Şimdi Ara

C-max için Lastik Tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
14.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2010 Model C-max (Güncel kasadan önceki makyajlı kasa) için Yaz Lastiği tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Konfor+Performans kriteri dahilinde fiyatı makul olan tavsiye edebileceğiniz lAstikler nelerdir?
    Lastik Ebatı: 205/50/17
    Teşekkürler,saygılar.

• Hiç kimse bir cümle bırakmamaış..Ben şunu yazıyorum. Önce KORMETAL sitesine girip 7 x 16 inç ve 5 x 108 bijon aralığı modellerden bir jant takımı beğeniyorunuz..Şu an kampanyası var..650 Lira.. Sonra Lassa Competus 215 x 60 x 16 lastik alıp takıyorsunuz.Bu ölçüde lastik tanesi 149 - 320 Lira arasında...Bir takım 4 adet yazlık veya 4 adet kışlık lastik alınca tüm yaptığınız masraf lastik fiyatlarından geri kazanıllmış oluyor..LASTİK ÇAPI BÜYÜDÜKÇE FİYATI ŞİŞİYOR..Ve sizin arabanın orjinal jantı 16 inç.Ezbere palavra yazmıyorum. Buraya bakın..www.FORD.u.k. Buradan C max orjinal lastik ve jant ölçülerine bakın..Lastik ve jantları değişirseniz . Eski jantlarınızı ise sahibinden com da tanesi 200 Liradan satıyorsunuz..Bu kadar..Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 13 Mayıs 2012; 22:29:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Hiç kimse bir cümle bırakmamaış..Ben şunu yazıyorum. Önce KORMETAL sitesine girip 7 x 16 inç ve 5 x 108 bijon aralığı modellerden bir jant takımı beğeniyorunuz..Şu an kampanyası var..650 Lira.. Sonra Lassa Competus 215 x 60 x 16 lastik alıp takıyorsunuz.Bu ölçüde lastik tanesi 149 - 320 Lira arasında...Bir takım 4 adet yazlık ve 4 adet kışlık lastik alınca tüm yaptığınız masraf lastik fiyatlarından geri kazanıllmış oluyor..LASTİK ÇAPI BÜYÜDÜKÇE FİYATI ŞİŞİYOR..Ve sizin arabanın orjinal jantı 16 inç.Ezbere palavra yazmıyorum. Buraya bakın..www.FORD.u.k. Buradan C max orjinal lastik ve jant ölçülerine bakın..Lastik ve jantları değişirseniz . Eski jantlarınızı ise sahibinden com da tanesi 200 Liradan satıyorsunuz..Bu kadar..Saygılarımla..

Hocam teşekkür ederim yazdığına için fakat araç bayiden alındığından beri aynı jantlar var üzerinde ve 17" ebatinda,orjinali nasıl 16" oluyo.Ayrıca ben jant önerisi istemedim ki lastik önerisi istedim,zaten konuyu açalıda baya oldu lastik alındı bile.Petlas Emperius ...... Şimdilik gayet memnunuz,biraz zorladım arabayı fakat gayet başarılı.

• Petlas güzel lastik..Ben bu ölçüde aradım bulamadım...Hayırlı olsun...Diğer konu..FORD gösterişli olsun diye bunları ve S max ları 17 ve 18 inçlik jantlarla satıyor.Yanak iki parmak oluyor.Jant çamurluğa sığmaz hale geliyor..Gerçek ölçü bunlar değil.Almanya ve İngiltere FORD sitelerine girip arabanızın modellerine bakın..Lastik ve jant ölçülerine bakın Orginal size 16 x 6,5 And 16 x 7 inch yazıyorlar.Lastik ölçüleri ise 215 x 60 x 16 . yazıyor.Bu arabanın lastikleri yük faktörü 99 hız faktörü V yazıyor.

İsteğe bağlı jantlar optional 17 x 7 and 18 x 8 inches yazıyor.Birinci yazan jantın inç olarak çapı diğeri ise jantın inç olarak eni. Bir inç. 2,1 cm sanıyorum.Ayrıntısını Googleden bakınız. Bizde FORD S MAX var...18 x 8 inçlik Y harfi şeklinde REPLİCA jantları üzerinde mevcut. Bu jantın lastiği 235 x 45 x 18 kışlık NOKİAN lastikleri tanesi 535 Liraya aldık.4 x 535 = 2140 Lira tuttu. Yabancı sitelerden gerçek jant ölçülerini öğrenince Nisanda jantı değiştirdik.. ORJİNAL fabrika ölçüsüne getirdik. 16 x 7 inç Kormetal Jant takıldı. LASTİKLERİ fabrikanın tavsiye ettiği ORJİNAL EBADI 215 X 60 X 16 inçlik Dört mevsim LASSA COMPETUS HP 99 V taktırdık. .Dünya varmış. Tanesi 255 Lira. Bu ölçüde..Kışlık lastikleri ise 280 - 320 Lira....Yazlıkları ise markasına ,standardına göre 149 L. dan başlıyor..Araba ise kanatlandı uçuyor. Bir takım 4 adet lastik fiyat farkı ile 4 adet yeni alüminyum jantın 700 Lira parası çıkıyor.... EK BİLGİ.. Yabancı sitelerde 17 x 7 Ford S MAX jantı için lastik ölçüsü..225 x 50 x 17 Yük fak. 99 hız V . Onuda bilgi olarak buraya bırakıyorum. Belki bir arkadaşımın işine yarar..Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 4 Mayıs 2012; 8:11:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alptug.55

Merhaba Arkadaşlar;
    2010 Model C-max (Güncel kasadan önceki makyajlı kasa) için Yaz Lastiği tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Konfor+Performans kriteri dahilinde fiyatı makul olan tavsiye edebileceğiniz lAstikler nelerdir?
    Teşekkürler,saygılar.

Merhaba öncelikle ben böyle bir jant C-max te görmedim GHIA-GP sahibi olarak standartta 16 jant mevcuttu sonradan 18-225-35 gibi bir lastik taktıkve şehir içi artı kaldırıma çıkma-stabilize dağ yolu için 195-65-15 jant aldık. Bildiğim kadarıyla ortalama kullanıcı için yani şehir içi ve şehirler arası karma kullanımda 205-16 jant ebatı en uygunu- zaten 195-65-15 jant 160km den sonraki hızlardaki kabiliyeti kötü,225 tabanda şehir içinde berbat ve ortalamaya ek +4 kişi varken araçta 4litre ek yakıt artışı yapıyor 195--65-15 ise fabrika verilerniden bile daha az yakıt ortalaması demek oluyor fakat frenleme ve şehirler arası yolda yüksek sürat problemi. Marka önerim Goodyear-michelin-yokohama ve dunlop harici (taze kaucuk üretimi 5ay öncesini geçmesin)önermem-viraj içi tutunma ve su boşaltımı konusunda diğer markalar çok berbat. Lassa-bridgstone-.....birkaç marka daha var yazın sıcaktan dolayı yanak salınımı yapıyor ciddi bir sorun viraj yük dengesi değişiminde. Kısaca pahalı dediğimiz markalar insan hayatına karşı ilgiside o ölçüde iyi oluyor-otomobil lastiğinin dışı birebir klonlanabilir fakat hamurunun karışımı ve örgülerinin gerginliği ile yapısı taklit edilemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: perperek

quote:

Merhaba Arkadaşlar;
    Teşekkürler,saygılar.

Merhaba öncelikle ben böyle bir jant C-max te görmedim GHIA-GP sahibi olarak standartta 16 jant mevcuttu sonradan 18-225-35 gibi bir lastik taktıkve şehir içi artı kaldırıma çıkma-stabilize dağ yolu için 195-65-15 jant aldık. Bildiğim kadarıyla ortalama kullanıcı için yani şehir içi ve şehirler arası karma kullanımda 205-16 jant ebatı en uygunu- zaten 195-65-15 jant 160km den sonraki hızlardaki kabiliyeti kötü,225 tabanda şehir içinde berbat ve ortalamaya ek +4 kişi varken araçta 4litre ek yakıt artışı yapıyor 195--65-15 ise fabrika verilerniden bile daha az yakıt ortalaması demek oluyor fakat frenleme ve şehirler arası yolda yüksek sürat problemi. Marka önerim Goodyear-michelin-yokohama ve dunlop harici (taze kaucuk üretimi 5ay öncesini geçmesin)önermem-viraj içi tutunma ve su boşaltımı konusunda diğer markalar çok berbat. Lassa-bridgstone-.....birkaç marka daha var yazın sıcaktan dolayı yanak salınımı yapıyor ciddi bir sorun viraj yük dengesi değişiminde. Kısaca pahalı dediğimiz markalar insan hayatına karşı ilgiside o ölçüde iyi oluyor-otomobil lastiğinin dışı birebir klonlanabilir fakat hamurunun karışımı ve örgülerinin gerginliği ile yapısı taklit edilemez.

Bizim araç makyajlı kasa ve hatırladığım kadarıyla (şuan araba bende olmadığı için bakamıyorum) sol ön kapı içindeki tabloda verilen ebatlar 205/50/17.
    Araç bu:

C-max için Lastik Tavsiyesi

• bendeki sol ön kapıda 6 adet farklı ebat var 195-65 den başlıyor 225e kadar gidiyor. kısaca bendede en tabandan en tavana iki model mevcut. resimdeki araçta titanium ve 16 inç 55 yanak lastik. diye biliyorum çünkü aynı jantın 15 ini kormetal satıyor.
  • quote:

bendeki sol ön kapıda 6 adet farklı ebat var 195-65 den başlıyor 225e kadar gidiyor. kısaca bendede en tabandan en tavana iki model mevcut. resimdeki araçta titanium ve 16 inç 55 yanak lastik. diye biliyorum çünkü aynı jantın 15 ini kormetal satıyor.

Valla hocam o gördüğün arabanın lastik ebatı 205/50/17, biz aldığımızda bu ebatta lastik vardı.
  • quote:

quote:

bendeki sol ön kapıda 6 adet farklı ebat var 195-65 den başlıyor 225e kadar gidiyor. kısaca bendede en tabandan en tavana iki model mevcut. resimdeki araçta titanium ve 16 inç 55 yanak lastik. diye biliyorum çünkü aynı jantın 15 ini kormetal satıyor.

Valla hocam o gördüğün arabanın lastik ebatı 205/50/17, biz aldığımızda bu ebatta lastik vardı.

opsiyon listesinde 17 ebatı satın almıştır ilk sahibi titanium-x de öyle bir paket seçeneği vardı yanlışım yoksa cam ttavanlılarda. fakat ne hikmetse adamlar EPB i getirmiyorlar bekliyeyim dediğimde yeni kasada dahi 4000tl gibi saçma bir rakamdan bahsediyorlar.

• O olabilir ışte belki ilk paggap alırken değiştirilmesini istemiştir
  • KESİN VE DOĞRU BİLGİ.... Bir kaç yabancı siteye baktım..FORD C MAX için 16 inç ve 17 inç jantla kullanılıyor yazmışlar..16 inç Jant lastiği 205 x 55 x 16 yazıyorlar...17 inç jant için lastik 215 x 50 x 17 yazıyorlar. FORD C MAX için gerçek lastik ölçülerini öğrenmek isteyen arkadaşlarıma faydam olsun.Bu notu düştüm... Bilgi arayanlar Ford C max wheel sizes yazıp arama motorlarına tıklayınız...Bu yazdıklarım çıkıyor..(( .Üstteki yazılarımda verdiğim ölçü Ford S max için daha uygun.)) .Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 14 Haziran 2012; 20:50:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.