Şimdi Ara

Web site yaparken piksel boyutunu kaça kaç yapmalıyız

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
49.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar kendi domainimi aldım www.onuremre.com ve kendim ile bilgileri gömeceğim bir tasarım yapmak istiyorum fakat flash,fireworks,dreamweaver mı? karar veremedim tabi bunlar arasından dreamweaver la fireworks kolayıma geliyor ve yapıcağım tasarımı kaça kaç açmam gerekli 1280x1024 yapınca ön izlemede sol tarafda küçük bir şekilde gözüküyor benim ekran boyutu 1366x768ilgilenen arkadaşlar için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GaBaaR -- 8 Nisan 2012; 13:07:33 >

• width: 1024 standarttır tasarıma bağlı olarak değişebilir tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanbey

width: 1024 standarttır tasarıma bağlı olarak değişebilir tabi.

Peki height=? kaç yapmam gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GaBaaR -- 8 Nisan 2012; 13:08:32 >
  • height:auto olur içeriğe göre boyutu değişir.
  • quote:

height:auto olur içeriğe göre boyutu değişir.

Peki hocam çok teşekkürler iyi çalışmalar dilerim
  • genişlik 1024 olmaz.
    Şu aralar web sitelerini genişliği 960px yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiR MaNiaC

genişlik 1024 olmaz.

1024 bu işin standartıdır, 960'da yapabilirsin,800 de, olmaz diye kesin bir şey söylemen saçma olmuş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SiR MaNiaC

genişlik 1024 olmaz.

1024 bu işin standartıdır, 960'da yapabilirsin,800 de, olmaz diye kesin bir şey söylemen saçma olmuş.

yahu istersen 196546580px de yaparsın olur da.
    Senin standart dediğin 1024 değil 960px arkadaşım.
    Ki bunun öyle oluşturulmuş bir standartı olmamakla birlikte 1024x768 ekran çözünürlüğü baz alınarak internet siteleri 960px genişlikte tasarlanır.
    Ha artık bu yavaş yavaş değişecek ama eğer şu an için bir standarttan bahsedeceksek genişlik için bu 960px dir.
    hatta şu sayfayı incelerseniz daha bir derli toplu siteler yapabilirsiniz.

• Ben width:990px olarak yapıyorum bir sorun yaşamadım. Önerebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut54699 -- 9 Nisan 2012; 16:01:46 >
  • Responsive tasarım yapıyorum ekran boyutuna göre genişlik veriyorum da günümüzde en fazla ekran boyutu kaça kaç acaba?
  • benim en sık gördüğüm tasarım 960 px. ama bu işin standartları sabit değil. artık çoğu kişide geniş ekranlar var. bu oran ileride artacaktır elbette.
    eğer dream weaver kullanıyorsan kendi sunduğu grid sistemini tavsiye ederim. % lik değerlerle oluşturmuş sanırım. boyutunu kendi düzenler.
    pixsel olarak 960 grid sistemde oldukça popüler. içinde gelen js dosyalarıya ekran boyutuna göre kendini ayarlıyor
  • http://www.w3schools.com/browsers/browsers_display.asp

Genelde 960px genişliğinde yapılıyor siteler artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tumble -- 12 Haziran 2013; 22:33:48 >
  • Bu işte genel olarak 960px kullanılır. Günümüzün standartı diyebiliriz. Facebook gibi büyük firmalarda bunu kullanmakta. Ayrıca A4 çıktı almak isteyen biriside genelde 960px şeklinde tanımlar.
  • Fotoğrafçı olduğum için fotoğragrafçı sitesi kurdum .www.fatih-aydin.com

Sizce kaliteyi düşürmelimiyim . Yoksa kalıte kalsın website yavas yuklensinde olur mu

Ne dersiniz
  • Arkadaşlar ben de yeni açtım siteyi imzadan bakmak isteyen bakabilir logo yapmak tema seçimleri konusunda elimden geldiğince yardımcı olabilirim Tribünx tribünlerin sesi olan ve taraftarların kendi yorumlarını haberleştirdiğimiz bir site
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.