Şimdi Ara

Tamron SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD'nin fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  
    Nikon, Canon, Sony, Pentax gibi D-SLR kamera üreticilerinin en yakın partnerlerinden Tamron, yeni zum objektifi SP 24-70 mm f/2.8 Di USD'nin, Amerika pazarına giriş tarihini ve fiyatını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre yeni zum objektifin Canon ve Nikon bayonetli versiyonları 1.299$ fiyat etiketiyle, 26 Nisan'dan itibaren piyasaya sürülecek. Tamron'un görüntü stabilizasyon teknolojisini (Vibration Compensation) bünyesinde barındırmayan Sony bayonetli versiyonun ne zaman boy göstereceği ise kesinlik kazanmış değil.

108.5 mm uzunluğunda ve 825 gram ağırlığında tasarıma sahip olan SP 24-70 mm f/2.8 Di USD, 12 grup / 17 elementten oluşan optik yapısıyla, 9 adet diyafram bıçağıyla, 0.38 metre minimum odak mesafesiyle, 82 mm filtre çapıyla, f/2.8'e kadar açılabilen - f/22'ye kadar kısılabilen diyaframıyla ve görüntü stabilizasyon teknolojisiyle ön plana çıkıyor.

• Canon ve Nikonun objectiflerindeki fiyatlandirmalardan sonra bence guzel bir fiyat.Canon 2299 dolar mesela.umarim performanai da guzeldir.
  • buna 1200 verene kadar nikon 1850 dolar.
  • Şikâyetiniz başarıyla iletildi

Bu mesajın devamındaki url'yi kullanarak şikayetinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca her zaman yukardaki şikayet kısmından son durumu görebilirsiniz.
    ticket.asp?rid=704893

Pencereyi kapa ?

Performansını merak ediyorum, eğer güzel bir düzey yakalarsa çok tutar bu lens
  • İsminde Di'den sonra VC var. Ben de diyorum isminde VC yokken nasıl oluyor da titreşim önleyici oluyor diye, meğer varmış da yazılması unutulmuş...

Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD (Model A007)
  • eger full-frame lerle kullanilcabilicekse cok iyi bir alternatif olacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: triplepen

eger full-frame lerle kullanilcabilicekse cok iyi bir alternatif olacaktir.

Di ifadesi zaten FullFrame makineler için olduğunu ifade ediyor. Bu arada haber başlığı hala düzeltilmedi. Bu lensin en büyük özelliği rakiplerinin 24-70mm çözümlerindeki görüntü sabitleme özelliği sunmamasına karşın sabitleme özelliği ile sunuluyor olması. Gel gör ki haber başlığında VC özelliği es geçilmiş. İronik bir durum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LORDTEK

quote:

Orijinalden alıntı: triplepen

eger full-frame lerle kullanilcabilicekse cok iyi bir alternatif olacaktir.

Di ifadesi zaten FullFrame makineler için olduğunu ifade ediyor. Bu arada haber başlığı hala düzeltilmedi. Bu lensin en büyük özelliği rakiplerinin 24-70mm çözümlerindeki görüntü sabitleme özelliği sunmamasına karşın sabitleme özelliği ile sunuluyor olması. Gel gör ki haber başlığında VC özelliği es geçilmiş. İronik bir durum...

Bu cevabı yazdığınızda başlık çoktan düzelmişti.
  • inşallah bir 17-50 gibi başarılı olur
  • Bu, bence, acaba tutarmı diye deneme niyetine piyasaya sunulan bir lens gibime geldi. Yurtdışı için konuşuyorum, FF gövdesi olan bir kişi kalkıp bu lensi almaz bence...Sonuç ne olursa olsun...2. el Canon ya da Nikon alır ama sıfır olarak bu lensi alacağını sanmıyorum.
    3rd party üreticiler genelde crop için objektif çıkarıyorlar, hem piyasa geniş hem daha ucuz.

1100D nize 17-50 alırsınız ama 5d ya da D800 e bunu alır mısınız bilmem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLoWeR -- 9 Nisan 2012; 9:02:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLoWeR

Bu, bence, acaba tutarmı diye deneme niyetine piyasaya sunulan bir lens gibime geldi. Yurtdışı için konuşuyorum, FF gövdesi olan bir kişi kalkıp bu lensi almaz bence...Sonuç ne olursa olsun...2. el Canon ya da Nikon alır ama sıfır olarak bu lensi alacağını sanmıyorum.
    3rd party üreticiler genelde crop için objektif çıkarıyorlar, hem piyasa geniş hem daha ucuz.

1100D nize 17-50 alırsınız ama 5d ya da D800 e bunu alır mısınız bilmem...

Ben bu konuda farklı düşünüyorum :)

İnsanlar performansına göre karar vereceklerdir.

Nikon'un 24-70mm bilmiyorum sanırım o çok iyi fakat Canon'cular 24-70mm L serisini beğenmiyorlar.

Tamron eğer performans olarak 70-200mm 2.8f lensi gibi bir başarı yakalarsa bu lensiyle o zaman çok iyi olur :)

İkinci el Canon 24-70mm L fiyatına sıfır 24-70 Tamron alınır :) Yani ben öyle yapardım kesinlikle :)

Çünkü lensi konforlu yapmışlar :) Yani FF kullanıcılarını düşünerek sessiz netleme motoru koymuşlar lense :) Tamron 17-50 gibi çiiiz cuuuz sesler çıkartmaz :D :D
    Yani malzeme kalitesi iyiye benziyor :) bakalım zaman gösterecek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 9 Nisan 2012; 13:53:58 >

• Arkadaşlar bu lensın pentax uyumlusu ne zaman cıkar acaba fıyat olarak ne gıbı fark olur malum tıtresım engelleyıcı pentax ın govdesınde.
  • Bugün Biccamera'da 5D Mark 3 ile çekim denemeleri yaptım. 70mm'de bile titreşim engelleme çok şey değiştiriyor. Bence bu lens 5D Mark 3 ile güzel bir çift oluşturur.
  • quote:

Bugün Biccamera'da 5D Mark 3 ile çekim denemeleri yaptım. 70mm'de bile titreşim engelleme çok şey değiştiriyor. Bence bu lens 5D Mark 3 ile güzel bir çift oluşturur.

70mm'de "bile" derken tüm aralığında en çok işlevselleştiği nokta 70mm olmalı mantıken

Genel tabirle kullandıysanız bişey diyemem elbette.

EDIT:

Deneme imkanınız varsa kendi kartınızı götürüp 3-5 örnek fotoğraf çekebilir misiniz bu ikiliyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlutosDaddy -- 11 Nisan 2012; 14:19:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

quote:

Bugün Biccamera'da 5D Mark 3 ile çekim denemeleri yaptım. 70mm'de bile titreşim engelleme çok şey değiştiriyor. Bence bu lens 5D Mark 3 ile güzel bir çift oluşturur.

70mm'de "bile" derken tüm aralığında en çok işlevselleştiği nokta 70mm olmalı mantıken

Genel tabirle kullandıysanız bişey diyemem elbette.

EDIT:

Deneme imkanınız varsa kendi kartınızı götürüp 3-5 örnek fotoğraf çekebilir misiniz bu ikiliyle?

Uyarınızda haklısınız, ben yanlış ifade ettim. Titreşim önlemenin önemine atıf yapmak istemiştim elbette uzak mesafede önem artar.

Türkiye'de "pardon" denilip geçiştirilebilecek hususlar burada (Tokyo) hassas olabiliyor. Kamerayı mağaza içine dahi çeviremiyorum stand arkasında uzanan boşlukta denemeye izin veriyorlar. Örnek fotoğraf için izin isterim (bir sonraki ziyaretimde). İzin verirlerse buradan paylaşırım.

• Aşağıdaki sitede de bu lensle ilgili bir ön inceleme yayınlanmış..

http://www.bascek.com/13033/tamrondan-24-70-mm-f2-8-vc-ve-usd-ozellikli-lens/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 14 Nisan 2012; 2:55:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.james

Aşağıdaki sitede de bu lensle ilgili bir ön inceleme yayınlanmış..

On inceleme mi yorumlu haber mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

Orijinalden alıntı: c.james

Aşağıdaki sitede de bu lensle ilgili bir ön inceleme yayınlanmış..

On inceleme mi yorumlu haber mi?

"Ön inceleme" derken lensle ilgili bilgilere göre yapılmış ön yorumlar ve izlenimler olduğunu belirtmek istedim.Herhalde ön inceleme ve yorumlu haber arasındaki farkı ben de biliyorum.Komik olmayın lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 14 Nisan 2012; 4:35:35 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.