Şimdi Ara

(((--NEW AGE -- EN İYİ İSİM & PARCALAR--)) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
9
Favori
31.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Enigma ve Enya dinlerim. Başlıyacaklara Enigma - Sadness'i şiddetle tavsiye ediyorum ve de bulabilirseniz Enigma'nın 10-14 dakikalık şarkıları. Kilise tarzı başlayıp meditasyonla bitiyor çoğu. Gece uyumadan önce süper oluyo

Enigma - Principles Of Lust
    Enigma - Back to the Rivers of Belief & Way to Eternity
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacerme

Enigma ve Enya dinlerim. Başlıyacaklara Enigma - Sadness'i şiddetle tavsiye ediyorum ve de bulabilirseniz Enigma'nın 10-14 dakikalık şarkıları. Kilise tarzı başlayıp meditasyonla bitiyor çoğu. Gece uyumadan önce süper oluyo

Enigma - Principles Of Lust
    Enigma - Back to the Rivers of Belief & Way to Eternity

benim aradığım panflütlü bi parçası var enigmanın sadnessa benziyor...
    o 14 dklık dediğinşarkılar neler isimlerini verde bakayım aradaığım onlardan birisi mi

• bu başlık ÖLÜ.......

• Enigma,Era,Deep Forest,Sacred Spirit bildiğim ve dinlediğim gruplardır ama Vangelis ve Kitaroyu cok duydumda dinlemek nasip olmadı...Bence cok özel bir Müzik tarzı New Age
  • 14-15 li (90 ların sonu gibi) yaşlarda adını yanlış hatırlamıyorsam "New Age Original The Best Album One" isimli bi kaset almıştım.

Kasetin ön yüzünde beyaz bir arka fon üzerinde içi kahve dolu bir fincan vardı.

Bu kasette çok güzel şarkılar vardı.

Yüzlerce new age müzik indirmeme ragmen aradıgım parçaları bulamadım.Bu albumu bilen duyan gören hatırlayan varsa

ve track listini paylaşabilirse çok sevinirim.

İyi günler
  • Yanni
    o daracık pantolunu uzun şaçlarıyla sürekli oynaması ve ilginç gömleklerine karşı acayip bir müzik var adamda
    seni seviyoruz yanni
  • En sevdiğim müzik türlerinden bir tanesi. Enya,Enigma,Secret Garden ve Lesiëm bu türde en çok dinlediğim sanatçılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuntius -- 11 Eylül 2010; 1:50:04 >
  • Derinlik ve melodi bakımından Amethystium un üzerine tanımam, özellikle Emblem albümünü tavsiye ederim. Web sitesi şu:

http://www.amethystium.com/

Australis isimli bir proje var bir de, muhteşem... 2 albümünü de tavsiye ederim web sitesi de şu:

http://www.australiscanticum.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trident02 -- 11 Eylül 2010; 10:12:47 >
  • Arkadaşlar tebrik ediyorum. Tavsiyeleriniz güzel. Tavsiye ettiğiniz sanatçılar ve albümleri arşivimde var. Olmayanları da en kısa zamanda eklemek isterim.
    Bu başlıkta herkes New Age türüne ait güzel bulduğunuz tanınmış / tanınmamış sanatçı ve albümlerini, parçalarını tavsiye etsin ...

Arkadaşlar belki gözden kaçırmış olabilirsiniz. Benim Delerium grubundan keşfettiğim bir parça var.
    Parçada ritmiksel güzel bir altyapı var. Bu altyapı üzerine bayan vokalin sesi nakış gibi işlenmiş.
    Bayan vokalin sesinin yankılanması ayrı bir ahenk katmış. Arada kilise korosunun eşlik etmesi ile parça daha bir güzel olmuş.
    Parça bu haliyle belki de sizlere Enigma'nın parçalarını anımsatabilir ...
    Özellikle geceleri bu parçayı dinlemek ayrı bir keyif veriyor bana. İnsanı alıp götürüyor uzaklara ...
    Parçanın video klibi HD olarak yeni çıktı. İndirip arşivinize katabilirsiniz ...

Delerium - Flatlands

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electronica -- 29 Ağustos 2014; 1:05:52 >

• Delerium

Conjure One

Balligomingo

Bunları dinlemenizi tavsiye ederim.Albümlerinin tamamına yakını mevcuttur ve her şarkı ayrı kalitededir bilginize.
  • Enigma'nın ilk zamanları tarzı çok iyi bir müzik projesi: Magna Canta

Aşağıdaki parçaları, sadeness version 2 gibi :)

http://www.youtube.com/watch?v=CW7x-lp4wnw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trident02 -- 14 Eylül 2010; 0:31:35 >
  • Eklediğim videoyu neden izleyemiyorum? Siz izleyebiliyor musunuz? Youtube veya DH sitesi ile ilgili bir sorun mu var?
  • Liste için teşekkürler. Bu listeye George Zamfir de dahil edilebilir bence. Enstrümantal müzik ama grubuna giriyor sanırım ama ben new age niyetine dinliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 15 Şubat 2012; 0:49:05 >
  • Arkadaşım öncelikle emeğin için teşekkürler ben de genelde Enigma ve Enya dinlerim; yalnız 4-5 sene evvel bir şarkı dinlemiştim New Age'di o da şarkının sözlerinde: Bir: Öp Beni, İki: Dokun Bana, Üç: ... Bir şeyler diyordu tabi şarkı İngilizce'ydi 4-5 yıldır da bulamıyorum sadece bu sözler kalmış aklımda sen ya da forumdaki arkadaşlar biliyorsa söyleyebilir mi lütfen çok merak ediyor
  • Loreena-Enya ve Engima üçlüsüne bayilirim digerlerini pek bilmiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de iki parça ile paylaşıma devam edeyim bu arada Karunesh'in hak ettiği değeri görmediğini düşünüyorum.

• Konu ölmüş çoktan. Hep yabacıları mı dinliyorsunuz? Can Atilla dinleyen yok mu?
  • arkadaşlar bana biri en kaliteli şarkıların sanatçıların isimlerinin bulunduğu bir liste atabilir mi? güzel şarkıları bulmak çok zor
  • çok araştırdım kendime göre şu kanıya vardım enigma, era,delerium, sacred spirit ,sacred garden,yanni nin bazı şarkıları mesela someday; kitaroda aynı şekilde, Loreena McKennitt,howard shore son olarak en babası enya bunların best of larını indirsen yeter bence
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.