Şimdi Ara

Htc Sensation Root ve Rom yaparken çöktü.. Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
4.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, arkadaşımın Sensation una rom kurmak istedik. Stock rom yüklü idi. S-off, clockwork, root derken hepsini yaptım fakat gel gör ki problem oluştu.
    Root ettikten sonra 2 farklı rom yüklemeyi denedim hep açılış ekranında kaldı 30dk kadar bekledim açılmadı her ikiside. İşlemleri tekrar yapıyım belki düzelir diye düşündüm, clockwork den başladım hata aldım, roottan başladım hata aldım. Belki hafıza kartındandır dedim onu biçimlendirdim yine hata aldım.
    Clockwork yüklerken aldığım hata ise "Cid incorrect, update failed"
    Yardımcı olabilicek varsa çok sevinirim çok canımı sıktı bu olay..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1F20SL -- 7 Nisan 2012; 23:41:44 >

• Bu arada super cid yapmayı düşündüm ama onun için telefonun açılması gerekiyormuş. Malesef açılmıyor işte..
    Bu arada Recovery,hboot falan açabiliyorum sadece işletim sistemi yüklenmiyor ve de açılmıyor..
  • HTC için nasıl olur bilemiyorum ama benzer bir sorun benim Galaxy S de başıma geldi.
    brick mode denilen şey oldu (rom yüklerken şarj bitmesi, kablo çekilmesi türünden sebepler), telefon hiç açılmıyordu rom yükleme ekranına da ulaşılmıyordu.
    araştırdım ve unbrick yapmak için çok basit bir yöntem vardı dirençle yapılan.
    yanlış hatırlamıyorsam 101k direnci usb girişinden belirli iki pin e kısa devre yaptırıyordun ve telefon direkt download moduna geçiyordu.

1 tl ye malolmuştu siyah bantla birlikte

eğer problem benzerse, çözümü de benzerdir diye tahmin ediyorum. araştırıp çözebilirsin
  • Yok hocam o kadarını göze alamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: PєntaxiaN

Bu arada super cid yapmayı düşündüm ama onun için telefonun açılması gerekiyormuş. Malesef açılmıyor işte..
    Bu arada Recovery,hboot falan açabiliyorum sadece işletim sistemi yüklenmiyor ve de açılmıyor..

Aldığınız hatanın sebebi CID uyuşmazlığı. Telefonun CID kodu ile yüklediğiniz ROM ların CID kodları farklı. Bunu çözmek için CID değiştirmeniz yada telefonu uygun cid kodlu rom yüklemeniz gerekiyor. Eğer telefonu bootloader modunda açabiliyorsanız (Ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonu açtığınızda girdiğiniz kısım) orada fastboot seçeneğini göreceksiniz. O seçeneği telefon usb den bağlı iken seçerseniz menünün üstünde FASTBOOT USB yazdığını göreceksiniz. Bu aşamada aşağıdaki komutları bilgisayarda bir komut penceresi açarak sırasıyla giriniz.

fastboot oem writecid 11111111
    fastboot reboot-bootloader (telefonun yeniden aynı ekrana gelmesini ve FASTBOOT USB yazmasını bekleyin)
    fastboot getvar cid (bu komutun ardından CID kodunu 11111111 olarak görüyorsanıt işlem tamamdır.

Eğer fastboot komutunu girmek için gereken fastboot.exe yüksa aşağıdaki adresten indirebilirsiniz. Rar dosyayı bir klasöre açın (tercihen c:\adb) komut satırında bu klasöre geçin.

http://db.tt/hkI8fhxV

Kolay gelsin...

• Teşekkürler arkadaşlar.. konuyu açıp bakmayı unuttum
    fsadak dediğin gibiymiş sorun, supercid yaptım ve her işlemi baştan yaptım düzeldi baştan clockwork, root ve rom işlemini yaptım sorunsuz ve hızlı bir şekilde yüklendi..
  • yea acayip işime yaradı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.