Şimdi Ara

internetten video izlerken takılma sorunu (ne yaptıysam çözemedim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
86.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese selamlar. internet üzerinden bir dizi ve ya film izlemek istedimde, görüntü kare kare ve sesten sonra geliyor. ses gayet normal. ama görüntü kare kare olduğu için izlenemiyor. görev yöneticisini açtığımda CPU kullanımı %100 oluyor video açıkken. (bu arada arka planda çalışan başka hiç bir program yok.) 2-3 hafta önce bu sorun yoktu aynı sistemi kullanmama rağmen. hard disk ya da usb üzerinden film izlerken sorun olmuyor. ya da bilgisayarda farklı programlar kullanarak yaptığım diğer işlemler gayet hızlı. şimdiye kadar denediklerim:

* normalde google chrom kullanıyorum. internet explorer la açmayı da denedim.
    * adobe flash player ı kaldırıp yeniden kurdum.
    * kaza lite codec lerini yeniden kurdum.
    * bunlarla düzelmeyince bilgisayara format attım
    * ekran kartıyla ilgili bir sorun olabilir diye arkadaşın ekran kartını alıp denedim.
    * işlemcinin termal mucununu yeniledim.
    * video oynarken sağ tıklayıp ayarlara girdim. donanım hızlandırma özelliği seçeneğini değiştirdim.
    * videonun tamamen dolmasını bekleyip sonra izlemeyi denedim.
    * directx ayarları, ekran sekmesinden "DirectDraw Hızlandırması: Etkin" olan bölümü devre dışı bıraktım.

bu yazdıklarımın dışında bir önerisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

• tipik flash player sorunları

http://forum.donanimhaber.com/m_66287917/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halikarnas Şakşakçısı -- 6 Temmuz 2015; 20:38:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.