Şimdi Ara

Nvidia Tegra 3 destekli LG Optimus 4X HD'nin test sonuçları paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG Mobile'ın 1.5 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 platformundan (ARM Cortex-A9) ve 1 GB RAM'den güç alan ilk akıllı telefonu Optimus 4X HD'nin test sonuçları TeknoBlog tarafından paylaşıldı.

Elimize ulaşan bilgilere göre LG Optimus 4X HD, Quadrant Benchmark'tan 4.512 puan, AnTuTu Benchmark'tan (v2.7.3) 11.147 puan, NenaMark2'den (v2.2) ise 44.5 FPS gibi bir sonuç elde etmiş. Karşılaştırma yapmak açısından HTC'nin yeni amiral gemisi One X'in sonuçları ise şu şekilde veriliyor;

Quadrant Benchmark: 4.909 puan

AnTuTu Benchmark: 11.030 puan

NenaMark2: 47.6 FPS

HTC One X'in de LG Optimus 4X HD ile benzer şekilde Nvidia Tegra 3 platformu (1.5 GHz) ile 1 GB RAM desteğini arkasına aldığını belirtelim.

• Bu kadar yalan dolandan sonra artık uygun bir fiyata satsınlar da alalım :-)
  • SGS3 killer. özür dileriz şaka yapmıştık.
  • Herşeyin donanım olmadığının kanıtı işte yazılım olmadan hızlı olsa neye yarar Lg adam akıllı yazılımcılar almalı.
  • Rakibi olan modellerinde sonuçları bir tabloda gösterilse? Bilgiye google+DH değil sadece Dh de ulaşsak?
  • LG'ye duyulan güven son yaptıkları şaka ile aşağılara düştü bu telefonun altındanda bi şaka çıkmasın :D
  • buda tegra 3'ün 4 çekirdekliler arasında ne kadar zayıf olduğunu gösterir

samsung exynos dan daha kötü bir işlemci bu işlemciyle kimse bi yere varamaz.

apple ezmişti tegra 3'ü

not:ne android ne samsung nede apple fanıyım zaten 3ünüde eleştirdim
  • Gene bir lg klasi olacak gibi. herkezden once cikarip gerisini getirmeyecek, guncelle destek zaten hak getire.
  • 3d grafik puanu çok kötü tegra2 ile aynı neredeyse.

atrix var bende ve antutu da 3d grafik puanı 1086 puan.(tabi bunda çözünürlük farkı mutlaka vardır)
    anlaşılan tegra3 de pek bir optimimazyon yapılmamış çekirdek sayısını arttırmış zaten tegra2 ve 3 ikiside 40nm teknolojisiyle üretilmişişlemciler ne beklersin ki.

not:stock rom ve kernel puanı.
  • Tegra 3 var bu cihazda.Güncellemede yüz üstü bırakmayacağız bu sefer.

Aradan 1sene geçer ve LG açıklama yapar: Pardon kuzenim yazmış.Lütfen kafamıza 4x HD adlı taşlardan atmayın...

Yapma ya... LG eski adını iyice kirletti bana kalırsa. En iyisiyim dersin, diğer firmalara çamur atarsın neyse de koyduğun donanımı yalan yanlış söyleyip sattırıp ürünü sonra pardon bu öyle değil hata olmuş demeyi kabul eden bir firma benim gözümde sıfırdır. Cesaret etmiş söylemiş aferin ama olan olmuş artık...Servise gitmeyen çok çok az LG cihaz biliyorum(pardon hiç bilmiyorum)... Servise giden telefonun pili olmadan gelir, tuş takımı değiştirirler ekran çizilmiş ve toz içinde gelir. Sonra LG cihaz satmayı düşünür devam etsin böyle...
  • Lg yalan söyledi diye hala yorum atan insanlar var yazık...
  • Her insan elbet LG nin yalanlarına kanar ama fark etmesi geç olmasın Optimus 3D den kurtulana kadar canım çıktı .
  • benchmark hersey demek değil bi modern combat bi nfs de fps leri gorelım beyler hemen eleştirmeyin. bu arada cccHTCREYİZccc
  • ONE X ile yaklaşık olarak aynı test sonuçları.

Bu arada telefon galaxy SII çakması gibi tek tuş yok.Tasarımcılar hiç çalışmıyor galiba lgde zaten mobil bölüm çalışmıyor ki bu çalışsın....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 10 Nisan 2012; 16:34:43 >
  • lg geçen sene bayağı güven yitirdi.
  • lg sistemi için alınır yazılımı içinse gidin 3310 kullanın daha rahat edersiniz optimus 3d de milleti 3 ay mahvetti.
  • En çok'da Lg'nin bu sektörde ki şansını merak ediyorum, ayakta kalabilecekmi? dolusuyla sıkı rakipleri karşısında stratejisi ne olucak.. Am aşunu ekliyim işi zor..:)
  • ARM platformunu sonuna kadar destekliyorum.

Windows 8 ARM platformuna geldiğinde CPU pazarı 3-4 sene içinde başkalaşım geçirecek!!!

Biz kullanıcılarda bu değişimi keyifle izleyeceğiz...
  • Adam açık açık suçunu ittiraf etmiş sizde hala konuşuyorsunuz suçunu ittiraf etmesse onun içinde ayrı bir şey konuşursunuzzzzzzz rakip daima lazımm
  • Htc One X ile aynı sayılabilecek sonuçlar ama tabikide Htc birçok extra özelliğiyle tercih sebebi bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.