- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
internetten video izlerken takılma sorunu (ne yaptıysam çözemedim)
56 Cevap34292 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

10 Mesaj
10 Nisan 2012; 13:13:53 

herkese selamlar. internet üzerinden bir dizi ve ya film izlemek istedimde, görüntü kare kare ve sesten sonra geliyor. ses gayet normal. ama görüntü kare kare olduğu için izlenemiyor. görev yöneticisini açtığımda CPU kullanımı %100 oluyor video açıkken. (bu arada arka planda çalışan başka hiç bir program yok.) 2-3 hafta önce bu sorun yoktu aynı sistemi kullanmama rağmen. hard disk ya da usb üzerinden film izlerken sorun olmuyor. ya da bilgisayarda farklı programlar kullanarak yaptığım diğer işlemler gayet hızlı. şimdiye kadar denediklerim:

* normalde google chrom kullanıyorum. internet explorer la açmayı da denedim.
* adobe flash player ı kaldırıp yeniden kurdum.
* kaza lite codec lerini yeniden kurdum.
* bunlarla düzelmeyince bilgisayara format attım
* ekran kartıyla ilgili bir sorun olabilir diye arkadaşın ekran kartını alıp denedim.
* işlemcinin termal mucununu yeniledim.
* video oynarken sağ tıklayıp ayarlara girdim. donanım hızlandırma özelliği seçeneğini değiştirdim.
* videonun tamamen dolmasını bekleyip sonra izlemeyi denedim.
* directx ayarları, ekran sekmesinden "DirectDraw Hızlandırması: Etkin" olan bölümü devre dışı bıraktım.

bu yazdıklarımın dışında bir önerisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

252 Mesaj
10 Nisan 2012; 13:58:25 

Sistem özelliklerini tam olarak yazarmısınız.Belki ozaman yardımcı olabiliriz.

2677 Mesaj
10 Nisan 2012; 14:10:35 

bebdede bu sorun var sıstemım Kısacası BF3 u Ultradada oynatabılıyor fakat gel gelelım bazı ınternetten vıdeo ızlemede donmalar kasılmalar oluyor

Her maskenin altında karanlık bir yolcu vardır
    Kimisi için Ete Duyulan açlık
    Kimisi için Güce duyulan açlık
    Kimisi içinse Kana duyulan açlıktır karanlık yolcu,
    Bazısı cesurca kabullenir onu dizginler
    Bazısı Görmezden gelir fakat günden güne esiri olur.
    Bazısı ıse artık odur ! onun kendisi olmuştur.

10 Mesaj
10 Nisan 2012; 19:22:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Kizildag00

Sistem özelliklerini tam olarak yazarmısınız.Belki ozaman yardımcı olabiliriz.

p4 2,5 ghz işlemci, 1250 ram, winfast a340 ekran kartı, 40 gb samsung hdd.

1403 Mesaj
10 Nisan 2012; 19:41:31 

Bu problem benim masaüstün de de var.

Arrow - Blue Mountain State - Breaking Bad - Dexter - Doctor Who - Friends - Game of Thrones - How I Met Your Mother - Oz - Prison Break - Spartacus - Supernatural - The Big Bang Theory - The Walking Dead - True Detective

312 Mesaj
10 Nisan 2012; 20:38:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

bebdede bu sorun var sıstemım Kısacası BF3 u Ultradada oynatabılıyor fakat gel gelelım bazı ınternetten vıdeo ızlemede donmalar kasılmalar oluyor

en önemisi İNTERNET HIZI ?

2677 Mesaj
10 Nisan 2012; 20:41:23 

quote:

Orijinalden alıntı: masteyen

en önemisi İNTERNET HIZI ?

2 mbps fakat vıdeo zaten doluyor hemen,

Her maskenin altında karanlık bir yolcu vardır
    Kimisi için Ete Duyulan açlık
    Kimisi için Güce duyulan açlık
    Kimisi içinse Kana duyulan açlıktır karanlık yolcu,
    Bazısı cesurca kabullenir onu dizginler
    Bazısı Görmezden gelir fakat günden güne esiri olur.
    Bazısı ıse artık odur ! onun kendisi olmuştur.

2254 Mesaj
10 Nisan 2012; 22:09:18 

Arka planda çalışan program veya antivirüs olabilir

Her zaman doğru söyle, ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın…

10 Mesaj
11 Nisan 2012; 8:15:02 

quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

Arka planda çalışan program veya antivirüs olabilir

bunu da düşündüm. 3 gün önce yeni formatladım bilgisayarı. arka planda çalışan program yok. nod 32 virüs bulamıyor ayrıca.

312 Mesaj
11 Nisan 2012; 15:34:03 

quote:

Orijinalden alıntı: echoessss

bunu da düşündüm. 3 gün önce yeni formatladım bilgisayarı. arka planda çalışan program yok. nod 32 virüs bulamıyor ayrıca.

valla kardeşim nette sorun yoksa ekran kartın işini görüyorsa virüsde yoksa problem olması biraz ilginç hiç formatladın mı ?

252 Mesaj
11 Nisan 2012; 15:44:48 

quote:

herkese selamlar. internet üzerinden bir dizi ve ya film izlemek istedimde, görüntü kare kare ve sesten sonra geliyor. ses gayet normal. ama görüntü kare kare olduğu için izlenemiyor. görev yöneticisini açtığımda CPU kullanımı %100 oluyor video açıkken. (bu arada arka planda çalışan başka hiç bir program yok.) 2-3 hafta önce bu sorun yoktu aynı sistemi kullanmama rağmen. hard disk ya da usb üzerinden film izlerken sorun olmuyor. ya da bilgisayarda farklı programlar kullanarak yaptığım diğer işlemler gayet hızlı. şimdiye kadar denediklerim:

* ekran kartıyla ilgili bir sorun olabilir diye arkadaşın ekran kartını alıp denedim.
* video oynarken sağ tıklayıp ayarlara girdim. donanım hızlandırma özelliği seçeneğini değiştirdim.
* directx ayarları, ekran sekmesinden "DirectDraw Hızlandırması: Etkin" olan bölümü devre dışı bıraktım.

Bu yazdıklarının dışında Ram ile ilgili birşey yaptın mı?Sorun belki Ram dan kaynaklanıyordur.

10 Mesaj
11 Nisan 2012; 16:11:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Kizildag00

Bu yazdıklarının dışında Ram ile ilgili birşey yaptın mı?Sorun belki Ram dan kaynaklanıyordur.

formatladım evet.

10 Mesaj
11 Nisan 2012; 16:14:26 

quote:

formatladım evet.

hayır. ram lerle ilgili bir şey yapmadım. onları da değiştirmeyi deneyim ama sorun olacağını sanmıyorum. çünkü diğer işlemlerde hiç bir problem ya da yavaşlık yok.

252 Mesaj
11 Nisan 2012; 16:32:54 

quote:

hayır. ram lerle ilgili bir şey yapmadım. onları da değiştirmeyi deneyim ama sorun olacağını sanmıyorum. çünkü diğer işlemlerde hiç bir problem ya da yavaşlık yok.

Denemekten zarar olmaz.İmkanın varsa dene.

10 Mesaj
13 Nisan 2012; 8:27:29 

dün ramleri de değiştirdim. sonuç yine aynı. çözüm bulana bilgisayarımı hediye edceğim :)

10 Mesaj
1 Haziran 2012; 4:15:41 

aynı sorun bende de var ne yazıkki çözüm bulamadım henüz. bende de p4 2,8 ghz+1ghz ram,gforce 250 ekran kartı var.. işlemciden şüpheleniyorum sanırım işlemcilerimiz eskimiş.

10 Mesaj
1 Haziran 2012; 8:02:08 

ben işlemciyi de değiştirdim ama sorun devam ediyor.

40 Mesaj
7 Haziran 2012; 16:03:15 

çözebilen varmı arkadaşlar, bende aynı sorunu yaşıyorum.. ga-8st800 anakart p4 2.4 işlemci, 256 mb fx5500 ekran kartı, 1.75 gb ram ...

423 Mesaj
8 Ağustos 2012; 11:10:44 

bu sorun bende de var intel 2 ghz çift çekirdek işlemci 2 gb ram var.format da attım arkadaşın dediklerinin birçoğunu yaptım ama nafile.düzelmedi gitti

Öfkeliyken konuş. Göreceksin ki pişman olacağın en güzel konuşmayı yapmışsın...

834 Mesaj
15 Ağustos 2012; 3:01:21 

nasıl cozucez bu problemi arkadaşlar_sistem coktu laptopda cd leriyle geri yukledım ama gene aynı.. :S youtube da takılıyo cizgi cizzgi ilerliyo hızlı ama cizgiler cok belırgın normal fılmlerde de pcden ızlerken cızgılerı gorebılıyosun hızlıda olsa video..cok goze batıyo..nasıl cozeriz?intel mobile 4 families chipset ekran kartı 2 gb ram core duo işlemci..

hayata saldırın, o zaten sizi öldürecek.
-s. coallier

4 Mesaj
21 Kasım 2012; 0:12:39 

bendede aynı sorun vardı.... biliyorum cromeun ıcınde flash var ancak ie nin kullandığı flashı guncelledım sorun çözüldü bende.

4 Mesaj
21 Kasım 2012; 0:15:43 

yanlız şu an laptopta sadece crome da donma oluyor bunu çözemedım formattan sonra oldu eksik bişeyde yok... bıraz bekleyınce sayfa donuyor kapatıp acıyorum tekrar

807 Mesaj
21 Kasım 2012; 2:12:40 

quote:

Orijinalden alıntı: srdrpeker

nasıl cozucez bu problemi arkadaşlar_sistem coktu laptopda cd leriyle geri yukledım ama gene aynı.. :S youtube da takılıyo cizgi cizzgi ilerliyo hızlı ama cizgiler cok belırgın normal fılmlerde de pcden ızlerken cızgılerı gorebılıyosun hızlıda olsa video..cok goze batıyo..nasıl cozeriz?intel mobile 4 families chipset ekran kartı 2 gb ram core duo işlemci..

Arkadaşlar sorun bizim PC'lerden kaynaklanmıyor, genel bi durum yani bağlı bulunduğmuz internet şebekesiyle uzaklık/netlimit sınırlandırması ile ilgilidir ve Türkiye yurtdışı çıkışları bant genişliği sınırlandırılmıştır (TTNet sağolsun)
Birde sistem için ayrılan önbelleğinizi arttırın.
Bant genişliğini arttırabilirsiniz, yani
Başlat/Çalıştır/Cikan yere gpedit.msc yazın enter basın ve Bilgisayar Yapılandırması Altında/Yönetim Şablonları/Ağ/Qos Paket Zamanlayıcısı/Ayrılabilir Bant Genişliğini Sınırla Etkin yapın. Bant Genişliği sınırı (%): 20 diye kısım cıkıyor onu (0) yapıyorsunuz. Ok bastıktan sonra pc´yi Restart yapın
Ve son olarak youtube için Video acletör diye küçük proğramcık var onu kullanmayı deneyin birde.

Benim sistemmde p4 2,8 ghz+2ghz ram,gforce 250 ekran kartı 500mbHDD (HDD£nin %90 dolu) ama takılma yaşamıyorum+netlimitsiz TTNet ve 2 yıldır format atılmadı 3 adet browser var ve UTorrent, İDM ve JDowloader aynı anda çalışıyor yani sistem stabildir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CEM0KA -- 21 Kasım 2012; 2:16:02 >

1004 Mesaj
21 Kasım 2012; 11:00:38 

quote:

modemi sıfırla düzelicek

"Büyük başkan Fikret Orman"
"Comandante Bilic"

1963 Mesaj
21 Kasım 2012; 11:19:06 

o olay benım eskı pcdede vardı.eski dediğim dirt 2 falan oynuyodum sıkıntı yoktu.gel gelelım tam ekran bir video oynattıgımda cpu %100 e vuruyodu.
kasma yapmıyodu ama.belkıde bu yuzden sebebıı hi arastırmadım.

İki rayı gibiyiz bir tren yolunun,
Yakın Olması neyi değiştirir son istanyonun..

10 Mesaj
29 Ocak 2013; 11:48:07 

quote:

Orijinalden alıntı: BySerkan™

modemi sıfırla düzelicek

bilgisayarı farklı bir eve götürüp farklı bir internet bağlantısı üzerinden de denedim. sonuç değişmedi.

3996 Mesaj
29 Ocak 2013; 12:01:19 

Net baglantisiyla ilgisi oldugunu sanmiyorum cunku video dolduktan sonra izlerken de ayni problem oluyor diyor.

Bu sorunu yasayanlarin neredeyse hepsi p4 kullaniyor. İslemciyle alakali olabilir. Sicaklik degerlerini bir kontrol edin.

Ayrica film izleme sitelerinde bir suru gereksiz reklam olur. Hareketli gif'ler filan Bunlar islemciyi onemli olcude sömuruyor. Firefox'da Ad Bl0k eklentisi ile reklamlari engelleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriolet1981 -- 29 Ocak 2013; 12:03:37 >

- 4S JB IOS 7.1.2 -

1 Mesaj
10 Mart 2013; 16:14:22 

arkadaşlar bu sorun için gerçekten çok ugraştım yapmadıgım şey kalmadı işlemciden kaynaklanan bi sorun işlemciye ne kadar termal macunda sürsen fark eden bişi olmaz intel işlemcilerde genelde nadir raslanan 6 senedir kullanıyorum kendi kendine %100 performans harcamaya başladı işlemcinin ömrü bitti yani anlıycaknız ;) işlemcinizin degiştirin sorun çözülcektir

305 Mesaj
14 Nisan 2013; 21:13:52 

bende aynı problemi yaşıyorum sistem canavar gibi ama video izlerken sıkıntı yaratıyo 1 dk sonra takılmaya başlıyo hem nette izlerken hemde bilgisayarın hafızasından izlerken adobe flash player güncelledim ama yine düzelmedi

İ5 3470 3.2@ 3.6GHZ MSI Z77A- GD55 sandisk ssd ASUS GTX760 DİRECTCU2 OC CORSAİR VENGEANCE 2*4GB 1600MHZ COOLERMASTER HAF 912 560W 80 MODÜLER

146 Mesaj
16 Nisan 2013; 20:31:10 

çekilin arkadaşlar ben doktorum şaka şaka arkadaşım garanti olarak kurtulman için format şart çünkü virüsden kaynaklanıor dene gör olmassa bana söv

:)

94 Mesaj
29 Nisan 2013; 15:15:03 

arkadaşlar bahsettiğiniz durumu güç seçenekeleri ile alakalıdır notebook olanlar bataryası olenler yada ömrü azalanlar bu sorunla karsılaşır bataryayı çıkar dene yada güç seçeneklerini gözden geçirin
bu mesajı da sırf bi iyilik olsun diye dh ye yıllar sonra yazıyorum

Bu mesajda bahsedilenler: @splendorx

her şey her şeydir ama her şey hiç bir şeydir

1 Mesaj
28 Mayıs 2013; 5:49:31 

Merhaba arkadaslar benim sorunumda sizin gibi ama biraz sanki farklılıkları var benim dizüstüm 1 senelik Toshiba i5 işlemci ve win7 64bit ultimate service pack 1 kullanmaktayım. Gelelim sorunuma bende video hem internette hemde pcdeki filmlerde yapıyor. İzlemeye başladıgımda belli bir süre sonra ekran donup ses ilerliyor sonra kare kare ekran görüntüsü veriyor fakat mouseyi hareket ettirdigimde düzeliyor cok dolastım ettim neler yaptım cözemedim ama bişeyler buldum sizinlede paylaşayım 1cisi internetimi kesip film yada video izledigimde sorun olmuyor ancak belli 1 süre icersinde zararsız bir hata alıyorm "(kod) bellek read olmadı" diye 2 cisi aslında video ile ilgili degil bunu ne acıksa yada masa üstünde bile boşta dursa bile kasıyor farketmiyorz son olarak 3cüsü ise farkettigim şey fanınız boşta dahil olsa yada video izlerken bi anda yükseliyor işte o sırada takılma yapıyor . Kısacası bendeki etkiler oluyorsa büyük ihtimal internetten gelen 1 saldırı virüs olarak düsünüyorum sadece net varken aktif ve siz boşta bıraktıgınzda aktif olup pcye yük bindirmesi yapmakta . Sizden ricam bu konuda odaklanıp biraz arastırmak bulursanız ve paylasırsanız cok sevincem

2404 Mesaj
28 Mayıs 2013; 11:10:14 

Aynı problemi bende yaşamaya başladım birkaç gündür,youtube veya net üzerinden farklı bir video izleme sitesinden video izlerken video 'nun indirmesi bitmesine rağmen 4-5 dakika kadar izledikten sonra seste hiç problem olmadan görüntü takılmaya başlıyor.
mouse 'u oynatınca düzeliyor sonra tekrar 4-5 dakika sonra aynısı oluyor.

Amd FX Serisi X6 6300 3.5 GHz><Gigabyte GA-970A-DS3><Kingston DDR3 1600 Mhz 8 Gb><Sapphire HD 6790 1 Gb><TEAM S3 SSD 120Gb><High Power 650W Absolute

399 Mesaj
28 Mayıs 2013; 15:33:22 

arkaşım sistem eski ondan oluyor flaşh reklamlar ve video lar işlemcini dar boğaz yapıyor artık videoların kaliteleri yükseldiği için ve flash reklamlar çoğaldığı için işlemcin darboğaz yapıyor normal bişey bende cpu değiştirdim az bi iyileşme oldu sorunun çözümü iyi bir sistem artık videolarda 2 çekirdekli pc ler bile kasıyor ama bu sistemi değiştiremem diyosan ufak tefek iyileştirici çözümler var wep tarayıcınıza flash reklamları bloklayan eklenti kur (dizi film sitelerinde) çok işe yarıyor sadece senin oynat dediğini oynatır buda iyi sonuç almanı sağlar. bunun haricinde youtube ve benzeri sitelerrde video kalitesini düşür buda işe yarar arkada kalan programları görev yoneticisinden kapa birde işlemcinin soğutmasına dikkat et buda etken oluyor not: denendi çok uğraştım bu sorunla hala var ama bunlar iyileştirici şeyler ama kesin çözüm iyi işlemcili iyi grafik kartı bi sistem yine yeniliyorum artık kalite çok yüksekli videolarda wep sitelerinde buda sistemi yoruyo artık iyi bir sistem gerekiyor bende almam lazım :D

By-Sepidi

74 Mesaj
27 Haziran 2013; 6:32:11 

Konuyu hortlakmak gibi olmasin ama youtube dan yada baska sitelerden indirilen .flv uzantili videolarin bazilari cpu kullanimini %100 yapiyor ve pc cok yavasliyor. Indirilen dosyayi silmeye bile izin vermiyor. Çözümü explorer.exe calistirilmadan dos ortaminda dosyayi silmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ACER 5024NWLMI
AMD TURION 64 ML-34 1800MHz
ATI MOBILITY RADEON X700 PCI EXP

1 Mesaj
3 Temmuz 2013; 2:23:33 

quote:

Orijinalden alıntı: HeroTürk

Aynı problemi bende yaşamaya başladım birkaç gündür,youtube veya net üzerinden farklı bir video izleme sitesinden video izlerken video 'nun indirmesi bitmesine rağmen 4-5 dakika kadar izledikten sonra seste hiç problem olmadan görüntü takılmaya başlıyor.
mouse 'u oynatınca düzeliyor sonra tekrar 4-5 dakika sonra aynısı oluyor.

Tamamen aynısı mevcut bende de herşeyi güncelledim pc'nin özellikleride full durumda ama kasıyor sürekli yok mu çözüm?

2404 Mesaj
3 Temmuz 2013; 9:01:04 

quote:

Orijinalden alıntı: anlars

Tamamen aynısı mevcut bende de herşeyi güncelledim pc'nin özellikleride full durumda ama kasıyor sürekli yok mu çözüm?

Dostum ben bu yazıyı yazdıktan hemen sonra çözdüm sorunumu.

Yaptığım şey; Chrome kullanmama rağmen Internet explorer 'da Adobe flash player sayfasına girip oradan güncelleme dosyasını indirdikten sonra güncellemeleri indirmesini sağladım ve daha sonra hiç takılma olmadı.

Amd FX Serisi X6 6300 3.5 GHz><Gigabyte GA-970A-DS3><Kingston DDR3 1600 Mhz 8 Gb><Sapphire HD 6790 1 Gb><TEAM S3 SSD 120Gb><High Power 650W Absolute

Uzaklaştırılmış
1 gün cezanın,
10 sa. 12 dk. kadarı kaldı.
1 Eylül 2013; 15:16:31 

Bu problem bende de yeni başladı. Takılma gibi frame düşüşü oluyor mouse oynatırsam geçiyor oynatmazsam bir kaç saniye daha sürüyor. Benim de sistemim iyi. Oyunlarda vb hiç bir şey de sorun yaşamıyorum. Her şey güncel, internet ile ilgili bir problemim de yok. Çözümünü bulan arkadaş oldu mu acaba ???

HeroTürk arkadaşın dediği gibi bu problemi çözüyor. Bende acaba tarayıcadan mı kaynaklanıyor deyip explorerdan denedim orada ki flash'ı güncelledim. Yine de orada donuyordu ama chrome'da donmamaya başladı. Her iki tarayıcıya da ayrı ayrı flash yüklenmesini istemesinin saçmalığı sanırım bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exnuc -- 1 Eylül 2013; 15:27:36 >

476 Mesaj
1 Eylül 2013; 15:27:41 

quote:

dün ramleri de değiştirdim. sonuç yine aynı. çözüm bulana bilgisayarımı hediye edceğim :)

Chromium sıkıntısı. Sen en iyisi operayı indir onunla dene. Denenmiş tavsiyedir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

ex BİMEKS TD...

AMD FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache+ Saphire 4870 + MSI 970A-G46 + GSKILL RipjawsX 8GB DDR3-1600Mhz CL9 + SANDISK Extreme Sata 3.0 SSD.....

1430 Mesaj
26 Eylül 2013; 20:03:51 

Yok mu bu sorunun kesin bi çözümü ? Eskiden bende oluyodu sonra nasıl geçti bilmiyorum. Şimdi bir yakınım aynı sorundan dert yanıyor.

157 Mesaj
7 Ekim 2013; 22:17:27 

konuyu hortlatayım.

arkadaşlar bende de aynı sorun var. internetten video oynattığımda cpu nun tamamını video kullanıyor. donma ve takılmalar başlıyor. hdd de kayıtlı 1080p ve 720p filmlerde de aynı sorunu yaşıyorum. sistem core2duo 2,4 4 gm ram, hd5770 directx11

kimse işlemci yetmiyor filan demesin. aynı makinede 10-13 gb lık 1080p filmleri cam gibi izlemişliğim var ama bu ara ne yapsam takılıyor. konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

1947 Mesaj
9 Ekim 2013; 21:49:09 

arkadaşlar youtube da video dolmasına rağmen takılıyor sinir bozuyor nasıl çözülür anlık takılıyor değişik bir ses geliyor

Hayatı yakalamak için bugün ne yaptın?

61 Mesaj
9 Ekim 2013; 22:21:42 

chrome da takılmasının sebebi aynı anda iki flash playerın birden oynatmaya çalışması. Ayarlar > Gelişmiş Ayarları Göster > Gizlilik(İçerik ayarları > (Eklentiler > Eklentileri ayrı ayrı devre dışı bırak)) açılan pencerede sağ kısımda yarıntılar diye bölüm var ona tıkla. sonra ordsan "Adobe Flash Player" adında iki eklenti var. eski sürümü devre dışı bırak. kapatıp aç ve yeniden dene. sonucu bekliyorum...

2 Mesaj
20 Ekim 2013; 22:23:11 

arkadaşlar yorumlardaki butun herseyi yaptım sadece format atmadım onuda yarın yapcam ve bu sorun hakkında bi yardım eden olursa iği olur ya yoqsa kırcam atcam pc yi

2 Mesaj
20 Ekim 2013; 22:47:34 

hocam senin dediğini yaptım şimdide adabo flash player eklentisi izn verilmiyor diyor nasıl düzeltebilcem

Bu mesajda bahsedilenler: nedsret

61 Mesaj
21 Ekim 2013; 8:39:08 

Digrrini aktiflestir aktif olani devre disi birak. Sonus ayniysa yaz eve gecince bakiyim ben. Malum bayram donusu uolculuk. Corlu yolcusu kalmasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

8517 Mesaj
17 Aralık 2013; 22:52:24 

Benim imzamdaki sistemde de aynı sorun vardı chipset sürücüsünü değiştirdim düzeldi

VW CİTY VAN UZUN ŞASİ 2.5 TDİ 6+1 130PS 340NM TORK POLO 1.2 TSİ BMT DSG, 90PS, 160NM TORK, Panoramik Tavan, Metalik İpek Mavisi
ASUS H97M-E, i5-4690 3.50 turbo 3.90 GHz, NOCTUA NH-L9i, Asus GTX750 Ti PH, KINGSTON HyperX Fury Blue 8GB DDR3-1600MHz
SILVERSTONE Grandia [SST GD05B] Sandisk 128GB Standart SSD, WD 3,5" 1TB Caviar Green Intellipower,CORSAIR RM650,
Asus VX229H 21,5 inç Full HD IPS, Logitech K360, Fiio E10. CKS90. EDİFİER S330D, EDİFİER AURORA
Samsung Galaxy Note 2

109 Mesaj
12 Ocak 2014; 0:45:58 

arkadaşlar aynı sorun bende de var son 3 4 gündür başladı bu sorun yokmu bi çözümü ?

2291 Mesaj
12 Ocak 2014; 3:57:32 

konuyu açan arkadaş anladığım kadarı ile pc 478pin senin yapabileceğin fazla birşey yok işlemci yetersiz kalıyor 1 yıl öncesine kadar böyle sıkıntı olmuyordu ama artık 478pinli sistemlerde netten video küçü oyun devri tamamen kapandı. yani nasıl anlatayım bilmiyorum ama artık tarayıcılar özellikle crome ağır geliyor özellikleri düşük makinalara. takılmayı en aza indirmek için explorer yada yukarıda arkadaşın dediği gib opera ile dene.

zalman z11, fsp epsilon 600w 80plus,MSI 760gm-e51, FX6100 3.3ghz, ASUS GTX660, kingston 8gb,corsair force 120gb sata3 SSD, WD500gb 16mb 7200rpm, 21.5 inch grundig

33485 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
bjk__murat
12 Ocak 2014; 4:04:50 

quote:

Orijinalden alıntı: merwah

arkadaşlar aynı sorun bende de var son 3 4 gündür başladı bu sorun yokmu bi çözümü ?

combofix indir. bilgisayarı yeniden başlat bilgisaya açılırken F8 e bas güvenli modda aç.

YAPILIŞI : Combofix programını açıyoruz. Kendi yüklemeler yapıyor. Sonra size bir ekran gelecek I accept deyip geçin ve bekleyin Preparing to Run diyecek ve sonra stage 1 den 50 ye kadar kendi tamamlayacak ve en son birtane yazıların olduğu metin belgesi açılacak. Onu kapatıp sistemi yeniden başlatın. Tüm işlem bu kadardır .

NOT : COMBOFİX çalışırken arkaplanda hiçbirşey yapmayınız !!

1 Mesaj
7 Şubat 2014; 11:36:09 

quote:

arkadaşım aynı sorun bende de var bende ne yaptıysam çözemedim ama geçici bir çözüm sunayım sana bende gayet iyi şekilde işe yarıyor video izlerken alt+crtl+del yapıp görev yönetici penceresini aç bu kadar video film ne yaparsan yap sonuna kadar görev yönetici penceren açık kalsın herhangi bir kasma falan olmuyor:)) düzelirse bilgisayarı isterim :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpin790 -- 7 Şubat 2014; 11:37:23 >

slm

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Şubat 2014; 11:42:33  </