Şimdi Ara

Raspberry Pi CE sertifikasyonunu geçti, dağıtım kısa süre sonra başlayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
5.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Raspberry Pi CE sertifikasyonunu geçti, dağıtım kısa süre sonra başlayacak

Üniversite içerisinde bir proje olarak doğan ancak kısa sürede büyük üne kavuşan dünyanın en ucuz bilgisayarı Raspberry Pi cihazının 2000 adetlik B modelinin ilk partisi, satışa çıktığı İngiltere'de rekor sürede satılmıştı. Ancak Ethernet jakında yaşanan problem ve Avrupa'da CE uyumluluk sertifikasyonu eksikliği, perakendecilerin geri adım atmasına neden olmuştu.

Raspberry Pi vakfı dün yaptığı duyuruda, CE sertifikasyonu dahilindeki elektromanyetik uygunluk testlerinin herhangi bir donanım değişikliği gerektirmeden başarıyla geçildiğini açıkladı. Bu aşamadan sonra geri adım atan perakendecilerle anlaşma yenilendikten sonra ilk büyük parti İngiltere'de satışa sunulacak. Sertifikası olmayan ilk ürünlerin de satışı yine devam edecek.

Vakıf, ABD Haberleşme Komisyonu FCC onayının da alındığını belirtti. Bu, modelin deniz aşırı yolculuğa çıkacağını gösteriyor. Ayrıca Kanada ve Avustralya düzenleyici kurumlarına gerekli başvurular yapıldı.

Vakıf bunun yanında cihazlarına sadece Raspberry Pi olarak hitap edilmesini, ismin yanına bilgisayar ibaresinin eklenmemesini rica ediyor.

• Bakalım türkiye ye ne zana gelecek
  • süper diyorum :) almışlar belgeyide halal olsun adamalra kabıda hoş olmuş. acaba kab maliyeti arttırmışmıdır yoksa aynı fiyat tan satıp kar payından mı kesecekler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _bluescream_ -- 8 Nisan 2012; 22:50:09 >
  • Sevimli bir şey ya :)
  • Turkiyeye gelecek mi bilgi var mi ?
  • Türkiyeye gelmesini dört gözle bekliyorum, zira bu kadar ünlü bi bilgisayarla tanışmak heyecan verici olmalı :)
  • 2. El bölümünden bir babayiğidin yurtdışından getirtmesi dıleğıyle :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi napolyon94 -- 9 Nisan 2012; 0:27:21 >
  • illaki gelecektir, bu tür bir ürün kesinlikle geniş bir pazara hitab ediyor bekliyoruz .
  • ya merak ediyorum bu aletin depolaması nasıl? hiçbir bilgi bulamadım bununla ilgili. 256 mb ram, 700 mhz arm işlemci tamam da depolama nasıl? sd kartla falan mı acaba?
  • evet
  • depolama için sd kart takıyorsun
  • acaba bu sertifikalar ve izinler cihazin fiyatinda oynama yapacak mi bende almak istiyorum ama on siparis olayini hic sevmem .. cogu zaman soz verilen sureyi tutturamiyolar bekle dur adami deli ediyo
  • Alsam nasıl kullanabileceğimi düşünüyorum ama pekte bir şey gelmiyor aklıma.
  • Kutu işi güzel olmuş ama üretim amacının biraz dışına çıkılmış.
    Kendi adıma (son kullanıcı olarak) çok beğendim ve almak için sabırsızlanıyorum. Üniversitelerde projelerinde kullanacak kullanıcılar (hedef kitle) için ise kutunun maliyeti artıracak olması (ve muhtemelen tekrar sökülmek zorunda kalınacak olması) kötü olmuş...
  • elektronik öğrencileri için bulunmaz bir nimet olucak bu . ilk fırsatta edineceğim. görüntü işleme/robotik için birebir.
  • Adamlar neler yapıyor be! Biz hala yerimizde sayıyoruz..
  • Neyse geç olsun güç olmasın, iyi oldu sevindim..:)
  • arkadaşlar zaten ilk çıktığı günden beri alabiliyorsunuz. 2 tane aldım ben. en basit alma yöntemi farnellden önce başvuru yapıp 1-2 hafta sonra gelen onay mailinden linki takip etmek. 1 kişiye 1 tane veriliyor şimdilik mecburen
  • elıne ulasan yok ama degıl mı ?
  • Sanırım forumda bir kişi var. Bana da farnellden mail geldiydi ama sanırım sildim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.