlamına geliyor ama. Lisede olduğu gibi üniversitede ikinci bir dil yoğun olarak öğretilmez. Seçmeli olarak bakıldığında Boğaziçi'ni de Antik Yunancada ileri seviyeye gelerek bitirebilir kişi tabii.

87 Mesaj
12 Nisan 2012; 2:02:21 

bende özyeğin iktisat veya yıldız teknik iktisat istiyorum bakalım olcak mı :D gerçi özyeğinde uluslararası işletme ve ticaret açılcakmış diye duydum bu sene çğrenci alırlarsa orayıda ciddi düşünebilirim

478 Mesaj
12 Nisan 2012; 19:54:43 

bu arada eskişehir Anadolu da İngilizce iktisat 420 civarıymış.. iyi puan he.

ARİ GOLD

505 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
o gemi bir gün gelecek
12 Nisan 2012; 20:20:09 

quote:

bu arada eskişehir Anadolu da İngilizce iktisat 420 civarıymış.. iyi puan he.

Geçen sene 401 ile kapattı.

wesley sneijder#10

461 Mesaj
12 Nisan 2012; 22:37:38 

takip

Lacivert geceye yatıp Sarı sabahlara uyanırız o yüzden bize her gün FENERBAHÇE!

857 Mesaj
14 Nisan 2012; 18:34:55 

quote:

Orijinalden alıntı: RoaR

Sıralama hakkında bir bilgi verebilir misin acaba ?

Galatasaray 2014-2015
#1 Fernando Muslera#3 Felipe Melo #4 Hamit Altıntop #5 Gökhan Zan #6 Blerim Džemaili #7 Aydın Yılmaz #8 Selçuk İnan #9 Umut Bulut #10 Wesley Sneijder #11 Bruma #13 Alex Telles #17 Burak Yılmaz #18 Sinan Gümüş #19 Goran Pandev
#20 Furkan Özçal #21 Aurélien Chedjou #22 Hakan Balta #23 Yasin Öztekin #26 Semih Kaya #27 Emmanuel Eboué #28 Koray Günter #29 Olcan Adın #35 Yekta Kurtuluş #38 Sinan Bolat #50 Engin Baytar #52 Emre Çolak #55 Sabri Sarıoğlu
#67 Eray İşcan #68 Alperen Uysal #77 Tarık Çamdal #88 Veysel Sarı #90 Umut Gündoğan
Cesare Prandelli
Bütün Zaferler Gökyüzüne

2 Mesaj
14 Nisan 2012; 18:55:09 

takip ;)

505 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
o gemi bir gün gelecek
14 Nisan 2012; 20:42:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Plexicroma'

Sıralama hakkında bir bilgi verebilir misin acaba ?

68k. Ama bir önceki sene 42 binlerdeydi.

wesley sneijder#10

478 Mesaj
16 Nisan 2012; 17:03:59 

quote:

Orijinalden alıntı: RoaR

aa iyimiş

ARİ GOLD

154 Mesaj
16 Nisan 2012; 19:22:26 

Hacettepe ingilizce işletme hakkında ne düşünüyorsunuz ? İş olanağı ve bölümün diğer üniversitelerdeki aynı bölüme göre popülaritesi ?

141 Mesaj
16 Nisan 2012; 19:28:35 

arkadaşlar bir de şunu sormak istiyorum.
hukukta üniversite adı çok önemli mi?yani kamu kurumlarında girebilinecek bir avukatlık pozisyonu veya hakimlik-savcılık için örneğin istanbul ile ankara üniversitesi arasında bariz bir fark olur mu?

21 Mesaj
16 Nisan 2012; 20:16:52 

quote:

arkadaşlar bir de şunu sormak istiyorum.
hukukta üniversite adı çok önemli mi?yani kamu kurumlarında girebilinecek bir avukatlık pozisyonu veya hakimlik-savcılık için örneğin istanbul ile ankara üniversitesi arasında bariz bir fark olur mu?

Bariz bir fark olmaz. Mesela hakimlik savcılık sınavı 1.'si Erzurum'dan çıktı bir keresinde. En yüksek başarı hakimlik savcılıkta Marmara Üniversitesi'ne aittir. En çok burası kazandırmış. Yani gördüğünüz gibi pek fark yok. Herkes söyler bunu eğer okuduktan sonra bir sınava girecekseniz (hakimlik savcılık diğer devlet sınavları v.s.) okuduğunuz hukuk fakültesinin pek bir önemi yoktur. Hakimlik savcılık sınavı 1. Marmara 2. İstanbul 3. Ankara 4. Konya'dır. Ama puanları bu sıralamada değil.

478 Mesaj
18 Nisan 2012; 20:59:07 

Arkadaşlar İngilizce İktisat mezunu ne iş yapar tam olarak??

bi arkadaş için de "kamu yönetimi ve siyasi bilimler bölümü" hakkında bilgi alacaktım.. mezun olduktan sonra ne yapar??

teşekkürler

ARİ GOLD

478 Mesaj
7 Mayıs 2012; 17:34:54 

quote:

Orijinalden alıntı: wampirrr

Bolum adi olarak ekonomi iktisatin yanlis kullanimidir. Ekonomi iktisatin alt kumesidir gibi.

ikitsat galiba en geniş yelpazeye sahip bölüm iibf'de..

ARİ GOLD

478 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:28:40 

konunun faydalı olacağını düşündüğüm için bir UP

ARİ GOLD

1 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:40:05 

PUAN HESAPLAMAYI SORUBAK EKSİK HESAPLIYOR ARKADASLAR . AÇI PUANMATİK DAHA İYİ GİBİ

478 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:46:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ygtr

PUAN HESAPLAMAYI SORUBAK EKSİK HESAPLIYOR ARKADASLAR . AÇI PUANMATİK DAHA İYİ GİBİ

teşekkürler dğeiştirdim.

ARİ GOLD

1 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:49:54 

quote:

teşekkürler dğeiştirdim.

Bu puan hesaplamasıyla ilgili bir konu vardı burda geniş çaplı o yüzden söyledim daha iyi oldu. Hedefi iktisat olan biri olarak cok begendim konuyu umarım istediğin yeri kazanırsın. Hedef hangi iktisat hocam bu arada

478 Mesaj
8 Haziran 2012; 21:04:04 

quote:

Orijinalden alıntı: ygtr

Bu puan hesaplamasıyla ilgili bir konu vardı burda geniş çaplı o yüzden söyledim daha iyi oldu. Hedefi iktisat olan biri olarak cok begendim konuyu umarım istediğin yeri kazanırsın. Hedef hangi iktisat hocam bu arada

marmara ingilizce iktisat olmadı dokuz eylül veya anadolu üniversitesi ingilizce iktisat bölümleri tercihim.

ARİ GOLD

1 Mesaj
8 Haziran 2012; 21:17:45 

quote:

marmara ingilizce iktisat olmadı dokuz eylül veya anadolu üniversitesi ingilizce iktisat bölümleri tercihim.

ist.üni iktisat diye koydum hedefi fakat ygs zora soktu baya bu hedefi 2.öğretime hedef koydum şimdide oda olmassa , anadolu üni ikt. , uludağ ikt. ikisinden birini tercih edicem . Eskişehirli olarak ilk tercihim anadolu şuanda . İngilizce cok cok iyi olur ama onu sonra ing kursundada toparlarım diye düşünüyorum ygs kac bu arada dostum