Şimdi Ara

Koss (Helva) KE5 İncelemesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kulaklık bölümü bu aralar boş olduğu için 2 haftadır elimde bulunan bu kulaklık için inceleme yapayım dedim.
    Bildiğiniz gibi, $4.99 fiyatına satılan bu kulaklık ortalama bir performans sunuyor.
    İlk olarak test sistemimi, ondan sonra test amaçlı kullandığım parçaları yazayım.

Test sistemi;

Asus 24/192 destekli onboard ses kartı ,
    İdeos X5 (Cm7 ses modlu),
    Sony vaio Laptop,
    Bunların dışında herhangi profesyonel ekipman kullanmadım.

Şimdi biraz da kullandığım parçalara göz atalım.

Fleetwood Mac - Seven Wonders (5223 kbps)

Fleetwood Mac -Caroline (5206 kbps)

Fleetwood Mac - Tango In The Nıght (5052 kbps)

Stuck in a Moment (Open your Ears version) (2831 kbps)

Michael Jackson - HIStory (1995) [Vinyl] (24bit-192kHz)

Eagles- Hotel California (5286kbps)

Michael Jackson - Discography (1967-2009) (780- 1000 küsür bitrate kalite iyi.)

GTR - Toe The line (320 Kbps)

Son olarak 96kbps,128kbps,192kbps,320kbps Trance ve diğer müzik türlerini denedim.
    Vokal başarısı dikkatimi çekti özellikle. Bütün müzik türlerine gidiyor neredeyse.
    Mid'ler ve tiz'ler idare eder, Bass konusunda tatmin etmeyebilir bazı dinleyicileri.
    Dikkatimi çeken başka bir olay da sahne derinliği oldu.
    Film izleme amaçlı da kullanılabilir.
    Çok daha ayrıntıya girmek isterdim de öyle bir kulaklık değil maalesef.
    Malzeme kalitesi olarak 5.5/10 veriyorum. Kablosu kopacak gibi duruyor. (İdare eder çok da şey etmemek lazım tabii.)
    Kablo uzunluğu 1.2 metre. (Bana kalırsa 1.4 olabilirdi.)
    14.99 TL etiketiyle Türkiye'de satılıyor. Fiyatını hak etmediğini rahatlıkla söyleyebilirim!
    5$ gibi(Yurt dışı) bir fiyata iyi performans sunduğunu söyleyebilirim.
    F.P ürünü ve her evde bulunması gereken bir kulaklık olarak düşünüyorum karar sizin.
    (Not:Min. 48 saat Burn-İn(Belli aralıklar bırakmak suretiyle.) olmuştur.
    Genel notum: 5.1
    Bir de resim ekleyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 28 Nisan 2012; 16:39:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mobile Prof.

Merhaba,
    Kulaklık bölümü bu aralar boş olduğu için 2 haftadır elimde bulunan bu kulaklık için inceleme yapayım dedim.
    Bildiğiniz gibi, $4.99 fiyatına satılan bu kulaklık ortalama bir performans sunuyor.
    İlk olarak test sistemimi, ondan sonra test amaçlı kullandığım parçaları yazayım.

Test sistemi;

Asus 24/192 destekli onboard ses kartı ,
    İdeos X5 (Cm7 ses modlu),
    Sony vaio Laptop,
    Bunların dışında herhangi profesyonel ekipman kullanmadım.

Şimdi biraz da kullandığım parçalara göz atalım.

Fleetwood Mac - Seven Wonders (5223 kbps)

Fleetwood Mac -Caroline (5206 kbps)

Fleetwood Mac - Tango In The Nıght (5052 kbps)

Stuck in a Moment (Open your Ears version) (2831 kbps)

Michael Jackson - HIStory (1995) [Vinyl] (24bit-192kHz)

Eagles- Hotel California (5286kbps)

Michael Jackson - Discography (1967-2009) (780- 1000 küsür bitrate kalite iyi.)

GTR - Toe The line (320 Kbps)

Son olarak 96kbps,128kbps,192kbps,320kbps Trance ve diğer müzik türlerini denedim.
    Vokal başarısı dikkatimi çekti özellikle. Bütün müzik türlerine gidiyor neredeyse.
    Mid'ler ve tiz'ler idare eder, Bass konusunda tatmin etmeyebilir bazı dinleyicileri.
    Dikkatimi çeken başka bir olay da sahne derinliği oldu.
    Film izleme amaçlı da kullanılabilir.
    Çok daha ayrıntıya girmek isterdim de öyle bir kulaklık değil maalesef.
    Malzeme kalitesi olarak 5.5/10 veriyorum. Kablosu kopacak gibi duruyor. (İdare eder çok da şey etmemek lazım tabii.)
    Kablo uzunluğu 1.2 metre. (Bana kalırsa 1.4 olabilirdi.)
    14.99 TL etiketiyle Türkiye'de satılıyor. Fiyatını hak etmediğini rahatlıkla söyleyebilirim!
    5$ gibi(Yurt dışı) bir fiyata iyi performans sunduğunu söyleyebilirim.
    F.P ürünü ve her evde bulunması gereken bir kulaklık olarak düşünüyorum karar sizin.
    (Not:Min. 48 saat Burn-İn(Belli aralıklar bırakmak suretiyle.) olmuştur.
    Genel notum: 5.1
    Bir de resim ekleyelim.

hocam fiyatını haketmiyor ve F.P ürünü aynı anda nasıl olabilirim anlamıyorum.Ben şimdi bu kulaklığı almayı düşünüyorum.30 liralık bir koss yada sennhiser alsam 2 kat performans alırmıyım yani değermi ? arada ufak tefek cepten radyo dinlemek için alacağım.ilerde param olduğunda cx300 gibi bişiler düşünüyorum. ne diyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tembelherif -- 20 Mayıs 2012; 18:02:25 >

• Ürün yurt dışında 5 doların altında satılıyordu onun için iyi dedim.
    Sennheiser Mx80 alabilirsin veya incelemesini yaptığım bu kulaklığı.
    Mx80'nin sesini ne yazık ki unuttuğum için karşılaştırma yapamıyorum. (Genel yorumlar malzeme kalitesi hariç iyi diyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 20 Mayıs 2012; 20:06:19 >
  • mx80 nin empedans değeri 32 bunun 16 yinede m80 mi dersin
  • Mx80'i bozulalı 1 sene oldu neredeyse o yüzden pek hatırlamıyorum sesini.
    Empedans konusunda sıkıntı olmaz zaten hiç birinde.
    Malzeme kalitesi olarak Koss'un daha iyi durduğunu söyleyebilirim yinede.
    MX80 konusuna da bir göz atabilirsin.
    2 model de normal kullanım için iş görüyor bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 20 Mayıs 2012; 18:17:38 >
  • Ünlü koss portapro nun 60 ohm ve gayet güzel sürülüyor. 50 ohma kadar çoğu ürün portable yani taşınabilir. 32/16=2 oha 2 kat az ses alacam sanma yani. Bu işler matematiği aşar hocam :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 20 Mayıs 2012; 18:15:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki hocam saol.insana 15-20 liralık mal için bu kadar kafa yormak koyuyor.neyse ben koss alayım... 5 liraya da bi tavuk döner yerim.ilgilendiğin için tekrar teşekkürler
  • Döner 2 buçuk burda bana da ısmarlarsın :D

• quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Döner 2 buçuk burda bana da ısmarlarsın :D

2.5 liraya ne eti yiyeceksin acep?
  • Ne bilim yüyde yüz dana işte :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şaka maka cidden bu akşam tavuk dönerimi de yedim d&r dan kargo ücretiyle birlikte 17 tl ye de sipariş ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tembelherif -- 20 Mayıs 2012; 22:38:42 >
  • koss porta prodan beri iyi kulaklık yapmıyor gerçi porta pro iyi bir kulaklık mı bana göre değil ama bassever bir millet olduğumuz için güm güm vursun gerisini duymasak ta olur bu kulaklık incelenecek bir kulaklık değil açıkçası ses duymak isteyenlere önerilir vokal kalitesi kulaklığın kalitesizliğinden bütün kalitesiz kulaklıklar vokalleri iyi verir çünkü yaptığı başka bişey yok o kablonun içine 4 tane tel tak senin yaptığın kulaklık bile vokalleri iyi verir..
  • Ben de biraz önce aldım kulaklığı. Kendi kulaklığımı tamir ettirene kadar idare amaçlı kullanmak için aldım. (Çanakkale'de kulaklık tamiri yapan yer bulamadım maalesef. ) Tam 15 dakikadır paketini açmayla uğraştım. Bıçak olmadığı için baya zorladı paket. Genel olarak anime izlemek için kullanacağım. Yaklaşık 1 ay idare etse yeterlidir.
  • 5 TL'ye yedek olarak alınır diyorsunuz yani

• Şaka gibi. Daha alalı 1 hafta olmadan kulaklığın sağ tarafından ses gelmemeye başladı. İşin acayip yani kablolarla oynayınca en ufak ses emaresi bile yok. Resmen sağ taraf kapattı kendini.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.