Şimdi Ara

Bloomberg : RIM'in satışı yönetim kurulunda tartışılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bloomberg : RIM'in satışı yönetim kurulunda tartışılıyor

Bir dönemin en popüler akıllı telefonları olan BlackBerry markasının sahibi Kanadalı RIM firması için son iki yıl hayal kırıklıklarının yaşandığı dönem oldu.

Android ve iOS platformlarının hızlı yükselişine cevap veremeyen RIM firması, hisse senetlerinde yüzde 77'lik düşüşün ardından global akıllı telefon pazar payında da yüzde 8.2'lere gerileme yaşadı. Firmanın eş tepe yöneticileri Mark Lazaridis ve Jim Balsillie'nin istifası sonrasında da dümene Thorsten Heins geçmişti. Sonrasında da bazı yöneticilerin firmadan istifa ettiği görüldü.

Çiçeği burnunda CEO'nun ilk icraatı BlackBerry yazılımını üretici firmalara lisanslama kararı almak olmuştu. Ayrıca ardı ardına 5 mali yıl çeyreğinde yaşanan düşüş neticesinde firma mali tablolarını ve öngörülerini kamuoyu ile paylaşmaktan vazgeçti.

Bloomberg gazetesi, işletim sisteminin lisanslanması ile başlayan sürecin firmanın satışına kadar gideceği ihtimali üzerinde duruyor. Satış kararının yönetim kurulunda tartışıldığı belirtiliyor. Çünkü şu anki strateji ile firmanın uzun yıllar ayakta kalması çok zor. Ayrıca kıdemli başkan yardımcısı Alan Brenner ve diğer bir üst yöneticinin de istifasını firmaya sunduğu iddia ediliyor.

Bundan sonraki dönemde de bazı yöneticilerin firmadan istifa edeceği konuşuluyor.

• koca firma gitti ya.
    dokunmatik ekran ve uygulama eksikliğinden dolayı gittiler yazık oldu. üzüldüm.
  • hadi eksileyin
  • Gunumuzde bir seyi en iyi yapmak onemli degil, bircok seyi orta duzey yapmak daha onemli. O nedenle RIM ayakta kalamadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yolunu izini bilmediğin yere girmeyeceksin demiş atalarımız,Rim'in işi iş telefonuydu,yolundan çıkınca olanlar oldu.
  • RIM = RIP
  • Zamana ayak uyduramadılar. Biraz ondan biraz bundan derken hepsinden oldular. Bence diğer kullanıcıları kazanmak yerine kendi uzmanlık alanı olan iş telefonuna daha cok önem verselerdi keşke. Bbm vardı ama artık bir özelliği kalmadı. iMessage, Whatsapp derken BBM özelliğini yitirdi. Böyle büyük bir şirketin bu duruma gelmesine üzüldüm. Umarım BB 10 la durumu toparlarlar. BBM'i başka sistemlere açma kararlarından vazgeçerler umarım. Yoksa BBM için Blackberry alan kesimdende olacaklar.
  • Bb 10 işletim sistemini ve yeni telefonlarını bir an önce tanıtmalılar yoksa batıcak..
  • Bence iletişim alanında en iyi firma fakat bunu daha akıllı hale getirip rekabetçi donanımla sunarlarsa bir iphone seviyesinde telefonlar yaparlar diye düşünüyorum ve bence bunu yapacaklar yeni işletim sistemi ve iyi donanımlarla.
  • Yenilikçi modellerle gelmezlerse pazar paylarını kaybetmeye devam ederler. Bunu öngöremediler mi ki koskoca yöneticiler? Ne sanıyorlardı ki, yıllarca qwerty klavye ve bbm'den ekmek yiyebileceklerini falan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

Yenilikçi modellerle gelmezlerse pazar paylarını kaybetmeye devam ederler. Bunu öngöremediler mi ki koskoca yöneticiler? Ne sanıyorlardı ki, yıllarca qwerty klavye ve bbm'den ekmek yiyebileceklerini falan mı?

sırf yorumuna + vermek için girdim konuya..ayrıca Türkiye pazarına girdiği andan itibaren blackberry kulanmaya başlamış biri olarak söylüyorum firmanın şu haline üzülüyorum...
  • BB 9900 kullanıcısıyım fakat bbm i bırakalı o kadar çok zaman oldu ki. whatsapp daha kullanışlı ve aynı anda tüm akıllı telefonlarla bağlantı halindesiniz ve çok hızlı. Ama sıkıcı bir telefon gerçekten de. Değişim zamanı BB için güzel şeyler bekliyorum
  • yıllarca 1000 liranın uzerınde telefon satmayı maharet sayan firmaya bu zarar az bile... rakıplerı o donemde 600 liraya en ust duzeyını satarken bb sadece elit kesme yonelıyodu.. cezasını çekiyolar.. artık isleri coook zor. bu gidişle yanına arkadaş olarak htc yıde alıcak gibi.. nede olsa htc de 1500 liradan asagı pek dusmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nedensiz07

yıllarca 1000 liranın uzerınde telefon satmayı maharet sayan firmaya bu zarar az bile... rakıplerı o donemde 600 liraya en ust duzeyını satarken bb sadece elit kesme yonelıyodu.. cezasını çekiyolar.. artık isleri coook zor. bu gidişle yanına arkadaş olarak htc yıde alıcak gibi.. nede olsa htc de 1500 liradan asagı pek dusmuyor.

kesinlikle telefona bakıyorsun hiçbir icraat yok fiyata bakıyorsun uçmuş geç bile kalmıştı o kadar çalışanına yazık olacak
  • qnx li bb10 işletim sistemi çok geç kaldı biran önce çıkmalı yoksa gerçekten durum vahim.
  • quote:

yıllarca 1000 liranın uzerınde telefon satmayı maharet sayan firmaya bu zarar az bile... rakıplerı o donemde 600 liraya en ust duzeyını satarken bb sadece elit kesme yonelıyodu.. cezasını çekiyolar.. artık isleri coook zor. bu gidişle yanına arkadaş olarak htc yıde alıcak gibi.. nede olsa htc de 1500 liradan asagı pek dusmuyor.

bende onu diyecektim... telefona bakıyorsun 500 tl eder.. fiyata bakıyorsun 1500.. aynı telefonları piyasaya sürüp sürüp duruyor fiyat her zaman 1000 tl nin üstünde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihansevencan -- 8 Nisan 2012; 12:34:12 >
  • iş dünyasina yatırım yapmak güzel ama gençliği hedef alan firmaların yükselmeside normal.en azından ios veya android gibi uygulamarı olsa idi.
  • Samsung lisans alarak BBos lu telefonlar üretecek diye konuşuluyordu daha sonrada toptan alır firmayı
  • Yazık oldu, zaten adamlar bir kurtuluş bir arayış bir yenilik,farklılık arayacaklarına istifa kağıdına yazıcakları cümleleri düşünüyorlarsa, Bu firma zaten ayakta durmaz.. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihansevencan

quote:

bende onu diyecektim... telefona bakıyorsun 500 tl eder.. fiyata bakıyorsun 1500.. aynı telefonları piyasaya sürüp sürüp duruyor fiyat her zaman 1000 tl nin üstünde

kesinlikle.. birazda alçaktan uçmayı ögrenmeliler yoksa vatandaş zorla öğretir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.